Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 08:01:43 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τον Χάσαμε τον Κυρ Γιάννη  (Αναγνώστηκε 2523 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« στις: Μάιος 19, 2015, 12:36:49 πμ »

Πριν από λίγα λεπτά μάθαμε ότι ξεψύχησε ο Κύριος Γιάννης . Ήταν ο ηλικιωμένος που φρόντιζε η αδερφή μου σαν εσωτερική .

Μέχρι εκεί ήταν το καντήλι του.

Ένας άνθρωπος 80 χρονών με μισό πνεύμονα και καρδιά ύστερα από 5πλο μπαι-πας . Δύο χρόνια άντεξε έτσι

Καλό Παράδεισο Κύριε Γιάννη και ελπίζω να μπορέσω να κάνω αυτό που μου είπες πριν 2-3 μέρες που ήρθα και σε είδα .. Να προσέχω τον εαυτό μου και την υγεία μου να γίνω γρήγορα καλά, να κοιτάω τον Σταύρο,εγώ είμαι ο άρρωστος όχι οι άλλοι...

Να κοιτάω και λίγο τον εαυτό μου . . .

Να είστε όλοι καλά με Υγεία , και όλα τα άλλα απλά περισσεύουν ..
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 19, 2015, 01:41:56 πμ »

Οχι φίλε μου.. Δεν ήταν άνθρωπος του site , απλά ένας άνθρωπος που γνωρίζαμε σαν Οικογένεια .
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 19, 2015, 11:21:41 πμ »

συλλυπητήρια!
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 20, 2015, 12:51:59 πμ »

Να είσαι καλά φίλε μου. Τα πάντα δυστυχώς έχουν μια αρχή και ένα τέλος σε αυτή την ριμάδα τη ζωή
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 20, 2015, 09:04:20 πμ »

Να τον θυμασαι καλε μου φιλε σταυρο ...και να θυμασαι παντα τα λογια των μεγαλων - ηλικιωμένων !
Η σοφια που κρυβεται πολλες φορες μεσα τους είναι μεγαλειωδης ........
όπως πολύ σωστα σου ειπε ο παππους να κοιτας όπως θα πρεπει να το κανουμε ολοι μας αλλωστε τον εαυτο σου ..και να τον φροντιζεις οσο περισσοτερο μπορεις ...είναι ότι πιο σημαντικο !!!!
χαρης .
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 14, 2015, 12:06:31 πμ »

συλλυπητηρια φιλε,εγω σωθηκα με συμβουλες γιατρου γτ ειχα πολυ αγχος για ολα,δεν μπορουμε πολλες φορες μονοι μας να τα βγαλουμε περα,στειλε φιλικα οποτε θελεις να μιλησουμε,φιλικα.
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 14, 2015, 11:42:10 πμ »

Συλληπητήρια ............αιωνία η μνήμη του παππού σε όσους τον ήξεραν .
δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα , αγχωνόμαστε για τα υλικά αγαθά ή άλλα μη απαραίτητα αγαθά στη ζωή μας και χάνουμε το ουσιώδες Νόημα ..........Τον εαυτό μας .
Υπάρχουν στιγμές , που όλα αυτά τα φιλοσοφούμε κ τα ζυγίζουμε μόνο όταν έρχεται μπροστά μια πικρή ιστορία , τότε τα σκεφτόμαστε κ επηρεαζόμαστε ψυχικά για λίγο χρονικό διάστημα .......όμως πάλι γυρνάμε σε κακές συνήθειες επιβλαβείς για την Υγεία μας .....τσιγάρο , άγχος , εγωισμοί , ανούσιες καταναλωτικές συνήθειες που νομίζουμε πως αποφέρουν καλό στη ζωή μας και άλλα πολλά αμπελοφιλοσοφικά .
Τελοσπάντων , καλά να είμαστε όλοι μας ατομικά , ώστε να είναι και οι γύρω μας και ο καθείς να πορευτεί στη ζωή του με ώριμες στρατηγικές κινήσεις που θα του χαρίσουν μια Ευτυχισμένη κ Υγιή Ζωή .
Καταγράφηκε

ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 14, 2015, 07:56:17 μμ »

εγω εχασα προσφατα την γιαγια μου,ακομη δεν το εχω συνειδητοποιησει οτι πεθανε,ισως γτ την εβλεπα να τυρανιεται κατακοιτη και πηγε καπου καλυτερα.μου λειπει παντως.την αγαπουσα και με αγαπουσε πολυ,οτι μου ζητουσε το εκανα,της πηγαινα μπαταριες για το ρολοι της,ισως ηταν δικαιολογια ωστε να δει οτι την σκεφτομαι ομως αν και αγγαρειες τωρα νιωθω ωραια που εζησα μεχρι το τελος αυτες τις στιγμες μαζι της.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences