Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 10:15:50 μμ
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τούρκικο πεντόλιρο  (Αναγνώστηκε 73388 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GNikolaou11
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #165 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 01:18:01 μμ »

Που να το πάω δηλαδή...?? Δε μπορώ να βγάλω άκρη... Coll σύ τι λες σχετικά με αυτό που λέει ο Γιάννης?
Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #166 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 01:32:48 μμ »

Αγαπητε φιλε οτι σου εχει γραψει ο Γιαννης ειναι ορθοτατα. Οταν πας στο ανταλλακτηριο να τους πεις οτι δεν θελεις να σου τριψουν το νομισμα. Λογικα πρεπει να εχουν και ηλεκρονικο εργαλειο. Υπαρχουν σημερα εργαλεια που μπορουν να σου πουν ακριβη περιεκτικοτητα σε χρυσο αλλα ειναι πολυ πολυ ακριβα. Υπαρχουν και καποια που ειναι φθηνα αλλα ειναι χρησιμα για τετοιες περιπτωσεις (νομισματα). Με τα χημικα δεν μπορουν να σου πουν ακριβως. προσωπικα εχω τσεκαρει με 22αρι φαρμακο πολλα κοσμηματα (και μερικα νομισματα) αλλα μου τα βγαζει κατωτερης καθαροτητας χρυσου ενω ειναι 100% 22αρια. Τα φαρμακα αυτα θελουν και εμπειρια.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 01:51:28 μμ »

Eγω σταματω το θεμα για τι ειναι που ειναι η περιπτωση την δινετε και σεις μια κλωτσια να παει παραπερα......

Σαραφη δεν θετε. Εμπορο δε κανει, κοσμηματοπωλης αποκλειεται, για πιστοποιηση δεν θελει, ο φασματογραφος ειναι ακριβος!!!
Αφου ρε φιλαρακια βλεπετε την περιστωση μην την γα παραπανω.......
K. Νικολαου απο μενα τελος, κοψτε τα σβερκα σας γιατι κουραστηκα.
Καλα εκαναν ολοι οι υπολοιποι που την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2012, 04:46:41 μμ από coll » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 02:59:39 μμ »

ο φιλος νικολαου,οποτε βρει εργαστηριο χρυσοχοειας,η παει στην αθηνα σε κεντρικο εκτιμητη θα μαθει,και ακριβως καρατια,γραμμαρια,κλπ.πληρωνεις και σου πιστοποιουν,πολυτιμους λιθους(και ποσων καρατιων),πολυτιμα μεταλλα,κλπ.με φωτογραφια του αντικειμενου,περιγραφη γραπτως,και ενυπογραφα!οποιος θελει περισοτερα στοιχεια θα του πω διευθυνσεις γεμολογων,οπως ειναι ο φιλος παναγιωτης(κορνηλιος),απο την ομορφη κυπρο!οσο για φυλλα δαφνης και πυθικους χρησμους,δεν γνωριζω!εχετε γραψει 12 σελιδες,λογια του αερα,για μια απλη κοπια,χαιρετω,φιλικωτατα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 03:09:43 μμ »

ο φιλος νικολαου,οποτε βρει εργαστηριο χρυσοχοειας,η παει στην αθηνα σε κεντρικο εκτιμητη θα μαθει,και ακριβως καρατια,γραμμαρια,κλπ.πληρωνεις και σου πιστοποιουν,πολυτιμους λιθους(και ποσων καρατιων),πολυτιμα μεταλλα,κλπ.με φωτογραφια του αντικειμενου,περιγραφη γραπτως,και ενυπογραφα!οποιος θελει περισοτερα στοιχεια θα του πω διευθυνσεις γεμολογων,οπως ειναι ο φιλος παναγιωτης(κορνηλιος),απο την ομορφη κυπρο!οσο για φυλλα δαφνης και πυθικους χρησμους,δεν γνωριζω!εχετε γραψει 12 σελιδες,λογια του αερα,για μια απλη κοπια,χαιρετω,φιλικωτατα,γιαννηςτ.

Γιαννη προφανως δεν εχεις καταλαβει οτι επι 12 σελιδες ρωταει που να παει το ρημαδι για εκτιμηση περιεκτικοτητας,  παιζοντας την <κολοκυθια>.
Χαιρομαι που αναλαμβανει προσωπικα  το θεμα ο Κορνηλιος, να κανουμε οι υπολοιποι διαλειμμα Σαρκασμός

Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 03:35:51 μμ »

Σωτηρη και γω να βοηθησω προσπαθησα, κανενα θεμα δεν αναλαβα. απο κει και περα προς γνωση υπαρχουν ηλεκτρονικα εργαλεια των 300 400 ευρω που δεν χρειαζεται ν τριφτει το νομισμα και οχι μηχανηματα χιλιαδων . Αυτο εννουσα εγω. Απο κει και περα πραγματικα δεν με νοιαζει. 2-3 φορες που πηγα και γω να βοηθησω εδω μεσα (σε θεματα που ισως γνωριζω και κατι περισσοτερο απο πολλους ) τελοσπαντων ακουω και εξυπναδες για δαφνες και κουραφεξαλα. αντε δε ασχολουμαι και δεν ξαναγραφω κιολας. παναγιωτης
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 03:54:00 μμ »

Παναγιωτη διαγραφω κομματι απο τα λεγομενα μου το οποιο αδικα  παρεγηγησες  και τα λεμε αν θες κατ ιδιαν
Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 04:19:27 μμ »

Σωτηρη εγω οτι γραφω ουτε το διαγραφω ουτε το ξαναγραφω και ουτε και ανεχομαι να μου αλλοιωνουν αυτα που γραφω  Κλείσιμο ματιού. Ουτε κανενα παιδακι ειμαι ουτε χθεσινος ο Γιαννης με γνωρισε και προσωπικα στην αθηνα και δεν ανεχομαι απο κανενα να μου κανει τον εξυπνο χωρις καν να φταιω σε κατι.Θεωρω οτι δεν εχω κανει κανενα λαθος στο συγκεκριμενο θεμα μα κανενα και δεν χρειαζοταν να διαγραψεις τιποτα φιλε ξερω ποιος ειμαι.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 04:42:09 μμ »

Ξαναγραφω λοιπον  κατα το δυνατον οτι διεγραψα  Απορία Και στην κορφη κανελα μεγαλε Θυμός
Γιατι αναθεμα και αν καταλαβα που ειναι το προβλημα σου, και επειδη δεν ειμαι και γω παιδακι , ουτε με ενδιαφερει κιολας.
Ουτε εσυ ανοιξες το θεμα ουτε εισαι το επικεντρο αν λαθος   καταλαβες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2012, 04:52:00 μμ από coll » Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 04:55:03 μμ »

αντε παιδια καταφερατε να παρεξηγηθητε παλι για εναν καλπικο παρα. το ιντερνετ επειδη εχει τον γραπτο λογο που ο καθενας τον διαβαζει οπως θελει ευνοει τις παρεξηγησεις. Στα λιγα χρονια που ασχολουμαι εχω καταλαβει οτι μερικους ανθρωπους δεν μπορεις να τους δωσεις να καταλαβουν με τιποτα.Οταν μπαινει ενας αλεξιπτωτιστης και ρωταει για ενα νομισμα καλο ειναι να του πουμε δυο κουβεντες για το τι κρατα στα χερια του αλλα οχι να  αναλυουμε επι 15 σελιδες τα ιδια και τα ιδια γιατι γινομαστε κουραστικοι.
 Οι περισσοτεροι πριν καταληξουν σε εμας και σε ενεχυροδανειστηριο εχουν παει ,αλλωστε δεν ειναι δυσκολο υπαρχει ενα σε καθε γωνια,και την βολτα τους την εχουν κανει και ξερουν τι εχουν στα χερια τους. Απλως ζητανε να πιασουν και κατι παραπανω και αυτο ειναι απολυτως θεμιτο.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 04:59:27 μμ »

αν εμεις τωρα καθομαστε και ανλυουμε για μαχμουντιγιε και ζελανιγιε και δεν ξερω και γω τι αλλο τους φουσκωνουμε τα μυαλα και νομιζουν πως εχουν θησαυρο και πως εδω θα βρουν τον θειο απο την Αμερικη. Βεβαια απογοητευονται οικτρα γιατι τα κοροιδα τα πατησε το τρενο μαζι με τους μαγκες.Οι ανθρωποι θελουν να πουλησουν και αυτο τους ενδιαφερεςι μονο.
Μην αναλωνεστε σε θεματα του κ.λ..υ εχει τοσο ωραια θεματα οπως αυτο που ανοιξε στον Οθωνα και τοσα αλλα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:03:43 μμ »

Eτσι ειναι οπως λες .
 Για το θεμα πεντολιρο σηριαλ του χαβαλε δεν σχολιαζω το θεμα ειναι για γελια και φανταζομαι οτι οσοι παρακολουθησαν με αυτη την προυποθεση εμειναν . Κλείσιμο ματιού
Αλλα να παρεξηγουνται τα λεγομενα μου απο αλεξιπτωτιστη, να προσπαθω να επανορθωσω  χωρις να  εχω ευθυνη και η απαντηση να ειναι <εγω δεν διαγραφω και ξαναγραφω και ξερω ποιος ειμαι  >  χαλα δικαιολογημενα  την  φιλικη προσπαθεια μου νομιζω.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:14:12 μμ »

Σωτηρη δεν ξερω τι εγινε και να σου πω την αληθεια βαριεμαι να διαβαζω 15 σελιδες για ενα θεμα χωρις νοημα, τι με νοιαζει που θα παει το καλπικο πεντολιρο του ο κατ τα αλλα συμπαθεστατος Νικολαου.Ας το παει οπου θελει ,ας το παει και στον Αρη. Εσυ με τον Παναγιωτη δεν εχετε λογο να μαλωσετε.
Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:15:44 μμ »

Σωτηρη για να καταλαβω ο αλεξιπτωτιστης ειμαι εγω?/
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:19:35 μμ »

Oπως δικαιολογημενα βαριεσαι να διαβασεις ετσι και ο Παναγιωτης δεν εχει διαβασει, γι αυτο εκανα τον χαρακτηρισμο <αλεξιπτωτιστης> εξηγω  μην περεξηγηθω και  περισσοτερο.
Επιπλεον δεν καταλαβα που ειναι το προβλημα του την στιγμη που του  ζητησα να γινει διευθετηση της παρεξηγησης προσωπικα  και ενω εχω στηλει π.μ εδω και μια ωρα ,αυτος μου  απαντα τοιουτοτροπως εδω......
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences