Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 11:36:50 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ιωαννης Μεταξάς ....εθναρχης ??  (Αναγνώστηκε 18954 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 05:47:04 μμ »

Την Κυριακη! εχω χαλαρωσει λιγακι και εχω χρονο  Χαμόγελο  Κανονησε και τα παιδια εσυ που εχεις τα τηλεφωνα τους  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 05:50:22 μμ »

Την Κυριακη! εχω χαλαρωσει λιγακι και εχω χρονο  Χαμόγελο  Κανονησε και τα παιδια εσυ που εχεις τα τηλεφωνα τους  Κλείσιμο ματιού

Δεν χρεαζετε να κανονησω , μολις το διαβασουν θα σκασουν μυτη σαν τους χοχλιους μετα την σημερινη βροχη  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 05:52:20 μμ »

306 σειρά , πεζικό 296 ΜΚΤΕ  μόρια Μυτιλήνη ή αλλιώς γκασμαδία! Όποιος ξέρει από μυτιλήνη ας πει.

χαχαχαχα!! και εγω εκει ημουν αλλα ημουν 301!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο τι μου θυμισες τωρα!!
Υπήρχε χειρότερο στρατόπαιδο?Απορία?Φίλε Κώστα , μεγάλοι αγγαριομάχοι!!!

η αληθεια ειναι πως οτι εζησα εκει δεν θα το ξεχασω..δυσκολα αλλα περασαν!!Και αυτος ο διοικητης!!Καρτα μνημης κανονικα!! Τρελα μεγαλη!! χαχαχα
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 05:55:23 μμ »

ενα ασημενιο 50δραχμο σου κανει Απορία  το χω βαλει διπλα σε κατι γραμματοσημα με τον Λενιν , ελλείψει σκόρδων :Ρ  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 05:57:12 μμ »

Για το φιλο iapwnas....
Αλλο πραγμα οι βαλκανικοι πολεμοι, οπου εκει θελαμε να παρουμε πισω τα εδαφη μας απο τους Τουρκους, εκει ηταν απαραιτητος ο πολεμος αφου αφορουσε τις διμερεις μας σχεσεις,  αλλο ομως πραγμα η συμμετοχη μας σε ενα παγκοσμιο πολεμο, που οπως ειπες και εσυ, ΑΝ εισαι με τους νικητες τοτε εχεις αξιωσεις.
Η Ελλαδα , παρολλο που 2 φορες μπηκε σε παγκοσμιο πολεμο, και παρολλο που και τις 2 ηταν με τους νικητες τα ωφελη που αποκομισε ηταν πενιχρα μπροστα στις τεραστιες καταστροφες που υπεστη. Βλεπε Μικρασιατικη Καταστροφη, βλεπε Κατοχη, και τοσα αλλα, και το μονο ουσιαστικο κερδος ηταν οτι εχουμε να λεμε για την πολεμικη μας ανδρεια. Αντε και τα Δωδεκαννησα που και αυτα μας τα παραχωρησαν οι Αγγλοι. Σκεψου να ημασταν και με τους ηττημενους τι θα γινονταν....
Οποτε οι πολιτικοι επρεπε να κανουν οπως με τα Ιμια καποια ουσιαστικη κινηση, δε την κανανε. Αντιθετα, μπλεξανε την Ελλαδα σε ασκοπους πολεμους εκει που δεν επρεπε.
Οσο για τους Ιταλους...αν τους αφηναμε θα καταλαμβαναν ειρηνικα τις θεσεις που θελανε και ο ελληνικος λαος θα εμενε ουδετερος. Ο πολεμος θα τελειωνε και ως ηττημενοι και κατεστραμμενοι θα φευγανε απο μονοι τους.  Τι καταλαβε η Ελλαδα απο τον πολεμο με τους Ιταλους? Μας κατελαβαν οι Γερμανοι σε 3 μερες ουσιαστικα και τζαμπα ο πολεμος. Ουτε καν τη Β. Ηπειρο δε μας δωσανε.

Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:03:29 μμ »

Σιγα την επανάσταση ρε φίλε  :Pαπο το πρώτο σου μήνυμα βλέπω να κανεις πολλές φιλίες ,τι να σου πω?
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:17:59 μμ »

Εαν η Ελλαδα δεν πολεμουσε τους Ιταλους αυτοματα ημασταν με το μερος του αξονα. Δεν γινοταν λοιπον αυτο. Εξαλλου οι Ιταλοι στο τελεσιγραφο που παρεδοσαν στον δικτατορα Μεεταξα του ειχαν διορια μεχρι τις 6 το πρωι να απαντησει. Απο τις 5+30 οι ιταλοι αρχισαν προελαση στα ελληνικα εδαφη και βομβαρδισμους στις Ελληνικες θεσεις της βορειου Ηπειρου, οπως και σε αρκετα λιμανια της δυτικης ελλαδος. Οποτε?

Στην μικρασιατικη καταστροφη παιχτηκε τρομερο πολιτικο παρασκηνιο που πιθανον να μην γνωριζεις. Επισης πολλες λαθος στρατιωτικες κινησεις που πιθανον γνωριζεις.

Το οτι ειπαμε οχι το 40 σωστα το ειπαμε γι' αυτο και το γιορταζουμε καθε χρονο. Τωρα αν νομιζεις οτι <<το μονο που κερδισαμε ειναι εχουμε να λεμε για την πολλεμικη μας ανδρεια>> ειναι γνωμη σου. Ο Κωνσταντινος Παλαιολογος εμεινε στην ιστορια για τους ιδιους λογους.

Σωστα η Ελλαδα απεφυγε εναν πολεμο τοτε με τα Ιμια. Δεν ημασταν σε θεση να μπουμε τοτε σε πολεμο για πολλους λογους.

Τελος παντων δεν βλεπω να συμφωνουμε οποτε ας το αφησουμε.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:23:03 μμ »

Σιγα την επανάσταση ρε φίλε  :Pαπο το πρώτο σου μήνυμα βλέπω να κανεις πολλές φιλίες ,τι να σου πω?

Εσυ να μην πεις τιποτα και κανον ησε να ερθεις την Κυριακη κατω.  Άνεση
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:26:38 μμ »

Οκ...οσον αφορα τον τιτλο του τοπικ....για μενα ειναι κατι που δε χρηζει καν αξια σχολιασμου..
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:29:32 μμ »

Οκ...οσον αφορα τον τιτλο του τοπικ....για μενα ειναι κατι που δε χρηζει καν αξια σχολιασμου..

Μαζι σου.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 07:00:27 μμ »

ρε παιδια... αποκαλουμε τον καθε ενα Εθναρχη...  παντα με φιλικο τονο θα σας πω μερικα πραγματακια...
και δεν ειμαι ο Ryan!!! ο Bryan ειμαι!!!
αχαχαααχχααααα, θυμήθηκα το βίντεο των αμάν +1000
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 07:32:03 μμ »

Καλα Ιαπωνα κι εγω το προτιμω , αλλα δεν......  Α προπο ,  μολις ειδα Ιαπωνα οτι η μερα που διαλεξες για να εγγραφεις στο φορουμ ηταν η 21η Απριλιου .... τυχαιο ΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορία??   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 07:37:42 μμ »

Σιγα την επανάσταση ρε φίλε  :Pαπο το πρώτο σου μήνυμα βλέπω να κανεις πολλές φιλίες ,τι να σου πω?

Εσυ να μην πεις τιποτα και κανον ησε να ερθεις την Κυριακη κατω.  Άνεση
Κανονιστικε  τίποτε ?τι έγινε ? Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 08:55:00 μμ »

η μερα που διαλεξες για να εγγραφεις στο φορουμ ηταν η 21η Απριλιου .... τυχαιο ??

Δε νομιζω.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 09:04:02 μμ »

Η τελευταια εθνικη επανασταση εγινε με το πολυτεχνειο!Καμμια 150αρια απλυτοι πλιατσικολογοι τεμπεληδες ριξαν την Επταετια της ευημεριας και της αναπτυξης και μας οδηγησαν σε αυτο που ζουμε σημερα!!!Και δεν χρειαζεται κανενα βιβλιο να διαβασεις για να το συμπερανεις αυτο!Απλα να σκεφτεις ;)Χρονια πολλα!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences