Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 06:03:39 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Περασαμε τους 7,000  (Αναγνώστηκε 6523 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 04, 2016, 11:22:54 πμ »

Σημερα δεν ξερω εαν το παρατηρησατε αλλα περασαμε τις 7 χιλιαδες μελη!!
Γιαυτο μαλλον αρχισε να βρεχει πετρες στην ον λαιν  εκτιμηση!!
χαλασε  ο καιρος  Σαρκασμός Σαρκασμός
Επειδή, Γιώργο, είναι αρκετοί αυτοί που έχουν κάνει μόνο εγγραφή και δεν έχουν ξαναμπεί στο στέκι ούτε για καλησπέρα, εδώ και χρόνια, μήπως θα ήταν καλύτερα να διαγραφούν για να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο;
Ετσι θα έχει και μεγαλύτερη αίγλη το site.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 04, 2016, 12:04:27 μμ »

Νομίζω είναι πολύ θετικό να αυξάνονται οι εγγραφές στο φορουμ! Αφου γινονται εγγραφές
μπορει να προκύψουν και μερικά νέα μέλη!

Θεωρω πολύ διαφορετικό την απλη εγγραφή στο φορουμ με το να ειναι καποιος μελος στο φορουμ.
Τα μελη θεωρω οτι προσπαθησαν/προσπαθουν σε καποιο βαθμο να ενσωματωθούν στο φορουμ, με την
εννοια να συμμετέχουν σε ενα (εστω και μικρο) βαθμο στις συζητησεις κσι να συνδεονται στο φορουμ με
καποια (εστω και μικρη) συχνοτητα.

Και επισης το πιο σημαντικο για το φορουμ ειναι τα ενεργα μελη κατα τη προσφατη χρονικη περιοδο (π.χ το τελευταιο εξαμηνο) δηλαδη που συνδεονται και στελνουν κανενα μηνυμα εστω σε μικρο βαθμο (π.χ  1-2 φορες το μηνα).
Η δικη μου, καθαρα διαισθητική εντυπωση (χωρις στοιχεια δηλαδη) ειναι οτι τα ενεργα μελη ειναι κατω απο το
10% των εγγραφων και ισως στο 5% των εγγραφων. Υποθετω οτι μπορει να ειναι 300-500 τα ενεργα μελη.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 04, 2016, 12:19:04 μμ »

Δεν υπαρχει φορουμ η σαιτ που να διαγραφει μελη του επειδη αυτα εχουν να μπουν πολυ καιρο, η μπηκαν μια φορα και δεν ξαναμπηκαν.
Κανεις δεν μπορει να ξερει ποτε θα του την καρφωσει του καθενος να μπει και να ξαναγραψει.

Περαν αυτου,ολες  οι διαδικτυακες κοινοτητες εχουν αυτο το χαρακτηριστικο, καθε δεδομενη χρονικη στιγμη υπαρχει ενας πυρηνας μελων που γραφει συχνοτερα, αυτος ομως αλλαζει συνεχως, νεα μελη γινονται πιο ενεργα, παλια μελη ξαναγραφουν μετα απο μηνες αποχης, αλλοι τα παρατανε κλπ, αυτο ειναι κατι που γινεται σε ολα τα φορα στον διαδικτυο.
Το γεγονος οτι το στεκι εχει συνεχη ροη νεων εγγραφων καθε μερα, αποδεικνυει οτι κατι γινεται σωστα εδω μεσα,σε αυτο πρεπει να σταθουμε και για αυτο να ειμαστε υπερηφανοι , ολοι μας , σαν μελη του δημοφιλεστερου σαιτ συλλεκτων,
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 04, 2016, 01:06:39 μμ »

Έιναι πολύ θετικο το να γινονται νεες εγγραφές αλλα διαφωνω φιλε hare στο οτι πρεπει να σταθουμε απλα σε αυτο και να ειμαστε και υπερηφανοι....

Τα δυο σημαντικα θεματα ειναι, κατα την αποψη μου, αφενος απο τις νεες εγγραφες να προκυψουν νεα ενεργα μελη και αφετερου τα υπαρχοντα ενεργα μελη να συνεχίσουν να ειναι ενεργα. Οποτε το ερωτημα ειναι τι μπορεις να κανεις για αυτα; (αν μπορεις)

Για το πρωτο εχω να προτεινω να γίνει πιο φιλικη και οργανωμενη η εισαγωγη ενος αρχαριου στο φορουμ. Για παραδειγμα το email αποδοχης εγγραφης θα μπορουσε να ειναι δομημενο του στιλ: Καλο ειναι να συστηθητε στην κοινοτητα πηγαινοντας στο ταδε λινκ, αν θελετε να ανεβασε κατι για εκτιμηση παντε στο ταδε λινκ, αν θελετε να μαθετε για το ταδε θεμα πηγαινετε εκει. (να δινονται δηλαδη λινκς και προς σημαντικα αρθρα)

Για το δευτερο εχω να προτεινω αναβαθμιση της πολύ παλιας εκδοσης του φορουμ ωστε να λυθουν υπαρκτα προβληματα.

Και για τα δυο εχω να προτεινω, την αποστολή μινιαίου email/newsletter με λινκς για τα σημαντικά νεα θεματα του φορουμ και με οσα θεματα εχουν μεγαλη συμμετοχή.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 04, 2016, 04:56:02 μμ »

Κακα τα ψεματα, αν οι συλλεκτες στην Ελλαδα ηταν 7.000 , οι τιμες θα κανανε παρτι. Η πραγματικοτητα, συνεπικουρουμενη της κρισης, ειναι πως οι ενεργοι και στο φορουμ αλλα και στα συλλεκτικα ειναι πιστευω ενα 10% οπως ειπωθηκε πιο πριν απο το φιλο. Συλλεκτης δεν ειναι καποιος που του ετυχε μια παρτιδα απο τον παππου του με χαλκονικελινα 1926 f-vf και κανει εγγραφη για να μαθει την αξια τους. Πιστευω ενα 80% ειναι τετοιοι και πολλοι που εχουν λιρες και θελουν να πουλησουν/αγορασουν.
Αυτο βεβαια δεν αναιρει το γεγονος οτι το στεκι ειναι κορυφη ακριβως για αυτο το λογο, οτι δεν ειναι μια καστα μεγαλοσυλλεκτων , αλλα εχει πετυχει διοτι μπορει να γραψει και ο πιο ανιδεος τη γνωμη του για οτιδηποτε χωρις να χλευαστει.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 01:17:39 μμ »

εχω ενα φιλο μελος τον ΔΙΟΝΥΣΗ που ειναι με ελαχιστα μηνυματα αλλα διαβαζει τα παντα εδω μεσα..συμφωνω κ εγω οι αλεξιπτωτιστες να διαγραφουν αφου δεν θα μπουν ξανα εδω μεσα..υπαρχουν κ πολλοι με διπλους λογαριασμους που στις πιο πολλες περιπτωσεις χρησιμοποιουν τον εναν για διαφορους λογους Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
GiannisD
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 152

Sacre Coeur


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 02:06:48 μμ »

Σαν νεο μελος,εχω να πω το εξης:

Η δουλεια που εχετε κανει,ειναι παρα πολυ καλη,και πολυ ομορφα δομημενη.
Το σαιτ ειναι καθαρο απο θεματα,και δεν υπαρχουν περιττα....
Τουλαχιστον απο μια γενικη βολτα που εχω κανει,σε ολα τα θεματα.
Ημουν συντονιστης σε αλλου ειδους χωρο,αλλα με simply machines παλι.
Οποτε μου ειναι ευκολο,να ξεχωρισω καλες και επιμελημενες δουλειες.

Τις νεες εγγραφες σιγουρα δεν μπορειτε να τις αποφυγετε,απο ολες αυτες ομως,θα μεινει κατι,και αυτο το κατι,θα ανεβαζει τα ενεργα μελη.

Συνεχιστε να μοιραζετε γνωση,και ολα θα πηγαινουν πολυ καλα!!!
Καταγράφηκε

Όποιος γυρεύει τα πολλά, χάνει και τα λιγα....
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences