Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 01:29:07 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: διλεπτο 78 μικρή άγκυρα ngc ms64 rd στο εβαυ.  (Αναγνώστηκε 7268 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 13, 2013, 03:59:44 μμ »

Tελικα βρεθηκε -πουληθηκε ? ?  Στριφογύρισμα ματιών

http://www.ebay.com/itm/1878-K-GREECE-Kg-GEORGE-I-2-LEPTA-SMALL-ANCHOR-RARE-NGC-GRADED-MS-64-RB-BU-/261184308438?ViewItem=&ssPageName=ADME%3AB%3AWNARL%3AUS%3A1123&item=261184308438&nma=true&si=ycMAQLKsNq29uBUqvkdOxAF%252F9ho%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 13, 2013, 06:36:06 μμ »

Τι μου θυμίζει όλο αυτό Κώστα ...... κάτι μου θυμίζει αλλά τι Απορία Απορία Απορία

Λες ;;; Μπα... Αλλά μήπως ;;; Μπα...
Το νόμισμα βρέθηκε αλλά η ανάρτηση είναι με άλλο αριθμό (item number), συμβαίνουν και στις "καλύτερες οικογένειες" αυτά. Παρακολουθήστε τα bids στο πρώτο νόμισμα... το κλασσικό είναι πάντα της μόδας.
Καλορίζικο, στο νέο του κάτοχο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 13, 2013, 06:48:42 μμ »

καλησπερα κωστα , καλησπερα αντωνη ... να κανω και εγω μια υποθεση εργασιας μιας και κατι ξερω απο ανταρτοπολεμο στο ebay !!!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού  ... ο πωλητης δεχθηκε μια ανηθικη προσφορα κατω απο το τραπεζι απο κατα 99% ελληνα χρηστη  Χαμόγελο Χαμόγελο  ... βρηκε οτι ηταν ικανοποιημενος απο την προσφορα αλλα για να ειναι σιγουρος εκλεισε την πρωτη δημοπρασια ακυρωνοντας την !!! μετα με συννενοηση με τον ελληνα αγοραστη την ανεβασε ξανα στο συμφωνημενο ποσο αλλα με bye now - δηλαδη αμεση αγορα ... ξεροντας ο ελληνας χρηστης ποτε θα την ανεβασει απλα περιμενε και την εκλεισε αμεσως !!! ετσι και ο ξενος πωλητης αισθανετε πιο σιγουρος μια και το χρηματικο ποσο ειναι μεγαλο αλλα η συναλλαγη εγινε κανονικα μεσω ebay !!! ετσι ο ξενος πωλητης ειναι χαρουμενος γιατι πουλησε εκει που ηθελε και ο ελληνας αγοραστης ειναι ευτυχισμενος γιατι εγραψε κανονικα εκει που δεν πιανει μελανι τους υπολοιπους που περιμενανε να κανουν προσφορα στο τελος !!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  ... αυτο ειναι απλα ενα δικο μου σεναριο αλλα το λεω επειδη το εργο το εχω δει παρα πολλες φορες !!!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 13, 2013, 07:07:40 μμ »

Δημήτρη, είναι ακριβώς όπως τα λες, αλλά ο πωλητής είναι new baby in town, όπως ανέφερα πιο πάνω. Και αυτό φαίνεται από μια μικρή λεπτομέρεια που αν κάποιος έχει την όρεξη και τον χρόνο μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα αξιοπιστίας στον πωλητή.
Το νόμισμα είναι σλαμπαρισμένο και στην πρώτη δημοπρασία, έχει δηλωθεί επίσημα ο αριθμός του στο σύστημα. Με την αιτιολογία ότι δεν είναι πλέον διαθέσιμο έκλεισε την δημοπρασία αλλά μετά από λίγες ώρες άνοιξε πώληση. Το λάθος του είναι ότι και πάλι δήλωσε τον αριθμό του σλάμπ στο σύστημα.
Κοινώς κατέρριψε ο ίδιος την αιτία της πρώτης ακύρωσης.
Με λίγα λόγια... όλα καλά αλλά αναξιοπιστία αποδεδειγμένη από τον ίδιο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 13, 2013, 07:19:48 μμ »

ετσι καλε μου φιλε ... κωστα  και οσο για τον " νεο " που εκανε αυτη την κινηση να εισαι σιγουρος οτι το εμαθε ( και μαλιστα αρκετα καλα κρινοντας απο το αποτελεσμα ) απο ΕΜΑΣ τους λιγο παλιοτερους που χτισαμε ο καθε ενας λιγοτερο η περισσοτερο απο την πλευρα μας αυτο το σαπιο συλλεκτικο συστημα χωρις αξιες και πανω απο ολα ΧΩΡΙΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ  !!! Βεβαια υπαρχουν και φωτεινες εξαιρεσεις !!! ελαχιστες αλλα πραγματικα ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ !!! ειμαι πολυ ευτυχισμενος που γνωρισα σε αυτη την μικρη μου διαδρομη καποιους ελαχιστους ανθρωπους που απο μονοι τους ειναι συλλεκτικοι ( γιατι σπανιζουν πια ) !!! καλα κουραγια στα νεα παιδια που μπαινουν τωρα στα συλλεκτικα και να θυμουνται ενα πραγμα μονο ... να μην πουλησουν την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΟΥΣ για κανενα νομισμα σε ολο τον κοσμο οσο και να αξιζει ... ετσι απλα για να κοιμουνται ομορφα  τα βραδυα τους !!! φιλικα μιμις
Καταγράφηκε
ant6220
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 37


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 13, 2013, 08:35:00 μμ »

Συμφωνώ 20.000%!!!!!!!!!!!! Χαίρομαι που δε σκέφτομαι μόνο εγώ έτσι..... Μπορεί να μην αλλάξει αυτό που έχει δημιουργηθεί απο όλους μας, αλλά τουλάχιστον δε θα αλλάξουμε εμείς....
Καταγράφηκε

"All paid jobs absorb and degrade the mind."
 Aristotle
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 14, 2013, 01:59:46 μμ »

μπραβο φιλε μιμη!τα πολλα λογια περιτευουν,γιαννης.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 14, 2013, 02:50:16 μμ »

ξενέρωσα απίστευτα με το συμβάν. Λύπη Λύπη Λύπη Περίμενα σαν ψωλοκόπανος να το βαρέσω στο τέλος και......

Ποιος ο λόγος ρε παιδιά να δεχτει ο πωλητης μία τιμη της τάξεως των 1950 δολαρίων όταν βλεπει πως όλοι το χτυπάνε σαν τρελοί και είναι ήδη 1500?Απορία?? ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ είναι???

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 14, 2013, 02:54:22 μμ »

Noμιζω οτι σημερα το πρωι ξαναβγηκε για πουλημα παντως !!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 14, 2013, 02:56:15 μμ »

πούντο ρε Toni-g ? Στείλε λινκ....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 14, 2013, 04:37:16 μμ »

Δεν ξαναβγηκε , τουλαχιστον απο τον ιδιο πωλητη-λογαριασμο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 14, 2013, 04:41:44 μμ »

πούντο ρε Toni-g ? Στείλε λινκ....
Σημερα στις 07:00 μου εγραφε οτι το νομισμα που παρακολουθειτε was relisted  και το ειδα buy it now στα 1950$.
Μολις γυρισω σπιτι θα το δω στο Ipad αν ειναι ακομα διοτι τρεχω απο application το ebay
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences