Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 02:37:48 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι site είναι αυτό;  (Αναγνώστηκε 10985 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 26, 2014, 08:37:41 μμ »

Με e banking δεν ειναι 1 ευρω,παρολο που ειναι εντος ΕΕ, γιατι πρεπει να κανεις επιλογη εξοδων εμβασματος our ,δηλαδη να πληρωσεις απο εδω και τα εξοδα της δικης τους τραπεζης και σε αυτη την περιπτωση σε χρεωνει η τραπεζα σου απο 12 εως 19 ευρω, αναλογα με το ποιας τραπεζας e banking χρησιμοποιεις.
Αν τα στειλεις με εξοδα εμβασματος μοιρασμενα, ναι μεν θα χρεωθεις μονο ενα ευρω, αλλα σε αυτους θα φτασει ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ποσο απο την παραγγελια και θα εχεις θεμα.
Αυτο ισχυει για ολα τα εμβασματα σε bullionαδες της ΕΕ.

Για πολυ λιγα κομματια δεν συμφερει λοιπον,για καπως περισσοτερα αυξανουν γεωμετρικα τα μεταφορικα που ζητανε,συμφερει μονο αν παρεις πολλα νομισματα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 27, 2014, 07:02:56 πμ »

Με e banking δεν ειναι 1 ευρω,παρολο που ειναι εντος ΕΕ,
Δημήτρη (αν δεν κάνω λάθος), για όσες τράπεζες έχουν το σύστημα SEPA το e-banking είναι όντως 1 ευρώ. Το πρόβλημα είναι με τις τράπεζες που έχουν το σύστημα TARGET(Λουξεμβούργο) ή άλλο (Αγ.Μαρίνος). Τότε δε δουλεύει το e-banking και η διαδικασία ολοκληρώνεται μόνο μέσω τραπέζης. Σ'αυτή τη περίπτωση η τράπεζά σου παίρνει 15 ευρώ προμήθεια και στον παραλήπτη φτάνουν λιγότερα χρήματα από αυτά που στέλνεις, γιατί κρατά προμήθεια και η τράπεζα του παραλήπτη. Ετσι δε συμφέρει ν' αγοράσεις τίποτε!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 27, 2014, 06:03:35 μμ »

Φιλε Αtha, εχω στειλει αρκετα εμβασματα σε bullionαδες στην ΕΕ (Αγγλια,Γερμανια και Αυστρια κυριως) και δυστυχως ειναι οπως το λεω.
Μεσω e banking της ΕUROBANK, με ΙΒΑΝ και SWIFT κωδικους,δηλαδη πληρως αυτοματοποιημενη διαδικασια,που υποτιθεται οτι ειναι η φτηνοτερη.
Αυτο που κανει την διαφορα,ειναι οτι αν επιλεξεις τραπεζικα εξοδα για την μεταφορα our, φτανει το ακριβες ποσο στον λογαριασμο τους μεν, αλλα πληρωνεις απο εδω τα εξοδα και των δυο τραπεζων(της δικης σου και της δικης τους) ,η eurobank αυτο το χρεωνει 19 ευρω, η Πειραιως 12.(για οποιοδηποτε ποσο απο1 ευρω μεχρι μερικες χιλιαδες)
Αν επιλεξεις εξοδα share ,θα χρεωθεις ΜΟΝΟ ενα ευρω, αλλα στον λογαρισμο του εξωτερικου θα πιστωθει το ποσο κατα λιγα ευρω μικροτερο,γιατι η εκει τραπεζα του χρεωνει του παραληπτη και αυτη εξοδα.
Αυτο εχει σαν αποτελεσμα η παραγγελια να μην ειναι λογιστικα ενταξει,γιατι το καθαρο ποσο που παραλαμβανει τελικα ειναι μικροτερο του ακριβες ποσου της παραγγελιας.
Αν τωρα ο παραληπτης ειναι ιδιωτης δεν τον νοιαζει να του εχει αφαιρεσει η τραπεζα του λιγα ευρω για το εμβασμα που πηρε, στην στελνει την παραγγελια.
Αν ομως ειναι ταληροφονιας σαραφης (οπως ειναι οι περισσοτεροι),σου ζητα να του στειλεις και τα εξοδα της τραπεζας του,οποτε φτου και απο την αρχη..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 04, 2014, 01:22:07 μμ »

εστειλα εμβασμα σε τραπεζα ΕΕ μεσω εϴνικηϛ με χρεωση 8ευρω
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 03:57:59 μμ »

Έχει και επιλογή για να παραλάβεις μετά από τρεις μήνες και δεν σου χρεώνει μεταφορικά ή έχω καταλάβει κάτι λάθος;


Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 10, 2014, 07:17:39 μμ »

Στις δημοπρασίες που κέρδισα στο εξωτερικό (SIXBIT, WAG κ.λ.π στην Marti Hervera  δε μπέρδευτηκα και πλήρωσα με δυο εμβάσματατο το ποσό )  πληρώνω με e- banking της Πειραιώς με SEPA                ( μεταφορά εμβάσματος) , έξοδα 0,5 € και ως τώρα δεν είχα καμία διαμαρτυρία για μειωμένη κατάθεση . Στην Ελλάδα ως τώρα μόνο η Εθνική μου έχει κάνει παρακράτηση 4 € για έξοδα σε αντίστοιχη πληρωμή.
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 29, 2014, 08:52:03 μμ »

Προσέξτε καλά όσοι σκέφτεστε να κάνετε παραγγελία σε αυτό το σάιτ.Έκανα μια παραγγελία και πλήρωσα με paypal.Παρέλαβα νομίσματα που όλα ήταν χτυπημένα στο rim η γραντζουνισμένα στο πεδίο.Έστειλα τα παραπονά μου με εμαίλ και μου απάντησαν οτι φταίνε τα νομισματοκοπια που τους προμηθεύουν μετά απο πολλά μηνύματα και όταν τους είπα οτι θα προβώ σε ενέργειες εναντίον τους με πήραν τηλέφωνο και με παρακάλεσαν να μην το κάνω θέμα και θα μου επέστρεφαν τα χρήματα.Όταν ζήτησα να μου αντικαταστήσουν τα χτυπημένα νομίσματα με κανονικά μου έιπαν ότι μόνο φιλαρμονικές έχουν και ότι όλα τα υπόλοιπα έχουν πρόβλημα.
Προφανώς αγοράζουν νομίσματα με μικρά προβλήματα κοπής απο τα νομισματοκοπία γιαυτο είναι και χαμηλές οι τιμές.

Προσοχή!!!
να εισαι καλα φιλε που ενημερωνεις γιατι και εγω το γλυκοκοιταγα .....αλλα κατι δεν μου εκανε
Τελικα τα "διδακρα"  δεν τα αποφευγης με τιποτα αν δεν περιμενεις


Καταγράφηκε

m42b18 isT
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:27:28 μμ »

Τα αποφευγεις Πανο μου αρκει να μην βιαζεσε!!!αστα να ερθουν μονα τους!!! μονο ετσι αποφευγεις τα διδακτρα!!!! ο Ενθουσιασμος μας παρασυρει! χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:45:36 μμ »

Τα αποφευγεις Πανο μου αρκει να μην βιαζεσε!!!αστα να ερθουν μονα τους!!! μονο ετσι αποφευγεις τα διδακτρα!!!! ο Ενθουσιασμος μας παρασυρει! χαιρετω,γιαννης.
Ναι ντε... μπαβο
Αυτο λεω να περιμενω αλλα και απο τα λαθη μαθαινει κανεις κανεις ¨ασφαλτος¨
 Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

m42b18 isT
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 30, 2014, 11:51:45 πμ »

Σιγουρα ολοι εχουμε δωσει η θα δωσουμε ποσα για Διδακτρα,αλλα αλλο να διαθεσεις ενα λογικο και Ανωδυνο ποσο!και αλλο να αγοραζουμε φυκια για μεταξωτες κορδελες!!!!και σε τιμες που χρηζουν επειτα ιατρικης βοηθειας!!!Σε Χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences