Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 03:05:54 πμ
Σελίδες: 1 ... 202 203 [204] 205 206 ... 239
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΘΛΗΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 771022 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #3045 στις: Μάρτιος 15, 2016, 01:02:22 πμ »

Ρε τωρα ειδα της φασεις και τα γκολ,χαχαχαχα ο Ντομινγχεζ λεει στον εποπτη οτι δεν ακουμπησε την μπαλλα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός καλα τα γραφετε παντα Πειραιας,δεν αλλαζει το μυστικο της επιτυχιας με τιποτα (Κιζας-Ντιζας-Σπαθας κτλ),διαβασα οτι ο Μιλιτετοιος θα παιξει στο καρατε κιντ το καινουργιο Σαρκασμός Σαρκασμός και οτι αλλαζει ο κανονισμος για τις κιτρινες στον μιλιτετοιο θα περνει 5 κιτρινες για να του βγει κοκκινη Σαρκασμός Σαρκασμός να μην χαλαει και το εθιμο ,
την  χθεσινη Κυριακη καηκε αλλη μια φορα ο βασιλιας καρναβαλος με τιμες και δοξες οπως του αρμοζει Κλείσιμο ματιού Μαλεφ13 που τον βρηκαμε αυτον τον Μαμουντε;;;μαμο(ν)τι μου Σαρκασμός και αυτος ο Ταβλαριδης τι αλλο θελει για να το καρφωσει;;παραωρος ειναι;;Τεσπα συγχαρητηρια στον ολυμπιακο για την νικη του ,κριμα να μην επαιζε ο Κιζας με την αντερλεχτ Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Φιλί Φιλί

Που να δεις πριν κανά τρίμηνο στο πέταλο,σκηνικό με κέντρο άμυνας σάντσεθ ταυλαρίδης να βαράνε καλαμίες με την μπάλα να πήγαινει στο ουρανό, κάτι παιδιά από βόρεια νομίζω να φωνάζουν "να ζήσει η νύφη" και ο στιλ να φωνάζει "ΚEEP THE BALL DOWN" Σαρκασμός Σαρκασμός
γτ ο άλλος ο ατζαγκουν στο κορνερ να τρέχει να περνάει έναν, δύο και μετά δεν είχε άλλο γήπεδο μπαμ στην ταμπέλα με τα ταξιδιωτικά την ηλεκτρική, τη μεγάλη και να της κάνει ένα βαθούλωμα όσο δεν πήγαινε.
Γενικά η ομάδα παίρνει ότι παίκτη κυκλοφορεί και έχει ωραίο όνομα... Τέσπα του χρόνου με πρωτάθλημα Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3046 στις: Μάρτιος 15, 2016, 09:21:48 πμ »

Και κάτι ακόμα: Το ποδόσφαιρο δεν είναι "τ' αφέντη το φαι", είναι ένα μέσο για τη βελτίωση της υγείας των ανθρώπων (ως άθλημα), ένα μέσο για την κοινωνικοποίηση των εφήβων και των νέων (ως αμαδικό άθλημα) και κάποια άλλα ακόμα... (το πιο προχωρημένο από τα οποία "ένα μέσο πολιτισμένης έκφρασης της φυσικής επιθετικότας ανθρώπων και λαών").SAC
Αυτο που περιγραφεις ειναι το ευκταιο,απλα να σε ενημερωσω οτι οι παικτες πληρωνονται αρκετα εκατομμυρια,πολλοι εξαυτων αντι να βελτιωσουν την υγεια τους ως αθλητες εχουν παθει εγκεφαλικα-καρδιακα-νεφροπαθειες και εχουμε και θανατους.Κοινωνικοποιηση συμφωνω θυμαμαι ενα συνθημα στο καραβι στην Πατρα που πηγαιναμε στην Ρωμη στο 2-3 με Σισσε ελεγε τα τραπεζακια βαλτε στην σειρα χαρτακια να κολλησουμε πολλα και στριψτε απο δω και στριψτε απο κει,ρουφατε ρε Παναθηναικοι Σαρκασμός και μαμω της κοινωνικοποιησης της νεολαιας .Ενα μεσο πολιτισμενης εκφρασης χμμμ που γραφεις και συ .....θυμαμαι κατι πολιτισμενες εκφρασεις στον Ιωαννιδη που δεν μπορουσε να κανει παιδι,κατι για τα παιδια που εφυγαν στην 7 και κατι για τον ταφο του αδικοχαμενου Φιλοπουλου,πολυ πολιτισμενες,κατι για τον Παοκ και την Βουλγαρια και την ΑΕΚ για την Τουρκια,ξεχειλιζουμε απο πολιτισμο-κοινωνικοποιηση και πολιτισμενες εκφρασεις φυσικης επιθετικοτητας Σαρκασμός Σαρκασμός
Εγω ξερω ενα πραγμα 30 χρονια που εβλεπα Παναθηναικο απο κοντα ποτε δεν πηρα μια φωναζα για παρτη μου και τα κονομαγε ο Καπετανιος,ο αφεντης δηλαδη,εσας στον Ολυμπιακο τα κονομαει ο Μαρινακης ,ο αφεντης δηλαδη και ου το καθεξις,απο την στιγμη που μπηκε το χρημα στον αθλητισμο αγαπητε σακ και το στοιχημα  σε ενημερωνω που ισως δεν το εχεις καταλαβει η δεν θελεις ο αθλητισμος εγινε ενα εμποριο σαρκος χειροτερο της μαστροπειας.
υ.γ Οποτε εγω τα γραφομενα σου περι ιδεατου και ευκταιου  τα εκλαμβανω ως ενα ανεκδοτο και ασκησεις επι χαρτου,οπως το αλλο ανεκδοτο που ακουσα προχθες οτι οι Αλβανια εκλεισε τα συνορα στους προσφυγες ;)καλημερα να εχουμε,ενα τελευταιο αν δεν εκανε το τσαλιμακι ο Τσορι πιστευω δεν επηρεαζε .Το παιχνιδι ηταν ευγενικη δωρεα του αμπαλου Στραματσιονι περα απο το 1 γκολ οπως και εσας με την Αντερλεχτ ηταν χορηγια του αμπαλου Σιλβα που εχεται στον παγκο που πηγε και εβγαλε τον Καμπιασο και γενικα την αντιμετωπιση που εχει ο Καμπιασο απο τον Σιλβα μεχρι πριν 15 μερες.Ο Παρντο μου θυμιζει εντονα τον Γιανους Κολκα οταν επαιζε βασικος εψαχνες με τα κυαλια να τον δεις στο γηπεδο και οταν εμπαινε αλλαγη ηταν το κατι αλλο.υ.γ Γιωργο ολοι κρινομαστε συμφωνω περι αστειου και σοβαροτητας αλλα εχεις την εντυπωση εσυ Ολυμπιακος και εγω Παναθηναικος να βρισκουμε ακρη στην κουβεντα μας;;100 χρονια να γραφουμε αλλη αποψη εσυ αλλη εγω ,οποτε και ο χαβαλες μεσα στο παιχνιδι ειναι,μιλαω για εδω στα αθλητικα ,καλημερα
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3047 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:49:31 μμ »

Και κάτι ακόμα: Το ποδόσφαιρο δεν είναι "τ' αφέντη το φαι", είναι ένα μέσο για τη βελτίωση της υγείας των ανθρώπων (ως άθλημα), ένα μέσο για την κοινωνικοποίηση των εφήβων και των νέων (ως αμαδικό άθλημα) και κάποια άλλα ακόμα... (το πιο προχωρημένο από τα οποία "ένα μέσο πολιτισμένης έκφρασης της φυσικής επιθετικότας ανθρώπων και λαών").SAC
Αυτο που περιγραφεις ειναι το ευκταιο,απλα να σε ενημερωσω οτι οι παικτες πληρωνονται αρκετα εκατομμυρια,πολλοι εξαυτων αντι να βελτιωσουν την υγεια τους ως αθλητες εχουν παθει εγκεφαλικα-καρδιακα-νεφροπαθειες και εχουμε και θανατους.Κοινωνικοποιηση συμφωνω θυμαμαι ενα συνθημα στο καραβι στην Πατρα που πηγαιναμε στην Ρωμη στο 2-3 με Σισσε ελεγε τα τραπεζακια βαλτε στην σειρα χαρτακια να κολλησουμε πολλα και στριψτε απο δω και στριψτε απο κει,ρουφατε ρε Παναθηναικοι Σαρκασμός και μαμω της κοινωνικοποιησης της νεολαιας .Ενα μεσο πολιτισμενης εκφρασης χμμμ που γραφεις και συ .....θυμαμαι κατι πολιτισμενες εκφρασεις στον Ιωαννιδη που δεν μπορουσε να κανει παιδι,κατι για τα παιδια που εφυγαν στην 7 και κατι για τον ταφο του αδικοχαμενου Φιλοπουλου,πολυ πολιτισμενες,κατι για τον Παοκ και την Βουλγαρια και την ΑΕΚ για την Τουρκια,ξεχειλιζουμε απο πολιτισμο-κοινωνικοποιηση και πολιτισμενες εκφρασεις φυσικης επιθετικοτητας Σαρκασμός Σαρκασμός
Εγω ξερω ενα πραγμα 30 χρονια που εβλεπα Παναθηναικο απο κοντα ποτε δεν πηρα μια φωναζα για παρτη μου και τα κονομαγε ο Καπετανιος,ο αφεντης δηλαδη,εσας στον Ολυμπιακο τα κονομαει ο Μαρινακης ,ο αφεντης δηλαδη και ου το καθεξις,απο την στιγμη που μπηκε το χρημα στον αθλητισμο αγαπητε σακ και το στοιχημα  σε ενημερωνω που ισως δεν το εχεις καταλαβει η δεν θελεις ο αθλητισμος εγινε ενα εμποριο σαρκος χειροτερο της μαστροπειας.
υ.γ Οποτε εγω τα γραφομενα σου περι ιδεατου και ευκταιου  τα εκλαμβανω ως ενα ανεκδοτο και ασκησεις επι χαρτου,οπως το αλλο ανεκδοτο που ακουσα προχθες οτι οι Αλβανια εκλεισε τα συνορα στους προσφυγες ;)καλημερα να εχουμε,ενα τελευταιο αν δεν εκανε το τσαλιμακι ο Τσορι πιστευω δεν επηρεαζε .Το παιχνιδι ηταν ευγενικη δωρεα του αμπαλου Στραματσιονι περα απο το 1 γκολ οπως και εσας με την Αντερλεχτ ηταν χορηγια του αμπαλου Σιλβα που εχεται στον παγκο που πηγε και εβγαλε τον Καμπιασο και γενικα την αντιμετωπιση που εχει ο Καμπιασο απο τον Σιλβα μεχρι πριν 15 μερες.Ο Παρντο μου θυμιζει εντονα τον Γιανους Κολκα οταν επαιζε βασικος εψαχνες με τα κυαλια να τον δεις στο γηπεδο και οταν εμπαινε αλλαγη ηταν το κατι αλλο.υ.γ Γιωργο ολοι κρινομαστε συμφωνω περι αστειου και σοβαροτητας αλλα εχεις την εντυπωση εσυ Ολυμπιακος και εγω Παναθηναικος να βρισκουμε ακρη στην κουβεντα μας;;100 χρονια να γραφουμε αλλη αποψη εσυ αλλη εγω ,οποτε και ο χαβαλες μεσα στο παιχνιδι ειναι,μιλαω για εδω στα αθλητικα ,καλημερα

γιαυτο σου λεω αλαξε ομαδα να βρεις γιατρεια Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3048 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:55:18 μμ »

Δηλαδή, Μάρκο, όταν βλέπεις τα πιτσιρίκια της γειτονιάς να παίζουν ποδόσφαιρο, πας και τους λες: "οι παικτες πληρωνονται αρκετα εκατομμυρια,πολλοι εξαυτων αντι να βελτιωσουν την υγεια τους ως αθλητες εχουν παθει εγκεφαλικα-καρδιακα-νεφροπαθειες και εχουμε και θανατους."

Επίσης, όταν τους βλέπεις (τους πιτσιρικάδες της γειτονιάς) να είναι και κάπως οργανωμένοι τακτικά, δηλαδή να μην ορμάνε όλοι μαζί στην μπάλα, αλλά να κρατάνε τις θέσεις τους, να προσπαθούν να αλλάξουν πάσες και να εφαρμόσουν κάποια στοιχεία ομαδικής τακτικής που είδαν στην τηλεόραση, εσύ πας και τους λες: "οινωνικοποιηση συμφωνω θυμαμαι ενα συνθημα στο καραβι στην Πατρα που πηγαιναμε στην Ρωμη στο 2-3 με Σισσε ελεγε τα τραπεζακια βαλτε στην σειρα χαρτακια να κολλησουμε πολλα και στριψτε απο δω και στριψτε απο κει,ρουφατε ρε Παναθηναικοι Σαρκασμός και μαμω της κοινωνικοποιησης της νεολαιας"

Και... όταν τέλος πάντων βραδιάσει και γυρίσουν σπίτια τους και τους πει η γειτόνισσα "μπράβο παλληκάρια μου, τρέξατε, φχαριστηθήκατε και κυρίως δεν ανοίξατε τα κεφάλια σας με τον συνήθη πετροπόλεμο, ούτε καν τσακωθήκατε", εσύ πετάγεσαι και λες: "Τι λες, κυρα-γειτόνισσα, Ενα μεσο πολιτισμενης εκφρασης χμμμ που γραφεις και συ .....θυμαμαι κατι πολιτισμενες εκφρασεις στον Ιωαννιδη που δεν μπορουσε να κανει παιδι,κατι για τα παιδια που εφυγαν στην 7 και κατι για τον ταφο του αδικοχαμενου Φιλοπουλου,πολυ πολιτισμενες,κατι για τον Παοκ και την Βουλγαρια και την ΑΕΚ για την Τουρκια,ξεχειλιζουμε απο πολιτισμο-κοινωνικοποιηση και πολιτισμενες εκφρασεις φυσικης επιθετικοτητας Σαρκασμός Σαρκασμός"

Όταν δε ο γυιος σου σου πει "Μπαμπά, πάμε να παίξουμε ποδόσφαιρο", εσύ απαντάς "Εγω ξερω ενα πραγμα 30 χρονια που εβλεπα Παναθηναικο απο κοντα ποτε δεν πηρα μια φωναζα για παρτη μου και τα κονομαγε ο Καπετανιος,ο αφεντης δηλαδη,εσας στον Ολυμπιακο τα κονομαει ο Μαρινακης ,ο αφεντης δηλαδη και ου το καθεξις,απο την στιγμη που μπηκε το χρημα στον αθλητισμο αγαπητε σακ και το στοιχημα  σε ενημερωνω που ισως δεν το εχεις καταλαβει η δεν θελεις ο αθλητισμος εγινε ενα εμποριο σαρκος χειροτερο της μαστροπειας."

"Μα, μπαμπά, έχει πλάκα να παίζεις ποδόσφαιρο, όταν παίζω με τους φίλους μου, μού αρέσει", εσύ επιμένεις "υ.γ Οποτε εγω τα γραφομενα σου περι ιδεατου και ευκταιου  τα εκλαμβανω ως ενα ανεκδοτο και ασκησεις επι χαρτου,οπως το αλλο ανεκδοτο που ακουσα προχθες οτι οι Αλβανια εκλεισε τα συνορα στους προσφυγες ;)καλημερα να εχουμε,ενα τελευταιο αν δεν εκανε το τσαλιμακι ο Τσορι πιστευω δεν επηρεαζε .Το παιχνιδι ηταν ευγενικη δωρεα του αμπαλου Στραματσιονι περα απο το 1 γκολ οπως και εσας με την Αντερλεχτ ηταν χορηγια του αμπαλου Σιλβα που εχεται στον παγκο που πηγε και εβγαλε τον Καμπιασο και γενικα την αντιμετωπιση που εχει ο Καμπιασο απο τον Σιλβα μεχρι πριν 15 μερες.Ο Παρντο μου θυμιζει εντονα τον Γιανους Κολκα οταν επαιζε βασικος εψαχνες με τα κυαλια να τον δεις στο γηπεδο και οταν εμπαινε αλλαγη ηταν το κατι αλλο.υ.γ Γιωργο ολοι κρινομαστε συμφωνω περι αστειου και σοβαροτητας αλλα εχεις την εντυπωση εσυ Ολυμπιακος και εγω Παναθηναικος να βρισκουμε ακρη στην κουβεντα μας;;100 χρονια να γραφουμε αλλη αποψη εσυ αλλη εγω ,οποτε και ο χαβαλες μεσα στο παιχνιδι ειναι,μιλαω για εδω στα αθλητικα ,καλημερα"

Τώρα που μου το εξήγησες, το κατάλαβα. :-)

----------------------

edit: Φαντάζομαι στο επόμενο μήνυμά σου θα μου εξηγήσεις τι απαντάς, όταν το παιδί σε ρωτήσει: "Μπαμπά, έχει πλάκα που παίζω ποδόσφαιρο με τους φίλους μου, αλλά σε μερικά πράγματα μπερδεύομαι. Πότε είναι φάουλ και πότε δεν είναι και... τι ακριβώς είναι το παθητικό οφσάιντ;"
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3049 στις: Μάρτιος 15, 2016, 04:07:33 μμ »

Δημαρχε συρε ξεσυρε θα με κανεις να αλλαξοπιστησω στο τελος,σκεφτομαι να αλλαξω ομαδα σοβαρα,ειμαι αναμεσα ρεζους αρνητικο η θετικο Σαρκασμός Σαρκασμός
Γιωργο νασαι καλα που μπηκες στον κοπο να διαβασεις το μανιφεστο μου ;)εννοειτε οτι με τα παιδια της αλανας ειναι αλλιως τα πραγματα.Παντως αν ειχα γιο θα τον ειχα γραψει στην κολυμβηση ασχετα που εγω εχω περασει απο ολα τα σταδια του ποδοσφαιρου(παικτης-προπονητης-παραγοντας)Αν βεβαια ζουσα σε μια Αγγλια-Γερμανια μπορει και να τον εγραφα και στο ποδοσφαιρο αλλα στο Ελλαντα καλυτερα να του γνωριζα τον Ρωχαμη παρα την μπαλλα Άνεση Άνεση Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3050 στις: Μάρτιος 15, 2016, 04:25:11 μμ »

Δηλαδή... αν είχες μπλέξει με τη Formula 1, στην καθημερινή σου ζωή δεν θα οδηγούσες ούτε γαϊδούρι (από το καπίστρι, για καβάλημα δεν το συζητάμε)... Όσο μου εξηγείς, καταλαβαίνω...
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3051 στις: Μάρτιος 15, 2016, 04:37:31 μμ »

Δηλαδή... αν είχες μπλέξει με τη Formula 1, στην καθημερινή σου ζωή δεν θα οδηγούσες ούτε γαϊδούρι (από το καπίστρι, για καβάλημα δεν το συζητάμε)... Όσο μου εξηγείς, καταλαβαίνω...
Αστο τσαμπα κοπος τελικα,εσυ μονιμως πετας την μπαλλα στην εξεδρα,αλλα λεμε αλλα γραφουμε και αλλα καταλαβαινεις η οτι σε συμφερει μαλλον,καλο απογευμα και νομιζε οτι θες και καταλαβαινε και παλι οτι θες δικαιωμα σου ειναι αλλωστε Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #3052 στις: Μάρτιος 15, 2016, 04:49:44 μμ »

επι του θεματος(απο τα πιο σημαντικα)με το ελληνικο ποδοσφαιρο εχει να κανει με τις ακαδημιες και τους προπονητες...ας ξεκινησουμε με τους προπονητες και την προπονητικη σχολη...χωρις να θελω να υποβαθμισω τα ΤΕΦΑΑ (γυμναστικη ακαδημια)σε ολες τις χωρες οι ποδοσφαιρικες ομοσπονδιες εχουν δικες τους σχολες που κανουν την προπονητικη σχολη αλλες 3 χρονια αλλες για το uefa b 5 χρονια(η γαλλικη σχολη δυσκολη)που μαθαινουν εκτος απο τα βασικα ,ανανεοση στον τροπο σκεψης του ποδοσφαιρου τους,πρωτοποριακα μοντελα κ.α.............εδω...............ο δελλας και οι αλλοι παρα τις ποδοσφαιρικες του παραστασεις ποσες βδομαδες εκανε να παρει διπλωμα και μαλιστα διπλωμα ουεφα?....2?...στη ροδο..?...δεν φταιει αλλα τι να μαθει σε 2 βδομαδες...?..ειναι τυχαιο που οι ελπιδων κανει καλες πορειες αλλα μπαζει στων ανδρων?..περιμενουν ολοι αποτελεσματα απτα παιδια δλδ να κερδιζουν απο τοτε πουναι στις ακαδημιες χωρις να χτιζουν κατι για το μελλον....(εδω φταιν και οι γονεις ελληναραδες)...ενα απλο παραδειγμα...ειναι τυχαιο που οι ισπανοι (και σε ολες τις χωρες εκτος απο μας)που ξερουν απο μικρη ηλικια τι να κανουν την μπαλα πριν ερθει στα ποδια τους...?
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3053 στις: Μάρτιος 15, 2016, 07:51:05 μμ »

Δηλαδή... αν είχες μπλέξει με τη Formula 1, στην καθημερινή σου ζωή δεν θα οδηγούσες ούτε γαϊδούρι (από το καπίστρι, για καβάλημα δεν το συζητάμε)... Όσο μου εξηγείς, καταλαβαίνω...
Αστο τσαμπα κοπος τελικα,εσυ μονιμως πετας την μπαλλα στην εξεδρα,αλλα λεμε αλλα γραφουμε και αλλα καταλαβαινεις η οτι σε συμφερει μαλλον,καλο απογευμα και νομιζε οτι θες και καταλαβαινε και παλι οτι θες δικαιωμα σου ειναι αλλωστε Κλείσιμο ματιού

Πρέπει να είναι κάποιου είδους ταλέντο αυτό (να κάνεις το άσπρο μαύρο και το μαύρο πράσινο) και πιθανότατα το έχεις εξελίξει και επαγγελματικά.

Φαντάζομαι, στα σεμινάρια προπονητικής που παρακολούθησες (αφού, όπως λες, έχεις διατελέσει και προπονητής) σου εξήγησαν τη διαφορά του μαζικού αθλητισμού από τον πρωταθλητισμό κλπ κλπ...

Έχει κολήσει το μυαλό σου ότι ποδόσφαιρο είναι μόνο το καμμάτι του πρωταθλητισμού και όχι το "μαζευόμαστε 22 λαλάκες σε ένα γήπεδο, χωρίς διαιτητή, να ιδρώσουμε, να λασπωθούμε, να το φχαριστηθούμε, να ξεδώσουμε και να γυρίσουμε σπίτια μας". Ενδεχομένως, να σκαρώσουμε κι ένα πρωταθληματάκι γειτονιά με γειτονιά.

----------------------------

Και για να καταλήξουμε, να οργανώσει το ΤΕΦΑΑ ή η ΕΠΟ σεμινάρια, να διδάξει ο Μάρκος τι είναι πραγματικά ποδόσφαιρο, να μάθουμε κι εμείς οι υπόλοιποι.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3054 στις: Μάρτιος 15, 2016, 08:00:13 μμ »

Δηλαδή... αν είχες μπλέξει με τη Formula 1, στην καθημερινή σου ζωή δεν θα οδηγούσες ούτε γαϊδούρι (από το καπίστρι, για καβάλημα δεν το συζητάμε)... Όσο μου εξηγείς, καταλαβαίνω...
Αστο τσαμπα κοπος τελικα,εσυ μονιμως πετας την μπαλλα στην εξεδρα,αλλα λεμε αλλα γραφουμε και αλλα καταλαβαινεις η οτι σε συμφερει μαλλον,καλο απογευμα και νομιζε οτι θες και καταλαβαινε και παλι οτι θες δικαιωμα σου ειναι αλλωστε Κλείσιμο ματιού

Πρέπει να είναι κάποιου είδους ταλέντο αυτό (να κάνεις το άσπρο μαύρο και το μαύρο πράσινο) και πιθανότατα το έχεις εξελίξει και επαγγελματικά.

Φαντάζομαι, στα σεμινάρια προπονητικής που παρακολούθησες (αφού, όπως λες, έχεις διατελέσει και προπονητής) σου εξήγησαν τη διαφορά του μαζικού αθλητισμού από τον πρωταθλητισμό κλπ κλπ...

Έχει κολήσει το μυαλό σου ότι ποδόσφαιρο είναι μόνο το καμμάτι του πρωταθλητισμού και όχι το "μαζευόμαστε 22 λαλάκες σε ένα γήπεδο, χωρίς διαιτητή, να ιδρώσουμε, να λασπωθούμε, να το φχαριστηθούμε, να ξεδώσουμε και να γυρίσουμε σπίτια μας". Ενδεχομένως, να σκαρώσουμε κι ένα πρωταθληματάκι γειτονιά με γειτονιά.
αυτο σου εξηγω ρε Γιωργη οτι μιλαμε για επαγγελματικο ποδοσφαιρο και οχι ερασιτεχνικο,αλλο το ενα αλλο το αλλο,εραστης της τεχνης σε οποιαδηποτε κλιμακα -ασχολια κτλ εχει την ομορφια του και την αγνοτητα του αλλα εδω μιλαμε για επαγγελματικο,μερα με την νυχτα δηλαδη,συμφωνουμε εδω και ας διαφωνουμε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3055 στις: Μάρτιος 15, 2016, 09:26:26 μμ »

αυτο σου εξηγω ρε Γιωργη οτι μιλαμε για επαγγελματικο ποδοσφαιρο και οχι ερασιτεχνικο,αλλο το ενα αλλο το αλλο,εραστης της τεχνης σε οποιαδηποτε κλιμακα -ασχολια κτλ εχει την ομορφια του και την αγνοτητα του αλλα εδω μιλαμε για επαγγελματικο,μερα με την νυχτα δηλαδη,συμφωνουμε εδω και ας διαφωνουμε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Συνεχίζεις να επιμένεις και δεν εννοείς να βγάλεις την καραμέλα από το στόμα.
- Άλλο ο μαζικός αθλητισμός
- Άλλο ο ερασιτεχνικός αγωνιστικός αθλητισμός.
- Άλλο ο ερασιτεχνικός πρωταθλητισμός.
- Άλλο ο επαγγελματικός (και ημιεπαγγελματικός, π.χ. βόλλεϊ) αθλητισμός.

Και να βλέπεις τα παιδιά να κλωτσάνε μια μπάλα στο γήπεδο, εσύ εκεί... θα επιμένεις ότι το ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό.
Και να βλέπεις διάφορους "περίεργους" στο γηπεδάκι του Δήμο, δίπλα από την παιδική χαρά, να παίζουν 5Χ5, εσύ εκεί... θα επιμένεις ότι το ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό.
Και να βλέπεις διάφορους να συμμετέχουν σε τουρνουά 5Χ5 (επί πληρωμή), εσύ εκεί... θα επιμένεις ότι το ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό.
Και να βλέπεις κάτι τρελλά πρωταθλήματα (του ΟΤΕ, της ΔΕΗ, των εφημερίδων), εσύ εκεί... θα επιμένεις ότι το ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό.

...πολύ θέλει να αρχίσεις να λες ότι και η οδήγηση είναι μόνο επαγγελματική...

Και άλλα πολλά...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #3056 στις: Μάρτιος 24, 2016, 03:56:48 μμ »

Σημερα εφυγε σε ηλικια 68 ετων ενας απο τους μεγαλους του παγκοσμιου ποδοσφαιρου.
Καλο ταξιδι Γιοχαν
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3057 στις: Μάρτιος 24, 2016, 05:22:44 μμ »

Ανατριχιασα ειλικρινα  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα μεγαλος παικτης και προπονητης,καλο ταξιδι
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #3058 στις: Μάρτιος 27, 2016, 09:40:12 μμ »

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΗ
Ο Άρης έγινε 102 ετών, ανήμερα της εθνικής εορτής της 25ης Μαρτίου και εκμεταλλευόμενος την ήττα του Νέστου Χρυσούπολης, χρειάζεται μόλις έναν βαθμό για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την άνοδό του στη Football League.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #3059 στις: Μάρτιος 27, 2016, 09:52:54 μμ »

Χρόνια πολλά στον ΑΡΗ. Σταθμάρχη σφύρα τρένο περνά (Αris express),  Κλείσιμο ματιού   Σαρκασμός    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
Σελίδες: 1 ... 202 203 [204] 205 206 ... 239
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences