Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 05:43:02 πμ
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Όριο εμβάσματος στο εξωτερικό 500 Ευρώ μέσω ίντερνετ.  (Αναγνώστηκε 66488 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« Απάντηση #165 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 04:27:12 μμ »

Στο site της winbank (Πειραιως) εχει προστεθει η παρακατω ανακοινωση. Δεν εχω δοκιμασει ακομα να στειλω χρηματα ή να παρω κατι με paypal αλλα λογικα δε νομιζω να υπαρχει πλεον προβλημα

Καταγράφηκε

tasos26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 366


Προφίλ
« Απάντηση #166 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 04:55:42 μμ »

δηλαδη ανοιξαν κανονικα μεχρι 500 ευρω Απορία και το paypal?Απορία
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 05:00:10 μμ »

ΕΡΩΤΗΣΗ

μπορω να βαλω λεφτα στο paypal απο την πιστωτικη μου καρτα? οχι πχ να παω να αγορασω κατι στο εμπεη...απλα να "βαλω" λεφτα στο paypal απο την πιστωτικη !
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:33:50 μμ »

ΕΡΩΤΗΣΗ

μπορω να βαλω λεφτα στο paypal απο την πιστωτικη μου καρτα? οχι πχ να παω να αγορασω κατι στο εμπεη...απλα να "βαλω" λεφτα στο paypal απο την πιστωτικη !

Έχω την εντύπωση, χωρίς να το'χω δοκιμάσει ποτέ ο ίδιος, ότι μπορείς να "φορτίσεις" το λογαριασμό σου στο PayPal με χρήματα, με οποιονδήποτε τρόπο.
Είναι αυτό που στο PayPal το λένε "Top Up".

Σίγουρα γίνεται από τραπεζικό λογαριασμό και μάλλον πιστεύω γίνεται και με πιστωτική, αλλά ας σου πει και κανένα άλλο παιδί που ίσως ξέρει καλύτερα.
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 958



Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:38:25 μμ »

μπορω να βαλω λεφτα στο paypal απο την πιστωτικη μου καρτα? οχι πχ να παω να αγορασω κατι στο εμπεη...απλα να "βαλω" λεφτα στο paypal απο την πιστωτικη
Πρέπει να είναι συνδεδεμένη και να έχει γίνει και confirm
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2015, 08:47:38 μμ από miou » Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 09:53:45 μμ »

δεν ειχα συνδεση της τραπεζας μονο της πιστωτικης...πφφφφ
Καταγράφηκε
nikolakis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 43


2004 Northern Mariana Islands 5 Dollars


Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 16, 2015, 04:09:32 μμ »


Έχω την εντύπωση, χωρίς να το'χω δοκιμάσει ποτέ ο ίδιος, ότι μπορείς να "φορτίσεις" το λογαριασμό σου στο PayPal με χρήματα, με οποιονδήποτε τρόπο.
Είναι αυτό που στο PayPal το λένε "Top Up".



γινεται πραγματι. αν θελεις να βαλεις κατω απο 1500 ευρω το χρονο (αν θυμαμε καλα) γινεται κατευθειαν (αλλοιως θελουν να εξακριβωσουν τα στοιχεια σου -λογω ευρωπαικου κανονισμου)

καλο ειναι πρωτα να προσθεσεις το λογαριασμο της τραπεζας για να μπορεσεις να τα παρεις κι ολας αν τα θελεις μετα (αυτο γινεται στο profil σου) αν και απ'οτι θυμαμε αυτοι θα τον βρουν την πρωτη φορα που θα τα στελεις και θα τον προσθεσουν οι ιδιοι.

απλα στελνεις τα χρηματα στο λογαριασμο του paypal που θα σου δωσει οταν διαλεξεις top up
Προσοχη ομως πρεπει ο λογαριασμος απ'οπου θα στειλεις να εχει το ονομα σου ακριβως ιδιο οπως το εχεις δηλωμενο στο paypal.  Αν και  καταλαθος να μην ισχυει αυτο, τελικα θα τους το εξηγησεις και ολα θα λυθουν , αλλα θα παρει κανα 10 ημερες. (το εχω δοκιμασει Λύπη )

επισης προσοχη οταν στειλεις χρηματα στο paypal διαλεγεις να πληρωσεις μονο τα εξοδα της τραπεζας σου (πχ ειναι περιπου  1 ευρω στα 500) . ετσι χρεωνεσαι μονο αυτο το 1 ευρω.

Ο χρονος μεχρι να φανουν ειναι περιπου 2-3 εργασιμες ημερες. και το paypal ου στελνει email μολεις μπουν.

Ελπιζω να φανουν χρησιμα τα παραπανω.
Καταγράφηκε
nikolakis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 43


2004 Northern Mariana Islands 5 Dollars


Προφίλ
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 16, 2015, 04:14:20 μμ »

Α. να μην ξεχασω να πω οτι μετα, οταν κανεις αγορες, το paypal τραβα χρηματα απο αυτα που εβαλες και οχι απο τυχον συνδεμενη καρτα.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 16, 2015, 04:33:43 μμ »

Α. να μην ξεχασω να πω οτι μετα, οταν κανεις αγορες, το paypal τραβα χρηματα απο αυτα που εβαλες και οχι απο τυχον συνδεμενη καρτα.
εσυ οριζεις απο που θες να τραβάει
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 16, 2015, 04:39:54 μμ »

παω στο τοπ απ και ζηταει το iban του λογαριασμου....βαζωντας το μου λεει οτι η τραπεζα δεν μπορει να κανει αυτη την ενεργεια τωρα.... :Σ
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 958



Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 16, 2015, 04:54:16 μμ »

Το TOP UP δίνει τα account details για να στείλουμε το έμβασμα. Ομως εδώ και λίγο καιρό το PayPal δεν δεχεται στην SLOVENSKA SPORITELNA παρα μόνο στην DEUTSCHE BANK.
Οπότε αφήνεις την επιλογή instanty και στέλνεις στον λογαριασμό τους στην DEUTSCHE BANK (a few days).
Καταγράφηκε
nikolakis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 43


2004 Northern Mariana Islands 5 Dollars


Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 16, 2015, 05:09:48 μμ »

παω στο τοπ απ και ζηταει το iban του λογαριασμου....βαζωντας το μου λεει οτι η τραπεζα δεν μπορει να κανει αυτη την ενεργεια τωρα.... :Σ

Α και γω νομιζα οτι μονο σε εμενα το εκανε! λες να το ειχαν περιορισει για ελλαδα ; στο δικο μου τους εστειλα μηνυμα στο paypal και μου ειπαν οτι το διορθωσαν.δεν το δοκιμασα να εισαγω λογαριασμο ομως. αλλα πριν το διορθωσουν μου στειλαν το λογαριασμο του paypal (Deutsche Bank οπως ανεφερε και ο συναδελφος) και εστειλα τα χρηματα χωρις να προσθεσω το συγκεκριμενο λογαριασμο. τελικα ο λογαριασμος περαστικε μεσα στο πaypal μετα την καταθεση αυτοματα.

εσυ οριζεις απο που θες να τραβάει

εχω φαει το internet και δεν το καταφερα!   απ'οτι λεει δε γινεται. τι κολπο υπαρχει;
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 16, 2015, 05:12:47 μμ »

Στην εφαρμογη που τρεχω στο iPad πριν πάτησω  pay εχει 2 επιλογές
1) balance
2 ) credit card
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 958



Προφίλ
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 01:32:08 μμ »

Aν υπάρχει PayPal balance δεν υπάρχει δυνατότητα πληρωμής του αντικειμένου με διαφορετικό τρόπο.
Οι επιλογές είναι 2:
α) Δίνετε η δυνατότητα να επιλεγεί καρτα όταν είναι συνδεμένες 2 ή περισσότερες
β) Δίνετε η δυνατότητα επιλογής αν κάνει την μετατροπή συναλλάγματος το PayPal ή η εκδωτρια τράπεζα της κάρτας

Υπάρχει ο εξής ανορθόδοξος τρόπος:
Ως γνωστόν αναγνωριστικό στοιχείο πελάτη στο  PayPal είναι το e-mail. Ανοίγουμε έναν 2ο λογαριασμό PayPal 2 με άλλο e-mail kai όλα τα άλλα στοιχεία ταυτότητας τα ίδια. Επειτα στέλνουμε μέσω της επιλογής send money to balance ston λογαριασμό PayPal 2.
Οταν θέλουμε να πληρωσουμε με την κάρτα πληρώνουμε με τον PayPal 1 ενώ όταν θέλουμε με το PayPal balance επιλέγουμε τον PayPal 2... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 01:38:07 μμ »


Υπάρχει ο εξής ανορθόδοξος τρόπος:
Ως γνωστόν αναγνωριστικό στοιχείο πελάτη στο  PayPal είναι το e-mail. Ανοίγουμε έναν 2ο λογαριασμό PayPal 2 με άλλο e-mail kai όλα τα άλλα στοιχεία ταυτότητας τα ίδια. Επειτα στέλνουμε μέσω της επιλογής send money to balance ston λογαριασμό PayPal 2.
Οταν θέλουμε να πληρωσουμε με την κάρτα πληρώνουμε με τον PayPal 1 ενώ όταν θέλουμε με το PayPal balance επιλέγουμε τον PayPal 2... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Όχι και τόσο ανορθόδοξος τρόπος ... καλή σκέψη  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences