Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 05:42:15 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: αδικος φορος στο ονλαιν ποκερ  (Αναγνώστηκε 22533 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 22, 2015, 10:51:11 μμ »

ποσοι πεθαινουν καθε χρονο απο χιονοστιβαδες;η ατυχηματα οπως του σουμαχερ;βασικα ημαστε πισω σαν κρατος,εδω προταθηκε να μπει το ποκερ στους ολυμπιακους αγωνες.Το μεγαλύτερο βήμα που θα μπορούσε να καθιερώσει το πόκερ ως άθλημα είχε γίνει το 2010 όταν η International Mind Sports Association αναγνωρισε το ποκερ ως παιχνιδι μυαλου και το κατεταξε μαζι με το σκακι κ το μπριτζ.τα οποια η αθλητικη επιτροπη τα θεωρει αθληματα.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 22, 2015, 10:56:33 μμ »

Μάλιστα. Πάω Ολυμπιακός πάσο...

(Ευτυχώς που δεν δουλεύω σε σχολείο, γιατί... δεν θα είχα τι να διδάξω τα παιδιά... Επίσης ευτυχώς που ο Τεοντορέσκου και ο Κιριτσέσκου έχουν πεθάνει.)
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 22, 2015, 10:59:41 μμ »

ειναι καλυτερα τωρα στην ελλαδα με τις παρανομες λεσχες;που πανε και τους περνουν τα σπιτια τους;η αν υπηρχε ενας συλλογος ποκερ σε καθε πολη οπου θα εξηγουσε τα παντα στον παικτη;200 καζινο εχει η γερμανια που λεει ο λογος.και που εχει 200;φαληρησανε οι γερμανοι;παιζουν ολα τα λεφτα τους εκει;
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 22, 2015, 11:02:45 μμ »

ποτε προταθηκε η ποκα στα ολυμπικ γκειμς? εδω την ελληνορωμαικη ηθελαν να βγαλουν.
στις ποσες παρτιδες φτανεις σε νιρβανα?
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 22, 2015, 11:04:33 μμ »

Σακ, απο ποια περιοχη εισαι?? Ειχα γνωρισει καποιον σε μια δουλεια που ειχε τρελο κολλημα με το  γαυρο..αφου μας ελεγε οτι το 2013 δεν αφηνε τις κορες του στο σχολειο να γραφουν το ετος ετσι αλλα να το γραφουν 2012+1...τερμα αντιπαναθηναικος....
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 22, 2015, 11:09:07 μμ »

εγω πιστευω σαν ελληνες εχουμε το ελατωμα οτι τα ξερουμε ολα κ δεν σηκωνουμε κουβεντα απο κανεναν,πηρε ενας γνωστος μου 1000ευρω δανεικα να παιξει ποκερ,γτ ρε;μετα πως θα τα δωσεις αν χασεις;εχει νομους στο ποκερ,ποτε δανεικα.φυσικα δεν με ακουσε,τα εχασε και μετα δουλευε 2 μηνες σερβιτορος να τα πληρωσει.400χιλιαδες ευρω εχασε ενας εδω στη δραμα στο κινο.αν το ποκερ ειναι τζογος τοτε το κινο τι ειναι;αν στο τεξας χολντεμ  ποκερ μπει ρεστα κ βαλει κ το σπιτι του ο αλος με 27 φυσικα 99% θα τα χασει,αν δεν τα εβαζε με 27 ισως εκανε κατι αλο,ισως πηδουσε απο μια γεφυρα.πολοι παιζουν οχι για να κερδισουν αλα για να χασουν,να τιμωρησουν τον εαυτο τους χανοντας τα λεφτα τς απο τα ψυχολογικα που εχουν η να ζησουν το ρισκο κ την δραση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2015, 11:36:40 μμ από ΕΛΛΗΝΑΣ30 » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 23, 2015, 07:28:07 πμ »

Σακ, απο ποια περιοχη εισαι?? Ειχα γνωρισει καποιον σε μια δουλεια που ειχε τρελο κολλημα με το  γαυρο..αφου μας ελεγε οτι το 2013 δεν αφηνε τις κορες του στο σχολειο να γραφουν το ετος ετσι αλλα να το γραφουν 2012+1...τερμα αντιπαναθηναικος....

Πρώτο, δεν είμαι αντιπαναθηναϊκός ή ο,τιδήποτε αντι-. Τους βάζελους τους αγαπάω και τους προσέχω. Τους ταϊζω, τους ποτίζω, τους ρίχνω το λίπασμά τους, για να έχω να ασχολούμαι όλον τον χειμώνα.

Το να είσαι γαύρος είναι τρόπος ζωής. Τα βλέπεις όλα ρόδινα!

Το 12β συνηθίζεται και για άλλος λόγους, αν και εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με το 13, λόγω συμπάθειας στον Φασούλα (και για "σπάσιμο" στον Ιωαννίδη). Άλλωστε, στους αριθμούς δεν μπορούν να υπάρξουν πνευματικά ή εμπορικά δικαιώματα (ελληνιστί copyright), σημείο στο οποίο την πάτησε η Intel και δεν μπόρεσε να κατοχυρώσει το 486. Έτσι το γύρισε στο i5.

Το συγκεκριμένο ρήμα κλίνεται ως εξής, στη συνεπτυγμένη του μορφή:
Ολυμπιακός
Γιάννενα
πάει
Πανεργατικό Αγωνιστικό Μέτωπο
πάτε
πάνε

Στην πλήρη του μορφή κλίνεται κανονικά: πηγαίνω, πηγαίνεις, πηγαίνει...

Τέλος, μεγάλωσα στο Γουδί (όπως γραφόταν τότε) και... είμαι 100% ΜοραΊτης (καμιά σχέση με Ήπειρο).
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 23, 2015, 04:25:02 μμ »

καποια φαση ημουν ολυμπιακος,τοτε με τον λαγιος ντεταρι,αλες εποχες.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 23, 2015, 05:20:43 μμ »

τελικα τι αλο θα βρουνε να φορολογησουνε και να ρημαξουνε;κερδισα περσυ 4000$ μετα απο χρονια μαθησης και χασουρας και κρατησανε 20%,οταν εχανα γιατι δεν μου λεγανε να στα δωσουμε πισω το 20%;δεν ειναι ουτε τζοκερ ουτε κινο το ποκερ.θελει χιλιαδες ωρες εκπαιδευσεις το ποκερ,νυχτες ολοκληρες να παιζεις σ ενα τουρνουα,12 ωρες επαιζα μια μερα συνεχομενα σ ενα τουρνουα,ειχα ψωφησει να κερδισω 1000ευρω,και μου κρατησανε τα 250,ε και γω το παρατησα,εγω κερδιζα τον γερμανο,εφερνα χρημα στην ελλαδα,γτ εδω τα ετρωγα τα λεφτα που κερδιζα,θα ειμαι και θυμα απο πανω;να τα φορολογουσανε με μια λογικη.το δεχομαι,οχι ομως οπως το κινο.

συμφωνω μαζι σας αγαπητε κανονικα θα επρεπε να φορολογηθουν βαση της κλημακας του φορου εισοδηματος
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 23, 2015, 05:24:56 μμ »

αν σκοτωθεις στο σπιτι με την γυναικα σου και βγεις εξω στο καζινο με νευρα να παιξεις ποκερ εισαι ηδη χαμενος,τελειωμενος απο την ωρα που βγαινεις απο το σπιτι. Σαρκασμός
Προς θεου οχι τετοια λαθη εχεις πολυ δικιο..........εγω να σκεφτεις αν εχω καμμια δυσκολη παρτιδα ταβλι που ειμαι μαστορας(ποκερ δεν ξερω)την κλειδωνω την κυρα στο αλλο δωματιο μεχρι να φυγω απο το σπιτι......με αυτο τον τροπο εχω βρει την υγεια μου και ειμαι σχεδον παντα κερδισμενος.....ασε που κονομαω και απο τα μαθηματα που παραδιδω στο ταβλι.....8 ευρω την ωρα δεν ειναι και λιγα

εσενα σε προκαλω
Καταγράφηκε

ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 24, 2015, 07:04:36 μμ »

να εισαι καλα φιλε,χαιρομαι που συμφωνεις με μια λογικη φορολογηση ωστε σε βαθος χρονου να μην ειναι καποιος χαμενος στο ποκερ,οπως ειναι τωρα με βαση τα στατηστικα οποιος ασχοληθει με το ποκερ θα ειναι χαμενος.κατι ακομη πολυ σημαντικο που δεν εχω αναφερει,μπορεις να γλυτωσεις τον φορο αν τα κανεις εισητηρια και τα βγαζεις λιγα λιγα,οποτε ομως το χω δοκιμασει τα εχασα ολα...ειχα 500 ευρω κ τα εκανα μελλοντικα εισητηρια,ειχα γραφει σε τουρνουα 5 επι των 100 ευρω που θα ξεκινουσαν μετα 5 μερες,μπορουσα να βγαζω 100ευρω ανα 5 μερες,δεν μπορουσα ομως να κρατηθω κ παιξα μερικα,εχασα και τα 500 ευρω 60 φορες κρατουσα ασους!!!και τις 60εχασα....το γελοιο της υποθεσης;αν δεν υπηρχε ο φορος θα τα εδινα στην ελληνικη οικονομια κ παλι,θα τα ψωνιζα πραματα διαφορα.πολυ υποπτο επισης που σ αυτην την φαση που εκανα τα εισητηρια δεν με πηγαινε τοσο πολυ κ τα εχασα ολα,οποιον κ να ρωτησα που τα εκανε εισητηρια τα εχασε ολα.εκτος αν δωσεις το λαπτοπ σε αλον και στο κραταει.πολυ υποπτο.ξερουν οτι δεν θα αντεξεις 1 μηνα ισως;ειχα φουλ και ο αλος ανωτερο φουλ αλες 60 φορες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2015, 07:14:11 μμ από ΕΛΛΗΝΑΣ30 » Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 24, 2015, 07:19:41 μμ »

τωρα αρχιζω και καταλαβαινω αυτους που σηκωνονται γενικα και φευγουν απο την ελλαδα.....πολοι που παιζανε ποκερ σε μεγαλα στακ φυγανε βουλγαρια,πιο φθηνα τους βγαινει και το σπιτι και τα τροφιμα και οι φοροι,βασικα και γερμανια που ρωτησα πουθενα δεν υπαρχει αυτος ο φορος.μονο εδω στην ελλαδα υπαρχει.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 24, 2015, 07:47:20 μμ »

φιλε και στα κινητα ο φορος ισχυε μεχρι πριν ενα χρονο σε ουγκαντα-μπαγκλαντες-αλβανια και Ελλαδα ,μην το ψαχνεις με τους φορους αλλα φιλε μου οι παλιοι λεγανε ο παιζων χανει και ο πινων μεθα,σε βαθος χρονου ολοι ειναι χαμενοι στον τζογο και αυτο που λες οτι τα εκανες εισητηρια μεγα λαθος οταν κερδιζεις να τα βγαζεις φιλε και ας χανεις φορο μην σε πιανει απληστια,οσο για τα φυλλα μου ειχε τυχει να κανω πανω απο 100 φορες πασο σερι υπομονη θελει αφου παιζεις και καλη διαχειριση,εγω τα εκοψα ολα οπαπ-ποκερ κτλ πριν 8 μηνες και ειδα λεφτα στην τσεπη μου....και αν δεν σου κανει κοπο διαβασε τον αλχημιστη ισως καταλαβεις κατι απο εκει.με εκτιμηση καλο βραδακι και καλες παρτιδες ευχομαι
Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 24, 2015, 08:40:49 μμ »

τωρα αρχιζω και καταλαβαινω αυτους που σηκωνονται γενικα και φευγουν απο την ελλαδα.....πολοι που παιζανε ποκερ σε μεγαλα στακ φυγανε βουλγαρια,πιο φθηνα τους βγαινει και το σπιτι και τα τροφιμα και οι φοροι,βασικα και γερμανια που ρωτησα πουθενα δεν υπαρχει αυτος ο φορος.μονο εδω στην ελλαδα υπαρχει.

δεν φορολογούνται μόνο στην ελλάδα κέρδη από τυχερά παιχνίδια online .
και στην αμερική πχ και στην δανία φορολογούνται .
νόμο για φορολογία στα κέρδη ετοιμάζει και η γαλλία.
γερμανοί επαγγελματίες παίχτες πόκερ φορολογούνται επίσης .
δεν είναι ελληνικό  "φαινόμενο" ο φόρος στα κέρδη τζόγου  .
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 25, 2015, 01:52:38 μμ »

ευχαριστω για τα σχολια σας,ουζακι;ψωνισα απο σουπερ μαρκετ της γερμανιας τα ιδια ειδη με εδω και εχουν μιση τιμη και μπορω να σου πω και καλυτερη ποιοτητα το ιδιο προιον,την αληθεια να την λεμε...ισως πληρωνουνε 1 πολυ μικρο φορο εμαθα τωρα οι γερμανοι στο ποκερ τον χρονο,πολυ μικρο ομως,αν ειναι να δωσω και γω στο φτωχο μας το πεινασμενο το κρατος μας να το βοηθησω,να δινω 100ευρω τον χρονο και να παιζω οσο ποκερ θελω και να μην το εχω νταβατζη στο κεφαλι μου.ομως το γουσταρει το κρατος μας να μας κανει τα νευρα τσαταλια,να μας ...μπιπ την ψυχολογια... ;Dσκεψου ουζακι να παιζεις στοιχημα και να εχεις εναν της εφοριας πανω στο κεφαλι σου,εδω τιθεται και το θεμα της γρουσουζιας! Σαρκασμός,φυσικα με τετοια ψυχολογια απο τον φορο δεν μπορεις να κερδισεις,γτ ακομη δεν αρχισες να παιζεις εχεις στο μυαλο σου οτι αν κερδισεις θα φαει και το κρατος που ποτε σαν κρατος δεν ειναι διπλα σου.δεν εχω παρει ποτε ουτε ενα επιδομα,ουτε ταμειο ανεργειας εχω παρει ποτε,τιποτα!!!!!6μηνες τωρα ανεργος τ.ι.π.ο.τ.α.επειδη μενω με τους γονεις μου δεν δικαιουμαι τιποτα,θαρεις αν ειχα λεφτα ειχα εγω ορεξη να κατσω με τους γονεις μου.εχω υπηρετησει και σε 2 πατριδες....σε 2..................
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences