Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 02:56:30 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επετειακά 2ευρα προς πώληση  (Αναγνώστηκε 1594 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Estelle75
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 23, 2017, 07:23:12 μμ »

Καλησπέρα σας,

Ασχολούμαι με τη συλλογή νομισμάτων από τότε που βγήκε το ευρώ περίπου. Όχι συστηματικα. Πιο πολύ γιατί μου άρεσαν τα σχέδια των νομισμάτων κάθε χώρας.

Έχω όμως σταματήσει εδώ και 2 χρόνια περίπου και θα ήθελα να πουλήσω μερικά.
Μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες εδώ για όποιον ενδιαφέρεται ή υπάρχει άλλο τμήμα του φόρουμ, πιο κατάλληλο;

Έχω και ακυκλοφόρητα (κυρίως επετεικά 2 ευρά) και σειρές χωρών (από 1 λεπτό μέχρι 2 ευρώ δηλ.) αλλά και μερικές κασετίνες δοκιμαστικών εκδόσεων (Πχ Αγγλία, Σουηδία) μαζι με 5ευρω νόμισμα.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 07:33:46 μμ »

Εδώ μπορείς να ανεβάσεις  ό,τι είναι για πώληση.
http://steki-syllekton.gr/index.php?board=38.0
Φυσικά με τις αυθεντικές φωτογραφίες.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 07:34:43 μμ »

Καλησπερα. Καλως ηρθες στο φορουμ και μακαρι να μεινεις εστω κι αν αποχωριζεσαι μερος η ολη την συλλογη σου. Λαβε υπ'οψιν σου οτι καθε μελος του στεκιου μπορει να ανεβασει μεχρι 3 αγγελιες πωλησεις τον μηνα. Μπορεις να διαβασεις σχετικα στους κανονες λειτουργιας του φορουμ. Οποτε ή θα χρειαστει να πουλησεις τμηματικα ή να φτιαξεις καποια λοτακια. Αρχικα μπορεις να ανεβασεις φωτο ή λιστα για να παρεις μια εκτιμηση απο τα παιδια ( αν δεν ξερεις ποσο κοστολογουνται τα νομισματα σου). Υπεραξια να ξερεις εχουν μονο τα ακυκλοφορητα , εκτος απο ελαχιστα μονο που εχουν υπεραξια ως κυκλοφορημενα.
Καταγράφηκε
Estelle75
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 09:28:49 μμ »

Σας ευχαριστώ!!!

Δεν σκοπεύω να τα πουλήσω όλα. Το μικρόβιο της συλλογής νομισμάτων (έστω και περιστασιακά) το κόλλησα από τη μαμά μου και νομίζω ότι δεν θα μου φύγει ποτέ. Απλά λόγω έλλειψης παραπανίσιων πόρων και χρόνου (βλέπε παιδιά), αποφάσισα να αποχωριστώ κάποια κομμάτια.

Πριν ανοίξω το θέμα αυτό διάβασα αρκετα ποστ και φυσικά τους όρους. Συγχαρητήρια σε όλους σας που καταφέρνετε μέσα σε όλα όσα συμβαίνουν γύρω μας να κρατάτε ζωντανό το πάθος σας και να μεταλαμπαδεύετε τις γνώσεις σας.

Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences