Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 01:13:53 μμ
Σελίδες: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 239
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΘΛΗΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 771306 φορές)
0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #3030 στις: Μάρτιος 13, 2016, 04:10:43 μμ »

2 ξερό 😜
Καταγράφηκε
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #3031 στις: Μάρτιος 13, 2016, 04:59:51 μμ »

Επειδή Ελληνικό ποδόσφαιρο δεν είναι μόνο οι 'μεγάλοι'...

Ειδικά, όμως, εσύ το ξέρεις ότι απλά "δουλεύουν" για τους μεγάλους. Να σου θυμίσω: Δέδες..., Αναστόπουλος..., Σαραβάκος..., και πολλοί άλλοι...
Με κάποιον τρόπο θα πρέπει να 'επιβιώσουν' και οι ομάδες εκείνες που δεν έχουν τα πλήθη των οπαδών από πίσω τους, άρα και τα οικονομικά κεφάλαια (παράγοντες με χρήμα) να ορθοποδήσουν και να σταθούν στο 'επαγγελματικό' ποδόσφαιρο.
Καλύτερα να πουλάς παίκτες, παρά να πουλάς παιχνίδια.

Αλλωστε όταν αποφάσισα να 'αλλαξοπιστήσω' και να υποστηρίζω την ομάδα της γειτονιάς που γεννήθηκα, μεγάλωσα και ανδρώθηκα, ήξερα ότι οι 'λύπες' θα είναι περισσότερες από τις 'χαρές'. Ομως η 1 'χαρά' που μου προσφέρει η ομάδα, αντιστοιχεί με 10 'λύπες'.

Καλύτεροι είναι οι Ολυμπιακοί που ξέρουν ότι κερδίζουν κάλπικα;
Καλύτεροι είναι οι ΑΕΚτζήδες που τους έριξε ο 'σωτήρας' τους Γ' Εθνική για να την αγοράσει τσάμπα;
Καλύτεροι είναι οι Παναθηναϊκοί που κατάντησαν να έχουν μόνο το μπάσκετ σαν σημείο αναφοράς;
Καλύτεροι είναι οι ΠΑΟΚτζήδες που κουμάντο κάνει η 4 και η 4Α;

Ας ρωτήσουμε έναν Ηρακληδέα ή έναν Ατρόμητο να μας πουν αν είναι περήφανοι για τις ομάδες τους. Είμαι σίγουρος πως θα απαντήσουν 'ναι'.


Από ότι κατάλαβες, δεν συμφωνώ απόλυτα με την άποψή σου ότι 'δουλεύουν' για τους μεγάλους. Αν φύγουν οι 'μικροί', δεν θα υπάρχει ποδόσφαιρο. Αν πάλι φύγουν οι μεγάλοι, όλα θα γίνουν πολύ καλύτερα.
Βέβαια ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι δεν θα φύγει κανένας. Το σύστημα τους χρειάζεται όλους. 'Θύτες' και 'θύματα'.

Φίλε μου ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥΜΑΝΤΟ Η 4.
ΜΑΚΑΡΙ.. Από μας υπάρχει σιωπηλή αποχή. Από εμάς που πονάμε. Από εμάς που ακόμα δεν υπάρχει τίποτα στην ομάδα μας. Από εμάς που αν ήταν στο χέρι μας οι παίκτες μας θα ήταν μπλε μαρε από τις μάπες.. Μακάρι να κάναμε κουμάντο .. Μακάρι...

Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
George1999
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 102



Προφίλ
« Απάντηση #3032 στις: Μάρτιος 13, 2016, 08:22:44 μμ »

1-1 στο ημιχρονο
Καταγράφηκε

If you are good at something never do it for free
George1999
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 102



Προφίλ
« Απάντηση #3033 στις: Μάρτιος 13, 2016, 09:44:40 μμ »

Το "γυρισαμε" απο το πουθενα!!!!απο 1-1 εγινε 3-1!!!!!(αναφερομαι στο Ολυμπιακος-παναθηναικος)
Καταγράφηκε

If you are good at something never do it for free
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3034 στις: Μάρτιος 14, 2016, 02:10:20 πμ »

λοιποοοοοον!!!επειδη το καλοκαιρακι πλησιαζει και πρεπει τα βαζελακια να δροσιστουν μετα απο τετοια κηδεια προτεινω........παγωτακι.
καλη καθαροδευτερα και καλο πεταγμα χαρταετου!!!καλη σαρακοστη και καλη χωνεψη!!
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #3035 στις: Μάρτιος 14, 2016, 09:46:28 πμ »

Καλη σαρακοστη.....
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #3036 στις: Μάρτιος 14, 2016, 09:55:59 πμ »

Πειραιας για παντα !!!!!!!
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3037 στις: Μάρτιος 14, 2016, 01:46:33 μμ »

Ρε τωρα ειδα της φασεις και τα γκολ,χαχαχαχα ο Ντομινγχεζ λεει στον εποπτη οτι δεν ακουμπησε την μπαλλα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός καλα τα γραφετε παντα Πειραιας,δεν αλλαζει το μυστικο της επιτυχιας με τιποτα (Κιζας-Ντιζας-Σπαθας κτλ),διαβασα οτι ο Μιλιτετοιος θα παιξει στο καρατε κιντ το καινουργιο Σαρκασμός Σαρκασμός και οτι αλλαζει ο κανονισμος για τις κιτρινες στον μιλιτετοιο θα περνει 5 κιτρινες για να του βγει κοκκινη Σαρκασμός Σαρκασμός να μην χαλαει και το εθιμο ,
την  χθεσινη Κυριακη καηκε αλλη μια φορα ο βασιλιας καρναβαλος με τιμες και δοξες οπως του αρμοζει Κλείσιμο ματιού Μαλεφ13 που τον βρηκαμε αυτον τον Μαμουντε;;;μαμο(ν)τι μου Σαρκασμός και αυτος ο Ταβλαριδης τι αλλο θελει για να το καρφωσει;;παραωρος ειναι;;Τεσπα συγχαρητηρια στον ολυμπιακο για την νικη του ,κριμα να μην επαιζε ο Κιζας με την αντερλεχτ Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #3038 στις: Μάρτιος 14, 2016, 08:10:44 μμ »

κοιτα βγαλανε γλωσσα...........................................  πειτε του κοντονη να γινει το κυπελλο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3039 στις: Μάρτιος 14, 2016, 08:58:45 μμ »

www.youtube.com/watch?v=Op5hBhpxUy8


Το γκολ του Ρότσα μετράει ή είναι οφ σάιντ; Για να μαθαίνουμε κι εμείς οι άσχετοι από κανονισμούς...

Μάρκο, μια ζωή ό,τι να 'ναι γράφεις. Τι παραπάνω να έδινε οποιοσδήποτε διαιτητής με την Άντερλεχτ από το πέναλτι που δόθηκε! Για να αποδειχτεί για άλλη μια φορά ότι ό,τι και να σου δώσει ο διαιτητής, αν δεν αξίζεις, δεν κερδίζεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2016, 09:18:32 μμ από sac » Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3040 στις: Μάρτιος 14, 2016, 09:59:07 μμ »

Γιωργο ο κανονισμος με τον παιχτη ισχυει λιγα χρονια,δεν θελω να σχολιασω οποιος εχει παιξει μπαλλα με καταλαβαινει αν ειναι οφσαιτ η οχι ,παντως το θυμαμαι του Ροτσα το γκολ ,εννοειτε οτι κανω πλακα με τα αθλητικα,την καζουρα την λεγομενη,εδω μην με παιρνεις τοις μετρητοις,δεν αξιζει ουτε για εμενα ουτε για εσενα να χαλιομαστε για τ΄Αφεντη  το φαι
υ.γ Πρεπει να κατεβαινει ο Παναθηναικος στο Καραισκακης για να γινεται σολντ αουτ,ετσι ειναι οπου παμε γεμιζουμε σταδια Χαμόγελο Χαμόγελο
υ.γ 2 δεν σε ειπα ασχετο ,ουτε και ειμαι ο παντογνωστης Γιωργο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #3041 στις: Μάρτιος 14, 2016, 10:21:33 μμ »

.....την πλακα μας κανουμε παιδια.... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο ουτε μετοχοι ειμαστε ουτε παράγοντες.. ....
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3042 στις: Μάρτιος 14, 2016, 10:58:18 μμ »

Τι να πω... Αν δεν παίρνουμε εμείς σοβαρά τον εαυτό μας, πώς έχουμε την απαίτηση να μας πάρουν οι άλλοι στα σοβαρά...

υ.γ 2 δεν σε ειπα ασχετο ,ουτε και ειμαι ο παντογνωστης Γιωργο Κλείσιμο ματιού

Δεν είναι τίποτα περίπλοκο, οποιδήποτε ελληνόπουλο έχει τελειώσει λύκειο πρέπει να ξέρει τους κανονισμούς του ποδοσφαίρου (και του μπάσκετ και του βόλλεϊ και του χάνμπολ). Καταρχήν για να μπορεί να παίξει με την παρέα του, αλλά από ότι φαίνεται και για να μην μπουκάρει στα γήπεδα...

--------------------------------

Και κάτι ακόμα: Το ποδόσφαιρο δεν είναι "τ' αφέντη το φαι", είναι ένα μέσο για τη βελτίωση της υγείας των ανθρώπων (ως άθλημα), ένα μέσο για την κοινωνικοποίηση των εφήβων και των νέων (ως αμαδικό άθλημα) και κάποια άλλα ακόμα... (το πιο προχωρημένο από τα οποία "ένα μέσο πολιτισμένης έκφρασης της φυσικής επιθετικότας ανθρώπων και λαών").
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2016, 11:27:09 μμ από sac » Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #3043 στις: Μάρτιος 14, 2016, 11:22:13 μμ »

Επειδή Ελληνικό ποδόσφαιρο δεν είναι μόνο οι 'μεγάλοι'...

Ειδικά, όμως, εσύ το ξέρεις ότι απλά "δουλεύουν" για τους μεγάλους. Να σου θυμίσω: Δέδες..., Αναστόπουλος..., Σαραβάκος..., και πολλοί άλλοι...
Με κάποιον τρόπο θα πρέπει να 'επιβιώσουν' και οι ομάδες εκείνες που δεν έχουν τα πλήθη των οπαδών από πίσω τους, άρα και τα οικονομικά κεφάλαια (παράγοντες με χρήμα) να ορθοποδήσουν και να σταθούν στο 'επαγγελματικό' ποδόσφαιρο.
Καλύτερα να πουλάς παίκτες, παρά να πουλάς παιχνίδια.

Αλλωστε όταν αποφάσισα να 'αλλαξοπιστήσω' και να υποστηρίζω την ομάδα της γειτονιάς που γεννήθηκα, μεγάλωσα και ανδρώθηκα, ήξερα ότι οι 'λύπες' θα είναι περισσότερες από τις 'χαρές'. Ομως η 1 'χαρά' που μου προσφέρει η ομάδα, αντιστοιχεί με 10 'λύπες'.

Καλύτεροι είναι οι Ολυμπιακοί που ξέρουν ότι κερδίζουν κάλπικα;
Καλύτεροι είναι οι ΑΕΚτζήδες που τους έριξε ο 'σωτήρας' τους Γ' Εθνική για να την αγοράσει τσάμπα;
Καλύτεροι είναι οι Παναθηναϊκοί που κατάντησαν να έχουν μόνο το μπάσκετ σαν σημείο αναφοράς;
Καλύτεροι είναι οι ΠΑΟΚτζήδες που κουμάντο κάνει η 4 και η 4Α;

Ας ρωτήσουμε έναν Ηρακληδέα ή έναν Ατρόμητο να μας πουν αν είναι περήφανοι για τις ομάδες τους. Είμαι σίγουρος πως θα απαντήσουν 'ναι'.


Από ότι κατάλαβες, δεν συμφωνώ απόλυτα με την άποψή σου ότι 'δουλεύουν' για τους μεγάλους. Αν φύγουν οι 'μικροί', δεν θα υπάρχει ποδόσφαιρο. Αν πάλι φύγουν οι μεγάλοι, όλα θα γίνουν πολύ καλύτερα.
Βέβαια ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι δεν θα φύγει κανένας. Το σύστημα τους χρειάζεται όλους. 'Θύτες' και 'θύματα'.

Φίλε μου ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥΜΑΝΤΟ Η 4.
ΜΑΚΑΡΙ.. Από μας υπάρχει σιωπηλή αποχή. Από εμάς που πονάμε. Από εμάς που ακόμα δεν υπάρχει τίποτα στην ομάδα μας. Από εμάς που αν ήταν στο χέρι μας οι παίκτες μας θα ήταν μπλε μαρε από τις μάπες.. Μακάρι να κάναμε κουμάντο .. Μακάρι...


Φίλε gerta, γιατί φώναζαν τότε από το πέταλο 'φύγετε-φύγετε' στους παίκτες σας;
Γιατί δεν έπιασαν αυτούς που ξεκίνησαν τα επεισόδια και να τους σταματήσουν; Δεν ήξεραν ότι θα εξοντωθεί ο ΠΑΟΚ;
Βέβαια, πότε οπαδοί σταμάτησαν άλλους οπαδούς από να κάνουν επεισόδια θα με ρωτήσεις εσύ. Και δεν έχω απάντηση να σου δώσω, εγώ...  Σαρκασμός


Με την ευκαιρία, το παρακάτω βίντεο. Και για να είμαι δίκαιος, θεωρώ ότι η Τούμπα είναι η πιο καυτή έδρα στην Ελλάδα.
https://www.youtube.com/watch?v=6yiPke_UQDU
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #3044 στις: Μάρτιος 14, 2016, 11:34:34 μμ »

Τι να πω... Αν δεν παίρνουμε εμείς σοβαρά τον εαυτό μας, πώς έχουμε την απαίτηση να μας πάρουν οι άλλοι στα σοβαρα....
Οποτε οταν ειναι να υπαρξει ενταση, καλο ειναι να την πυροδοτουμε `η να το γυρναμε στην πλακα?Απορία
...και εγω το χαρηκα χθες που κερδισε η ομαδα μου,δεν ειναι ομως λογος αυτος να τσακωθω με το μισο φορουμ....
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 239
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences