Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 11:08:31 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 drahmai 1833 othonas  (Αναγνώστηκε 2646 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
andyk
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 01:43:18 μμ »

κυριοι συλλεκτες
ειμαι ενας νεος σε εμπειρια συλλεκτης κ ακολουθωντας την μικρη συλλογη του πατερα μου προσπαθω κ γω με τη σειρα μου να προσθεσω κατι.συλλεγοντας λοιπον χρυσα νομισματα και αγοραζοντας κ γω βλακωδως χωρις να το πολυψαξω(ευτυχως στη τιμη των 300 ευρω)ενα χρυσο εικοσαρικο του οθωνα 1833 επεσα τυχαια στη σελιδα σας και διαβαζοντας το φορουμ με το εικοσαρι  "παλαβωσα" και πραγματικα δεν εβγαλα ακρη ποιο ειναι το γνησιο ποιο το πλαστο ποιο το κακοτυπωμενο κοκ.Θα ηθελα να ρωτησω λοιπον (αν και μαλλον ειναι πλαστο κ αυτο αλλα κ τα αλλα δυο που εχω βρει απο τον πατερα μου αν υπαρχει καποιος  ειδικος που να μπορει να τα δει και να μου πει τι γινεται?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 02:12:20 μμ »

αγαπητε φιλε αντικ,και τα αλλα δυο νομισματα,εικοσαρικα του οθωνα ειναι?αν μπορεις να τα ανεβασεις στην ιστοσελιδα,ισως ειναι ευκολο,να δει καποιος που γνωριζει,πανω κατω,αν ειναι γνησια.αν και καλυτερα να τα δει καποιος που γνωριζει απο κοντα.θα ηθελα να σε βοηθησω,αλλα λογω υγειας,προσεχω τις μετακινησεις μου.ισως καποιος φιλος,σε βοηθηση,για την διαπιστωση γνησιωτητας,αλλα και με φωτο πιστευω,οτι μπορεις να βγαλεις,καποια ακρη.σε χαιρετω,και καλη πορεια,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
andyk
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 02:54:58 μμ »

φιλε γιαννη ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση ,και τα τρια ειναι 20αρια του οθωνα θα βγαλω και τα αλλα δυο απ τη θυριδα κ θα τα φωτογραφισω κ θα τα επισυναψω στη σελιδα .τωρα για πιο σιγουρα κ εφοσον δε μπορεις εσυ υπαρχει καποιοσς γνωστης κ αξιοπιστος να του τα δειξω ?
σ ευχαριστω κ παλι ,κ ευχομαι τα καλυτερα στην υγεια σου.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 01, 2012, 05:33:22 μμ »

Καλως ηρθες φιλε μας!!
Καταρχην δειξε μας φωτογραφιες καθαρες και κοντινες μπρος-πισω τα νομισματα και μετα βλεπουμε αν χρειαζετε να τα δει κανεις απο κοντα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences