Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 01:23:45 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δήμος Γλυφάδας-Εκκλησία Γλυφάδας....  (Αναγνώστηκε 9206 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 11, 2015, 11:52:34 μμ »

σ αυτη τη ζωη που εχουμε ερθει ολα εχουν μια τιμη και καθενας που δουλευει πρεπει να πληρωνεται
τσαμπας δεν υπηρχε ποτε. Οποιος θελει γραφικα ξωκλησια πλερωνει. Αλλιως παει στη γειτονια του και πληρωνει το παραβολο μονο οπως εκανα εγω στις δυο βαφτισεις που εχω κανει σαν νονος.
Είσαι τυχερός  Ανάργυρε εγω σε μια που ήμουν νονος έσκασα 120 και στς κόρης μου ο νονος έσκασε 150 στο εκκλησάκι της γειτονιάς .Α συν το παράβολο - και δεν τα τρώω σε παιδάκια
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 11, 2015, 11:55:18 μμ »

Για κάτσε ρε Ανάργυρε. Το ξωκλήσι φτιάχτηκε με επιχειρηματικό δάνειο και πρέπει να το πληρώσει ο χριστιανός? Για ο παπάς είναι  ντίβα του πενταγράμμου και θέλει έξτρα αμοιβή. Σιγά μην του ανοίξει και μπουκάλι μαυροδάφνη μπροστά στην κολυμπήθρα όταν θα ψέλνει το "βαφτίζεται ο δούλος του θεού..."
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 11, 2015, 11:56:13 μμ »

σ αυτη τη ζωη που εχουμε ερθει ολα εχουν μια τιμη και καθενας που δουλευει πρεπει να πληρωνεται
τσαμπας δεν υπηρχε ποτε. Οποιος θελει γραφικα ξωκλησια πλερωνει. Αλλιως παει στη γειτονια του και πληρωνει το παραβολο μονο οπως εκανα εγω στις δυο βαφτισεις που εχω κανει σαν νονος.

Ανάργυρε δίκιο έχεις, αλλά άντε εξήγησε το στην γυναίκα αυτό...ειδικά όταν έχεις πληρώσει μια δεκάρα 200 ευρώ επειδή είναι ms και σου λέει αφού την είχες σε χειρότερη κατάσταση και την είχες πάρει 5 ευρώ, γιατί πήρες την άλλη την ομορφότερη....για το παιδί σου δεν τα δίνεις, να είναι όμορφη η βάφτιση, ωραία εκκλησία, λουλούδια μπλα μπλα μπλα μπλα (μέχρι εκεί άκουσα μετά έβλεπα ένα στόμα να ανοιγοκλείνει,,,...)

υγ θυμάμαι στο τέλος είπα έχεις δίκιο, συγνώμη... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 12, 2015, 12:00:58 πμ »

Για κάτσε ρε Ανάργυρε. Το ξωκλήσι φτιάχτηκε με επιχειρηματικό δάνειο και πρέπει να το πληρώσει ο χριστιανός? Για ο παπάς είναι  ντίβα του πενταγράμμου και θέλει έξτρα αμοιβή. Σιγά μην του ανοίξει και μπουκάλι μαυροδάφνη μπροστά στην κολυμπήθρα όταν θα ψέλνει το "βαφτίζεται ο δούλος του θεού..."
στο γιατρο γιατι τα δινεις ; για να εχεις ιδιαιτερη μεταχειριση;
οσο και να μην θελουμε να το παραδεχτουμε ανηκουμε στην ανατολη και οχι στη δυση.500 χρονια ειναι αυτα.Το μπαχτσισι ειναι στο dna μας
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 12, 2015, 12:06:59 πμ »

Άλλο το "ο καθένας που δουλεύει πρέπει να πληρώνεται" κι άλλο το "όποιος δουλεύει μπορεί να χώνει το χέρι του στην τσέπη σου κατά βούληση". Κι ο παπάς κι ο γιατρός έχουν προβλεπόμενες αμοιβές. Οτιδήποτε άλλο σε τέτοιους καιρούς σηκώνουν καρπαζά...
Καταγράφηκε
p_floyd1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 395


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 12, 2015, 12:08:08 πμ »

Γιατι σε ποια εκκλησία και σε ποιον παπά δεν πληρώνεις ταρίφα?σε ποια πόλη και σε πιο χωριό ?
Παντού πληρώνεις
στη Φλώρινα,στην Αγία Παρασκευή.
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 12, 2015, 12:15:51 πμ »

σ αυτη τη ζωη που εχουμε ερθει ολα εχουν μια τιμη και καθενας που δουλευει πρεπει να πληρωνεται
τσαμπας δεν υπηρχε ποτε. Οποιος θελει γραφικα ξωκλησια πλερωνει. Αλλιως παει στη γειτονια του και πληρωνει το παραβολο μονο οπως εκανα εγω στις δυο βαφτισεις που εχω κανει σαν νονος.
Ανάργυρε δίκιο έχεις, αλλά άντε εξήγησε το στην γυναίκα αυτό...ειδικά όταν έχεις πληρώσει μια δεκάρα 200 ευρώ επειδή είναι ms και σου λέει αφού την είχες σε χειρότερη κατάσταση και την είχες πάρει 5 ευρώ, γιατί πήρες την άλλη την ομορφότερη....για το παιδί σου δεν τα δίνεις, να είναι όμορφη η βάφτιση, ωραία εκκλησία, λουλούδια μπλα μπλα μπλα μπλα (μέχρι εκεί άκουσα μετά έβλεπα ένα στόμα να ανοιγοκλείνει,,,...)

υγ θυμάμαι στο τέλος είπα έχεις δίκιο, συγνώμη... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Πόσο μεγάλη αλήθεια ειπες Χαμόγελο.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 12, 2015, 01:03:12 πμ »

σ αυτη τη ζωη που εχουμε ερθει ολα εχουν μια τιμη και καθενας που δουλευει πρεπει να πληρωνεται
τσαμπας δεν υπηρχε ποτε. Οποιος θελει γραφικα ξωκλησια πλερωνει. Αλλιως παει στη γειτονια του και πληρωνει το παραβολο μονο οπως εκανα εγω στις δυο βαφτισεις που εχω κανει σαν νονος.

Ανάργυρε δίκιο έχεις, αλλά άντε εξήγησε το στην γυναίκα αυτό...ειδικά όταν έχεις πληρώσει μια δεκάρα 200 ευρώ επειδή είναι ms και σου λέει αφού την είχες σε χειρότερη κατάσταση και την είχες πάρει 5 ευρώ, γιατί πήρες την άλλη την ομορφότερη....για το παιδί σου δεν τα δίνεις, να είναι όμορφη η βάφτιση, ωραία εκκλησία, λουλούδια μπλα μπλα μπλα μπλα (μέχρι εκεί άκουσα μετά έβλεπα ένα στόμα να ανοιγοκλείνει,,,...)

υγ θυμάμαι στο τέλος είπα έχεις δίκιο, συγνώμη... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
εγω επιμενω την καντηλαναφτισα την εχεις υπολογισεις.........και να σου βαλω και μια νεα παραμετρο που σιγουρα δεν την εχεις υπολογισεις.....καλεσες καποιους νεους καλεσμενους εκει οι οποιοι συνηθως ειναι ματιασμενοι.....ξεματιαστρα εχεις υπολογισεις για την περισταση  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 12, 2015, 01:09:57 πμ »

σ αυτη τη ζωη που εχουμε ερθει ολα εχουν μια τιμη και καθενας που δουλευει πρεπει να πληρωνεται
τσαμπας δεν υπηρχε ποτε. Οποιος θελει γραφικα ξωκλησια πλερωνει. Αλλιως παει στη γειτονια του και πληρωνει το παραβολο μονο οπως εκανα εγω στις δυο βαφτισεις που εχω κανει σαν νονος.

Ανάργυρε δίκιο έχεις, αλλά άντε εξήγησε το στην γυναίκα αυτό...ειδικά όταν έχεις πληρώσει μια δεκάρα 200 ευρώ επειδή είναι ms και σου λέει αφού την είχες σε χειρότερη κατάσταση και την είχες πάρει 5 ευρώ, γιατί πήρες την άλλη την ομορφότερη....για το παιδί σου δεν τα δίνεις, να είναι όμορφη η βάφτιση, ωραία εκκλησία, λουλούδια μπλα μπλα μπλα μπλα (μέχρι εκεί άκουσα μετά έβλεπα ένα στόμα να ανοιγοκλείνει,,,...)

υγ θυμάμαι στο τέλος είπα έχεις δίκιο, συγνώμη... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
εγω επιμενω την καντηλαναφτισα την εχεις υπολογισεις.........και να σου βαλω και μια νεα παραμετρο που σιγουρα δεν την εχεις υπολογισεις.....καλεσες καποιους νεους καλεσμενους εκει οι οποιοι συνηθως ειναι ματιασμενοι.....ξεματιαστρα εχεις υπολογισεις για την περισταση  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός θα τον ξεματιάσει η μάνα μου...
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 12, 2015, 08:33:00 πμ »

Αναργυρε,δυο φορες νονος;Τι γινεται,ετοιμαζεσαι να κατεβεις στη πολιτικη; Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 18, 2015, 09:11:50 μμ »

Κανονικάτελετή βαφτίσια η για πληρώνεις τα παράβολα όπου ειναι σχεδόν 100€ κ από εκεί κ πέρα ειναι προαιρετικό το θέλεις να δώσει στην εκκλησία η στον ιερέα
Πριν 4 μήνες βάφτισα την κόρη μου στ Μύκονο και ο ιερέας δεν μου ταρίφα εγω εδωσα ότι ήθελα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2015, 09:32:52 μμ από athanas » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences