ΧΑΣΜΑ ΓΕΝΕΩΝ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΩΣ ΕΔΩ

(1/4) > >>

iceman:
Πάντως κ.herakliotis στο φόρουμ δε γράφουν άτομα μόνο άνω των 35.Και σαν κάποιος κάτω των 35 δεν μου άρεσε και πολύ η φράση σας ""Ειμαστε ατομα απο 35 εως 75 ετων οπως ξερετε , αρα δεν μιλαμε για παιδαρελια με διχως μυαλο και ωριμοτητα στο κεφαλι μας.""  Δεν με θεωρώ χωρίς μυαλό και ωριμότητα όπως και αρκετούς της ηλικίας μου.Και η ιστορία της χώρας μας νομίζω πως απέδειξε τελικά ποιες απο τις 2 ηλικίες δεν έχουν μυαλό και ωριμότητα.Δυστυχώς οι 35-65 δεν έβαλαν ποτέ μυαλό και έχουν καταστρέψει το δικό μας μέλλον.Οπότε μη νομίζεται ότι η ηλικία σας,σας έχει κάνει σοφούς και οι αποφάσεις είναι σωστές!!

strataras:
Και εσύ που βλέπεις να καταστρέφεται η χώρα σου δεν κάνεις τίποτα!
Κάθεσαι αραχτός και πίνεις την φραπεδιά σου!Και λες,δεν βαριέσαι μωρέ!
Ωραίος είσαι!
Με τέτοια μυαλά καλά κάνει και καταστρέφεται.
Και δεν αναφέρομαι,μόνο σε εσένα προσωπικά,αλλά σε όλους μας!
Τι σας ενδιαφέρει πιο πολύ;Η διαγραφή του Βασίλη,ή η χώρα που καταστρέφεται,στην οποία αυτή χώρα θα ζήσουν τα παιδιά και τα εγγόνια σας;Αλλά απ'ότι φαίνεται,δεν σας ενδιαφέρει.
Για την διαγραφή του Βασίλη,σε 2 μέρες γράφτηκαν δεκάδες μηνύματα,για τα νέα μέτρα δεν γράφτηκε ούτε ένα μήνυμα.
Και επειδή διαγράφηκε ο Βασίλης από το στέκι,ήρθε το τέλος του κόσμου;Όχι βέβαια!
Είπαμε το τέλος του κόσμου θα έρθει στις 21-12-2012!
Το μέ'ι'λ του το ξέρετε,τα τηλέφωνά του τα ξέρετε,μπορείτε να μιλάτε μαζί του 24 ώρες το 24ωρο.
Κάθε Κυριακή στην Π.Ν.Ε. θα ρουφάτε τον καφέ σας και θα τα λέτε.
Και άλλωστε διαγράφηκε μόνο από το στέκι.Υπάρχουν και 3-4 άλλα συλλεκτικά φόρουμ που μπορείτε να τον βρείτε.
Και από ότι βλέπω σε 3 μήνες θα ξαναγυρίσει στο στέκι,μπορεί και νωρίτερα,ανάλογα με την διάθεση των διαχειριστών και συντονιστών.
Αυτά είχα να πω.

iceman:
Οι νέοι πίνουν τη φραπεδιά τους όπως λές γιατί δεν υπάρχει πλέον τίποτα άλλο σε αυτή τη χώρα να κάνουν.Γιατί εσείς την καταστρέψατε.Και γι αυτό με ενόχλησε το πιο πάνω σχόλιο.Δεν φταίνε τα μυαλά των νέων που έχουν ψηφίσει μια και δυο φορές το πολύ αλλά αυτων που ψήφιζαν ως τώρα.Γιατί εκτός απο την υπογραφή και το άλλο σας έπρεπε να προσέχετε και τη ψήφο σας που τη ρίχνεται.Μια ζωή λέγατε όλοι κλεβουν αλλά καλύτερα να σας κοβόταν το χέρι παρά να αλλάζατε τη ψήφο σας.Και τους γλείφατε και τους προσκυνάγατε μήπως και φάτε και σεις τίποτα.Εσείς αδιαφορούσατε για το μέλλον των παιδιών σας.Εγώ είμαι 24 χρονών τελειόφοιτος στο Πολυτεχνείο στο τμήμα μηχανικών Η/Υ και ψάχνω σε ποια χώρα να πάω να ζήσω σαν άνθρωπος.Γιατί δεν θέλω να ζω σε μια χώρα που θα με αρμέγει σαν αγελάδα,δεν θα μου προσφέρει τίποτα(υγεία..έφτασαν οι καρκινοπαθείς να κάνουν πορείες,παιδεία..χρόνια φώναζαν οι φοιτητές και τους είχατε για τεμπέληδες και κοπανατζήδες και ποτέ δεν ακούσατε τι λένε..που απο φέτος ούτε βιβλία δεν θα δικαιούνται απο το εαρινό εξάμηνο... κτλ..),αν έχω κληρονομήσει ένα σπίτι θα το πληρώνω 125 φορές(εφορία,χαράτσι.τέλος ακινήτων,έκτακτη εισφορά και δεν ξέρω τι άλλο)ένα αυτοκίνητο τα ίδια(εφορία,τέλη κυκλοφορίας,ασφάλεια,διόδια παντού,φόρο στα καύσιμα κτλ..),δεν θα βρώ ποτέ δουλειά ή αν βρω θα είναι εξαήμερο με 8-13 ώρες δουλειές για 400€ και θα είμαι και τυχερός που τη βρήκα και αν ζήσω και πάνω απο 70 μπορεί και να πάρω και σύνταξη.Και όλα αυτά γιατί τόσα χρόνια ήσασταν βολεμένοι απο αυτό το σύστημα και βλέπατε εντελώς στενόμυαλα τον εαυτούλη σας και το παρόν.Και τώρα τι?Φταίνε όσοι νέοι λένε δεν βαριέσαι ή δεν κάνουν κάτι?Γιατί τους αφήνεται να προσπαθήσουν να ξαναχτίσουν τη χώρα αν γίνεται κάτι τέτοιο?Με νέα μέτρα νομίζεται ότι πάμε κάπου?Όλοι θα φύγουν..θα μείνουν οι γέροι..οι εντελώς αμόρφωτοι και οι αλλοδαποί.Αυτή τη χώρα φτιάξατε οπότε μην έχετε απαιτήσεις και κυρίως μην κάνετε κριτική γιατί δεν το δικαιούστε πια.Απλά βουλώστε το και ζήστε το μέλλον που μας φτιάξατε.

diaylosark:
Ωπα ρε μεγαλε ,πολυ φορα δεν πηρες;  μηπως εισαι λιγο αναιδης;για ηρεμισε λιγο ,εδω ειναι συλλεκτικο φορουμ και θεωρω οτι εαν δεν εχουν καποιοι κατι να γραψουν οχι μονο για εκτονωση καλο θα ηταν να αραξουν

solferino:
Πάντως ο iceman έχει 100% δίκιο. Οι γινείς μας φταίνε πάνω απ όλα που τους ψηφίζανε και τώρα όλοι έμεις θα πληρώσουμε για του μεγάλους που έτρωγαν απο την μεταπολίτευση και μετα.
Τι σε πειραξε daisosark? ναι , συλλεκτικο φόρουμ είναι, αλλά δεν έχει άδικο το παλικάρι. Γιατι είναι αναιδής? προσάβαλλε κανέναν? Τι λες? Όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες απο το 1974 και μετα έκλεβαν , όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι τα έξυναν, ουδεις εργαζόταν και ζούσαμε με δανεικά. Και κανένας απο τους γονεις μας δεν είχε τα κότσια να μην τους ψηφίσει και να τους στείλει σπιτι τους. Και τωρα ειμαστε υποχρεωμενοι εμεις, η νένα γενιά, να πληρώσουμε για όλους εσας..να πληρώνω τεβε για να μην παρω ποτε σύνταξη. Και ο δεητζης πασοκος συνδικαλιστής να παίρνει 3000 τον μήνα απο τα 50 του έτη.
Κουβέντα κάνουμε, όχι νομισματίκή, αλλά ενδιαφέρουσα, κακώς νομίζω σε χαλασε το σχόλιο του. Φιλικά .

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα