Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 11, 2024, 05:31:21 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 25TH ANNIVERSARY AUSTRALIAN KOOKABURRA 2015 1OZ SILVER PROOF  (Αναγνώστηκε 49556 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #120 στις: Απρίλιος 06, 2015, 08:30:38 μμ »

Όπως σωστά μου επισήμανε κάποιος, τι να συζητήσεις με κάποιον που τρώει burger, γιατί θεωρεί το πιτόγυρο τετριμμένο...

Άσχετο: "Sic" cum utilitur?
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Απρίλιος 06, 2015, 08:42:36 μμ »

Φίλε stingray, αν δεν γνωρίζεις ποιός είναι ο Σταματόπουλος και τι σημαίνει το όνομα αυτό για το σύγχρονο ελληνικό νόμισμα και νομισματικό σχέδιο, τότε καλύτερα άστο... Ή καλύτερα να το αφήσουμε εμείς οι υπόλοιποι και να να μην ασχολούμαστε με αυτά που γράφεις Ντροπή. Φιλικά, Νίκος
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Απρίλιος 06, 2015, 08:44:43 μμ »

Εγω λεω να κακουμε γκαλοπ ποιος τον γνωριζει   Γλώσσα
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Απρίλιος 06, 2015, 08:47:20 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός σωστά! Από τα 5172 μέλη, πόσα λες να τον ξέρουν χωρίς να googlάρουν;
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Απρίλιος 06, 2015, 08:47:33 μμ »

<Βέβαια ομολογώ οτι δεν με πεθαίνουν τα σχέδια που έχουμε, και νομίζω οτι απευθύνονται σχεδόν αποκλειστικά στο Ελληνικό κοινό. Ας μην ξεχνάμε οτι αυτούς που εμείς τους έχουμε σε βάθρα υπάρχει πολύς κόσμος έξω που τους έχει μόνο ξώφαλτσα ακουστά και χωρίς να ξέρουν τι ήταν και τι έκαναν.>

Καλε μου φιλε..ειμαι σιγουρος δυστυχως οτι ολοι οι υπολοιποι ξερουν περισσοτερα για την ιστορια μας απο οτι εμεις οι Ελληνες
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Απρίλιος 06, 2015, 08:49:46 μμ »

Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός σωστά! Από τα 5172 μέλη, πόσα λες να τον ξέρουν χωρίς να googlάρουν;

Αν ξκαποια στιγμη δεν ειχε γραψει εδώ ουτε εγω θα τον γνωριζα.
Δεν είναι πολλοι αυτοι που ασχολούνται με το ειδος............
Γουστα είναι αυτά!!
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Απρίλιος 06, 2015, 08:55:12 μμ »

Α καλά, έχουμε ξεφύγει ομαδικά. Φιλάκια.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Απρίλιος 06, 2015, 09:16:10 μμ »

<Βέβαια ομολογώ οτι δεν με πεθαίνουν τα σχέδια που έχουμε, και νομίζω οτι απευθύνονται σχεδόν αποκλειστικά στο Ελληνικό κοινό. Ας μην ξεχνάμε οτι αυτούς που εμείς τους έχουμε σε βάθρα υπάρχει πολύς κόσμος έξω που τους έχει μόνο ξώφαλτσα ακουστά και χωρίς να ξέρουν τι ήταν και τι έκαναν.>

Καλε μου φιλε..ειμαι σιγουρος δυστυχως οτι ολοι οι υπολοιποι ξερουν περισσοτερα για την ιστορια μας απο οτι εμεις οι Ελληνες
Αυτο που λες Αντωνη ειναι μια μεγαλη αληθεια.....να συμπληρωσω επισης σε κατι που εγραψε παραπανω ο φιλος stingray οτι αυτους που εχουμε εμεις στα βαθρα καποιοι εξω προσπαθουν να τους αντιγραψουν και εμεις τους βαφουμε με σπρει και τους καταστρεφουμε
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Απρίλιος 06, 2015, 09:18:24 μμ »

+άπειρο Μιχάλη
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Απρίλιος 06, 2015, 09:22:49 μμ »

Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός σωστά! Από τα 5172 μέλη, πόσα λες να τον ξέρουν χωρίς να googlάρουν;
Αν ξκαποια στιγμη δεν ειχε γραψει εδώ ουτε εγω θα τον γνωριζα.
Δεν είναι πολλοι αυτοι που ασχολούνται με το ειδος............
Γουστα είναι αυτά!!
Φίλε coll, να είσαι Έλληνας, να ασχολείσαι με το νόμισμα, να γράφεις και να διαβάζεις στο Στέκι Συλλεκτών και να μου λες ότι δεν θα γνώριζες το Σταματόπουλο αν δεν είχε γράψει εδώ και δεν είνα πολλοί που ασχολούνται με το είδος Απορία Απορία;
Ok, τι να πω Απορία, πάω πάσο.
Ίσως να είναι και ο Σταματόπουλος από τους Έλληνες που γνωρίζουν περισσότερο οι έξω από τους μέσα Χαμόγελο.
Φιλικά, Νίκος
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Απρίλιος 06, 2015, 09:51:27 μμ »

 Αντωνη, οι μορφωμενοι ξενοι μπορει οντως να γνωριζουν περισσοτερα απο τον μεσο Ελληνα για το εργο των μεγαλων μορφων της αρχαιοτητας, ο μεσος ξενος οχι.
 Ο μεσος ξενος, για Ελλαδα, γνωριζει ισως μερικα προσωπα της μυθολογιας (Χολλυγουντ γαρ), αντε τον Αριστοτελη, κατι για γενετειρα της Δημοκρατιας και απο εκει και περα ηλιος, νησια και σουβλακι.
 Οι Ελληνες, να με συμπαθατε, αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια γνωριζει (χωρις φυσικα να εμβαθυνει) τις μεγαλες προσωπικοτητες και στο περιπου τι εκαναν, εκτος εαν μεγαλωσε σε καμια στανη στο βουνο και δεν πηγε ποτε σχολειο.
 Ας μην αυτομαστιγωνομαστε λοιπον.
 Καλα, ας μην ανασκολοπησουμε τον coll και τον stingray επειδη δεν γνωριζαν τον Σταματοπουλο, νομιζω μια τιμωρια στο ενα ποδι κοιτωντας την γωνια του τοιχου αρκει.
 Αλλωστε και ο ιδιος δεν μου φαινεται εκδικητικος τυπος, αν και με τους καλλιτεχνες ποτε δεν ξερεις..
Χαλαρωστε συντροφοι. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Απρίλιος 06, 2015, 09:56:56 μμ »

Είναι γεγονος ότι αν κανεις μου ζητησει να περιγραψω ΕΝΑ  μα ΕΝΑ αναμνηστικο. Απλα ΔΕΝ θα μπορεσω να το κανω.
Θα μπορούσατε καλλιστα να μου πουλήσετε καποιο από φωτο, βλέποντας άλλο εμπροσθοτυπο  από αλλου  τον οπισθοτυπο.

Απλα δεν με ενδιαφερουν καθολου.
Είναι κακο;;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Απρίλιος 06, 2015, 09:57:48 μμ »

Χαρε το 62% των μαθητων που ρωτηθηκαν τι εορταζουμε την 25η Μαρτιου δεν απαντησε σωστα
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:00:03 μμ »

Χαρε το 62% των μαθητων που ρωτηθηκαν τι εορταζουμε την 25η Μαρτιου δεν απαντησε σωστα

Δηλαδη οποιος δεν ενδιαφέρεται για αναμνηστικα δεν γνωριζει ιστορια;;
Ενδιαφερον συνειρμος . Ισως δικαιολογει τον ενδιαφερον σας  για τα αναμνηστικα,αν αυτά σας βοηθουν να μαθετε ιστορια
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:01:53 μμ »

παλιοσυριανε αλλο λεει ο Μιχαλης
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences