Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 02:12:28 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 Pesos  (Αναγνώστηκε 9986 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 09:43:27 πμ »

Ε οχι και BULLION οι χουντες βρε Δημητρη.Ντροπη.  Αναποφασιστικότητα (ποντος)


Τους θυρεους ομως γιατι τους πιστοποιουμε αφου δεν υπαρχουν πλαστοι; Απορία (2ος ποντος)


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 10:10:01 πμ »

Ε οχι και BULLION οι χουντες βρε Δημητρη.Ντροπη.  Αναποφασιστικότητα (ποντος)


Τους θυρεους ομως γιατι τους πιστοποιουμε αφου δεν υπαρχουν πλαστοι; Απορία (2ος ποντος)


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μάλλον δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου Ιωάννη.
α) Υπάρχουν 50pesos που οι χούντες μπροστά τους είναι απλά οδοντόκρεμες αφού έφερες αυτό το παράδειγμα.
β)Ποιός σου είπε ότι πιστοποιούνται οι θυρεοί μόνο για λόγω πλαστότητας (μην παίρνεις και όρκο γι αυτό) απλά πιστοποιούνται για την α) κατάσταση β) ποικιλίες γ) σπανιότητα κ.λ.π.
γ)Στα μισόλιρα θυρεούς τα πλαστά κάνουν πάρτυ.
Τίποτε δεν είναι άσπρο μαύρο υπάρχουν και ενδιάμεσα χρώματα αρκετά.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 10:35:18 πμ »

.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 10:35:54 πμ »

.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 10:36:31 πμ »

.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 10:37:05 πμ »

.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 10:37:39 πμ »

.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 10:52:52 πμ »

Αυτο εδω ηταν δικο μου με ιδιες αναλογιες βαρος,διαμμ.Σημειολογικα ειναι το νομισμα που με εκανε να κολλησω με το στεκι και τον συλλεκτισμο,εδω μεσα τα παιδια μου ειχαν πει οτι εχει 2-3 θεματα περι πλαστοτητας και τελικα ειχαν πεσει μεσα,το πηγα ακομα και σε 3-4 ενεχυροδανειστηρια για να τσεκαρω ,λοιπον αλλος μου το εβγαζε 18κ αλλως 22κ ενας δε μου το ειχε βγαλει 22+.Απο την προσωπικη μου εμπειρια ειναι ενα νομισμα που οσο ειναι το βαρος του αλλο τοσο ειναι και το βαρος στον ιδιοκτητη του ;)στην Ελλαδα ουτε μεταλλο παει μια και που το παζαρεψα με 6-8 διαφορετικους αγοραστες,το μονο που πεφτει μεσα στην παγκοσμια τιμη ειναι το coininvest η τιμη που βλεπεις Αντωνη εκει ειναι η τιμη που παιζει στην αγορα,στην παγκοσμια αγορα.Να πω οτι πιστευω και εγω στο 40αρι της πιστοποιησης για ενα και μονο λογο και 100 τοις 100 γνησιο ναναι ποιος θα στο παρει απο το ιμπει;;βαλε τον εαυτο σου στην θεση του υποψηφιου αγοραστη και πες μας ,θα αγοραζες π.χ ενα τετοιο νομισμα raw απο Αμερικανο πωλητη ακομα και με 5000 θετικες;;προφανως και οχι,γιαυτο και μονο το λογο θελει κουτιασμα μια και δεν εχει συλλεκτικο ενδιαφερον καθολου,κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ μαματο νομισμα ,πανεμορφο και ειδικα στο χερι σε κανει να αισθανεσαι ουαου,απο το 2μηνο ψαξιμο τοτε δεν ειχα καταφερει να βρω διαφορες απο τις πρωτες κοπες και τις μετεπειτα restrike εκδοσεις,ενας απο τους λογους που του 47 ειναι ψιλοαπαξιωμενα;;;μια και στις αλλες χρονολογιες το βαλιου ηταν παραπανω παντα,καλημερα τελικα το δικο μου ηταν 18κ και πουληθηκε ετσι ,μαλιστα το λιωσιμο εγινε μπροστα μου μεσα σε ελαχιστα λεπτακια Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 11:34:10 πμ »

Ευχαριστω ολους για τις λεπτομερεστατες απαντησεις σας...και ευχαριστω για τις ευχες σας
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 01:00:31 μμ »

Αυτο εδω ηταν δικο μου με ιδιες αναλογιες βαρος,διαμμ.Σημειολογικα ειναι το νομισμα που με εκανε να κολλησω με το στεκι και τον συλλεκτισμο,εδω μεσα τα παιδια μου ειχαν πει οτι εχει 2-3 θεματα περι πλαστοτητας και τελικα ειχαν πεσει μεσα,το πηγα ακομα και σε 3-4 ενεχυροδανειστηρια για να τσεκαρω ,λοιπον αλλος μου το εβγαζε 18κ αλλως 22κ ενας δε μου το ειχε βγαλει 22+.Απο την προσωπικη μου εμπειρια ειναι ενα νομισμα που οσο ειναι το βαρος του αλλο τοσο ειναι και το βαρος στον ιδιοκτητη του ;)στην Ελλαδα ουτε μεταλλο παει μια και που το παζαρεψα με 6-8 διαφορετικους αγοραστες,το μονο που πεφτει μεσα στην παγκοσμια τιμη ειναι το coininvest η τιμη που βλεπεις Αντωνη εκει ειναι η τιμη που παιζει στην αγορα,στην παγκοσμια αγορα.Να πω οτι πιστευω και εγω στο 40αρι της πιστοποιησης για ενα και μονο λογο και 100 τοις 100 γνησιο ναναι ποιος θα στο παρει απο το ιμπει;;βαλε τον εαυτο σου στην θεση του υποψηφιου αγοραστη και πες μας ,θα αγοραζες π.χ ενα τετοιο νομισμα raw απο Αμερικανο πωλητη ακομα και με 5000 θετικες;;προφανως και οχι,γιαυτο και μονο το λογο θελει κουτιασμα μια και δεν εχει συλλεκτικο ενδιαφερον καθολου,κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ μαματο νομισμα ,πανεμορφο και ειδικα στο χερι σε κανει να αισθανεσαι ουαου,απο το 2μηνο ψαξιμο τοτε δεν ειχα καταφερει να βρω διαφορες απο τις πρωτες κοπες και τις μετεπειτα restrike εκδοσεις,ενας απο τους λογους που του 47 ειναι ψιλοαπαξιωμενα;;;μια και στις αλλες χρονολογιες το βαλιου ηταν παραπανω παντα,καλημερα τελικα το δικο μου ηταν 18κ και πουληθηκε ετσι ,μαλιστα το λιωσιμο εγινε μπροστα μου μεσα σε ελαχιστα λεπτακια Χαμόγελο Χαμόγελο


Φιλε μαρκο απο την πρωτη στιγμη που το ειδα επισημανα οτι ηταν πλαστο.Οι περισσοτερες κοπιες σε αυτα τα ρημαδια ετσι ειναι..

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=21281.msg272908#msg272908
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 01:29:37 μμ »

μπράβο παιδιά, έτσι να τα λέτε να μαθαίνουμε κι εμείς..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences