Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 01:50:27 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτιμηση, χαρτια.  (Αναγνώστηκε 3135 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 04, 2016, 03:09:26 μμ »

Για να μην καθομαι να γκουγκλαρω, μιας και εδω εχουμε αρκετους χαρταδες,και εγω απο χαρτια δεν εχω ιδεα, δωστε μου παιδες μια εκτιμηση για αυτα, με την προυποθεση οτι ειναι ακυκλοφορητα, ειναι ενος συγγενη.
Βαζω και κατι ιταλικα γραμματοσημα που εχει, λογικα ανευ αξιας, αλλα ριξτε μια ματια.
Μερσι.
http://i896.photobucket.com/albums/ac168/haros787/WP_20160103_007_zpseyrd2rhv.jpg
http://i896.photobucket.com/albums/ac168/haros787/WP_20160103_005_zpsrgwz878j.jpg
http://i896.photobucket.com/albums/ac168/haros787/WP_20160103_003_zpsbuxeaqcj.jpg
http://i896.photobucket.com/albums/ac168/haros787/WP_20160103_001_zpsn9fdok02.jpg
http://i896.photobucket.com/albums/ac168/haros787/WP_20160103_009_zpsjd7g5wb7.jpg
http://i896.photobucket.com/albums/ac168/haros787/WP_20160103_010_zpshzlit4zf.jpg
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 07:09:33 μμ »

Μην σπρωχνεστε ωρε ολοι να βοηθησετε, ενας -ενας..
Δεν θελω grading, ποσο περιπου πανε εαν ειναι ακυκλοφορητα στην πιατσα θελω, να του πω του ανθρωπου..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 07:43:55 μμ »

Δημητρη καλησπερα, απο γραμματοσημα δεν γνωριζω τπτ περιμενε καποιο απο τα παιδια που ασχολουνται μεχρι να το δουν. Τα χαρτονομισματα που μας δειχνεις σε ακυκλοφορητα πανω κατω εχουν:

Το 5000 1932 περιπου 20-25 ευρω σε ακυκλοφορητο κοματι απιστοποιητο.
Το 1000 1939 μεχρι 10 ευρω θα βρεις ακυκλοφορητο
Το 500 1932 μεχρι 10 ευρω και αυτο θα το βρεις.

Οι εκτιμησεις ειναι δικες μου για κοματια απιστοποιητα αλλα unc. Πιστοποιημενα υψηλοβαθμα ξεφευγουν πολυ για καποιο λογο. Γενικα δεν ειναι δυσκολα σε βφ υπαρχουν πολλα και οι τιμες ειναι πολυ χαμηλες, αυτα που μας δειχνεις δεν ειναι ακυκλοφορητα αλλα θα ελεγα χφ+.

Τωρα οταν ζητας εκτιμησεις για τιμες ολοι το σκεφτονται να γραψουν... Ειναι καπως μπερδεμα...
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 07:52:13 μμ »

O.k. σε ευχαριστω φιλε, αυτο ηθελα, μηπως ηταν κανενα πιο δυσκολο, ουτως η αλλως σε τετοια πεδια τιμων, και ακυκλοφορητα να ηταν, μαλλον θα τον συμβουλεψω να τα κρατησει για ενθυμιο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 07:56:50 μμ »

Δυστηχως δεν αξιζει να ασχοληθει με πωληση... Για εκκινηση συλλογης ειναι οτι πρεπει ομως!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 08:03:06 μμ »

Δυστηχως δεν αξιζει να ασχοληθει με πωληση... Για εκκινηση συλλογης ειναι οτι πρεπει ομως!
Στα 65 του μαλλον χλωμο το βλεπω, ας τα δωσει στους γιους του μηπως βγαλουμε κανα συλλεκτη.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Στο μεταξυ εχει λεει μια χρυση δραχμη με τον Οθωνα,εδω και πολλα χρονια, βρε καλε μου-βρε χρυσε μου του λεω, ο Οθωνας μονο εικοσαρικο χρυσο εχει βγαλει, προφανως ειχε φαει καμια πλαστουρα-fantasy η κανενα της mailink ,αλλα ξερεις τωρα το μικροβιο του συλλεκτη, φερτη του λεω να την δω, τιποτα αυτος... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 08:12:47 μμ »

Ποτε δεν ειναι αργα φιλε  Κλείσιμο ματιού Πιθανον να εχει το 20δραχμο το χρυσο  Κλείσιμο ματιού Φαντασου ομως να ειναι του 52  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 08:33:35 μμ »

Ποτε δεν ειναι αργα φιλε  Κλείσιμο ματιού Πιθανον να εχει το 20δραχμο το χρυσο  Κλείσιμο ματιού Φαντασου ομως να ειναι του 52  Σαρκασμός
Με 16 κομμάτια τιράζ κομματάκι δύσκολο να το χει. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 08:57:49 μμ »

Οχι βρε παιδια, προφανως κανενα ιδιωτικης κοπης του εχουν χωσει, αλλα ξερετε πως ειναι τωρα, με εχει φαει η περιεργεια... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 09:11:45 μμ »

Οχι βρε παιδια, προφανως κανενα ιδιωτικης κοπης του εχουν χωσει, αλλα ξερετε πως ειναι τωρα, με εχει φαει η περιεργεια... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

δεν παιζει μονο το πλαστο-ιδιωτικο κομματι..θεωρω πολυ πιθανο να ειναι καποια δραχμη επιχρυσωμενη..συνηθες φαινομενο παλαιοτερων χρονων..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 10:02:02 μμ »

το 5000ρο του 1932 δεν ειναι ακυκλοφορητο παντως... δες τις γωνιες του οτι ειναι στρογγυλεμενες και λιγο λυγισμενες.. και νομιζω βλεπω και καποια μικρολυγισματα στο χαρτονομισμα... ικανα να του στερησουν το UNC

το 500κο του 1932 εχει αν βλεπω καλα θεματακι στην αριστερη πλευρα... αρα δεν ειναι ακυκλοφορητο...
το 1000ρικο δεν το βλεπω καλα...

παντως με αυτα πεφτει η τιμη..

οσο αφορα του οθωνα... πριν χρονια ειχα δει μινι χρυσο...αν ειναι χρυσο... στα 11χιλιοστα, δραχμη οθωνα....αλλα κακη μιας και ειναι ιδιωτικη κοπη....
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 10:19:01 μμ »

Νικο μου δεν τα βαθμολογησα τα χαρτονομισματα του ανθρωπου, μου εστειλε καποιες φωτο απο κινητο μεσα σε αλμπουμ, ζητησα να μαθω περιπου τιμες εαν ειναι ακυκλοφορητα, δηλαδη ποσο τα βρισκει κανεις σε ακυκλοφορητα στην πιατσα.
Προφανως εαν τελικα αξιζε τον κοπο, θα πηγαινα να τα εβγαζα ενα-ενα και θα τα εβλεπα προσεκτικα,αλλα οπως ειπε ο Ιαπωνας και σε ακυκλοφορητα ειναι ευκολα κομματια, οποτε θα του πω απλα να μην ασχοληθει.
Σε ευχαριστω παντως για την προθυμια σου, σε χασαμε, γραφε πιο συχνα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 10:24:43 μμ »

Για τα γραμματοσημα ουδεις;; Να μαθαινουμε και εμεις το κατι τις μας Χαμόγελο
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 11:12:08 μμ »

Νικο μου δεν τα βαθμολογησα τα χαρτονομισματα του ανθρωπου, μου εστειλε καποιες φωτο απο κινητο μεσα σε αλμπουμ, ζητησα να μαθω περιπου τιμες εαν ειναι ακυκλοφορητα, δηλαδη ποσο τα βρισκει κανεις σε ακυκλοφορητα στην πιατσα.
Προφανως εαν τελικα αξιζε τον κοπο, θα πηγαινα να τα εβγαζα ενα-ενα και θα τα εβλεπα προσεκτικα,αλλα οπως ειπε ο Ιαπωνας και σε ακυκλοφορητα ειναι ευκολα κομματια, οποτε θα του πω απλα να μην ασχοληθει.
Σε ευχαριστω παντως για την προθυμια σου, σε χασαμε, γραφε πιο συχνα.

ααχχ... προσπαθω αλλα με το ΙΕΚ που ειμαι τα εχω παιξει! ειχαμε μια εργασια που τελικα εφτασε τις 260 σελιδες!! ουτε βιβλιο να γραφαμε! χαχαχαχα εχω πολλα διαβασματα.... στις 18 ξεκιναω εξετασεις προοδου... οταν με το καλο τελειωσω θα εχω καποιο χρονο περισσοτερο... μεχρι τις επομενες εξετασεις.. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences