Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 11:23:46 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ... "ΕΓΦΥΓΕ"  (Αναγνώστηκε 1768 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Απρίλιος 26, 2012, 06:15:16 μμ »

Αλλοι θα τον ξερετε, αλλοι δεν θα τον ξερετε... αλλοι θα τον εχετε ακουστα... αλλοι οχι.... Αθηνα, οδος πεσμαζογλου.. νουμερο 3..... Ανδρεας Τσεκουρας το ονομα του... Ειχε καταγωγη απο τα Γιαννενα, γιος του Ηπειρομαχου και απελευθερωτη της Ηπερου Αθανασιου Τσεκουρα. Ο Αθανασιος Τσεκουρας ηρθε το 1899 απ'οτι μου ειχε περι ο γιος του και ιδρυσε χρηματιστηριακη εταιρια (η οποια υπαρχει μεχρι και σημερα) καθως και ενα καταστημα με νομισματα. Ο γιος του, γεννηθηκε το 1923 και μεγαλωσε στην Αθηνα. Ασχοληθηκε με την δουλεια του πατερα του και ξεχωρησε. Ηταν μια ζωντανη εγκυκλοπαιδεια. Εμπορος λοιπον ο Ανδρεας και συλλεκτης (αν και το 2ο ελαχιστοι το ξερουν και μαλιστα καλα) πηγαινε καθε μερα στο μαγαζι του. Πριν 3 μηνες, εγινε το μοιραιο. Τον χτυπησε αυτοκινητο. 3 μηνες παλευε στην εντατικη θεραπεια και πριν απο λιγες μερες μεταφερθηκε σε κανονικο θαλαμο. Την Δευτερα τον επισκευθηκα. Δεν με αντιληφθηκε καθως βρισκοταν σε κωμα (απο την πρωτη μερα του ατυχηματος). Σημερα κατεβηκα στο κεντρο το πρωι και οπως περασα απο το μαγαζι του και κοιταξα με μελαγχολια, ειδα ενα χαρτι κολλημενο. Και ναι... ηταν αυτο που φοβομουν..... Ο Θεος ας τον αναπαυσει.... Ηταν ενας πολυαγαπημενος μου φιλος, ειχαμε μια πολυ ιδιαιτερη σχεση τοσο φιλικη που αγγιζε την συγγενικη... Να φανταστει κανεις οτι σημερα εχω και τα γενεθλια μου.. "δωρο" να σου πετυχει...
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 27, 2012, 09:26:26 μμ »

Τον ειχα επισκευτει πολες φορες ,ευγενεστατος, τελευταια περασα την μεγαλη παρασκευη και κατι δεν με αρεσε κλειστο, μουντο το μαγαζη, ειπα απο μεσα μου μηπος ειναι αρωστος, Κρημα, ο θεος ας τον αναπαυσει
μηλουσαμε παντα για την Θεσσαλονικη μια και εχει μια κορη εδω στη καλαμαρια παντα θα τον θυμαμαι ΚΡΗΜΑ που εφυγε ετση αυτα ειναι τα δυσκολα στη ζωη......................... Κλάμα
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences