Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 09:48:19 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Francs, 1974  (Αναγνώστηκε 7267 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pap-23
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 38


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:33:58 μμ »

Material: Gold
Weight: 19.60 g
Fineness: 920 ‰ (18.03 g fine)
Diameter: 31.00 mm
Mintage: 500
Καταγράφηκε
pap-23
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 38


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:35:58 μμ »

Τι γνωμη σας γιαυτο....
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 06, 2012, 06:15:28 πμ »

Ωραιο νομισμα, αλλα ολα τα στοιχεια που παρεθεσες φιλε pap-23, δεν ειναι σωστα. Το τιραζ ειναι 1000 κομματια, η διαμετρος 29, αλλα αυτα δεν εχουν μεγαλη σημασια. Σημασια εχει οτι προκειται για το ΚΜ Ε62. Το καρτελακι πρεπει να ειναι λαθος. Και ειναι γιατι το σωστο το εχει online στο certification verify. Ενα πιστοποιησαν απο αυτα και εκαναν λαθος.
Τιμη γυρω στο χιλιαρικο, χρυσος +15-20%, θα ελεγα εγω εκτος αν βρεθει κανενας και δωσει παραπανω λογω λαθους στην περιγραφη...
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 07, 2012, 02:44:31 μμ »

Αφου σβηστηκε το αλλο μου μηνυμα το γραφω εδω μπας και το δει κανενας υποψηφιος αγοραστης.

1ον. Λεμε και ενα ενα ευχαριστω.
2ον. Διορθωνουμε τις ανακριβεις πληροφοριες που εχεις παρει απο το ομοιο του του 1971.
30ν. Οποιος βρεθει να δωσει 5 λιρες, εχει δωρο-εκπληξη απο εμενα.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 08, 2012, 04:52:48 μμ »

Και ενω οι διαχειριστες του σαιτ ειναι συνεπεστατοι και ικανοτατοι ως προς το να σβηνουν μηνυματα, να κοβουν και να ραβουν οπως θελουν ακομα και το περιεχομενο ενος μηνυματος, στη συγκεκριμενη περιπτωση αγρον ηγορασαν, ενω εχω κανει ηδη απο χθες αναφορα για τις ανακριβεις πληροφοριες.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 08, 2012, 06:22:11 μμ »

Φιλε spykat εαν εχεις διαβασει οι συντονιστες βρισκονται οι δυο σε διακοπες και εγω και ο Νικος σε δουλιες απο το πρωι μεχρι το βραδυ!!
Στον τομεα των πωλησεων εχουμε πει οτι δεν σχολιαζουμε , ετσι που διατυπωσες λοιπον την απαντηση σου τι περιμενες ? Να το αφησουν μεσα?
Και εδω που δεν το διαγραφουν το ( Οποιος βρεθει να δωσει 5 λιρες, εχει δωρο-εκπληξη απο εμενα.)
πιστευω οτι ειναι χοντρο!!
Πρωτον ο καθενας πουλαει οσο θελει και ο καθε αγοραστης αγοραζει οσο θελει!!
Δευτερον μπορει στην τοπικη αγορα να μην βρισκετε κανεις να τα δωσει , αλλα εαν το νομισμα βγει στην διεθνη αγορα να δουμε στα ποσα μπορει να κλεισει!!
Οσο για την ανακριβη εγραφη των στοιχειων θα μπορουσες να αναφερθεις μονο σε αυτα , να ενημερωσεις τα σωστα στοιχεια και θα ησουν και ΑΨΟΓΟΣ!!
Ολα αυτα τα λεω διχως να γνωριζω κανεναν εκ των δυο σας , και παντα αμεροληπτα!!
Φιλικα herakliotis.

Y.Γ Οι συντονιστες και εγω καταβαλουμε μια προσπαθεια μεγαλη να κρατουντε ισορροπιες μεσα στο σαιτ <κοβοντας> χρονο απο αλλες δραστηριοτητες (οικογενεια πχ ) διχως να αποβλεπουμε σε κανενα οφελος.
Σας παρακαλω λοιπον ΟΛΟΥΣ να βλεπουμε τον συναδελφο μας παντα με αγαπη, ετσι θα ανακουφισετε λιγο και εμας σε αυτο το εργο που εχουμε αναλαβει και ειδικα αυτο τον καιρο που το σαιτ δεν εχει καθημερινη επιβλεψη!!





Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 08, 2012, 09:50:11 μμ »

Τα καταλαβαινω ολα αυτα φιλε herakliotis! Και οχι απλως τα καταλαβαινω αλλα τα λαμβανω και υπ οψιν μου πριν γραψω το οτιδηποτε. Επ ουδενι δεν υπαρχει κατηγορια, αλλα απλως το τραβαω λιγο και εγω επιτηδες.
Ναι, ειναι λιγο χοντρο ετσι οπως το γραφω, αλλα ειναι ακομα ποιο χοντρο το να βγαινει ενας και να ρωταει τη γνωμη μας για ενα νομισμα μονο και μονο για να κανει διαφημιση και υστερα να το βγαζει για πωληση. Ετσι το καταλαβαινω εγω. Μεταξυ μας, ουτε στη διεθνη αγορα θα βρεθει κανεις να τα δωσει.
Και ακομα πιο χοντρο ειναι να του γραφω εγω τα σωστα στοιχεια και αυτος να επιμενει στα λαθος ενδεχομενως με σκοπο να παραπλανησει.
Ας ανοιξει ενας τον Krause και ας δει περιγραφες απο διεθνεις οικους δημοπρασιων και θα δει αμεσως τα σωστα στοιχεια. Τα γραφω και παραπανω αλλωστε.
Καταγράφηκε
pap-23
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 38


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 09, 2012, 11:23:17 πμ »

Ο φιλος με δωρα και διαφορους σχολιασμους μπορει να μπει εδω.http://www.ma-shops.com/pollandt/item.php5?id=24911
Οσο για την προσφορα ας φερει ενα ιδιο νομισμα και του προσφερω εγω 5 λιρες.Η μια και με θυρεο.
Ετσι θα δουμε ποιος ειναι ο πονηρος..........
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 09, 2012, 04:16:16 μμ »

Το ποιος ειναι ο πονηρος φανηκε ηδη απο το δευτερο μηνυμα του και συνεχιζει απτοητος.
Εγω προτεινω τοσες μερες να ανοιξετε ενα ρημαδοκαταλογο και να δειτε τι γραφει, γιατι οσο δικιο εχεις εσυ που αντιγραφεις τα στοιχεια, αλλα τοσο εχει και εκεινος που τα γραφει!
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 09, 2012, 06:32:34 μμ »

Ο φιλος με δωρα και διαφορους σχολιασμους μπορει να μπει εδω.http://www.ma-shops.com/pollandt/item.php5?id=24911
Οσο για την προσφορα ας φερει ενα ιδιο νομισμα και του προσφερω εγω 5 λιρες.Η μια και με θυρεο.
Ετσι θα δουμε ποιος ειναι ο πονηρος..........


Καλησπερα, Φιλε Ραρ ο φιλος Spykat εχει δικιο το νομισμα που διχνεις στην φοτο  ΚΜ=Ε65  ειναι 10 Frank με τιραζ 1000, ενω αυτο που διχνεις ( http://www.ma-shops.com/pollandt/item.php5?id=24911 ) ειναι το ΚΜ=Ε60 και ειναι 5 Frank με τιραζ 500 οποτε ειναι προφανες οτι εχει γινει λαθος στο ταμπελακι . . .

E60 1971 (a) 500 5 Francs. 0.9200 Gold. — 375
E61 1974 (a) 1,000 5 Francs. Silver. — 60.00
E62 1974 (a) 1,000 5 Francs. Gold. — 325
E63 1974 (a) 1,000 10 Francs. — 40.00
E64 1974 (a) 1,000 10 Francs. Silver. — 110
E65 1974 (a) 1,000 10 Francs. Gold. — 345
E66 1974 (a) 1,000 50 Francs. — 125

Ελπιζω να βοηθησα . . .
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 09, 2012, 06:38:56 μμ »

http://www.ma-shops.com/pollandt/item.php5?id=24911 Monaco 5 Francs Goldmünze 1974

Αυτα ειναι τα στοιχεια του νομισματος απο το σαιτ που μας εδειξες

Grade: uncirculated BU | Abbreviations
Catalog: E 60
Material: Gold
Weight: 19.60 g
Fineness: 920 ‰ (18.03 g fine)
Diameter: 31.00 mm
Mintage: 500
Goldabschlag, Probe
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 11, 2012, 01:13:09 πμ »

Ενω εν τω μεταξυ το σωστο ειναι το Ε62. Και ενω τα εχω γραψει απο την αρχη μου στελνει και μηνυμα ενας μοντερειτορ για το ποια ειναι τα ανακριβη στοιχεια...
Αλλα δεν φταιει κανεις, εγω φταιω που καθομαι και ασχολουμαι. Και οπως ειχε πει και Αινσταιν η βλακεια δεν εχει ορια.
Καταγράφηκε
pap-23
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 38


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 11, 2012, 10:21:48 πμ »

Παιδια ευχαριστω για ολα  αυτα που λετε.Το θεμα μας ειναι η αξια του νομισματος, εγω  εκανα μια προσφορα.
Αφου η αξια του ειναι μικροτερη εγω προσφερω 5 λιρες για το νομισμα οπως ακριβως το εχω εγω
και ετσι ο πωλητης να κερδισει την διαφορα.Νομιζω οτι αυτο ειναι μια προταση καλη και περιμενω......
Καταγράφηκε
MrCool
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 11, 2012, 11:26:43 πμ »

Τα καταλαβαινω ολα αυτα φιλε herakliotis! Και οχι απλως τα καταλαβαινω αλλα τα λαμβανω και υπ οψιν μου πριν γραψω το οτιδηποτε. Επ ουδενι δεν υπαρχει κατηγορια, αλλα απλως το τραβαω λιγο και εγω επιτηδες.
Ναι, ειναι λιγο χοντρο ετσι οπως το γραφω, αλλα ειναι ακομα ποιο χοντρο το να βγαινει ενας και να ρωταει τη γνωμη μας για ενα νομισμα μονο και μονο για να κανει διαφημιση και υστερα να το βγαζει για πωληση. Ετσι το καταλαβαινω εγω. Μεταξυ μας, ουτε στη διεθνη αγορα θα βρεθει κανεις να τα δωσει.
Και ακομα πιο χοντρο ειναι να του γραφω εγω τα σωστα στοιχεια και αυτος να επιμενει στα λαθος ενδεχομενως με σκοπο να παραπλανησει.
Ας ανοιξει ενας τον Krause και ας δει περιγραφες απο διεθνεις οικους δημοπρασιων και θα δει αμεσως τα σωστα στοιχεια. Τα γραφω και παραπανω αλλωστε.
Με όλο το θάρρος και χωρίς απολύτως καμία διάθεση αρνητικού σχολιασμού αλλά μάλλον προς ιδία πληροφόρηση,  ερωτώ: η "θέση" σου "...αλλά ειναι ακομα ποιο χοντρο το να βγαινει ενας και να ρωταει τη γνωμη μας για ενα νομισμα μονο και μονο για να κανει διαφημιση και υστερα να το βγαζει για πωληση." βασίζεται σε ανήθικη συμπεριφορά του πράττοντος? Διότι είναι κάτι που και εγώ ο ίδιος έπραξα (όχι για διαφήμιση/προώθηση) και σύμφωνα με τα λεγόμενά σου ΔΕΝ πρέπει να επαναλάβω. Ειλικρινά όμως αδυνατώ να κατανοήσω το μεμπτό σημείο της εν λόγω πράξης. Και πάλι συγγνώμη για τη παράθεση, είναι πάντα με ιδιαίτερα φιλική διάθεση προς όλους!
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 11, 2012, 02:18:46 μμ »

Αφου λιθηκε η παρεξυγηση ολα ΟΚ. Παντος και ο πωλητης στο σαιτ που μας παρεθεσε ο φιλος ΡΑΡ διχνει λαθος φοτο γιατι τι Ε60 ειναι του 1971 και οχι του 1974 και στην φοτο του φιλου μας ΡΑΡ παλι εχει γινει καποια γκαφα(Ε65 ειναι 10 Frank ).  Οποτε το θεμα ελιξε και ο φιλος SPYKAT ειχε δικιο αλα παραφερθηκε λιγο νομιζιντας οτι ο ΡΑΡ τον κοροιδευει. Ολοι ειχαν δικιο και ολοι ειχαν αδικο . . .  Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences