Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 08:10:11 πμ
Σελίδες: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 239
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΘΛΗΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 771191 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1455 στις: Απρίλιος 19, 2014, 06:58:25 μμ »

Η άποψη ενός ανθρώπου που έχει παρακολουθήσει ποδόσφαιρο στις μεγαλύτερες έδρες της Ελλάδας:
Το ελληνικό ποδόσφαιρο ήταν και θα παραμείνει στο άθλιο επίπεδο που βρίσκεται σήμερα.
Δεν είναι μόνο ότι οι οπαδοί είναι απολίτιστοι.
Δεν είναι μόνο ότι το θέαμα είναι ελεεινό.
Δεν είναι μόνο ότι οι παράγοντες είναι αρπακτικά.
Δεν είναι μόνο ότι η διαιτησία είναι κατευθυνόμενη.
Πλέον βλέπω ότι και οι παίκτες γίνονται ερασιτέχνες και προβοκάτορες.

Δυστυχώς το Ελληνικό ποδόσφαιρο είναι μόνο για χαβαλέ και πλακίτσα μεταξύ φίλων και συγγενών.
Για τίποτα άλλο.
Μόνο όσοι βγάζουν τα οποιαδήποτε κόμπλεξ τους με τις νίκες της ομάδας τους, ασχολούνται 'σοβαρά' με το Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Εχω να πατήσω 4 χρόνια σε αγώνα. Με μόνη εξαίρεση ένα φιλικό σε τοπικό στην Κόρινθο.
Και ξέρετε κάτι; Δεν μου λείπει καθόλου!

Τώρα μπορείτε, όσοι θέλετε, να εξακολουθήσετε να υπερασπίζεστε τις όποιες αλητείες γινόντουσαν, γίνανε και -φυσικά- θα εξακολουθούν να γίνονται.


Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1456 στις: Απρίλιος 19, 2014, 08:28:44 μμ »

Εχω να πατήσω 4 χρόνια σε αγώνα. Με μόνη εξαίρεση ένα φιλικό σε τοπικό στην Κόρινθο.
Και ξέρετε κάτι; Δεν μου λείπει καθόλου!

εχω παψει να ασχολουμαι με ποδοσφαιρο-μπασκετ-ομαδες εδω και μια δεκαετια περιπου..και ειμαι μονο 25 ετων..δεν μου εχει λειψει κατι,αντιθετως,εχω πολλα καλυτερα πραγματα να ασχοληθω απο τις οποιες κοντρες και φανατιλες..μονο καναν ξενο αγωνα με προτιμηση αγγλικες η ιταλικες ομαδες,αλλα μονο αν τυχει..πολυ αραια και που... Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #1457 στις: Απρίλιος 19, 2014, 08:32:58 μμ »

Τραυματισμένος, ψυχολογικά και σωματικά, από όσα έγιναν στην Τούμπα βγήκε ο Νέλσον Βαλντές. Ο Παραγουανός επιθετικός του Ολυμπιακού περιέγραψε τις σκηνές τρόμου που έζησε στον επαναληπτικό ημιτελικό Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ καταγγέλλοντας πως δέχτηκε επίθεση όχι μόνο από οπαδούς, αλλά και παίκτες των αντιπάλων.

«Μετά το σφύριγμα της λήξης, μπήκαν οπαδοί και πήγαμε προς τη φυσούνα για να μπούμε στα αποδυτήρια, αλλά εκεί επικρατούσε χαμός. Έβλεπα κόσμο να χτυπά παίκτες μας κι εμείς προσπαθούσαμε να αμυνθούμε. Κάποια στιγμή δέχτηκα δύο μπουνιές στην πλάτη και μία κλωτσιά στα γεννητικά όργανα, η οποία με έκανε να γονατίσω. Αμέσως μετά κάποιος με τράβηξε από τα μαλλιά και με σήκωσε, δεχόμενος παράλληλα μπουνιές και κλωτσιές από ανθρώπους με πορτοκαλί φανέλες», δήλωσε ο Βαλντές στον «Γαύρο».

«Μπορώ να καταλάβω ως ένα σημείο να κάνουν επεισόδια οι οπαδοί. Αλλά το να υπάρχουν επιθετικές και βίαιες συμπεριφορές από ποδοσφαιριστές προς άλλους ποδοσφαιριστές είναι κάτι που δεν μπορώ να το συλλάβω. Ο Βίτορ στο πρώτο παιχνίδι μού ζήτησε τη φανέλα μου και στο δεύτερο με χτυπούσε και με έβριζε. Είμαστε επαγγελματίες και μπορεί κάποια στιγμή να βρεθούμε συμπαίκτες. Τι θα γίνει τότε; Τι θα μου πει; Ο Στοχ τι θα μου πει αν με δει στο δρόμο;»

Όταν αγοράζεις τα πρωταθλήματα, παίζοντας 20 φιλικά το χρόνο σε δικές σου ομάδες...
Όταν δεν ξέρεις τι σημαίνει να είσαι καλύτερος και να χάνεις λόγω διαιτησίας...
Όταν πατάς τα κορδόνια σου και κερδίζεις πέναλτι...
Όταν κατεβάζεις υποψήφιους Δημάρχους, κοινοτάρχες και δεν συμμαζεύεται... Και τα καημένα τα ζωάκια (λέω ζώα γιατί τα καημένα δεν ξέρουν) ψηφίζουν με την λογική της απόχρωσης (απ' την άλλη βρίζουν τα κόμματα που μας έφτασαν εδώ)...
Όταν... Όταν... Όταν...
Τα υπόλοιπα σου φαίνονται περίεργα.

Τι είναι χειρότερο νομίζετε : Η ψυχολογική ή η σωματική βία ;

Ας πάει ο Βαλτές να παίξει σε καμία άλλη ομάδα πλην του Ολυμπιακού... και τότε θα δούμε τι θα λέει.

Πάψτε να είστε οπαδοί... Και μην τα βλέπετε με κόκκινα ή πράσινα ή άλλης απόχρωσης γυαλιά. Έτσι ήταν χθες, έτσι είναι σήμερα τα πράγματα στην Ελλάδα, αύριο ίσως να είναι κάποιος άλλος... και η ζωή συνεχίζεται. Αν κάθεστε και ασχολείστε με το Ελληνικό ποδόσφαιρο... ακόμη... αυτά θα βλέπετε. Τι θέλετε να δείτε δηλαδή ; Μήπως ποδόσφαιρο ; ... Ξυπνήστε οπαδοί !!!
Καλα που εισαι φιλαθλος και οχι οπαδος,φαινεται αυτο αλλωστε απο τα γραφομενα σου Απορία παντως μου φαινεται λιγο παραξενο πως ενας φιλαθλος και οχι οπαδος υπερασπιζεται καποιους που βριζουνε νεκρους [χρονια τωρα]''ΘΡΥΛΕ ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ 81 ,ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΤΑ Μ........ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΑΝ ΕΝΑ-ΕΝΑ'' και ''ΘΡΥΛΕ Γ...........ΣΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΣΟΥ'' και που το πανο που σηκωνουν παρα πολυ συχνα γραφει ''ΟΙ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ Γ..........ΝΕ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΣΑΣ''. Τελικα ασε θα παραμεινω καλυτερα οπαδος,ειναι πιο ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΟ  Κλείσιμο ματιού    Υ.Γ ΑΔΕΛΦΙΑ ΖΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1458 στις: Απρίλιος 19, 2014, 08:50:34 μμ »

Καλα που εισαι φιλαθλος και οχι οπαδος,φαινεται αυτο αλλωστε απο τα γραφομενα σου Απορία παντως μου φαινεται λιγο παραξενο πως ενας φιλαθλος και οχι οπαδος υπερασπιζεται καποιους που βριζουνε νεκρους [χρονια τωρα]''ΘΡΥΛΕ ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ 81 ,ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΤΑ Μ........ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΑΝ ΕΝΑ-ΕΝΑ'' και ''ΘΡΥΛΕ Γ...........ΣΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΣΟΥ'' και που το πανο που σηκωνουν παρα πολυ συχνα γραφει ''ΟΙ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ Γ..........ΝΕ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΣΑΣ''. Τελικα ασε θα παραμεινω καλυτερα οπαδος,ειναι πιο ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΟ  Κλείσιμο ματιού    Υ.Γ ΑΔΕΛΦΙΑ ΖΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ
Δεν υπερασπίζομαι κανέναν.

Και δεν ασχολούμαι με...
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #1459 στις: Απρίλιος 19, 2014, 08:51:31 μμ »

Οταν μου λες[Κρίνεις εξ ιδίων τ' αλλότρια... ] το ιδιο μπορω να πω και εγω για σενα ............Δεν μπορεις να ξερεις τι πιστευει ο καθενας μας και αν τρεχει καπου.............. Υπερασπίζεσαι, για αυτο ενιωσες την αναγκη να απαντησεις σε αυτο που ειχα γραψει...........Γουσταρω τους οπαδους γιατι δεν κρυβοντε να σου πουν τι πιστευουν,οι αλλοι και καλα ειναι μονο κριτες και μπλα,μπλα,μπλα, γιατι φοβουντε να μπουνε μπροστα.
Καταγράφηκε
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #1460 στις: Απρίλιος 19, 2014, 08:55:23 μμ »

Καλά έκανες και ασχολήθηκες Κώστα με τα γραφόμενα. Καταλαβαίνω τον πόνο σου, όπως και πολλών άλλων. Για όλα φταίει ο Θρύλος.
+100000000000
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1461 στις: Απρίλιος 19, 2014, 09:05:52 μμ »

Οταν μου λες (Κρίνεις εξ ιδίων τ' αλλότρια...) το ιδιο μπορω να πω και εγω για σενα ............Δεν μπορεις να ξερεις τι πιστευει ο καθενας μας και αν τρεχει καπου.............. Υπερασπίζεσαι, για αυτο ενιωσες την αναγκη να απαντησεις σε αυτο που ειχα γραψει...........Γουσταρω τους οπαδους γιατι δεν κρυβοντε να σου πουν τι πιστευουν,οι αλλοι και καλα ειναι μονο κριτες και μπλα,μπλα,μπλα, γιατι φοβουντε να μπουνε μπροστα.

Φίλε μου, δεν απάντησα σ' εσένα... μπορεί να τα έγραψες εσύ, αλλά δεν τα είπες εσύ.

Τα είπε ο περισπούδαστος, λαμπρός, εξαίσιος κος Βαλτές. Που με τις τόσες και τόσες εμπειρίες και μελέτες, για την ψυχολογία του όχλου, τις μάζας κλπ... έχει άποψη. Ο άνθρωπος που στα 16 του βρισκόταν 250 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι του, ήταν άστεγος και πάλευε με το αλκοόλ και την φτώχεια.
Πως ένα τέτοιο μυαλό, δεν εντοπίστηκε ακόμη από την NASA ;; Προτείνω λοιπόν, να ανακηρύξουμε τον κο Βαλτές, επίτιμο μέλος της Ακαδημίας Αθηνών. Μπας και λύσει το πρόβλημα του Ελληνικού ποδοσφαίρου... που όλοι ξέρουν ότι υφίσταται πλην μερικών οπαδών.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #1462 στις: Απρίλιος 19, 2014, 09:15:09 μμ »

Ενας αστεγος εφτασε να παιρνει εκατομυρια ,ε μπραβο του οποιος μπορει ας το κανει κι αυτος. Αλλα την κοινωνικη παιδεια ποιος μπορει να του την στερησει,δεν το καταλαβα αυτο παραξενα τα λες.Δεν ειμαι ρατσιστης φιλε μου εγω με τους φτωχους,τους αστεγους και τους αλκολικους...........
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1463 στις: Απρίλιος 19, 2014, 09:23:33 μμ »

Δεν είναι ρατσιστικό το σχόλιο μου... έναν Βαλτες περιμέναμε να λύσει το Ελληνικό πρόβλημα. Διότι όλοι όσοι ασχολήθηκαν, απλά το διεύρυναν.
Τι μας είπε ο άνθρωπος... τα διαβάσατε ;; Πουλάει πολιτισμό και αθλητικό πνεύμα... Αλλά δεν κοιτάει τι γίνεται από την πλευρά του Ολυμπιακού. Μην το πάρετε στραβά και οπαδικά ξανά αυτό που λέω... αν έλεγε παίκτης του ΠΑΟΚ τα ίδια με τον Βαλτες, πάλι θα το σχολίαζα. Όποιος και να τα έλεγε, δεν έχει σημασία. Αφού τρέφονται από το σύστημα και το υπηρετούν... Αφού τους βολεύει να είναι έτσι.

Κλείνει η παρένθεση για τον Βαλτές τον ψυχολόγο - μηχανολόγο... επιστήμονα και αναλυτή του ήθους και του επαγγελματισμού των συναδέλφων του (αυτός κι αν είναι επαγγελματίας)... και των τάσεων του όχλου.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #1464 στις: Απρίλιος 19, 2014, 09:32:03 μμ »

Κυριοι καλη ανασταση σας ευχομαι να εχετε............ Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Υ.Γ Και με τα λεγομενα του Κωστα,οταν θα θελει καποιος να μιλησει εδω πρωτα  να ανεβασει φωτο τα διπλωματα του για να αποδεχτουμε την αποψη του. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1465 στις: Απρίλιος 19, 2014, 09:38:07 μμ »

Κυριοι καλη ανασταση σας ευχομαι να εχετε............ Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Υ.Γ Και με τα λεγομενα του Κωστα,οταν θα θελει καποιος να μιλησει εδω πρωτα  να ανεβασει φωτο τα διπλωματα του για να αποδεχτουμε την αποψη του. Κλείσιμο ματιού

Καλή Ανάσταση !!
Ας ανεβάσει ο Βαλτες τα δικά του... που είναι και πρόσωπο που ασκεί κάποια επιρροή... και μετά βλέπουμε. Πριν όμως δούμε τα διπλώματά του, ας ρίξουμε μια ματιά στα γήπεδα της Αγγλίας, και πως συμπεριφέρονται οι οπαδοί και τα σωματεία... και κυρίως οι παίκτες, στη συνέχεια ας πάμε λίγο και στη Γερμανία, και στην Ισπανία και στην Ιταλία και... και... και... και ας καταλάβουμε όλοι οι οπαδοί, ότι είμαστε πρόβατα που ακολουθούν το σύστημα που βολεύει. Ένα σύστημα που ταΐζουν οι Βαλτες και οι Κατσουράνιδες και τόσοι και τόσοι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1466 στις: Απρίλιος 19, 2014, 10:02:37 μμ »

εγω εκανα μια δυο ερωτησεις αλλα απαντηση δεν πηρα!!
Διαβασα μονο τι γινετε αγγλια ισπανια κτλ!!
Σορρυ κυριοι αλλα δεν με εμδιαφερει τι γινετε εξω!!
Δεν ειναι μερα ομως για τετοια!!
Καλη ανασταση σε ολους!!Υγεια σε σας στις οικογενειες σας και σε ολο τον κοσμο!!
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #1467 στις: Απρίλιος 20, 2014, 07:11:34 μμ »

http://euroleague.sport24.gr/article/2748217/ece.html

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να ψηφίσουμε...Εγώ βλέπω το κυπελλούχο  Ζάλγκιρις...

Οχι εύκολα ,αλλά με διαφορά στήθους θα το πάρει βλέπω....

Καταγράφηκε
NOD
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #1468 στις: Απρίλιος 21, 2014, 02:39:07 μμ »

Καλησπέρα και χριστος ανεστη.Διαβασα αρκετα γραφομενα την Μ.εβδομαδα για τον ημιτελικο κυπελου αλλα και για τη βια όπως μερικοι την εννοουν.Κατα αρχην δεν είμαι υπερ της βιας, αλλα αν την δεχθω,θα προσπαθήσω να αντιδράσω αναλογα.Την Μ.τεταρτη δεν εγινε και κατι τραγικο όπως μερικοι πιστεουν αλλα ότι σχεδόν γινεται σε τετοια ματς.Εκτος και αν ο πρωταθλητης σε όλα και φυσικα και στη βια ενοιωσε ότι καποιοι προσπαθουν να του την αμφισβητησουν.γι αυτό και αντεδρασε ετσι.Ο κ.Βαλντεζ επειδη στο 1ο ματς  δεν πηρει κοκκινη θα επρεπε να  ειχε μαθει ότι στη ελλαδα βλαχομαγγιες περνανε μονο στην εδρα σου.Οσο για τον Μανιατη ειδαμε το ηθος του περυσι στο τελικο που επαιζε 2ος τερματοφύλακας για να παρει ο ολυμπιακος από τον μικρο αστερα ένα κυπελλο.Αυτος που γεννησε και συντηρει τη βια ειτε γηπεδικη ειτε εξωγηπεδικη είναι ο ολυμπιακος και θα αναφερω μερικα τρανταχτα για να καταλάβετε.Φετος αν δεν ειχε διαφιρα 10-15 βαθμούς σιγα μην κερδιζε ετσι ο ΠΑΟ και ο Αναστασιου ετρωγε μονο ένα μπουκαλι στο προσωπο.Προπερσι που ηταν κρισιμο και γκολ του ΠΑΟ καθαρο ακυρωθηκε και οι <επιστήμονες> κατά τον κοκκαλη αρχισαν τις ψιλες και τις χοντρες στο Σιμαο και στον Σισσε.Πριν μερικα χρονια οι <επιστήμονες> δεν αφησαν να ξεκινησει το ματς στη Ν. σμυρνη.Το 2003 στη ριζουπολη επρεπε να κερδισει με πανω από ένα γκολ και κερδισε όμως πιο πριν στη φυσουνα φροντισαν οι <επιστήμονες>Μεχρι και τον Γρανιτσα πηγαν να σουταρουν στη ριζουπολη οι <επιστήμονες>Πριν μερικα χρονια οι εχοντες αθλητικη παιδεια<επιστήμονες>μετα το ματς και τη ανοχη της ΕΛΑΣ μπηκαν στο αγων. χωρο της τουμπας ξηλωσαν την προτομή του Γ.Κουδα και την περιεφεραν σαν τροπαιο Β Π Π.Τελος να πω και για το ΣΕΦ περυσι και προπερσι που τα ματς δεν τελειωσαν στα πλει οφφ επειδή δεν ηθελε να χασει ο ολυμπιακος.Τι άλλο να πεις γι αυτους που και στο γυναικειο ταβλι να παιζουν παλι επεισοδεια  θα κανουν.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1469 στις: Απρίλιος 21, 2014, 03:04:52 μμ »

Καλησπέρα και χριστος ανεστη.Διαβασα αρκετα γραφομενα την Μ.εβδομαδα για τον ημιτελικο κυπελου αλλα και για τη βια όπως μερικοι την εννοουν.Κατα αρχην δεν είμαι υπερ της βιας, αλλα αν την δεχθω,θα προσπαθήσω να αντιδράσω αναλογα.Την Μ.τεταρτη δεν εγινε και κατι τραγικο όπως μερικοι πιστεουν αλλα ότι σχεδόν γινεται σε τετοια ματς.Εκτος και αν ο πρωταθλητης σε όλα και φυσικα και στη βια ενοιωσε ότι καποιοι προσπαθουν να του την αμφισβητησουν.γι αυτό και αντεδρασε ετσι.Ο κ.Βαλντεζ επειδη στο 1ο ματς  δεν πηρει κοκκινη θα επρεπε να  ειχε μαθει ότι στη ελλαδα βλαχομαγγιες περνανε μονο στην εδρα σου.Οσο για τον Μανιατη ειδαμε το ηθος του περυσι στο τελικο που επαιζε 2ος τερματοφύλακας για να παρει ο ολυμπιακος από τον μικρο αστερα ένα κυπελλο.Αυτος που γεννησε και συντηρει τη βια ειτε γηπεδικη ειτε εξωγηπεδικη είναι ο ολυμπιακος και θα αναφερω μερικα τρανταχτα για να καταλάβετε.Φετος αν δεν ειχε διαφιρα 10-15 βαθμούς σιγα μην κερδιζε ετσι ο ΠΑΟ και ο Αναστασιου ετρωγε μονο ένα μπουκαλι στο προσωπο.Προπερσι που ηταν κρισιμο και γκολ του ΠΑΟ καθαρο ακυρωθηκε και οι <επιστήμονες> κατά τον κοκκαλη αρχισαν τις ψιλες και τις χοντρες στο Σιμαο και στον Σισσε.Πριν μερικα χρονια οι <επιστήμονες> δεν αφησαν να ξεκινησει το ματς στη Ν. σμυρνη.Το 2003 στη ριζουπολη επρεπε να κερδισει με πανω από ένα γκολ και κερδισε όμως πιο πριν στη φυσουνα φροντισαν οι <επιστήμονες>Μεχρι και τον Γρανιτσα πηγαν να σουταρουν στη ριζουπολη οι <επιστήμονες>Πριν μερικα χρονια οι εχοντες αθλητικη παιδεια<επιστήμονες>μετα το ματς και τη ανοχη της ΕΛΑΣ μπηκαν στο αγων. χωρο της τουμπας ξηλωσαν την προτομή του Γ.Κουδα και την περιεφεραν σαν τροπαιο Β Π Π.Τελος να πω και για το ΣΕΦ περυσι και προπερσι που τα ματς δεν τελειωσαν στα πλει οφφ επειδή δεν ηθελε να χασει ο ολυμπιακος.Τι άλλο να πεις γι αυτους που και στο γυναικειο ταβλι να παιζουν παλι επεισοδεια  θα κανουν.


τωρα μου λυθηκαν ολες οι αποριες!!!μπραβο σου!!δεν το ειχα σκεφτει ετσι!!
εχεις δικιο τιποτα δεν εγινε,και εαν εγινε και κατι φταιει ο ολυμπιακος!!
ευτυχως που τα εγραψες τοσο αντικειμενικα για να το καταλαβω!!
στο μονο που δεν ειμαι σιγουρος ειναι το αν ειδαμε το ιδιο παιχνιδι!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 239
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences