Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 21, 2024, 11:07:30 πμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: γιατι?  (Αναγνώστηκε 8663 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 07, 2013, 06:06:11 μμ »

Χαζευοντας πολλες φορες βλεπω κατι και πεφτει το ματι μου οτι δεν στελνει ΕΛΛΑΔΑ,
Ας μου πει καποιος γιατι?
Μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι και μου ερχετε να ριχνω ρεπορτ και ας μην ξερω γιατι..τρελλαινομαι..
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400524285896&ssPageName=ADME:B:SS:GB:1120
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10406



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 07, 2013, 06:19:25 μμ »

Αγνωστες οι βουλές των υπευθύνων. Αυτόν τον περιορισμό τον έβαλαν μετά την "ελληνική κρίση". Πολλές φορές όμως το αγνοώ και χτυπάω. Οταν το σύστημα δέχεται το χτύπημα σου το στέλνει χωρίς πολλές κουβέντες. Οταν όμως η τελική τιμή δεν συμφέρει στον πωλητή κάνει χρήση του περιορισμού αυτού και ζητά ακύρωση της δημοπρασίας. Εκεί μπορείς να το παλέψεις αλλά συνήθως το χάνεις.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 07, 2013, 06:29:35 μμ »

αυτο συμβαινει γιατι πολλοι συμπατριωτες μας ειναι πολυ ''εξυπνοι''
αγοραζουν το νομισμα ,το παραλαμβανουν και μετα ζητουν τα χρηματα τους πισω ως μη παραληφθεν.δεν λεω τον τροπο που γινεται αυτο γιατι και απο εδω μεσα θα βρεθουν πολλοι μιμητες. Γι αυτο η χωρα μας εχει καταταχθει αναμεσα στις χωρες υψηλου ρισκου μαζι με ιταλια ,βουλγαρια,ρωσια και αλλα κρατη ανατολικου μπλοκ και αφρικανικα. Ειμαστε δηλαδη αναμεσα στις χωρες του τριτου κοσμου οπου πραγματικα πιστευω οτι ειναι η θεση μας.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 07, 2013, 06:52:51 μμ »

Μπραβο Αναργυρε
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 07, 2013, 06:54:48 μμ »

αυτο συμβαινει γιατι πολλοι συμπατριωτες μας ειναι πολυ ''εξυπνοι''
αγοραζουν το νομισμα ,το παραλαμβανουν και μετα ζητουν τα χρηματα τους πισω ως μη παραληφθεν.δεν λεω τον τροπο που γινεται αυτο γιατι και απο εδω μεσα θα βρεθουν πολλοι μιμητες. Γι αυτο η χωρα μας εχει καταταχθει αναμεσα στις χωρες υψηλου ρισκου μαζι με ιταλια ,βουλγαρια,ρωσια και αλλα κρατη ανατολικου μπλοκ και αφρικανικα. Ειμαστε δηλαδη αναμεσα στις χωρες του τριτου κοσμου οπου πραγματικα πιστευω οτι ειναι η θεση μας.

Οι σοβαρες πωλησεις γινονται με συστημενα και πολλακις ασφαλισμενα. (το δευτερο φυσικα σε μεγαλες αξιες)
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 07, 2013, 06:56:58 μμ »

απο εξωτερικο δεν μπορει να σταλει ασφαλισμενο στην ελλαδα με λογικο κοστος.
επισης το συστημενο στην ελλαδα ειναι για .....
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10406



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 07, 2013, 06:57:17 μμ »

Αυτό είπα να γράψω κι εγώ Σωτήρη, αλλά φαίνεται κάτι παραπάνω θα ξέρει ο Ανάργυρος.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 07, 2013, 07:16:45 μμ »

απο εξωτερικο δεν μπορει να σταλει ασφαλισμενο στην ελλαδα με λογικο κοστος.
επισης το συστημενο στην ελλαδα ειναι για .....

Ποσο ειναι δηλαδη το κοστος για συστημενο απο κει προς τα δω;;;;
Αναργυρε ......το ψωνιο των Αμερικανων ειναι προτιστως που δεν γουσταρουν...Απορία
Το συστημενο ειναι συστημενο.

Ακου τι επαθε εγω για να δεις οτι δεν ειναι παντα ο Ελληνας αγοραστης.....
Πηρα κατι ευτελους αξιας. Απο την αρχη και βλεποντας τα feet  υποψιστηκα οτι δεν θα στειλει ο τυπος .
Βγηκα αληθινος, και πηγα στο customer suport. Αυτος ως τσιπης που ηταν(και για να γλυτωσει τα +2ευρω του συστημενου  ) ισχυριστηκε οτι το εστηλε απλο(δεν ειχε φυσικα κωδικο αποστολης) και προτεινε  ευχαριστως να με πληρωσει.
Εγω ομως δεν του εκανα την χαρη να πληρωθω και παραγγειλα εκ νεου. Κλείσιμο ματιού
Το δευτερο τα ελαβα μετα απο ενα μηνα .
Γνωριζω οτι το πρωτο δεν σταλθηκε ποτε........
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10406



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 07, 2013, 07:25:42 μμ »

Δεν είναι μόνο οι Αμερικάνοι. Το ίδιο γίνεται και στο Ιταλικό και στο Εγγλέζικο και στο Γερμανικό ebay. Πάντως οι έχοντες κοντά στο 100% feedback τα στέλνουν συστημένα με tracking Number.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 07, 2013, 07:46:00 μμ »

Βαράτε μη μασάτε, αν δέχεται το χτύπημα βαράτε αλύπητα.
Κι αν δεν το στείλει, καλή καρδιά... θα πάρετε και θετική.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 07, 2013, 07:46:34 μμ »

παίδες ακούνε ελλάδα και τρομάζουν.είναι και η κουτοπονηριά μας με όπως ανέφερε ο ανάργυρος αλλα έχει χαθεί και η "αίγλη" του έλληνα στο εξωτερικό
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10406



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 07, 2013, 07:52:42 μμ »

Βαράτε μη μασάτε, αν δέχεται το χτύπημα βαράτε αλύπητα.
Κι αν δεν το στείλει, καλή καρδιά... θα πάρετε και θετική.
Ναι, Κώστα μου, βαράμε. Αλλά το αίσθημα της αδικίας και απογοήτευσης είναι ανείπωτο, όταν δεν του συμφέρει η τιμή κλεισίματος και κάνει χρήση του όρου μη αποστολής στην Ελλάδα. Τον έχω σταμπάρει όμως που θα μου πάει ....
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 07, 2013, 07:57:51 μμ »

Βαράτε μη μασάτε, αν δέχεται το χτύπημα βαράτε αλύπητα.
Κι αν δεν το στείλει, καλή καρδιά... θα πάρετε και θετική.
Ναι, Κώστα μου, βαράμε. Αλλά το αίσθημα της αδικίας και απογοήτευσης είναι ανείπωτο, όταν δεν του συμφέρει η τιμή κλεισίματος και κάνει χρήση του όρου μη αποστολής στην Ελλάδα. Τον έχω σταμπάρει όμως που θα μου πάει ....

Για  την τιμη μην ανησυχεις καθολου. Ο Ελληναρας θα το παρει αλλωστε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Παντα αυτες οι δημοπρασιες κλεινουν χαληλοτερα απο οτι οι worldwide
Καταγράφηκε
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 07, 2013, 08:15:52 μμ »

αυτο συμβαινει γιατι πολλοι συμπατριωτες μας ειναι πολυ ''εξυπνοι''
αγοραζουν το νομισμα ,το παραλαμβανουν και μετα ζητουν τα χρηματα τους πισω ως μη παραληφθεν.δεν λεω τον τροπο που γινεται αυτο γιατι και απο εδω μεσα θα βρεθουν πολλοι μιμητες. Γι αυτο η χωρα μας εχει καταταχθει αναμεσα στις χωρες υψηλου ρισκου μαζι με ιταλια ,βουλγαρια,ρωσια και αλλα κρατη ανατολικου μπλοκ και αφρικανικα. Ειμαστε δηλαδη αναμεσα στις χωρες του τριτου κοσμου οπου πραγματικα πιστευω οτι ειναι η θεση μας.
Να ρωτησω κατι πανω σε αυτο...υπαρχει καποια διαδικασια με την οποια μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι θα πληρωθουμε σιγουρα μετα απο μια πωληση??? Το κορυφαιο ειναι να παρει τα χρηματα του πισω ο αγοραστης και να πληρωσεις και τα fees Θυμός

Προτεινω να δημιουργηθει μια δημοσιευση με συμβουλες πωλησης και αγορας στο ebay
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 07, 2013, 08:55:54 μμ »

Ναι, Κώστα μου, βαράμε. Αλλά το αίσθημα της αδικίας και απογοήτευσης είναι ανείπωτο, όταν δεν του συμφέρει η τιμή κλεισίματος και κάνει χρήση του όρου μη αποστολής στην Ελλάδα. Τον έχω σταμπάρει όμως που θα μου πάει ....
Αν κάποιος δε θέλει να το δώσει (δεν τον συμφέρει η τιμή ή βρήκε άλλη καλύτερη προσφορά), μπορεί να ακυρώσει τη δημοπρασία ακόμη και μετά το πέρας της, για πολλούς και διάφορους λόγους. Ακόμη μπορεί να το δώσει στο 2ο ή 3ο ή οποιονδήποτε που συμμετείχε στην δημοπρασία. Και όλα αυτά χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα με το eBay. Το αντικείμενο που δημοπρατείται, ανήκει στον δημοπράτη, που αν θέλει το δίνει ή δεν το δίνει, για οποιονδήποτε λόγο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences