Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 11:18:23 πμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Λεπτα 1882  (Αναγνώστηκε 52373 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 03:55:39 πμ »

Αν πτωχευσουμε , τοτε τα νομισματα που ειναι σε καλες καταστασεις μπορεις καπου να τα πουλησεις, στο εξωτερικο πχ, αν εχεις ομως vf γεωργιους, αγορασμενους, τοτε δε θα παρεις απολυτως τιποτα. Ολα εξαρτωνται απο την τιμη αγορας.
Σε οτι με ρωτησες herakliotis, αν αγορασες τη δεκαρα σου 3-4 κατοσταρικα, νομιζω χαλαρα παιρνεις τα χρηματα σου πισω. Αν ειναι 64rb, σιγουρα θα βρεθει αγοραστης.
Να σου πω κατι? Αν ειναι να παρεις ενα au58, καλυτερα παρε ενα ms62. Απο το να το εχεις με φθορα, παρτο ms, εστω σε χαμηλο βαθμο. Τουλαχιστον, θα εχεις το νομισμα ακεραιο. Ενα ms62bn νομιζω οτι μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη, απο 150 ευρω και κατω.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 09:42:42 πμ »

Δημητρη 'η  Μανο (ολο ξεχναω το ονομα σου) και στο εξωτερικο μα βγαλεις ενα καλο νομισμα σε περιοδο καταρευσης παλι φτηνα θα φυγει!!
Γιατι?
Διοτι αυτοι που ανεβαζουν τα μπιτ ειναι Ελληνες!!
Αμα λοιπον οι Ελληνες παψουν να χτυπανε παλι χαμενος θα εισαι και το νομισμα θα φυγει για ενα πιατο φακης!!
Αναφερθηκες στα 150€ για ενα νομισμα 62αρη!!
Βαλε στο στεκι ενα νομισμα τετοιο στα 150€ να δω σε ποσες ωρες ή μερες θα φυγει.
Για καποιους και τα 150€ για ενα νομισμα θα αρχισουν να γινωνται βαρος!!
Αλλα Οπως ειπαμε ο καθενας μας πρεπει να κινητε οπως αυτος θελει διχως να επηρεαζετε απο αλλους.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 11:54:23 πμ »

Υπαρχουν και οι Ελληνες του εξωτερικου που ειναι δυνατοι παικτες στα νομισματα. Μη πω οτι ειναι οι δυνατοτεροι. Γιατι να αναφερομαστε ομως μονο σε συνθηκες καταρρευσης? Σε μια περιοδο πιο ομαλη, ποιο ευκολα θα πουλησεις μια αξιολογη συλλογη, ιδιως αν ειναι πιστοποιημενη. Εκτος βεβαια και αν μια κυκλοφορημενη συλλογη την εχει αγορασει καποιος σε εξευτελιστικη τιμη. Ομως ειδικα ο 20ος αιωνας δεν εχει νοημα να τον συλλεγεις σε κυκλοφορημενα, η αξια τους ειναι μηδαμινη.
Εγω πιστευω οτι αν ανεβασει καποιος ενα πιστοποιημενο 10λεπτο 1882 62αρι καφε, εκει κοντα στα 130-150 ευρω θα φυγει με τη μια. Αν βεβαια καποιοι οπως στο εβαυ ζητουνε 300αρες τοτε δε θα φυγει ποτε εννοειται.
Για μενα ,προσωπικη καθαρα αποψη, απο τη στιγμη που υπαρχουν αρκετα ms πλεον στην αγορα, δεν εχει νοημα να παρει καποιος au πχ στον 20ο αιωνα...τους Παυλους σε ms 62-63 τους βρισκεις παμφθηνα, για τους Κωνταντινους δε το συζητω καν, Α δημοκρατια επισης, μονο Ποσειδωνα-Δημητρα θα δυσκολευτει καποιος, που αν τους παρει πλεον ms62 θα δωσει περιπου 400 κατοσταρικα και για τα 2. Χοντρα χοντρα με βαθμους 63 κλεινει καποιος τον Παυλο με κατω απο 1000 ευρω και πολλα ειπα, και με 1500 ευρω κλεινει ολο τον αιωνα εκτος του 2 δρχ 1911. Νομιζω δεν ειναι απροσιτες οι τιμες αυτες για καποιο συλλεκτη σε βαθος χρονου απο το να τα παρει au και κατω. Οσον αφορα το Γεωργιο, για τα πιο προσιτα κομματια ισχιει πιστευω αυτα που ειπα για το 10λεπτο 1882, ποιος ο λογος να παρει καποιος au τετοια κομματια , οπως πχ και τα μονολεπτα πλην 1870, οπως και για ασημενια 74, χρυσο 84, 2λεπτο 1869 κλπ κλπ....αφου μπορει να τα βρει ακυκλοφορητα σε χαμηλους βαθμους με αρκετα προσιτες πλεον τιμες.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:01:44 μμ »

μα γιατι να βλεπετε το νομισμα μονο σαν αξια;; το νομισμα δεν ειναι μονο το ποσο κανει αν το πουλησεις!
το νομισμα ειναι για την ιστορικη περιοδο που αντιπροσοπευει! ειναι πολλα αλλα δεν ειναι μονο η αξια!

μηδαμινη αξια ως προς ποιον;; ως προς τον εμπορο; ως προς αλλους συλλεκτες;; την συλλογη την κανεις για παρτι σου ή για αλλους; αν την κανεις για να την δειχνεις σε αλλους και να κορδωνεσαι... το καταλαβαινω αλλα δεν ειναι ολοι οι συλλεκτες ετσι! πολλοι δεν μιλανε καν για το τι εχουν ή δεν δειχνουν τι εχουν... απλα γιατι δεν θελουν ή δεν το χρειαζονται!  ξερεις τι μου θυμιζει αυτο; το στυλ.. να λεει η μια φιλη στην αλλη τι να φορεσει για να ειναι οκ... μεσα στο σπιτι της και να μην κοιταει τι την βολευει και την ευχαριστει εκεινη...

αναφερεσαι για βαθος χρονου... μα οι τιμες αλλαζουν ραγδαια! για σκεψου να γινει ενα μπαμ με τα πολυτιμα μεταλλα και ελα να μου πεις αν θα εχεις πεσει μεσα στις προβλεψεις σου για να παρεις σε βαθος χρονου...

αναφερομαστε σε συνθηκες καταρευσεις γιατι αυτο ζουμε τωρα και θα αργησουμε πολυ να βγουμε απο αυτη την κατασταση! ασε το τι λενε οι πολιτικαντηδες για να μας κοιμηζουν και να τους ψηφιζουμε! το ποιο πιθανο ετσι που ειναι τα πραγματα... οι γενια που τωρα ειναι τριανταρηδες.. σαν εμενα.. να μην προλαβουμε να δουμε ξανα καλες μερες.. ή να τις δουμε οταν θα ειμαστε συνταξιουχοι.. ανευ συνταξεως... αν ζουμε μεχρι τοτε....

σε ομαλη περιοδο γιατι να πουλησεις την συλλογη σου;; σε κατασταση αναγκης μονο... και μην νομιζεις οτι θα την πουλησεις οσα εδωσες! στις δυσκολες περιοδους που εχεις βιοποριστικο προβλημα το καταλαβαινω... σε καλους καιρους μονο για καποιο προβλημα υγειας ή κατι επειγον... και τοτε δεν θα καθησεις να πεις ... αυτο ειναι ΜΣ64 και δεν το δινω κατω απο 400 ευρω πχ; εχω δει παλαιωτερα να δινουν νομισματα οσο οσο για μερικα χρηματα και μαλιστα και μεσα στο ιντερνετ.. και ελληνες μαλιστα.. νομιζω ενας προσφατα σχετικα εψαχνε απεγνωσμενα να δωσει λογο αναγκης 2 νομισματα χρυσα των 100 κορωνων αυστριας, και δεν μπορουσε και τα σκοτωσε στην τραπεζα σαν χρυσο μονο... 800 ευρω ή και λιγοτερα.. δεν θυμαμαι...
γιατι... ακομα κι εκει... οποιοδηποτε χρυσο εκτος λιρων... σαν χρυσο το παιρνουν... βρε δεν παει να ειναι το υπερσπανιο;;  αμφιβαλλω αν ακομα και τα ελληνικα αν τα δωσεις θα σου πουνε παραπανω... μωρε εδω σε κλεβουν στις παλιες λιρες και χωρις να τις ζυγισουν τις βγαζουν ελλιποβαρεις! αυτα τα εχω διαβασει και εδω! κανω λαθος;

οντως τις τιμες που βλεπεις τις ανεβαζουν πολυ οι ελληνες οταν θελουν κατι.. αλλιως...
ναι.. υπαρχουν ελληνες στο εξωτερικο και καλοι συλλεκτες.. αλλα ποσοι ειναι;;; κι... οπως εδω αν παρουμε κατι πολυ φτηνα... πανυγιριζουμε... ετσι κι αυτοι... θα αγοραζουν φτηνα! τι παει να πει;; οτι επειδη ειναι ελληνες θα τα παρουν ακριβα;; και ξενοι υπαρχουν.. αλλα και αυτοι θα τα παρουν οσο ποιο κατω μπορουν! εδω οταν πηγαν κρητη σηκωσαν σχεδον ολα τα ταληρα τα ασημενια.. με τι τα πηραν;; με ενα κομματι ψωμι κι αν! μετα απο χρονια αρχισαμε να παιρνουμε καπποια πισω... σαν συλλεκτες... (μου εχουν πει αυτη την ιστορια.. ελπιζω κρητες φιλοι να μας πουν το ποσο αληθευει...)

κοράκια και κόρακες υπαρχουν πολλοι... και ειδικα οταν οι καιροι ειναι δυσκολοι... τσιμπανε.. δεν χαιδευουν... ουτε εθνικοτητες βλεπουν.. ουτε τιποτα... μονο φαι!!!

και να ξερεις σε δυσκολο καιρο... δυσκολευει και η πωληση... οταν δεν υπαρχουν χρηματα... αστο ο αλλος δεν βλεπει ΜΣ αλλα το μεταφραζει σαν ΜαΣα! ειτε να το φαει φτηνα.. ειτε δεν εχει καν να φαει ο ιδιος!

αναφερεσαι σε τιμες 1000, 1500 ευρω... αυτα ειναι αναλογα... μη το βλεπεις ετσι! οταν ο αλλος για 150 ευρω χανει το σπιτι του... οταν ο αλλος επειδη δεν βρισκει δουλεια ή με την δουλεια του δεν μπορει να ανταπεξελθει και να ζησει την οικογενεια του, και βρισκει δυστυχως σαν λυση την αυτοκτονια... οταν ο αλλος προσπαθει να τα βολεψει με μηνιατικο 500 ευρω κι αυτο οποτε κι αν το παρει.... τα ποσα που λες ειναι τρελλα! το φορουμ διαβαζεται απο πολλους... ακομα κι απο μη χρηστες! διαβαζοντας αυτα τα νουμερα στις μερες μας... δεν ειναι και τοσο ομορφο...  ελπιζω να με καταλαβαινεις...

μετα.. ειναι αναλογο που λεω για το που εισαι! αν εισαι αθηνα ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα απ ο το να εισαι επαρχια! εδω πληρωνεις πολλα παραπανω... για ελα εχω να παρεις ταλιρο καθαρισμενο και χαλια κατασταση με 600 ευρω...(η τιμη που αναφερω ειναι αληθινη!!! δυστυχως!!!! την ειδα φετος σε ενα απο τα τουριστικα - δεν εχουμε νομισματαδικα καθαρα... ή τουλαχιστον δεν τα ξερω..- και επαθα!!!) και ουτε ειναι ευκολο να τα παρεις ολα απο το ιντερνετ..... για πολλους λογους... καποιοι απο τους οποιους θα ερθουν με την νεα χρονια...
θα μου πεις... γιατι δεν ερχεσαι αθηνα... μας τοτε ειναι που θα μου παει ο κουκος αηδονι! τα εισητηρια ειναι τρελλα! με πλοιο ειναι τρελλη ταλαιπωρια 16-20 ωρες.. και το εισητηριο πανω απο 60 ευρω στο καταστρωμα! με αεροπλανο;;; ποιο φτηνα ειναι να παω παρισι ή Ιταλια παρα να ερθω αθηνα!

πιστεψε με... ακομα και κυκλοφορημενο να παρει.. ή και να μην το παρει.. μπορει να το βρει με ανταλλαγη, να το βρει χαμω ρε παιδια... τοσα εχω βρει... παυλου, κωνσταντινου, χουντας... καλο ειναι... απο το τιποτα καλο κι αυτο!   

το οτι δεν εχει νοημα να συλλεγεις τα του 20ου αιωνα κυκλοφορημενα... γιατι; αν μπορει αργοτερα να τα αναβαθμισει εχει καλως αλλιως.. δεν πειραζει! κι εγω τωρα ακομα προσπαθω να κανω σε ακυκλοφορητα τα απο το 1954 και μετα.. καποια τα εχω κανει... μετα αν μπορω θα παω στα του 1926-30 και καλα ειναι... αλλα την στιγμη που ξερω οτι δεν αντεχω... τι να κανω; το θεμα ειναι οτι να το κανεις γιατι σε ευχαριστει... αν ειναι να σε κανει να νιωθεις πιεσμενος... παυει να ειναι το μεσο να ξεφυγεις λιγο απο το σημερα...

Ο καθενας ειναι αναλογα με το ποσα μπορει να διαθεσει για την αγαπη του.. χωρις να στερηθει κατι σημαντικο... το να μην πας για καφε 5 φορες δεν χαλασε ο κοσμος.. αλλα αν εχεις οικογενεια, χρεη να τρεχουν, γυναικα.. παιδια.. αρρωστους γονεις... δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα! εκει... το να θυσιασεις μολις 5 ή 10 ευρω... ειναι μεγαλυτερη η αξια απο το να δωσει αλλος που του περισσευουν... 100 ευρω για ενα κομματι! αυτο δεν το λεω εγω... δες απλα την ιστορια για τα Widow's mite Κλείσιμο ματιού

http://www.forumancientcoins.com/catalog/roman-and-greek-coins.asp?vpar=812
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:10:17 μμ »

αμαν... σεντονι εγραψα... σορρυ παιδια!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:16:26 μμ »

Συγχωρεμένος. Για τα χθεσινά κουνήματα δεν μας είπες τίποτε κι ανησυχούμε.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:23:51 μμ »

Γιώργο ο καθένας λέει απλά τη γνώμη του και ολες είναι σεβαστές. Εγώ έχω φτιάξει δύο συλλογές, δίσκους και γραμματόσημα. τους Δίσκους τους εχω πουλήσει τους περισσότεους και τα γραμματοσήμα-φάκελλα τα πουλω τωρα για να αγοράσω νομίσματα.
Από την εμπειρία μου έως τώρα μπορώ να πω πως τα ακριβά κομμάτια όταν χρειάστηκε να πουλήσω έφυγαν εύκολα, για πλάκα για την ακρίβεια. ¨οσον αφορά τα φθηνότερα όλο και πιο δύσκολα και δυστηχώς τώρα με την κρίση τα φθηνα μου γραμματόσημα δεν φεύγουν καν. Όταν βγάλω κάνα ακριβό ξαφνικά όλοι έχουν χρήματα. αυτα απο την εμπειρί μου.

Τώρα για τα περί συλλογής ο καθένας συλλέγει ότι τον ευχαριστεί και δίνει ότι θέλει είτε υπάρχει κριση είτε όχι. Αν δεν απατώμαι το 40αρι του 1852 πωλήθηκε απο ξένο οίκο το 1973?? νομίζω, ας με διορθώσετε. Χούντα είχαμε, αβέβαιο οικονομικό περιβάλλον , δεν ήξερες αν αυρίο θα υπάρχει αυτή η χώρα και πεταξε το κερματακι.

Επίσης  γνώμη μου είναι πως αν σου αρέσει κάτι λογικά θα σου αρέσεουν οι καλές καταστάσεις. Δεν μπορώ να φανταστώ πχ. να μου πει κάποιος συλλέγω γραμματόσημα αλλα δεν μου αρεσουν τα ασφράγιστα με τελεια περιθώρια και φουλ γόμα. .Ετσι και στα κέρματα.

Κάποιες σκεψεις,φιλικά βασίλης
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:36:04 μμ »

Κανείς δεν αντιλέγει φίλε μου, το ωραίο είναι ωραίο, το ακριβό είναι ακριβό και αξιοζήλευτο. Αυτό που δεν αντέχεται είναι η μπλαζέ συμπεριφορά ορισμένων εξ εμών που θεωρούν ότι μόνο αυτοί είναι συλλέκτες επειδή έχουν σουπερ λουξ νομίσματα και υποτιμούν όλους τους άλλους. Οχι ρε παιδιά όλοι είμαστε συλλέκτες και ο καθένας συλλέγει ότι μπορεί οικονομικά. Αυτό είναι το θέμα εξαρχής και δυστυχώς η συμπεριφορά αυτή εξαπλώνεταια ειδικά τα τελευταία χρόνια και αυτός είναι και ο κύριος λόγος που τα χαμηλότερης κατάστασης νομίσματα έχουν απαξιωθεί τελείως.  Πράγματι χάρηκα όταν γνώρισα τον Νίκο (ΝΜS) και είδα έναν άνθρωπο που αγαπά το νόμισμα ολοψυχα και ας μην έχει τη δυνατότητα να χαλά κατοστάρικα ή χιλιάρικα. Είναι όμως συλλέκτης με Σ κεφαλαίο. (Άντε Νίκο μόλις ξαναέρθω Ροδο χρωστάς καφέ  Χαμόγελο)
Με συγχωρείτε αν ξέφυγα λιγάκι, την ανοχή σας παρακαλώ!
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:52:47 μμ »

φιλε σολφερινο... εχεις καποιο δικιο.. φυσικα και σου αρεσουν τα νομισματα στην τελεια κατασταση αλλα δεν απαξιωνεις ποτε τα κυκλοφορημενα και τα φθαρμενα!

δηλαδη εσυ στα γραμματοσημα... (σορρυ δεν ξερω σχεδον τιποτα γι αυτα...), αν σου κατσουν κεφαλες ερμη θα πεις οχι δεν τις θελω γιατι ειναι σφραγισμενες;; αν σου κατσει το σπανιο θα πεις το ιδιο; αν δεν το εχεις ενα γραμματοσημο και το βρεις σφραγισμενο θα το πεταξεις; δεν νομιζω! θα το εχεις εκει.. κι αν στο μελλον το αναβαθμισεις εχει καλως.. αν οχι.. δεν πειραζει.. δεν θα το απαξιωσεις! εχει διαφορα!

για την χουντα δεν ξερω.. δεν υπηρχα ακομα... χαχαχα αλλα δεν ξερω κατα ποσο αβεβαιο ηταν το μελλον... αν ηταν τοτε αβεβαιο φαντασου τωρα τι ειναι! εχω ακουσει παντως οτι γενικα ηταν καπως σταθερα τα οικονομικα... δεν ξερω... ισως το ελεγαν σε σχεση με το σημερα!

τοτε απο τον ξενο οικο ποιος το πηρε;; ελληνας;φραγκατος;; μιλας ομως για νομισμα υπερσπανιο... ελα ομως που δεν ειναι ολα ετσι;;

το τι πιστευει ο καθενας ειναι σεβαστο.. με γεια του με χαρα του... αλλα αν καποιος παει να απαξιωσει τις θυσιες καποιου αλλου ή την προσπαθεια που εχει κανει εστω και αθελα του...... δεν το βρισκω σωστο!

δεν λεω οτι κατι τετοιο εγινε εδω... απλα καποια πραγματα δεν ειναι σωστα να αναφερονται.. ο καθενας μαζευει οτι τον ευχαριστει και οτι αυτος κρινει οτι μπορει να μαζεψει!

φιλε Θαναση... ειχαμε 8 σεισμους μεσα σε λιγες ωρες! και σημερα με σεισμο ξυπνησα.... ενταξει δεν ηταν μεγαλοι.. απο 2.6 εως 4.3 .. αλλα το γεωδυναμικο ινστιτουτο στον χαρτι του εδειχνε σεισμο με επικεντρο πανω στο νησι.. και αυτο.... χμμ..
θα δειξει πως θα παει...

απο την αλλη... δεν μας βλαπτει η απαξιωση... εδω που τα λεμε... βρισκουμε καπποια ομορφα κομματια... φτηνα... χαχαχαχα μου εχουν κατσει τετοια... και μιας και δεν κολλαω σε καταστασεις ντεφο κτλ.. αλλα μενω εραστης της ιστοριας και του νομισματος...

Γιαννη μου ελα ροδο και κερναω καφε!! Χαμόγελο  εσεις κουνηθηκατε εκει;; νιωσατε τους σεισμους; λογικα οχι ετσι;
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:55:25 μμ »

Εγω νομιζω οτι ειναι τυχερος οποιος μπορει να ειναι ευτυχης συλλεγοντας χαμηλες καταστασεις
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:57:01 μμ »

ακριβως!
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 07:57:59 μμ »

και ξεχασα.
να μην μαζευει κανεις ακυκλοφορητα.Ειναι πολυ λιγα δεν φτανουν για ολους!
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 08:02:26 μμ »

και ξεχασα.
να μην μαζευει κανεις ακυκλοφορητα.Ειναι πολυ λιγα δεν φτανουν για ολους!
Και πανω που ειχα την ψευδαισθηση οτι μια φορα συμφωνησαμε....... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μια χαρα φτανουν , κι οσοι εχουν μυαλο σε ενα δυο χρονια θα τα παιρνουν τσαμπα
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 08:08:49 μμ »

Εγω νομιζω οτι ειναι τυχερος οποιος μπορει να ειναι ευτυχης συλλεγοντας χαμηλες καταστασεις

Με διαφορά η καλύτερη τοποθέτηση, συμφωνώ απολύτως.
Νίκο έχεις μνμ απάντησέ μου σε παρακαλώ
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 08:11:24 μμ »

Εγω νομιζω οτι ειναι τυχερος οποιος μπορει να ειναι ευτυχης συλλεγοντας χαμηλες καταστασεις

Με διαφορά η καλύτερη τοποθέτηση, συμφωνώ απολύτως.
Νίκο έχεις μνμ απάντησέ μου σε παρακαλώ

Ο συλλεκτης φιλε μου εκτος απο αρρωστος καλο ειναι να ειναι και ελαφρως συνειδητοποιημενος.
Αν δεν ειναι κακο του κεφαλιου του. Φυσικα η αναφορα εγινε για σελλεκτες και οχι εμποροσυλλεκτες Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences