Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 12:34:33 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μια εκτίμηση...  (Αναγνώστηκε 5788 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 03, 2014, 12:14:06 πμ »

Πάντος είναι απο τα 5δόλλαρα αυτού του τύπου με το μεγαλύτερο τιραζ, νομίζω το συγκεκριμένο μόνο σε τέλεια κατάσταση αξίζει για slab. Κάποιος που να ασχολείτε με τα Αμερικάνικα περισσότερο να μας διαφωτίσει.
Kάνεις λάθος φίλε μου οι Ινδιάνοι και XF να είναι αξίζουν να πιστοποιηθούν,γιατί είναι νομίσματα παγκόσμιου συλλεκτικού ενδιαφέροντος και πολύ εμπορεύσιμα.
Σε αντίθεση π.χ.  με την λίρα που συναντάται τόσο ενδιαφέρον μόνο στο τόπο μας για πολλούς και ευνόητους λόγους.
Καλορίζικο φίλε μου, και με υψηλό βαθμό.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1059



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 03, 2014, 06:56:46 πμ »

Σωστος. Οι Ινδιανοι $2.5 (και μαλιστα MS) πανε συχνα ψηλοτερα κι απο $5 Ινδιανους, το δε premium ειναι τεραστιο και στις δυο περιπτωσεις, ασε δε τα πολυπληθη καλπικα. Πολυ σωστα επραξε ο Θοδωρης.

Κι εγω για 55 το ειδα ,αλλα σε 2 δευτερολεπτα διαβασα το βαθμο που τελικα πηρε, αφου πρωτη φορα το βλεπω και διαβαζω αυτο το τοπικ. Καλοριζικο, ειναι απ'τα αγαπημενα μου κομματια, ειδικα σε καταστασεις χωρις πατηκωμενο μαγουλο και/η λειωμενα φτερα στο πουλι.
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 03, 2014, 08:39:00 πμ »

Aκριβώς όπως τα λές, και μάλιστα στα $2.5 γνωστός έμπορας των Αθηνών σε καταστάσεις χάλια XF πουλά με 75% premium,δεν πιστεύω ότι είναι χαζός.
Απλώς στην Ελλάδα δεν έχουν πάρει είδηση τι παίζεται γενικότερα με τους Ινδιάνους.
Προσωπική μου άποψη, είναι νομίσματα υψηλού βεληνεκούς..

Υ.Γ. Οι δε κόπιες τους άπειρες,τυχαίο δεν νομίζω.
Πρέπει να τα ξέρεις καλά για να μην πάθεις, γι αυτό καλό είναι μόνο πιστοποιημένα για κάποιον που δεν γνωρίζει αρκετά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2014, 08:48:01 πμ από elpidoforos » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 03, 2014, 09:39:44 πμ »

Σωστος. Οι Ινδιανοι $2.5 (και μαλιστα MS) πανε συχνα ψηλοτερα κι απο $5 Ινδιανους, το δε premium ειναι τεραστιο και στις δυο περιπτωσεις, ασε δε τα πολυπληθη καλπικα. Πολυ σωστα επραξε ο Θοδωρης.

Κι εγω για 55 το ειδα ,αλλα σε 2 δευτερολεπτα διαβασα το βαθμο που τελικα πηρε, αφου πρωτη φορα το βλεπω και διαβαζω αυτο το τοπικ. Καλοριζικο, ειναι απ'τα αγαπημενα μου κομματια, ειδικα σε καταστασεις χωρις πατηκωμενο μαγουλο και/η λειωμενα φτερα στο πουλι.
+1 πραγματι!οι Συλλεκτες(και οι  Αμερικανοι ειδικοτερα) ξοδευουν τεραστια ποσα για Υψηλες καταστασεις και οντως ειναι πανεμορφα!χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 03, 2014, 10:36:06 πμ »

+1000000000000000  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences