Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 05:20:40 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέα φορολογικά μέτρα  (Αναγνώστηκε 8207 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 01:56:24 μμ »

Δηλαδη το να φορολογουν τα παιδια απο το πρωτο κιολας σε μια χωρα που εχει προβλημα υπογεννητικοτητας ειναι λιγοτερο ακραιο;Το να σε πηδανε δημοκρατικα τσουζει λιγοτερο;Προτιμω την χρυση αυγη και ας ειναι ακραιοι!Τους ψηφισα και θα τους ξαναψηφισω!Οχι για να κυβερνησουν!Δεν το θελω!Αλλα για να ξεμπροστιαζουν και να ριχνουν και καμμια σφαλιαρα στους αδιορθωτους αφου ειναι οι μονοι αυθεντικοι!Ο φοβος φυλαει τα ερμα λενε!Αν φτασουν στο 20% που πολυ φοβαμαι θα γινει συντομα δεν θα τους ψηφισω Μεγάλο χαμόγελο
Λεπτομέρειες φίλε μου......................
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5198

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 07:15:26 μμ »

Είναι μία «προφητεία» που άρχισε να εκπληρώνεται. Δεν πρόκειται, φυσικά, για κάποιο παράθυρο που άνοιξε στο υπερπέραν και μας έδωσε από τότε τα μελλούμενα. Είναι η φυσική ροή των πραγμάτων σε μία χώρα που η καταστροφή άργησε να έρθει μία δεκαετία. Κι αυτά που σήμερα μας λένε, για την πιθανότητα να ζούμε σε μία χώρα που δεν θα είναι δική μας και δεν θα μας αντιπροσωπεύει (με ό,τι αυτό συνεπάγεται), είναι κάτι που επίσης είναι φυσικό να συμβεί. Κάποιοι από εσάς ίσως πουν ότι το προτιμούν αυτό  από την σημερινή Ελλάδα της ανομίας. Ίσως να έχουν δίκιο. Πιθανότατα, όμως, έχουν άδικο. Δεν μπορούν να μετρήσουν την  ισχύ της ωρολογιακής βόμβας που κρύβεται μέσα σε μία τέτοια εξέλιξη...


Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5198

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 12:58:42 μμ »

Πάρτε μια ''γεύση'' από το μνημόνιο.

http://www.capital.gr/NewsTheme.asp?id=1647841

Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:38:20 μμ »

τότε όμως θα είναι αργά milou.  Θα σκίσουνε πολύ κόσμο αν παρουν 20%. Και εάν βλεπουμε όλοι μας τις αδικίες που υπάρχουν τώρα, μετά θα τις βλεπουμε πολλαπλάσια..
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι, ΟΛΟΙ οι βουλευτές ειναι κλεφτες και την δημοκρατία την εχουν χεσμένη αλλά αυτό αυτό δεν είναι επιχείρημα για να ψηφίσεις χ.α. διότι και αυτοι την έχουν.
Τα ΄καθαρά χέρια' του μιχαλολιακόυ δεν είναι και τόσο καθαρά. Ας μας πει για αυτους που έχει σαπισει στο ξύλο και ας μας πει για τα wikileaks που τον ήθελαν να χρηματοδοτείται αυτός και ο μπαμπάς πλεύρης απο τους Αμερικανούς.
Ας μας πουν τα καθαρα χέρια των χρυσαυγιτών που βρίσκουν άδειες οπλοφορίας και έχουν όλοι νομιμα όπλα σπιτια τους?Απορία

Και κάτι τελαυταίο.... όσοι έχετε ψηφίσει Χ.Α. και κάνατε 'βισματική' θητεία στον στρατό, ΕΕΕΕΑΑΑΑΝΝΝΝ βγει κυβέρνηση την έχετε βαμμένη.Εγω την σκαπουλάρω ευτυχως.

Κατ'εμέ οι πολιτικοί μας είναι προδότες και ευχαρίστως θα τους τουφέκιζα στο σύνταγμα αλλά αυτό δεν μπορει να το κανει καμμία Χ.Α. αλλα μόνο ο ΛΑΟΣ ο ίδιος κατ'έντολήν της συνέιδησης του και όχι του μιχαλολιάκου.


για τον κ.ανχη εν αποστρατεια αναφερεσε?  Σαρκασμός τον ειχε ενας ξαδερφος μου,εγω ημουν γιωτας πηγα στα αγορια με τα κροσια στη μασχαλη.
το ψηφιζω κατι σαν αντιδραση ειναι καλο τη 1η καλο τη 2η κτλ αλλα μετα θα ναι σα το μυθο με το βοσκο.φωναξε μια φωναξε δυο.......μετα δε το πιστευαν.κυκλοφορει πολυ στο νετ αυτο για μαυρους γκει αριστερους κτλ οτι τους πειραζαν και δε με ενοιαζε γιατι δεν ημουν,μεχρι τη μερα που πειραξαν εμενα αλλα δεν ειχα κανενα να με υπερασπιστει.τετοιες ιδεολογιες συνοδευομενες απο ατυπους στρατους ειναι επικινδυνες.οχι για τη δημοκρατια κτλ "ειδικα οπως καταντησε καραμελα" αλλα για εμας τους ιδιους.τα ακρα παντα εκει οδηγουν.
θα σας αναφερω κατι απλο και γνωριμο σε οσους εχουν ακουσει ιστοριες απο εμφυλιο κτλ.ο κ. γιαννης εχει μια συλλογη  Έκπληξη. εγω που ειμαι  Στριφογύρισμα ματιών τη θελω.ερχονται πχ αυριο οι αριστεροι στην εξουσια η οι δεξιοι.εχω ενα γνωστο που επειδη ειναι απο τις αρχες μαζι τους και κανει το καμποσο εχει παρει και καποιες εξουσιες.του λεω τον βλεπεις αυτον......ειναι με τους αλλους.επειδη ο γνωστος  δε σκαμπαζει και πολλα του ταζω και τπτ λιρες λιβανεζικες η ιταλικες (εγω ξερω τι ειναι αυτες) και μου κανει τη 'δουλεια'.

τεσπα........κυριε γιαννη συγγνωμη που σας ανεφερα να χαιρεστε τη συλλογη σας απο εμενα τουλαχιστον ειστε ασφαλης Χαμόγελο εγω εχω καταληξει σε ενα συμπερασμα......αντι να βαλουμε το κωλο μας κατω και να δουλεψουμε,πιαστε εστω ενα γκασμα και βαλτε 2 μαρουλια, ακομα ψαχνουμε σωτηρες και γιατροσοφια.
ολοι φαγανε και ολοι θελουν να φανε.ειναι "νομος" στις κοινωνιες απο τη δημιουργια τους.ειναι η ανθρωπινη φυση τετοια.οσοι νομιζουν οτι οκ βγαινουμε απο ευρο κτλ η θα βρουμε χρυσο η δε ξερω τι (που υπαρχουν αλλα ειμαστε μη πω τι ειμαστε) πειτε μου τι παραγουμε?για να κανεις υποτιμηση πρεπει να εχεις και κατι να πουλησεις και μετα απειλεις.οχι να εισαγεις πατατες και κρεμμυδια και οσα εχεις εδω να τα βγαζουν πακια στη θηβα.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ATHAN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49


ΚΑΠΕΤΑΝ ΖΩΗΣ


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 10:50:47 μμ »

Ψάχνουν από τους μη έχοντες αλλά ο Βαξεβάνης αυτό που έβγαλε θέλουν πολλά λίτρα σόδα για να το χωνέψουν. Πάνε να τιμωρήσουν  αυτόν  και όχι τον Βενιζέλο και το τσιράκι της κλεφτουριάς Παπακωσταντίνου.

http://nyxtobaths.blogspot.com/2012/10/blog-post_8260.html

Τρία πράγματα πρέπει να κάνουμε για να σωθεί η Ελλάδα!!!

Α) Να βάλουμε στην ΦΥΛΑΚΗ όλους τους πολιτικούς ,τους παρατρεχάμενους τους, τους δημοσιογράφους που έπαιζαν το παιχνίδι τους, και διάφορους τέτοιους που κλέψαν πολλά.
Οργάνωση  ΦΥΛΑΚΗΣ : Το 24ωρο 7 ώρες ύπνο, 4 ώρες προσωπικές στον καθένα για φαγητό προσωπική καθαριότητα και συγγραφή ενός βιβλίου για το οποίο θα αναφερθώ στο Β). Τις υπόλοιπες ώρες θα κάνουν ποδήλατο. Τα ποδήλατα θα είναι συνδεδεμένα με δυναμογεννήτριες για την παραγωγή ρεύματος. Τόσοι πολλοί που είναι οι κλέφτες για την φυλακή το ρεύμα που θα μας παρέχει η ΔΕΗ θα είναι σχεδόν 5€ το δίμηνο. Έτσι και τα εργοστάσιά μας θα παράγουν ανταγωνίσιμα προϊόντα. Θα μου πείτε <<μα θα λιώσουν στο ποδήλατο (Πάγκαλος , Βενιζέλος, Καραμανλής). Δεν φτάνει που θα τους κάνουμε και καλό στην υγεία!!! 

Β) Αναφέρθηκα στο Α) στη συγγραφή κάποιου  βιβλίου. Στο 4ωρο που θα έχουν ελεύθερο χρόνο θα αφιερώνουν κάποιες ώρες για να γράψει ο καθένας πως έκλεβε εμάς και το κράτος. Ο τίτλος του βιβλίου θα είναι : ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΤΟΥ ΚΛΕΦΤΗ. Θα το μεταφράσουμε σε όλες τις γραπτές γλώσσες . Αν υπάρχει γραπτή γλώσσα σε κάποια φυλή του Αμαζονίου οι οποίοι ζουν με το πουλάκι χύμα θα το μεταφράσουμε και σ’ αυτήν. Τα λεφτά από την πώληση του  βιβλίου θα  τα χρησιμοποιήσουμε για την εξόφληση του χρέους αν χρειαστεί, γιατι μπορεί να μην χρειαστεί αφού υπάρχει και το Γ)

Γ) Θα καλέσουμε την Τροικα  να δούμε που βρισκόμαστε με το χρέος. Θα πούμε ότι με τα μέτρα σας λέγατε για 12% ανεργία και έχουμε 40% , λέγατε για 9% ύφεση  και έχουμε  45%, λέγατε για  ανάπτυξη 10% σε δυο χρόνια και έχουμε -10% . Δεν μπορείτε να παίζετε με ένα έθνος. θα τους βάλουμε και αυτούς για ποδήλατο.
Όταν τους βάλουμε για ποδήλατο, από έξω θα αρχίσουν τα παράπονα και τα διαβήματα. Και τότε θα τους απαντήσουμε : για να αποφυλακιστούν οι λεβέντες πρέπει να βάλετε   INTERPOL, CIA, KGB να ψάξουν να βρουν λογαριασμούς κλεμμένα σπείρες κτλ κτλ και να επιστραφεί μέχρι και το τελευταίο CENT στο Ελληνικό Κράτος. Όταν γίνει αυτό τότε τα καμάρια τους θα πάψουν να κάνουν ποδήλατο και θα φύγουν με δωρεάν μεταφορικά αεροπορικώς και όχι με κουπί.   

Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 10:54:24 μμ »

Πολύ καλό. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 11:01:27 μμ »

Σιγά παιδιά μη μπουν φυλακή. Εγώ κι εσείς μπορεί να μπούμε για ψύλλου πήδημα. Αυτοί ποτέ. Κι απορώ πως και είναι μέσα ο Τσοχατζόπουλος. Μήπως δεν είναι ο πραγματικός, αλλά έχουν κανένα σωσία του. Μήπως τον κλωνοποίησαν.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 11:26:11 μμ »

Τρία πράγματα πρέπει να κάνουμε για να σωθεί η Ελλάδα!!!

   
Έτσι ακριβώς! Εύγε ΑΤΗΑΝ!
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 12:13:40 μμ »

Από την ταινία του 1959, «Ανθισμένη αμυγδαλιά», που μας μεταφέρει με απαράμιλλη νοσταλγία, στην Αθήνα, και συγκεκριμένα, στην Πλάκα των τελών της δεκαετίας του 1880, όταν κυβερνήτης ήταν ο Χαρίλαος Τρικούπης..

130 χρονια πριν......σα να μην περασε μια μερα  Λύπη

Νέοι φόροι... ("Με κάνεις πρωθυπουργό;") ~Ν. Σταυρίδης~ 1959
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 12:36:16 μμ »


ATHAN έγραψες. Καλόόόόόόόόόόό  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Έαν μου επιτρέπεις να το κλέψω, γράφτο μου.
Το θέλω για το facebook.
Καταγράφηκε
ATHAN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49


ΚΑΠΕΤΑΝ ΖΩΗΣ


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 12:52:53 μμ »

Αγαπητέ ANTONIO1967 ο  Σταυρίδης αν τους έβαζε για ποδήλατο θα έβγαινε σίγουρα πρωθυπουργός. Εγώ πάντως θα το έριχνα δαγκωτό.
Υπάρχει και το παρακάτω ωραίο βίντεο μια ωραία ατάκα Ελληνικής ταινίας που όμως είναι διαχρονικότατη!

ΕΚΛΕΨΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ? ΟΙ ΠΟΙΝΕΣ ! ( ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ )


Αγαπητέ ΡΑVMK3 το παραπάνω προεκλογικό πρόγραμμα με τους τρεις νόμους το έχω κατοχυρώσει σε συμβολαιογράφο για να μην το κλέψει άλλο κόμμα. Εσύ ή αυτοί που θα το διαβάσουν θα με ψηφίσουν, θα μου μαζέψεις ψήφους;;;
Πλάκα κάνω. Γράψτω όπου θέλεις!!!
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 01:00:03 μμ »

To βιντεκι που ανεβασες φιλε ηταν το αμεσως επομενο που ειχα στο νου μου να βαλω    Στριφογύρισμα ματιών

Σε κατηγορω ευθεως λοιπον για κλοπη πνευματικης ιδιοκτησιας   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Φιλικα Αντωνης
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 01:23:05 μμ »


ΤΟ ΠΗΡΑ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ATHAN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49


ΚΑΠΕΤΑΝ ΖΩΗΣ


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 01:34:03 μμ »

Αγαπητέ ANTONIO1967, ας μην ξοδεύουμε τα λεφτά μας σε δικηγόρους, ας τα κρατήσουμε για αγορά καμιάς λίρας. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Πουλήθηκαν 10 στρέμματα δίπλα σε ποτάμι και σε 950 μέτρα υψόμετρο γεμάτο δέντρα καρυδιάς και καστανιάς 500 Ευρώ τα οποία μου γλίστρησαν μέσα από τα χέρια.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 02:05:32 μμ »

Αγαπητέ ANTONIO1967, ας μην ξοδεύουμε τα λεφτά μας σε δικηγόρους, ας τα κρατήσουμε για αγορά καμιάς λίρας. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Πουλήθηκαν 10 στρέμματα δίπλα σε ποτάμι και σε 950 μέτρα υψόμετρο γεμάτο δέντρα καρυδιάς και καστανιάς 500 Ευρώ τα οποία μου γλίστρησαν μέσα από τα χέρια.  Κλείσιμο ματιού

Τι θα τα κάνεις τα στρέμματα αγαπητέ, έρχεται φορολογία στα αγροτεμάχια δεν βαρέθηκες να πληρώνεις πια;
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences