Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 09:12:14 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κρητική Πολιτεία 50 Λεπτά 1901.  (Αναγνώστηκε 8506 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 678


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 27, 2015, 05:31:18 μμ »

Άν έδωσες ένα πάνω από ένα 10άρικο για αυτό το νόμισμα το πήρες ακριβά.
Το πήρα 0,5€.Ηταν "κρυμμένο" σε ένα πανέρι παζαριού.
Ετσι,απαντήθηκε και το ερώτημα μου σε παλαιότερο θέμα που είχα ανεβάσει περί"άψαχτων lot".
Φυσικά,δεν ανακάλυψα θησαυρό.
Απλά βρήκα ένα "τίμιο"νόμισμα σε χαμηλή τιμή,με bonus τη χαρά του" ψαχουλεύειν".

Τότε είσαι μάγκας Κλείσιμο ματιού Πολύ καλό Κλείσιμο ματιού Εύχομαι πραγματικά και σε άλλα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 27, 2015, 05:46:11 μμ »

Άν έδωσες ένα πάνω από ένα 10άρικο για αυτό το νόμισμα το πήρες ακριβά.
Το πήρα 0,5€.Ηταν "κρυμμένο" σε ένα πανέρι παζαριού.
Ετσι,απαντήθηκε και το ερώτημα μου σε παλαιότερο θέμα που είχα ανεβάσει περί"άψαχτων lot".
Φυσικά,δεν ανακάλυψα θησαυρό.
Απλά βρήκα ένα "τίμιο"νόμισμα σε χαμηλή τιμή,με bonus τη χαρά του" ψαχουλεύειν".
ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι..........0,5 ευρω κανει μια τσιχλα........ικανοποιησες το μικροβιο του συλλεκτη(το ψαχουλεμα)και εβαλες στη συλλογη σου ενα νομισμα της κρητικης πολιτειας...........για να γινει ομως αυτο τι εκανες?εψαξες και εκει ειναι ολη η χαρα ...........μιλαγα πριν καποιες μερες με ενα φιλο και ηρθε η συζητηση για καποια νομισματα που μου εδειξε(ανταλλαγη αποψεων)και καποια αλλα που κυκλοφορουσαν προς πωληση και στο ebay και εδω......εφτασε η ωρα να πουμε για καποιο νομισμα του ειπα την αποψη μου και γυρισε και μου ειπε"αφου η αποψη σου ειναι καλη για το νομισμα γιατι δεν το πηρες"του απαντησα οτι πρεπει να ψαξεις να βρεις το νομισμα εκεινο που ικανοποιει ολα σου τα κριτηρια και οχι μονο ενα και να ηταν σιγουρος οτι αν το συγκεκριμενο νομισμα(αλλα και γενικα ολα τα νομισματα)ικανοποιουσε τα κριτηρια μου δεν θα προλαβαινε κανεις να το παρει  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
+1 Συν οτι υπαρχει περιπτωση(αν το ζυγισεις)να ειναι και κοπια,που και μισο ευρω ειναι πολλα. Άνεση
Η πλαστότητα μόνο απο το βάρος φαίνεται;Δεν έχω ζυγαριά ακριβείας.Το βγάζω 3 gr αλλά έχει ακρίβεια 1 gr.Το γνήσιο είναι 2,5 οπότε πιστεύω οτι είναι γνήσιο.
Η εικόνα του νομίσματος παραπέμπει σε πλαστό;
Απο που θα το ξεχωρίσω;
Στο χέρι πάντως,γνώστης δεν μου έκανε κουβέντα για πλαστό.Το περιέγραψε ως "μια χαρά νομισματάκι,οριακό XF.Απο τα 100 που θα βρείς,ανήκει στα 20 καλά".
Δεν με ενδιαφέρει να το ωραιοποιήσω,εδώ μέσα δεν γίνεται άλλωστε γιατί είστε όλοι γνώστες.
Ούτε να το πουλήσω φυσικά.
Απλά,η κατάσταση του με ενδιέφερε προς απόκτηση κρίσης και γνώσης.Αν τα δίδακτρα είναι 50 λεπτά,με χαρά τα πλήρωσα.
Τέλος,ευχαριστώ τον ellinas γιατί είπε όσα σκεφτόμουν και δεν ήθελα να πώ.
Δεν έχω τη δυνατότητα να αποκτώ ακριβά πιστοποιημένα νομίσματα και η αναζήτηση σε κάποια παζάρια είναι για μένα η βόλτα μου,το καφενείο(που δεν έχω πατήσει ποτέ),το γήπεδο κλπ.
Δεν περιμένω να βρώ ένα MS65 εκεί,αρκούμαι σε ότι καλύτερο πέσει στα χέρια μου.
Ισως να είμαι ένας"φτωχομ###€$ συλλέκτης"όπως αναφέρει κάποιο μέλος του Στεκιού,αλλά με ευχαριστεί η παρουσία μου στο forum,γνωρίζοντας έστω πως δεν μπορώ να προσφέρω κάτι στο συλλεκτισμό.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 27, 2015, 05:53:54 μμ »

Προσφερεις την αγαπη σου στον συλλεκτισμο και αυτο φτανει
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 678


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 27, 2015, 06:00:02 μμ »

Ρε παιδιά πλαστό δεν είναι... Ούτε βέβαια XF ή στα όριά του. Είναι ένα νόμισμα που όλου θα έπαιρναν με 0,5 ευρώ. όλοι. Μαγκιά του φίλου που το πήρε.

Στην Κρητική Πολιτεία το 50 σε υψηλές καταστάσεις φτάνει στο θεό.

Πλαστό με την καμία. 100% αυθεντικό και δεν νομίζω να υπάρχουν καν κοπίες. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 27, 2015, 06:02:47 μμ »

Προσφερεις την αγαπη σου στον συλλεκτισμο και αυτο φτανει
+1
Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 27, 2015, 06:40:03 μμ »

Τσαμπα το πηρες φιλε, αυτα ειναι τα ωραία να ξετρυπώνεις ωραία νομισματακια εκει που δεν τα περιμενεις. Σε καμια περίπτωση δεν ειναι πλαστό, ισα ισα έχει και μια συμπαθητική πατίνα. Καλορίζικο
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 27, 2015, 07:09:13 μμ »

Το πήρα 0,5€.Ηταν "κρυμμένο" σε ένα πανέρι παζαριού.
Ετσι,απαντήθηκε και το ερώτημα μου σε παλαιότερο θέμα που είχα ανεβάσει περί"άψαχτων lot".
Φυσικά,δεν ανακάλυψα θησαυρό.
Απλά βρήκα ένα "τίμιο"νόμισμα σε χαμηλή τιμή,με bonus τη χαρά του" ψαχουλεύειν".
Και κάπως έτσι σπάει σιγά σιγά το στερεότυπο "οι παζαριώτες τα έχουν διπλοτριπλοξεψαχνίσει"  Σαρκασμός

Μπράβο sabby  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 27, 2015, 08:22:53 μμ »

Το πήρα 0,5€.Ηταν "κρυμμένο" σε ένα πανέρι παζαριού.
Ετσι,απαντήθηκε και το ερώτημα μου σε παλαιότερο θέμα που είχα ανεβάσει περί"άψαχτων lot".
Φυσικά,δεν ανακάλυψα θησαυρό.
Απλά βρήκα ένα "τίμιο"νόμισμα σε χαμηλή τιμή,με bonus τη χαρά του" ψαχουλεύειν".
Και κάπως έτσι σπάει σιγά σιγά το στερεότυπο "οι παζαριώτες τα έχουν διπλοτριπλοξεψαχνίσει"  Σαρκασμός

Μπράβο sabby  Κλείσιμο ματιού
Ευχαριστώ πολύ,χαίρομαι πολύ που κάποιοι συμφωνούν ότι υπάρχουν ακόμα ευκαιρίες όταν ψάχνεις,έστω και σε "ταπεινά και καταφρονεμένα"μέρη.
Μακάρι κάποια στιγμή,να έχω ένα καινούριο απόκτημα να μοιραστώ με τους συμφορουμίτες του Στεκιού,που με βοήθησε να μάθω όσα έμαθα,και αυτό χάρη στις δικές σας δημοσιεύσεις.Και πάλι σας ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 27, 2015, 10:11:38 μμ »

Ολα τα λοτ εχουν τα μυστηρια τους......... Κλείσιμο ματιού
http://www.ebay.com/itm/400984250618?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 27, 2015, 10:20:12 μμ »

Ολα τα λοτ εχουν τα μυστηρια τους......... Κλείσιμο ματιού
http://www.ebay.com/itm/400984250618?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

προβλεπεται ενδιαφερον
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 27, 2015, 10:57:23 μμ »

Το εχεις δει ομορφα το θεμα, βολτιτσα στα γιουσουρούμ, ψαξιματακι κλπ.
Οι πιθανότητες να βρεις καποιο πραγματικο διαμαντι στα πανερια είναι μεν απειροελάχιστες, αλλα το ιδιο είναι και οι πιθανότητες να κερδισεις το Λοττο, παρολα αυτά χιλιαδες κοσμος παιζει κάθε εβδομαδα.
Δεν εχει φυσικα οικονομικο αντικρυσμα αυτό το στυλ αγορων ,βρηκες τωρα ένα νομισματακι που το πηρες κατω από την αξια του, θα παρεις και καμια δεκαρια πανω από την αξια τους, λιγα ευρω πανω-κατω δεν τρεχει και τιποτα.
Η ευχαριστηση του ψαχουλευειν είναι το πραγματικο αντικρυσμα στην περιπτωση σου.
Το νομισματακι είναι οριακο F, και scratched, εφόσον σε ενδιαφερουν τα τεχνικα, αλλα μια χαρα θα το βαλεις στην συλλογη σου και καλοριζικο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 27, 2015, 10:58:55 μμ »

Στην Απάντηση#16 εκ παραδρομής έγραψα "οριακό XF"αντί του σωστού "οριακό VF".
Προς αποκατάσταση της αλήθειας.
Συγνώμη για το λάθος.
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 10:24:46 μμ »

Ολα τα λοτ εχουν τα μυστηρια τους......... Κλείσιμο ματιού
http://www.ebay.com/itm/400984250618?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


Αν το πηρε μελος και θελει, ας μας πει οταν παραλαβει για το 10 λεπτο '22  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 10:37:07 μμ »

Ολα τα λοτ εχουν τα μυστηρια τους......... Κλείσιμο ματιού
http://www.ebay.com/itm/400984250618?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


Αν το πηρε μελος και θελει, ας μας πει οταν παραλαβει για το 10 λεπτο '22  Στριφογύρισμα ματιών
οκ Νικο  Χαμόγελο
Σ ευχαριστω πολυ διοτι εσυ μας το εδειξες  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 10:47:00 μμ »

Μπραβο σου Αντωνη!
Να εισαι καλα!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences