Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 01:27:44 πμ
Σελίδες: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 239
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΘΛΗΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 770980 φορές)
0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2190 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 01:48:58 μμ »

Έχεις μπερδέψει αρκετά πράγματα. Η χρηματοδότηση της πολιτείας αφορά συγκεκριμένες δραστηριότητες, για τις οποίες η ΕΠΟ αποδίδει λογαριασμό μέχρι κεραίας. Για ό,τι χρηματοδοτεί η πολιτεία δεν ισχύει το αυτοδιοίκητο. (Και η UEFA συμφωνεί απόλυτα σε αυτό.)

Αν η πολιτεία κόψει τη χρηματοδότηση, το πρωτάθλημα δεν θα επηρεαστεί καθόλου. Εξάλλου, το πρωτάθλημα διοργανώνεται από τη Σουπερλίγκα και όχι από την ΕΠΟ. Η ΕΠΟ διοργανώνει το Κύπελλο Ελλάδας, αλλά με δική της χρηματοδότηση.

Κατά τα άλλα, αν δουλειά της πολιτείας είναι να τινάζει τα πρωταθλήματα στον αέρα, δεν έχω να προσθέσω κάτι. Πάω (Ολυμπιακός) πάσο...
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #2191 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 01:52:20 μμ »

ωραία συζήτηση...για την Ελλάδα μιλάτε?  Απορία Απορία

η ΕΠΟ αποδίδει λογαριασμό μέχρι κεραίας.    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

να κοψει η πολιτεια την χρηματοδοτηση,και ας τιναξει το πρωταθλημα στον αερα ....  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2192 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 01:54:43 μμ »

η ΕΠΟ αποδίδει λογαριασμό μέχρι κεραίας.    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Σε αυτό έχεις ένα κάποια δίκιο... :-))))
Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #2193 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 01:57:56 μμ »

ωραία συζήτηση...για την Ελλάδα μιλάτε?  Απορία Απορία

η ΕΠΟ αποδίδει λογαριασμό μέχρι κεραίας.    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

να κοψει η πολιτεια την χρηματοδοτηση,και ας τιναξει το πρωταθλημα στον αερα ....  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
συμφωνω εχεις δικιο!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2194 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 04:15:59 μμ »

Αυτό που λες δεν το κατάλαβα καθόλου. Όταν βλέπω τον Ολυμπιακό να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο (ή βόλεϊ), μου αρέσει. Όταν τον βλέπω να παίζει χάλια, ξενερώνω.

Όπως λέει και κάποια ψυχή: "Αν με ενδιέφερε μόνο το αποτέλεσμα, θα έπαιζα ζάρια και όχι ποδόσφαιρο."
εννοω οτι μπαινοντας στο στεκι πιστευα και πιστευω οτι θα βρω αξιολογους ανθρωπους για να κανουμε συζητησεις για πολλα θεματα.συνηθως οι ανθρωποι αντιδρουν γιατι πιστευουν οτι απειλουνται!εγω δεν το πηρα ποτε ετσι παντα εβαζα πρωτα τη λεξη ελληνας και μετα παναθηναικος!και αυτο προσπαθω να περασω και στα παιδια μου!πιστευω οτι μας ενωνουν πολλα περισσοτερα απο αυτα που μας χωριζουν!ολα αυτα τα γραφω για να καταλαβεις οτι αυτα που γραφω δεν ειναι προσβλητικα για κανενα παρα μονο για τους αρμοδιους που ειναι περα βρεχει!


Μια που έπεσα πάνω του, ορίστε. Οι "αρμόδιοι" προσπαθούν να κάνουν τη δουλειά τους.
http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231361235
Καλό είναι να τους βοηθήσουμε κι εμείς, όσο περνάει από το χέρι μας...
Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #2195 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 05:10:54 μμ »

Αυτό που λες δεν το κατάλαβα καθόλου. Όταν βλέπω τον Ολυμπιακό να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο (ή βόλεϊ), μου αρέσει. Όταν τον βλέπω να παίζει χάλια, ξενερώνω.

Όπως λέει και κάποια ψυχή: "Αν με ενδιέφερε μόνο το αποτέλεσμα, θα έπαιζα ζάρια και όχι ποδόσφαιρο."
εννοω οτι μπαινοντας στο στεκι πιστευα και πιστευω οτι θα βρω αξιολογους ανθρωπους για να κανουμε συζητησεις για πολλα θεματα.συνηθως οι ανθρωποι αντιδρουν γιατι πιστευουν οτι απειλουνται!εγω δεν το πηρα ποτε ετσι παντα εβαζα πρωτα τη λεξη ελληνας και μετα παναθηναικος!και αυτο προσπαθω να περασω και στα παιδια μου!πιστευω οτι μας ενωνουν πολλα περισσοτερα απο αυτα που μας χωριζουν!ολα αυτα τα γραφω για να καταλαβεις οτι αυτα που γραφω δεν ειναι προσβλητικα για κανενα παρα μονο για τους αρμοδιους που ειναι περα βρεχει!


Μια που έπεσα πάνω του, ορίστε. Οι "αρμόδιοι" προσπαθούν να κάνουν τη δουλειά τους.
http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231361235
Καλό είναι να τους βοηθήσουμε κι εμείς, όσο περνάει από το χέρι μας...

μακαρι να ξεβρωμησει πια το ποδοσφαιρο μπας και δουμε ασπρη μερα.και εννοω ενα ανταγωνιστικο πρωταθλημα με αγωνες που πραγματικα θα ευχαριστιεσαι!βλεπω αγγλικο ποδοσφαιρο τη μια μερα και παω να δω ελληνικο την αλλη και νομιζω οτι το δικο μας ειναι σε αργη κινηση.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2196 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 06:39:34 μμ »

Το ανταγωνιστικό πρωτάθλημα δεν θα το φτιάξει ούτε η πολιτεία, ούτε η ΕΠΟ, γιατί δεν έχουν ούτε αρμοδιότητα, ούτε δυνατότητα. Οι ομάδες θα το φτιάξουν. Στη Γερμανία η Μπάγερν είναι "εκτός συναγωνισμού" εδώ και 60 χρόνια και το ποδόσφαιρό τους δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Αυτόν τον μύθο ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι "βρώμικο" και αν "ξεβρωμίσει" θα γίνει ανταγωνιστικό και ωραίο τον έβγαλαν κάποιοι με συγκεκριμένα συμφέροντα. Όπως και τον μύθο ότι η Αθήνα κάνει και ράνει σε βάρος της Θεσσαλονίκης.

Επειδή η συζήτηση έχει φτάσει να θυμίζει τα περί κατσίκας του γείτονα, ας το σταματήσουμε. Όλοι αυτοί που "κόπτωνται" για τη διαιτησία, για τη βρώμα και για τη δυσωδία, απλώς θέλουν να ψοφήσει η κατσίκα του Μαρινάκη.
Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #2197 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 06:51:48 μμ »

φιλε εγω δεν θελω να ψοφησει καμια κατσικα,θελω ολοι να παρουν κατσικα.ομως αν ειναι οπως τα λες ειμαι μαζι σου.εσυ τι πιστευεις οτι πρεπει να γινει για να αποκτησουμε ανταγωνιστικο πρωταθλημα εκτος απο το να πεσει χρημα?
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2198 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 07:12:42 μμ »

φιλε εγω δεν θελω να ψοφησει καμια κατσικα,θελω ολοι να παρουν κατσικα.ομως αν ειναι οπως τα λες ειμαι μαζι σου.εσυ τι πιστευεις οτι πρεπει να γινει για να αποκτησουμε ανταγωνιστικο πρωταθλημα εκτος απο το να πεσει χρημα?

Προφανώς αυτή είναι η σωστή απάντηση. Χρήμα, δουλειά, δουλειά, δουλειά και δουλειά είναι τα πέντε συστατικά.

Πώς όμως σχετίζεται το παραπάνω με το παρακάτω;

απο τη στιγμη που δεν θελεις βοηθεια βγαινεις και καταδικαζεις επισημα την καθε ασχημη διαιτησια ειτε σε υποστηριζει ειτε σε τσακιζει!παραδειγμα με τον αστερα τριπολης!βγηκε ο επισημος ολυμπιακος να καταδικασει τον σπαθα?(μην το παρεις στραβα καλοπροαιρετα τα λεω για το καλο του ελληνικου ποδοσφαιρου ασχετως τι ομαδα ειναι ο καθενας)!
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #2199 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 07:25:04 μμ »

αν δεν ήταν ο Νιόπλιας, ευρωπαϊκό δεν θα βλέπαμε.
Κάποια χρονιά παρακολουθούσα μόνο την Β' εθνική, τώρα μόνο το ουέφα.
Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #2200 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 07:26:49 μμ »

νομιζω οτι εχουν σχεση αυτα τα δυο .Πως θα ερθει καποιος να επενδυσει στην Ελλαδα βλεποντας ολα αυτα που γινονται? Τα βηματα που πρεπει να γινουν εχουν καποια σειρα! Γιατι δεν εχουν ερθει ξενοι επενδυτες στην Ελλαδα οπως σε αλλες ευρωπαικες χωρες?
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2201 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:18:37 μμ »

Ξένοι επενδυτές! Μάλλον εσύ κι ο Σαμαράς μόνο το πιστεύετε...

Κατά τα άλλα, αν δεν σταματήσετε μερικοί να ανακαλύπτετε βρώμες και δυσωδίες και δεν πάψετε να ασχολείστε με τη διαιτησία, προφανώς και δεν θα βελτιωθεί τίποτα.

Ειδικά για τον Παναθηναϊκό, το πρόβλημα δεν είναι ότι τον κατατρέχουν οι διαιτησίες και οι παράγκες. Το πρόβλημα είναι ότι χρωστάει σε οποιονδήποτε περπατάει πάνω στη γη. Ακόμα και την τέλεια διαιτησία να φτιάξουμε στην Ελλάδα, αν δεν ξεχρεώσει ο Παναθηναϊκός...

Και last but not least, να έρθει κάποιος να επενδύσει και να του βάζουνε ψάρια στον πάγκο, να τον βρίζουνε πρωί-μεσημέρι-βράδυ, να τον περνάνε λαϊκό δικαστήριο δύο φορές την εβδομάδα, να αλλάζουν οι κανονισμοί κάθε μήνα, να τσακώνεται ο Αλαφούζος με τη Nova κλπ κλπ... μόνο αν έχει την τρέλα του Μαρινάκη. Φυσιολογικός επενδυτής δεν έρχεται σε τέτοια ζούγκλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2014, 08:27:02 μμ από sac » Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #2202 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:37:37 μμ »

θελω να μου πεις και τη γνωμη σου και για ενα ακομα θεμα,της πωλησης ελληνων παιχτων απο τον ολυμπιακο.οπως ο μανωλας.καποιοι φιλοι ολυμπιακοι ενοχληθηκαν πολυ.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2203 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:42:50 μμ »

θελω να μου πεις και τη γνωμη σου και για ενα ακομα θεμα,της πωλησης ελληνων παιχτων απο τον ολυμπιακο.οπως ο μανωλας.καποιοι φιλοι ολυμπιακοι ενοχληθηκαν πολυ.

...

Έλεος!

(Και μην ξαναπεί κανένας εδώ μέσα ότι εγώ παίζω το παιχνίδι με τις ερωτήσεις.)
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #2204 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 10:30:46 μμ »

Διαβάζοντας τη σημερινή ανταλλαγή μηνυμάτων, θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα γράφει ο Γιώργος (sac). Όλη αυτή η συνεχής γρίνια και μουρμούρα για τη διαιτησία, γίνεται για να γαργαλάει τα αυτιά αυτών που θέλουν να βρίσκουν άλλοθι και δικαιολογίες.

Χωρίς να παραβλέπω τα λάθη, εγκλήματα όπως θέλετε ή σας αρέσει χαρακτηρίστε τα των κατά καιρούς διοικούντων τον Ολυμπιακό, όσο ασχολείστε μόνο με αυτά και όχι με το τι κάνουν ή συνήθως δεν κάνουν οι πολυμετοχικοί και οι μεγαλομέτοχοι των ομάδων σας, προκοπή δε θα δείτε. Σκεφθείτε πόση φασαρία έχει γίνει φέτος για τη διαιτησία των αγώνων του Ολυμπιακού και ο Ολυμπιακός βρίσκεται 5 βαθμούς από την κορυφή σε 8 αγώνες. Πόσους βαθμούς κέρδισε ή δεν έχασε ως τώρα ο Ολυμπιακός εξαιτίας της διαιτησίας; Δεν ασχολείται και δεν το αναφέρει κανένας αυτό γιατί απλά δεν κέρδισε. Αντιθέτως έχασε. Αφού κόπτονται για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου και της διαιτησίας, γιατί δεν αναφέρουν τα λάθη σε βάρος του Ολυμπιακού; Απλά, γιατί δεν ενδιαφέρονται για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου και της διαιτησίας. Ενδιαφέρονται να καλύψουν το δικό τους τίποτα. Φασαρία να γίνεται. Εκπομπές να γίνονται. Που θα βρίσκονταν και τι θα έκαναν όλοι οι συμμετέχοντες στη γνωστή μεταμεσονύχτια Δευτεριάτικη εκπομπή; Πουθενά και τίποτα! Θα τους ήξερε κανείς; Όχι, κανένας είναι η απάντηση.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 239
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences