Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 17, 2024, 04:47:19 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δύσκολα κομμάτια  (Αναγνώστηκε 29185 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 03, 2014, 12:35:43 πμ »

χα χα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο μη νομίζεις Δημήτρη και τα δυαράκια σήμερα τσαμπα πουλιούνται οπότε καλύτερα οι κάρτες που δεν έχουν και χαράτσι!!! Το θέμα είναι πολυπλοκο με την ψιλή γραφή στις κάρτες αλλα ειδικά με το αριστοτέλειο είμαι πολύ επιφυλακτικός και όχι μόνο στην ψιλή γραφή. Αφού απ'ότι κατάλαβα είσαι και συ παλιός συλλέκτης ξέρεις οτι αυτή η τηλεκάρτα ήταν ουσιαστικά είδική παραγγελία για να τη δίνουν στους μαθητές του φροντιστηρίου... οπότε ποιος εγγυάται οτι απλά δεν ανοιχθηκαν τα κουτιά και οι εκτός γραμμή κάρτες δε φυλλάσσονται ακόμα και σήμερα σε ένα συρτάρι και αυτός που τις έχει απλά καμαρώνει που κατέχει το σύνολο των  δήθεν σπανιοτήτων. Θυμάμαι στις αρχές πουλήθηκαν 0136 με γραμμή κλειστες και 30000 δραχμές επειδή ακριβώς κανένας δεν ήξερε αν οι σπάνιες ήταν με γραμμή ή χωρίς γραμμή.  Εγώ προσωπικά ποτέ μου δεν την αγόρασα αυτή τη κάρτα ( και που έχω το με γραμμή δώρο φίλου  είναι Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο) αλλά και φτηνά να τη βρω και χοντρή γραφη και ψιλή και σε τριπλέτα να τη βρω απλά δεν την παίρνω.... Τώρα για τη Texaco  ψιλή γραφή χωρίς γραμμη την έχω δει και γω μια φορά και είναι και αυτό περίεργο θέμα όπως ίδια περίπτωση είναι και η δήλος 0122 χωρίς γραμμή ψιλή γραφή που την έχω δει άλλη μια φορά αλλά και αυτή είναι καλύτερα να μην την ακουμπάει κανείς....( μερικά κομμάτια παρα είναι καλά για να είναι αληθινά) Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
riongreece
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 55


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 03, 2014, 01:28:03 πμ »

Εδώ ανοίχτηκαν άλλα και άλλα κουτιά.Αυτά δεν θα ανοίχτηκαν.Εννοείται 'ότι ανοίχτηκαν και κανείς δεν ξέρει στην πραγματικότητα πόσες είναι οι χωρίς γραμμή γιατί απλά αυτός που τις διαχειρήστηκε ήταν πολύ καλός επαγγελματίας.Και μόνο το γεγονός ότι πουλήθηκαν κάρτες με γραμμή μέχρι και 30.000 δραχμές (δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο αλλά για να το λές κάτι θα ξέρεις) σημαίνει ότι ο τύπος ήταν γάτα με πέταλα Άνεση
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 18, 2014, 11:36:19 μμ »

Ιδια περίπτωση, με σαφώς λιγότερη αξία, με αυτή που συζητάτε παραπάνω ήταν και η Ιθάκη του 3/95. Κανείς δεν γνώριζε πια ήταν η 'καλή', αυτή με την γραμμή ή αυτή χωρίς την γραμμή.
Και τότε οι συλλέκτες έδιναν λεφτά στα τυφλά.
Καταγράφηκε
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 18, 2014, 11:56:49 μμ »

Με τη μονη διαφορά φίλε μου οτι η Ιθάκη βρέθηκε τελικα και πλυμμήρησε την αγορά.... Μέχρι και λάθη υπέροχα βρέθηκαν στην Ιθάκη....  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη... Το αριστοτέλειο ακόμα α Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο αγνοείται......
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 18, 2014, 11:57:25 μμ »

Και σε μένα το 1995 προσπάθησαν να μου πουλήσουν Παξους Φ127 και Austrian airlines χγ και βέβαια έχω "φαει" και σιδερωμενη......
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 18, 2014, 11:58:22 μμ »

σιδερομενη????τι εννοεις θαναση?Απορία
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 19, 2014, 12:03:53 πμ »

Κάποιες σπάνιες κάρτες που μερικοί έτυχε να τις βρίσκουν εδώ κι εκεί αλλά τσαλακωμένες και σε άθλια κατάσταση τις περναγανε κανονικά στο σίδερο και τις έφερναν στα ίσα τους με ένα όμως τεράστιο πρόβλημα: Η κάρτα γινόταν πιο μικρή σε μέγεθος και μπορούσες να τη δεις αν την έβαζες μόνο πάνω σε μια άλλη κανονική
Αν μπορέσω αύριο θα ανεβάσω φωτό για να δεις
Τώρα στεναχωρέθηκα και πάω για ύπνο...

Όνειρα γλυκά παίδες....
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 19, 2014, 12:06:01 πμ »

καταλαβα!!! Χαμόγελο
οταν μπορεσεις ανεβασε για να δω την διαφορα!!!
καληνυχτα και καλο ξημερωμα!!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 19, 2014, 12:08:10 πμ »

Και σε μένα το 1995 προσπάθησαν να μου πουλήσουν Παξους Φ127 και Austrian airlines χγ και βέβαια έχω "φαει" και σιδερωμενη......
Αυτό το κάνω και εγώ, με αναπτήρα όμως, όταν θέλω να ισιώσω κάποια τσαλακωμένη τηλεκάρτα.
Αν είναι πολύ τσαλακωμένη πάντως, κάνει μπάμ!
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 19, 2014, 08:57:57 πμ »

Άμα δεν ξέρεις Μανώλη κάνει μπαμ η τσέπη όχι η καρτα!!!!!!!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 19, 2014, 09:02:21 πμ »

Άμα δεν ξέρεις Μανώλη κάνει μπαμ η τσέπη όχι η καρτα!!!!!!!
Συμφωνώ απόλυτα Θανάση.
Και αν σε παρηγορεί, όλοι λίγο-πολύ την έχουμε πατήσει.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 19, 2014, 05:47:38 μμ »

Δώρα καλησπέρα

Κοίτα πόσο μικραίνει το μέγεθος της "σιδερωμένης" κάρτας σε σχέση με την κανονική που είναι από πίσω.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 19, 2014, 05:50:42 μμ »

μαλιστα!!!καταλαβα  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
το ωραιο ειναι οτι καπου στην συλλογη μου πρεπει να εχω και γω μια τετεια,την ειχα βρει δεν θυμαμαι που και συγκρινοντας τις με αλλες ηταν σε πιο μικρο μεγεθος!!αλλα δεν ηξερα τι παει να πει σιδερωμα και την περασα για λαθος εκτυπωσης!! Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
αντε τωρα να καθομαι να ψαχνω να βρω ποια ειναι!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
αχ βρε φωτια που μου αναψες βρε θαναση!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 19, 2014, 05:51:26 μμ »

Κι όχι τίποτ' άλλο είναι και δύσκολη κάρτα ..... Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Έτσι για να μην ξεφεύγουμε απ' το θέμα .......
Καταγράφηκε
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 19, 2014, 08:57:33 μμ »

Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για την εθνοκαρτα χωρις γραμμή 0107??  Απορία Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Τι εγίνηκε ( φοβερή λέξη για τον παρελθοντικό του έγινε με καταγωγή απο τις επαρχιακές πόλεις και χωριά.... ( για να μην παρξηγηθώ για το αστείο αγαπώ πολύ την επαρχία κα με καμάρι δηλώνω οτι και γω απο εκέι έχω ρίζες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο )ρε παιδιά με αυτή τη κάρτα?? όλοι σιδερωμένη τη βρήκατε πια?? Μαζική παραγωγή έκανε ο τύπος με αυτή τη κάρτα ή είναι απλά μια που γυρίζει από συλλογή σε συλλογή και δε ριζώνει πουθενά??? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Θανάση βγάλε τουλάχιστον τη φωτογραφία με το κωδικό να τη δούμε Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences