Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 11:01:51 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ  (Αναγνώστηκε 8938 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 06:51:47 μμ »

Συμφωνώ και επαυξάνω με τον GKCollect ...τον φίλο  Κώστα δηλ. μπράβο δυτικομακεδόνα μου...πέστα ξανά και ξανά να τα εμπεδώσουμε όλοι καλύτερα
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 07:06:11 μμ »

οποτε... αν πιασω κι εγω ενα αγγλικο και την βασιλισσα... και το βαψω και κανω κατι χυδαιο (δεν χρειαζετε να αναφερω...)... και το βγαλω στο εβαυ... δεν θα εχω προβλημα προσβολης της βασιλισσας και του κρατους;

Νίκο, δεν πρόκειται να το κάνεις εσύ... και θέλω να πιστεύω, ούτε κανένας Έλληνας.
Δεν έχει να κάνει με την προσβολή ή την αισθητική μόνο... έχει να κάνει με την παιδεία και τον πολιτισμό. Τι να διδάξουμε σε τύπους που δεν έχουν ιστορία, τέχνη, πολιτισμό (και αν θέλετε μπορώ να σας το αναλύσω), να τους διδάξουμε σεβασμό ;;; Ότι έχουν, αποτελεί αντιγραφή ή κλοπή ξένης πνευματικής ιδιοκτησίας ;;; Τι να σεβαστούν οι "βάρβαροι" ;;; Είναι άτυχοι, που ο Μέγας Αλέξανδρος πήγε ανατολικά.
Γι αυτό και πάντα έλεγα και λέω... Ευρώπη χωρίς Ελλάδα δεν υπάρχει... και αυτό κολλάει σε πολλά θέματα, όχι μόνο πολιτισμού και παιδείας αλλά και Ε.Ε., Ο.Ν.Ε., κλπ.
+1000 πολύ σωστά τα λες Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 07:08:40 μμ »

Δεν νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι..είναι νόμισμα μιας άλλης χώρας από της δικής του και μάλιστα εκτός κυκλοφορίας..το έχει στην κατοχή του το κάνει ότι θέλει..

οποτε... αν πιασω κι εγω ενα αγγλικο και την βασιλισσα... και το βαψω και κανω κατι χυδαιο (δεν χρειαζετε να αναφερω...)... και το βγαλω στο εβαυ... δεν θα εχω προβλημα προσβολης της βασιλισσας και του κρατους;


Νικο μου δε χρειαζεται να ριξουμε το επιπεδο μας και να γινουμε τα ιδια σκ@τ@ σαν αυτους,μονο ανωτερότητα φιλε μου
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 07:08:56 μμ »

οποτε... αν πιασω κι εγω ενα αγγλικο και την βασιλισσα... και το βαψω και κανω κατι χυδαιο (δεν χρειαζετε να αναφερω...)... και το βγαλω στο εβαυ... δεν θα εχω προβλημα προσβολης της βασιλισσας και του κρατους;

Νίκο, δεν πρόκειται να το κάνεις εσύ... και θέλω να πιστεύω, ούτε κανένας Έλληνας.
Δεν έχει να κάνει με την προσβολή ή την αισθητική μόνο... έχει να κάνει με την παιδεία και τον πολιτισμό. Τι να διδάξουμε σε τύπους που δεν έχουν ιστορία, τέχνη, πολιτισμό (και αν θέλετε μπορώ να σας το αναλύσω), να τους διδάξουμε σεβασμό ;;; Ότι έχουν, αποτελεί αντιγραφή ή κλοπή ξένης πνευματικής ιδιοκτησίας ;;; Τι να σεβαστούν οι "βάρβαροι" ;;; Είναι άτυχοι, που ο Μέγας Αλέξανδρος πήγε ανατολικά.
Γι αυτό και πάντα έλεγα και λέω... Ευρώπη χωρίς Ελλάδα δεν υπάρχει... και αυτό κολλάει σε πολλά θέματα, όχι μόνο πολιτισμού και παιδείας αλλά και Ε.Ε., Ο.Ν.Ε., κλπ.

χαχαχαχα ναι το ομολογω.. δεν θα μπορουσα να το κανω με τιποτα! και που το εγραψα ανατριχιασα...
σεβομαι ελληνικα και ξενα κερματα.. αυτα που αναπαριστουν και την ιστορικοτητα τους.... οποτε.. δεν παει το χερι μου....

απλα ειναι αξιοπεριεργο που ενα τοσο ιστορικο προσωπο οπως ο Σολων... που ακομα και τωρα η φημη του ειναι τεραστια σε ολο τον κοσμο... δεν το σεβεται ο τυπος! μαλλον πηγε να κανει αυτο που κανουν καποιες ιδωτικες εταιριες στην γερμανια... με τα 2 ευρα... που τα χρωματιζουν... αλλα εκει τουλαχιστον ειναι προσεγμενη δουλεια και εστω κι αν δεν ειναι το καλυτερο για τα κερματα... τουχαλιστον σεβονται εν μερη το σχεδιο.... αυτος.... το εκανε... Λύπη
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 11:57:15 μμ »

Για δείτε και αυτό..νομίζω τα κάναν μανικετόκουμπα..και είναι και τσάμπα πράμα.!

http://www.ebay.com/itm/Color-Painted-Greek-1-Drachma-Coin-Cufflinks-Gift-Idea-Collectible-Item-w-Box-/170890253567?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c9da54ff

τί άλλο θα δουν τα μάτια μου!!

Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 12:02:01 πμ »

ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!!!!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 12:14:36 πμ »

Πολυ κακο για το τιποτα ρε παιδια .Αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα μας?Γιατι αυτο το κανει μονο στα ελληνικα νομισματα? Το να ειναι καποιος πειραγμενος καλλιτεχνης και να το κανει σε πολα νομισματα δεν παιζει?Ασε που εμεις τους καναμε χειροτερα (Στα νομισματα μας ) τα τρυπαγαμε -τα βαζαμε στις γραμμες τον τρενων και και και .
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 12:57:27 πμ »

Συμφωνώ με τον Δημήτρη.Ο τύπος κατά τη γνώμη μου αγοράζει νομίσματα της οκάς στα οποία έχει και ελληνικό μέσα,τα μπογιατίζει με σμάλτα τα κάνει "έργα τέχνης" και τα πουλάει σε "φιλότεχνούς".Από αισθητικής πλευράς τα θεωρώ απαράδεκτα αλλά δεν νιώθω εθνικά θιγμένος.Δεν μου αρέσουν- δεν τα αγοράζω.
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 05:42:14 μμ »

για να μην ανοίξω άλλο θέμα δείτε και αυτό: http://www.ebay.com/itm/Numisbe-Greece-George-I-5-Drachmai-1876-A-Paris-Modified-C2850-/170993537719?pt=US_World_Coins&hash=item27d00252b7

Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:19:25 μμ »

http://www.ebay.com/itm/Hand-Painted-Indian-Head-Penny-Cufflinks-Cuff-Links-NIB-Free-Shipping-/400290497068?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d332c422c

http://www.ebay.com/itm/Swiss-New-CROTON-US-Eagle-Dollar-Coin-Mens-Silver-Tone-Steel-Watch-Black-Leather-/400419487084?pt=Wristwatches&hash=item5d3adc7d6c

http://www.ebay.com/itm/Antique-Netherlands-Coin-Silver-Sterling-Silver-One-Cent-Pin-Brooch-1884-1899-/271088215475?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f1e1de5b3

Βασιλη,μην ''τρελενεσαι'' φιλε μου..Μπορει να μην σου αρεσουν εσενα αλλα γιατι βγαζεις μονο ελληνικα?υπαρχουν παγκοσμιως νομισματα που γινονται ειτε καρφιτσες ειτε μανικετοκουμπα η οτιδηποτε αλλο..
Ισως σαν ελληνα σε ενοχλει..εγω παλι δεν εχω κανενα θεμα και προβλημα..Καποιος αλλος μπορει να τα συλλεγει! γουστα ειναι αυτα!Οπως προαναφερθηκε παραπανω,εμεις τα τρυπουσαμε!! Και εμεις φτιαχναμε κοσμηματα με τα νομισματα μας!ειτε μενταγιον,ειτε δαχτυλιδια,σκουλαρικια η και τα γνωστα σε ολους γιορντανια!και εκει τα καταστρεφαμε παντελως(χωρις να μπορει να ερθει στην κανονικη του κατασταση)
Κατανοω το γεγονος οτι ισως καποια ειναι κακογουστα αισθητικα,αλλα οχι οτι προσβαλλομαι..δηλαδη να προσβληθω για τον Σολωνα πχ και οχι για μια χρωματικη παρεμβαση σε μια λιρα πχ στον Αγ.Γιωργη? εστω και αν ειναι επιμελημενο η απο μια εταιρια η κρατικο η οτιδηποτε!Αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι πρωτον δεν σου αντεπιτιθομαι και δευτερον το φαινομενο δεν ειναι μονο κατα των ελληνικων νομισματων αλλα παγκοσμιο..Απλα σε αλλους αρεσει,σε αλλους οχι και σε αλλους παραμενει αδιαφορο το θεμα..
Χαιρετω και παντα φιλικα!  Χαμόγελο Χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:25:20 μμ »

http://www.ebay.com/itm/Hand-Painted-Indian-Head-Penny-Cufflinks-Cuff-Links-NIB-Free-Shipping-/400290497068?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d332c422c

http://www.ebay.com/itm/Swiss-New-CROTON-US-Eagle-Dollar-Coin-Mens-Silver-Tone-Steel-Watch-Black-Leather-/400419487084?pt=Wristwatches&hash=item5d3adc7d6c

http://www.ebay.com/itm/Antique-Netherlands-Coin-Silver-Sterling-Silver-One-Cent-Pin-Brooch-1884-1899-/271088215475?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f1e1de5b3

Βασιλη,μην ''τρελενεσαι'' φιλε μου..Μπορει να μην σου αρεσουν εσενα αλλα γιατι βγαζεις μονο ελληνικα?υπαρχουν παγκοσμιως νομισματα που γινονται ειτε καρφιτσες ειτε μανικετοκουμπα η οτιδηποτε αλλο..
Ισως σαν ελληνα σε ενοχλει..εγω παλι δεν εχω κανενα θεμα και προβλημα..Καποιος αλλος μπορει να τα συλλεγει! γουστα ειναι αυτα!Οπως προαναφερθηκε παραπανω,εμεις τα τρυπουσαμε!! Και εμεις φτιαχναμε κοσμηματα με τα νομισματα μας!ειτε μενταγιον,ειτε δαχτυλιδια,σκουλαρικια η και τα γνωστα σε ολους γιορντανια!και εκει τα καταστρεφαμε παντελως(χωρις να μπορει να ερθει στην κανονικη του κατασταση)
Κατανοω το γεγονος οτι ισως καποια ειναι κακογουστα αισθητικα,αλλα οχι οτι προσβαλλομαι..δηλαδη να προσβληθω για τον Σολωνα πχ και οχι για μια χρωματικη παρεμβαση σε μια λιρα πχ στον Αγ.Γιωργη? εστω και αν ειναι επιμελημενο η απο μια εταιρια η κρατικο η οτιδηποτε!Αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι πρωτον δεν σου αντεπιτιθομαι και δευτερον το φαινομενο δεν ειναι μονο κατα των ελληνικων νομισματων αλλα παγκοσμιο..Απλα σε αλλους αρεσει,σε αλλους οχι και σε αλλους παραμενει αδιαφορο το θεμα..
Χαιρετω και παντα φιλικα!  Χαμόγελο Χαμόγελο Κλείσιμο ματιού



Ναί φίλε μου έχεις δίκιο πολλά νομίσματα γίνονται όμορφα πράγματα αλλά δεν είναι όμορφος ο Σώλον με ξανθό μαλλί και κόκκινο χειλάκι..... έλεος δηλαδή....
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:29:23 μμ »

Σωστα Κωστα , τα νομισματα ειχαν πολλες χρησεις κατα το παρεθλον!!
Απο καρφιτσες , κρεμαστα μεχρι και κουμπια για τα ρουχα τα εκαναν!!
Δειτε τωρα και ενα διαφορετικο νομισμα.
και πειτε μου γιατι πιστευετε το εκαναν ετσι!!
Το συγκεκριμενο επεδιωξα τοτε να το παρω αλλα ξεφυγε η τιμη του.
μου αρεσε ομως τοσο που το κρατησα αρχειο.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:30:08 μμ »


Κατανοω το γεγονος οτι ισως καποια ειναι κακογουστα αισθητικα,αλλα οχι οτι προσβαλλομαι..δηλαδη να προσβληθω για τον Σολωνα πχ και οχι για μια χρωματικη παρεμβαση σε μια λιρα πχ στον Αγ.Γιωργη? εστω και αν ειναι επιμελημενο η απο μια εταιρια η κρατικο η οτιδηποτε!

Απλα σε αλλους αρεσει,σε αλλους οχι και σε αλλους παραμενει αδιαφορο το θεμα..
Χαιρετω και παντα φιλικα!  Χαμόγελο Χαμόγελο Κλείσιμο ματιού



Ναί φίλε μου έχεις δίκιο πολλά νομίσματα γίνονται όμορφα πράγματα αλλά δεν είναι όμορφος ο Σώλον με ξανθό μαλλί και κόκκινο χειλάκι..... έλεος δηλαδή....

Αυτο το ειπα και παραπανω σε αυτο που εχω αφησει στην παραθεση..Αλλα ειναι κακογουστα και αλλα οχι..
Και αλλους τους ενοχλει και αλλους οχι... Κλείσιμο ματιού Τωρα το αν ειναι ασχημα τα χρωματα που χρησιμοποιησε η απλα δεν το εφτιαξε καλα Απορία Απορία αλλο θεμα.. Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:30:40 μμ »

Κωστα μου δε το ηξερα αυτο απλα τυχαια τα ειδα,εχεις δικιο σε οσα εγραψες απλα εχουν μεγαλη διαφορα απο αυτα που μου εδειξες και απο αυτα που ειδα,τα δικα μας αυτα που ειδα ειναι κακογουστα αισθητικα
+1000 Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
δε ξαναγράφω για αυτά και το βουλώνω Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 06:33:59 μμ »

Για σχέδιο στα τυροπιτάκια Γιώργό?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences