Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 03:21:06 μμ
Σελίδες: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 239
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΘΛΗΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 771361 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #2475 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 09:53:02 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2476 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:28:55 πμ »

Δεν διακόπτεται το πρωτάθλημα : Διαμαρτύρεστε.

Διακόπτεται το πρωτάθλημα : Πάλι διαμαρτύρεστε.

Τι θέλετε ? Σοφή απόφαση κατα τη γνώμη μου , ασχέτως κομματικών απόψεων, να διακοπεί το πρωτάθλημα και να κοπεί το αλισβερίσι μεταξύ ΠΑΕ και συνδέσμων.
Τόσα χρόνια όλες οι ΠΑΕ είχαν σαν επιχείρημα ότι αδυνατούν αντικειμενικά να ελέγξουν τους πελάτες τους (150 πρεζάκια) και αυτό είναι δουλειά της πολιτείας. Ωστόσο , τα εισιτήρια για να μπουν τα πρεζάκια μέσα τα εδινε η ΠΑΕ μέσω των συνδεσμων χερακι χεράκι.Επίσης , είναι γνωστό τοις πάσι οτι τα 150 πρεζάκια δεν πληρώνουν εισιτήρια και λειτουργούν εντενταλμένα, είτε είναι βαζελάκια είτε γαβρακια.
 Τώρα , αν διάβασα καλά , ο υφυπουργός θελει να διαλύσει τους συνδεσμους και τα εισιτήρια να δίνονται ονομαστικά. Που το κακό?Απορία

Πριν 3 χρόνια ήμουν στο Λονδινο , σε τοπικό ντερμπυ , Αρσεναλ - Τοτεναμ. Σκορ 5 - 2 . Εξω απο το γηπεδο ηταν κουνουπίδια όλοι οι φιλαθλοι , ωρα 18 το απογευμα, με κασκόλ εκατέροθεν, και δεν ανοιγε ρουθούνι. Ηταν 5-6 εφιπποι λιγο πιο κάτω και εγω σαν ξένος κυκλοφορούσα ανετότατα.

Δεν θέλετε να παρετε την οικογένεια σας να πατε σαν ανθρωποι στο γήπεδο?Απορία Αν ναι, διαλύστε τους συνδεσμους , που υποθάλπουν πρεζάκια, εγκληματίες και ότι άλλο κατακάθι υπάρχει.

Πολλά μπράβο απο μένα για την πρωτοβουλια αυτη να διακοπει το πρωτάθλημα. Κανενας προκάτοχος δεν ειχε τα @ρχιδια να το κάνει. ΚΑι αν θυμαστε το 2011 στο ΚΑραϊσκακη ειχαμε μπουκαρει εμεις μεσα, αλλα τοτε την ειχαμε σκαπουλαρει μονο με προστιμο.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2477 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:40:54 πμ »

Kai με χαρά διαβαζω την πρόθεση , ακόμα και να αποκλειστούν οι ομάδες από την Ευρώπη. Ετσι, αφου δεν καταλαβαίνουν, ας την φάνε απο τον κώλο να στρώσουν επιδερμίδα.
Και στην Αγγλία , οι οπαδοί τα κάνανε λαμπογιαλια σε κάθε ματς πριν 30 χρονια, και μόλις μεινανε 8 χρόνια εκτός ευρώπης, τους εβγαλαν τα καγκελα και ουτε που τους περασε απο το μυαλό να μπουν μέσα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2478 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:50:53 πμ »

Kai με χαρά διαβαζω την πρόθεση , ακόμα και να αποκλειστούν οι ομάδες από την Ευρώπη. Ετσι, αφου δεν καταλαβαίνουν, ας την φάνε απο τον κώλο να στρώσουν επιδερμίδα.
Και στην Αγγλία , οι οπαδοί τα κάνανε λαμπογιαλια σε κάθε ματς πριν 30 χρονια, και μόλις μεινανε 8 χρόνια εκτός ευρώπης, τους εβγαλαν τα καγκελα και ουτε που τους περασε απο το μυαλό να μπουν μέσα.
+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2479 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:53:11 πμ »

Δεν διακόπτεται το πρωτάθλημα : Διαμαρτύρεστε.

Διακόπτεται το πρωτάθλημα : Πάλι διαμαρτύρεστε.

Τι θέλετε ? Σοφή απόφαση κατα τη γνώμη μου , ασχέτως κομματικών απόψεων, να διακοπεί το πρωτάθλημα και να κοπεί το αλισβερίσι μεταξύ ΠΑΕ και συνδέσμων.
Τόσα χρόνια όλες οι ΠΑΕ είχαν σαν επιχείρημα ότι αδυνατούν αντικειμενικά να ελέγξουν τους πελάτες τους (150 πρεζάκια) και αυτό είναι δουλειά της πολιτείας. Ωστόσο , τα εισιτήρια για να μπουν τα πρεζάκια μέσα τα εδινε η ΠΑΕ μέσω των συνδεσμων χερακι χεράκι.Επίσης , είναι γνωστό τοις πάσι οτι τα 150 πρεζάκια δεν πληρώνουν εισιτήρια και λειτουργούν εντενταλμένα, είτε είναι βαζελάκια είτε γαβρακια.
 Τώρα , αν διάβασα καλά , ο υφυπουργός θελει να διαλύσει τους συνδεσμους και τα εισιτήρια να δίνονται ονομαστικά. Που το κακό?Απορία

Πριν 3 χρόνια ήμουν στο Λονδινο , σε τοπικό ντερμπυ , Αρσεναλ - Τοτεναμ. Σκορ 5 - 2 . Εξω απο το γηπεδο ηταν κουνουπίδια όλοι οι φιλαθλοι , ωρα 18 το απογευμα, με κασκόλ εκατέροθεν, και δεν ανοιγε ρουθούνι. Ηταν 5-6 εφιπποι λιγο πιο κάτω και εγω σαν ξένος κυκλοφορούσα ανετότατα.

Δεν θέλετε να παρετε την οικογένεια σας να πατε σαν ανθρωποι στο γήπεδο?Απορία Αν ναι, διαλύστε τους συνδεσμους , που υποθάλπουν πρεζάκια, εγκληματίες και ότι άλλο κατακάθι υπάρχει.

Πολλά μπράβο απο μένα για την πρωτοβουλια αυτη να διακοπει το πρωτάθλημα. Κανενας προκάτοχος δεν ειχε τα @ρχιδια να το κάνει. ΚΑι αν θυμαστε το 2011 στο ΚΑραϊσκακη ειχαμε μπουκαρει εμεις μεσα, αλλα τοτε την ειχαμε σκαπουλαρει μονο με προστιμο.
+200000000000000000000000000000000000000
Πες τα βρε Βασιλη Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Και καλα θα κανει να αποκλειστούν απο την ευρωπη,το ευχομαι
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #2480 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:57:15 πμ »

Kai με χαρά διαβαζω την πρόθεση , ακόμα και να αποκλειστούν οι ομάδες από την Ευρώπη...
Συγγνώμη προκαταβολικά, Βασίλη μου, αλλά αυτό σαν ανέκδοτο μου ακούγεται. Οι ομάδες μας αν δεν αποκλειστούν αγωνιστικά από την α' φάση, φεύγουν έτσι ή αλλιώς από τη δεύτερη. Αλλο μέτρο χρειάζεται, π.χ. βαρύτατο χρηματικό πρόστιμο. Ετσι και ο μεγαλομέτοχος θα το σκεφτεί και θα μπαλωθεί και καμιά τρύπα.
Λέω τώρα...(ο ψιλοάσχετος).
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2481 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:01:03 πμ »

Θανάση,

Ο ολυμπιακός (που είμαι κιόλας) παιρνει κανα 20αρι εκ. ευρώ απ οτο champions league. Δεν εχει σημασια αν περασει ή όχι στην επομενη φαση.... αν μεινουμε εκτος ευρωπης για 5 χρονια θα χασει 100εκ ευρώ συν το ότι το brand name Ολυμπιακός θα χάσει σε prestige, οι γνωριμίες με μανατζερ θα είναι πλεον χωρίς αντίκρυσμα, οι χορηγοί θα εκλέίψουν και γενικά θα συρρικνωθεί ως οντότητα.
Είναι πολυ αποτελεσματικό μετρο και δοκιμασμένο!!!!!! Αφου δεν κτλβ οι πρόεδροι με το καλό , ας κτλβ με το κακό.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
KOKO-27
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 618


god of war


Προφίλ
« Απάντηση #2482 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:01:17 πμ »

στην αγγλια εγινε λογω των γεγονοτων στο χειζελ.!!!
και μια μικρη λεπτομερεια, εκει εφτιαξαν και γηπεδα.
οποτε ομορφα τα λετε,αλλα τιποτα δεν θα γινει.!!

Καταγράφηκε

δεν χανω ποτε.... η κερδιζω η μαθαινω.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #2483 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:08:37 πμ »


Ο ολυμπιακός (που είμαι κιόλας) παιρνει κανα 20αρι εκ. ευρώ απ οτο champions league. Δεν εχει σημασια αν περασει ή όχι στην επομενη φαση.... αν μεινουμε εκτος ευρωπης για 5 χρονια θα χασει 100εκ ευρώ συν το ότι το brand name Ολυμπιακός θα χάσει σε prestige, οι γνωριμίες με μανατζερ θα είναι πλεον χωρίς αντίκρυσμα, οι χορηγοί θα εκλέίψουν και γενικά θα συρρικνωθεί ως οντότητα.
Είναι πολυ αποτελεσματικό μετρο και δοκιμασμένο!!!!!! Αφου δεν κτλβ οι πρόεδροι με το καλό , ας κτλβ με το κακό.
Δεν το συγκεκριμενοποιώ. Ο Παναθηναϊκός π.χ. ή ο ΠΑΟΚ ή άλλη ομάδα δεν τα παίρνει αυτά τα χρήματα. Αν πέσει πρόστιμο 50 εκ. την πρώτη φορά και άμεσος υποβιβασμός σε υποτροπή τι γίνεται;
Υ.Γ. Είπαμε, ψιλοάσχετος.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2484 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:11:16 πμ »

Πότε εφτιαξαν γήπεδα ? Μετα το χέιζελ ? Λάθος κάνεις! Και τι σχεση εχουν τα γήπεδα?? Τι λες, δεν κτλβ !!!!! Η αρσεναλ εφτιαξε γηπεδο πριν 5 χρόνια , όχι πριν 35.

Θελω να πηγαίνω γήπεδο , χωρις να φοβαμαι μη φαω φωτοβολίδα, και χωρίς να μυρίζουν μπαφο τα ρούχα μου. Αλήθεια , τοσα κιλα μαυρο πως κυκλοφορουν μεσα στα γηπεδα? Οι μπατσοι δεν το ξερουν? Οι διοικήσεις των ΠΑΕ δεν το ξέρουν??
Ξυπνήστεεεεε!!!!!!

Βρεθηκε ενας ανθρωπος να διαλύσει τους συνδεσμους, ας τον βοηθησουμε , εστω με τον λόγο μας.

Και άυτο που λες Θαναση , δεν ειναι κακό μέτρο. Αλλά τα 50 εκ. δεν θα τα πληρωσει το ΠΑΟΚάκι , και θα παει ερασιτεχνική λόγω χρεών. Ενώ το άλλο μέτρο , θα κρατήσει ζωντανές τις ΠΑΕ και θα τις εξαναγκάσει να εξυγιανθούν. Αυτό νομίζω.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #2485 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:17:10 πμ »

Στην Αγγλία ανέβασαν 10 φορές πανό το εισιτήριο και οι χούλιγκαν τα σπαγαν έξω από αυτό για μια τριετία
Για να έχουν έσοδα οι ομάδες λόγω αποκλεισμού από την Ευρώπη
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #2486 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:22:15 πμ »

Βασιλάκη από τον Πακαο πήγες στον Ολυμπιακό.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Δεν υπαρχει περιπτωση να διορθωθει η βια και ο χουλιγκανισμος..

Ειναι κοινωνικό φαινόμενο. Στην Αγγλία ακόμα μαχαιρώνονται έξω από τα γήπεδα και κάνουν πεσίματα σε παμπ.

Το ίδιο γίνεται στην Ελλάδα. Ο κόσμος με αυτα που τραβάει πάει στο γήπεδο για να ξεσπάσει.
Συν ότι τραβάει τα βλέμματα το ποδόσφαιρο για να καλύπτει τις πολιτικες αδυναμίες.
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #2487 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:25:44 πμ »

Πότε εφτιαξαν γήπεδα ? Μετα το χέιζελ ? Λάθος κάνεις! Και τι σχεση εχουν τα γήπεδα?? Τι λες, δεν κτλβ !!!!! Η αρσεναλ εφτιαξε γηπεδο πριν 5 χρόνια , όχι πριν 35.

Θελω να πηγαίνω γήπεδο , χωρις να φοβαμαι μη φαω φωτοβολίδα, και χωρίς να μυρίζουν μπαφο τα ρούχα μου. Αλήθεια , τοσα κιλα μαυρο πως κυκλοφορουν μεσα στα γηπεδα? Οι μπατσοι δεν το ξερουν? Οι διοικήσεις των ΠΑΕ δεν το ξέρουν??
Ξυπνήστεεεεε!!!!!!

Βρεθηκε ενας ανθρωπος να διαλύσει τους συνδεσμους, ας τον βοηθησουμε , εστω με τον λόγο μας.

Και άυτο που λες Θαναση , δεν ειναι κακό μέτρο. Αλλά τα 50 εκ. δεν θα τα πληρωσει το ΠΑΟΚάκι , και θα παει ερασιτεχνική λόγω χρεών. Ενώ το άλλο μέτρο , θα κρατήσει ζωντανές τις ΠΑΕ και θα τις εξαναγκάσει να εξυγιανθούν. Αυτό νομίζω.
Βασίλη, συμφωνώ στις 3 πρώτες παραγράφους σου απόλυτα. Στην τελευταία έχω μια μικρή επιφύλαξη γιατί δεν αναφέρομαι μόνο στις μεγάλες ομάδες, αλλά γενικά σε όλες. Επειτα είναι και θέμα πολιτικής βούλησης.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2488 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:29:49 πμ »

Χρήστο,

Εχω παει 4 φορές Λονδίνο και δεν εχω νιώσει πιο ασφαλής. Και δεν κυκλοφορούσα στην Regent. Σε πληροφορώ ότι στο Λονδίνο απο τοτε που εβαλαν κάμερες δεν κουνιέται ούτε ρουθούνι.

Καθόλου κοινωνικό φαινόμενο δεν είναι ο χουλιγκανισμός. Είναι 100 νοματαίοι απο καθε ομάδα όπου ειναι εγκληματίες του κοινου ποινικου δικαίου που τους εχουν υποχείρια οι πρόεδροι για να πιέζουν την πολιτεία όποτε τους κάνει κέφι.
Σε μία ημέρα λυνεται το προβλημα αλλα θελει @ρχίδια, διότι μέσω των χουλιγκαν παίρνουν την μίζα τους πολλοί, όπως πολιτικοί, αστυνομικοί, παραγοντες την επο κλπ......
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #2489 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 11:32:33 πμ »

Χρήστο,

Εχω παει 4 φορές Λονδίνο και δεν εχω νιώσει πιο ασφαλής. Και δεν κυκλοφορούσα στην Regent. Σε πληροφορώ ότι στο Λονδίνο απο τοτε που εβαλαν κάμερες δεν κουνιέται ούτε ρουθούνι.

Καθόλου κοινωνικό φαινόμενο δεν είναι ο χουλιγκανισμός. Είναι 100 νοματαίοι απο καθε ομάδα όπου ειναι εγκληματίες του κοινου ποινικου δικαίου που τους εχουν υποχείρια οι πρόεδροι για να πιέζουν την πολιτεία όποτε τους κάνει κέφι.
Σε μία ημέρα λυνεται το προβλημα αλλα θελει @ρχίδια, διότι μέσω των χουλιγκαν παίρνουν την μίζα τους πολλοί, όπως πολιτικοί, αστυνομικοί, παραγοντες την επο κλπ......
εγω χεσμενο σε εβλεπα!!ουτε για ποτο δεν βγηκαμε!!!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο φοβόσουν τους coin hools!
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 239
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences