Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 11:04:55 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κατάθεση χρημάτων σε τράπεζα  (Αναγνώστηκε 9796 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epsilon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 09:31:36 μμ »

Καλο πραγμα ειναι να το ριχνουμε στην πλακα αλλα τα πραγματα ειναι πολυ πιο σοβαρα απο οτι δειχνουν.
Καλα εκανε ο φιλος geopapai ( εαν θυμαμαι καλα ειναι τραπεζικος)και εριξε λιγο περισσοτερο φως σ'αυτους που δεν γνωριζουν η' δεν ειχαν ιδεα για τις συνναλαγες πανω απο 500€.
Αυτα ειναι που ελεγε το λ****** ο Τραγκας για Γερμανικη κατοχη, οπως και αλλοι αλλα μαλλον δεν θελαμε η' δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε γιατι ηταν και ειναι κατι πρωτογνωρο για εμας.
Η γνωμη μου για τους φιλους που τους εχει μεινει ακομα ενα 'κομποδεμα' για τα δυσκολα,γεραματα κτλ. να τα βγαλουν στο εξωτερικο και κατα προτιμηση προς 'ανατολας'.
Η γιαγια μου που εζησε κατοχη οταν την ρωτουσα να μου πει ιστοριες για το πως περνουσαν, μου ειπε μια φορα '' οι Ιταλοι στρατιωτες οταν μου χτυπουσαν την πορτα μου ζητουσαν κανα κομματι ψωμι με τυρι, τσιγαρα, κρασι.Οταν ομως ηταν Γερμανοι εμπαιναν μες στο σπιτι και το γυριζαν αναποδα για να παρουν οτι πολυτιμο υπηρχε εαν εβρισκαν καλως, εαν οχι μας χτυπουσαν και εφευγαν με φωνες(προφανως βρισιες).
Η ιστορια αυτη με τις καταθεσεις και τις κινησεις των λογαριασμων κατα εναν περιεργο τροπο μου θυμιζει το τονισμενο σημειο της ιστοριας της γιαγιας μου,
ΕΣΑΣ?

Υ.Γ Η ιστορια της γιαγιας μου ειναι αληθινη αφηγηση και οχι φανταστικη
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences