Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 07:21:47 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 770744 φορές)
0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 363


Προφίλ
« Απάντηση #1020 στις: Ιούνιος 26, 2013, 07:26:59 μμ »

για να αφησουμε τη θεωρια αυτη τι στιγμη και 220 να παει η και 2οο ελαχιστοι εως κανενας  θα αγοραζε η κανω λαθος ?
Λάθος... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1021 στις: Ιούνιος 26, 2013, 07:32:03 μμ »

κάνεις λάθος.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
gio196
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272



Προφίλ
« Απάντηση #1022 στις: Ιούνιος 26, 2013, 08:29:50 μμ »

βασιλη εσυ πας στους ελαχιστους! το ξερω πριν μου πεις οτι κανω λαθος απλα να μου πεις αν αυτες που εδωσες σημερα τις εδωσες τοσο ευκολα οσο οταν πουλουσες 300
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1023 στις: Ιούνιος 26, 2013, 08:56:26 μμ »

πιο εύκολα.

Εμένα δεν με νοιάζει πόσο θα πάει,και 120 ευρο να πάει και 860 η μία, πάλι 4 ευρό στο τεμάχιο θέλω.

Τώρα που κατρακυλά δεν υπάρχει ποσότητα γιατί ολοι μετράνε χασούρα,εγώ απλά αντικαθιστώ και πουλάω,βγάλε και όλους τους ενεχυροδανειστές απο την φύση τους άπληστοι που τις παιρνουν κοψοχρονιά(ρετάλια) και καθονται επάνω για να μην χάσουν κανα ευρό οπότε έχω το πράμα το καλό και σε τιμές ταμπλό!χε χε χε.

ένα σπιτη έκανε το 2004 τετρακοσιες χιλαδες ευρο,σημερα το ιδιο σπιτη κανει 170 χιλαδες ευρο,μια λιρα εκανε πριν δυο χρονια 370 ευρο,σημερα κανει 237 ευρο,η αγορά διορθωσε αξίες και η λίρα έπεσε λιγότερο απο τα υπολοιπα.

Νομίζω οτι μπορεί να την δουμε και 190 ευρο(λογική τιμή)

Θα ξανανέβει ομως ,αφου και αυτη χειραγωγήτε αφού την έκαναν και άυλη και προθεσμιακή.

Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #1024 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:14:57 μμ »

-------------------------------------------

Βασιλη μου, για αυτο το θεμα υπαρχει το τμημα των πωλησεων ...θα σε παρακαλεσω να το χρησιμοποιεις οταν θελεις να πουλησεις κατι  Κλείσιμο ματιού

ριξ του και μια καμπανα - προστιμο 5 ελιζαμπετες ετσι προς παραδειγματισμο!  Γλώσσα
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1025 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:21:05 πμ »


Τώρα αν η Ευρώπη παρασύρει όλη την παγκόσμια οικονομία τι να πω.....Χλωμό το βλέπω.

Ακριβώς αυτό Παναγιώτη. Οι Αμερικανοί ελέγχουν όλο το παιχνίδι (γενικότερα) οπότε όταν πέσει το ευρώ θα συμπαρασύρει και το δολλάριο (εκτός αν θέλει ο αμερικάνος να εξάγει με 100:1 ακριβότερα...) και ο χρυσούλης θα πάει στο θεό.

Κοίταζα charts των τελευταίων 100 χρόνων, χρυσό και χρηματιστήριο Dow Jones. Οι κύκλοι τους είναι της τάξης των 5-6 ετών, και τα τελευταία χρόνια ίσως και 3-4 έτη. Άρα ο χρυσός κλείνει τον κύκλο του τώρα προς τα κάτω, και το χρηματιστήριο είναι "στα χάι του" μετά το κραχ του 2007. Ιστορικά λοιπόν ο Dow Jones θα μείνει ψηλά για κάνα 6μηνο άντε χρόνο και μετά κλάψε με μάνα κλάψε με... Τότε θα πάρει πάνω του ο χρυσός... Μπορεί και να συμπέσει με "πρόβλημα" του ευρώ (τυχαία...)


Ρεζουμέ: Ο χρυσός θα συνεχίσει να πέφτει για 6-12 μήνες ακόμα. Το πόσο είναι άλλο ερώτημα.

ΥΓ: Ήθελα να 'ξερα οι αναλυτές που στα τέλη του 2012 έλεγαν ότι θα πάει 2000usd το 2013 (και οι άλλοι που έλεγαν 1000) πού βασίζονταν???
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1026 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:38:48 πμ »


Τώρα αν η Ευρώπη παρασύρει όλη την παγκόσμια οικονομία τι να πω.....Χλωμό το βλέπω.

Ακριβώς αυτό Παναγιώτη. Οι Αμερικανοί ελέγχουν όλο το παιχνίδι (γενικότερα) οπότε όταν πέσει το ευρώ θα συμπαρασύρει και το δολλάριο (εκτός αν θέλει ο αμερικάνος να εξάγει με 100:1 ακριβότερα...) και ο χρυσούλης θα πάει στο θεό.

Κοίταζα charts των τελευταίων 100 χρόνων, χρυσό και χρηματιστήριο Dow Jones. Οι κύκλοι τους είναι της τάξης των 5-6 ετών, και τα τελευταία χρόνια ίσως και 3-4 έτη. Άρα ο χρυσός κλείνει τον κύκλο του τώρα προς τα κάτω, και το χρηματιστήριο είναι "στα χάι του" μετά το κραχ του 2007. Ιστορικά λοιπόν ο Dow Jones θα μείνει ψηλά για κάνα 6μηνο άντε χρόνο και μετά κλάψε με μάνα κλάψε με... Τότε θα πάρει πάνω του ο χρυσός... Μπορεί και να συμπέσει με "πρόβλημα" του ευρώ (τυχαία...)


Ρεζουμέ: Ο χρυσός θα συνεχίσει να πέφτει για 6-12 μήνες ακόμα. Το πόσο είναι άλλο ερώτημα.

ΥΓ: Ήθελα να 'ξερα οι αναλυτές που στα τέλη του 2012 έλεγαν ότι θα πάει 2000usd το 2013 (και οι άλλοι που έλεγαν 1000) πού βασίζονταν???
+1000
Καταγράφηκε

γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #1027 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:10:19 μμ »

Μαζευουν χρυσο σε φυισικη μορφη πριν τον επερχομενο υπερπληθωρισμο και την αλλαγη νομισματος
ΔΙΕΘΝΩΣ.Λυπαμαι που το λεω αλλα το πιστευω κατι ετοιμαζεται

Φίλε με το πρωτότυπο όνομα, δεν διαφωνώ μαζί σου ΑΛΛΑ όταν η FED(δλδ BERNACKE) μέχρι και σήμερα λέει πως θα μειώνει σταδιακα τη νομισματική χαλάρωση (μέσω επαναγοράς ομολόγων) και βλέπεις καθημερινά ενισχυμένους αμερικάνικους οικονομικους δεικτες με αποεπενδύσεις τρις στα commodities και τοποθετήσεις σε χαρτιά της πραγματικής τους οικονομιας ,πως θα έρθει ο υπερπληθωρισμός?? Εντάξει ο Ντράγκι σήμερα είπε πως δεν θα διακόψει το ΟΜΤ,αλλά μέχρι σήμερα εγώ προσωπικά ξέρω πως μόνο όταν βραχνάται ο Αμερικάνος σύονται τα υπόλοιπα.Άποψη μου ,φυσικά, απλά πιστεύω πως για τα επόμενα 2-3 χρόνια δεν θα αλλάξει αυτή η τάση.

Υ.Γ-είμαι υπέρ της κατοχής φυσικής μορφής χρυσού (σε ατομικό επίπεδο) αλλά και η διασπορά σε υπόλοιπα assets, παρέχει μια δικλείδα ασφαλείας.
Πραγματικη οικονομια με τυπωμενο χρημα(δηλ.αερα) πως γινεται
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #1028 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:35:55 μμ »

Ασφαλως φιλοι μου και εγω την γνωμη μου λεω  και ειναι μια φαση που πραγματικα θα ηθελα να εχω  λαθος
αλλα η ιστορια και τα γεγονοτα που συμβαινουν μου δειχνουν εξελιξεις.
Παντως<< αυτοι >>μαζευουν οσο μπορουν ειτε με αληθειες ειτε με ψεματα.
Το ονομα μπηκε τυχαια φιλε με το σχολιο να σου πω ουτε γατα ειμαι ουτε φατσα και καπου σωστα τα λες
τεσπα, ιδωμεν.
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1029 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:54:16 μμ »

Μαζευουν χρυσο σε φυισικη μορφη πριν τον επερχομενο υπερπληθωρισμο και την αλλαγη νομισματος
ΔΙΕΘΝΩΣ.Λυπαμαι που το λεω αλλα το πιστευω κατι ετοιμαζεται

Φίλε με το πρωτότυπο όνομα, δεν διαφωνώ μαζί σου ΑΛΛΑ όταν η FED(δλδ BERNACKE) μέχρι και σήμερα λέει πως θα μειώνει σταδιακα τη νομισματική χαλάρωση (μέσω επαναγοράς ομολόγων) και βλέπεις καθημερινά ενισχυμένους αμερικάνικους οικονομικους δεικτες με αποεπενδύσεις τρις στα commodities και τοποθετήσεις σε χαρτιά της πραγματικής τους οικονομιας ,πως θα έρθει ο υπερπληθωρισμός?? Εντάξει ο Ντράγκι σήμερα είπε πως δεν θα διακόψει το ΟΜΤ,αλλά μέχρι σήμερα εγώ προσωπικά ξέρω πως μόνο όταν βραχνάται ο Αμερικάνος σύονται τα υπόλοιπα.Άποψη μου ,φυσικά, απλά πιστεύω πως για τα επόμενα 2-3 χρόνια δεν θα αλλάξει αυτή η τάση.

Υ.Γ-είμαι υπέρ της κατοχής φυσικής μορφής χρυσού (σε ατομικό επίπεδο) αλλά και η διασπορά σε υπόλοιπα assets, παρέχει μια δικλείδα ασφαλείας.
Πραγματικη οικονομια με τυπωμενο χρημα(δηλ.αερα) πως γινεται
Πήγαινε στα starbucks,παράγγειλε ένα grande cappucino και δωσε τους 2 επιλογές πληρωμής: Μία ουγγιά ασήμι ή 10$ (τυπωμένο φρέσκο). Με ποιο θα γίνει η συναλλαγή??? Πραγματική οικονομία.
Καταγράφηκε

silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5196

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1030 στις: Ιούνιος 27, 2013, 02:38:29 μμ »

Μαζευουν χρυσο σε φυισικη μορφη πριν τον επερχομενο υπερπληθωρισμο και την αλλαγη νομισματος
ΔΙΕΘΝΩΣ.Λυπαμαι που το λεω αλλα το πιστευω κατι ετοιμαζεται

Φίλε με το πρωτότυπο όνομα, δεν διαφωνώ μαζί σου ΑΛΛΑ όταν η FED(δλδ BERNACKE) μέχρι και σήμερα λέει πως θα μειώνει σταδιακα τη νομισματική χαλάρωση (μέσω επαναγοράς ομολόγων) και βλέπεις καθημερινά ενισχυμένους αμερικάνικους οικονομικους δεικτες με αποεπενδύσεις τρις στα commodities και τοποθετήσεις σε χαρτιά της πραγματικής τους οικονομιας ,πως θα έρθει ο υπερπληθωρισμός?? Εντάξει ο Ντράγκι σήμερα είπε πως δεν θα διακόψει το ΟΜΤ,αλλά μέχρι σήμερα εγώ προσωπικά ξέρω πως μόνο όταν βραχνάται ο Αμερικάνος σύονται τα υπόλοιπα.Άποψη μου ,φυσικά, απλά πιστεύω πως για τα επόμενα 2-3 χρόνια δεν θα αλλάξει αυτή η τάση.

Υ.Γ-είμαι υπέρ της κατοχής φυσικής μορφής χρυσού (σε ατομικό επίπεδο) αλλά και η διασπορά σε υπόλοιπα assets, παρέχει μια δικλείδα ασφαλείας.
Πραγματικη οικονομια με τυπωμενο χρημα(δηλ.αερα) πως γινεται
Πήγαινε στα starbucks,παράγγειλε ένα grande cappucino και δωσε τους 2 επιλογές πληρωμής: Μία ουγγιά ασήμι ή 10$ (τυπωμένο φρέσκο). Με ποιο θα γίνει η συναλλαγή??? Πραγματική οικονομία.



Πάνο....με έφτιαξες τώρα.....!!!!! Τραντακτό παράδειγμα!!!!
Πολλοί πιστεύουν ότι ''οι οικονομίες'' λειτουργούν με τα πρότυπα του 1930!!!! Μεγάλο χαμόγελο
ΔΙΑΣΠΟΡΑ......η καλλίτερη εξασφάλιση στα χρηματά μας.
Αλλού θα χάσεις.....αλλού θα κερδίσεις.....έτσι παίζετε το παιχνίδι. Το θέμα είναι να κρατήσεις τα κεκτημένα.Και αν είσαι και
κολόφαρ.ος....θα βγάλεις και το κάτι!
Σε πραγματικές οικονομίες! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #1031 στις: Ιούνιος 27, 2013, 07:06:07 μμ »

Παιδια σορυ δεν εννοω αυτο,αλλο τα σταρμπακς και αλλο μακροπροθεσμα τι θα κανεις.Εννοηται πως θα δωσω 10$ για καφε ,(σιγα μην δωσω τα ασημια μου ) το τυπωμενο χρημα ειναι μια ασπιρινη σε ανιατη αρωστεια ειδικα αυτο που γινεται τωρα στις ΗΠΑ.Ετσι και ζητησουν οι κινεζοι ,ρωσοι και οποιοι αλλοι εχουν ομολογα αμερικανικα
θα δεις τι εχει να γινει.Τωρα τυπωνει χρημα ,γιατι δεν μπορει να κανει αλλιως αυτο δεν σημαινει οτι ολα ειναι ενταξει ,θυμιζει και λιγο απο εμας εδω  δανειζομασταν και ζουσαμε σε ενα παρτυ,ναι αλλα τωρα πολλοι πηδανε απο τα μπαλκονια.Φαντασου τι εχει να γινει να σκασει το κανονι.Αλλα μια και το εθεσες για τα σταρμπακς με τον καφε να σε ρωτησω και εγω αν εισαι υπαληλος στο εν λογω καφε,εσυ ο ιδιος και  ενας πελατης  σε βαλει σε αυτο το διλημα 10$η ενα ασημενιο με τον αετο ,εγω προσωπικα το ασημι και ας του δωσω ρεστα.
Διασπορα ναι ,νομιζεις....... οτι θα κερδισεις ,ακριβως οπως τα λες φιλε μου πολλοι νομιζουν οτι  λειτουργουν με τα προτυπα του 1930 εδω ειναι το κουφο οτι δεν ξερει κανεις πως λειτουργουν,βλεπεις πως ανατρεπονται ολα,
ελεγχο στις καταθεσεις, ακινητα η πληρης απαξιωση .Ειδες τι εγινε στην κυπρο ,βλεπεις τι γινεται εδω δηλ.ποια επενδυση αποδιδει και ειναι σιγουρη??Να σου πω δε τι πιστευω(λογω αυτου που ειπες 1930)
 η ιστορια επαναλαμβανεται γιατι δεν μπορει να κανει αλλιως,μακαρι να εχεις δικιο εσυ και οχι εγω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 07:16:03 μμ από γατοφατσα » Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5196

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1032 στις: Ιούνιος 27, 2013, 07:38:11 μμ »

Φίλτατε, με το ωραίο όνομα....δεν μιλάω για επένδυση. Μιλάω για εξασφάλιση χρημάτων.
Η επένδυση είναι ένα άλλο ''πράγμα'' που θέλει μεγάλη συζήτηση.
Σε όλα αυτά που γράφεις...δεν είμαι αντίθετος, και εγώ πιστεύω ότι ''η ιστορία επαναλαμβάνετε
για τους λαούς που δέν έχουν μνήμη''.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1033 στις: Ιούνιος 27, 2013, 07:43:06 μμ »

Συνεχιζεται και σημερα η πτωση!Το βλεπω εγω την Κυριακη στην Εκκλησια να ριχνω στο παγκαρι ελισαβετες για να παρω κερακια!! Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #1034 στις: Ιούνιος 27, 2013, 08:03:57 μμ »

Να τα μαααααας .1202 δολλάρια ο χρυσός μόλις τώρα !!!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences