Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 11, 2024, 09:43:59 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πολιτικες αναλυσεις  (Αναγνώστηκε 39452 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:36:01 μμ »

Το πρόβλημα δεν είναι αν υπάρχουν  μετανάστες στην Ελλάδα, μετανάστες υπάρχουν σε όλο τον κόσμο, πόσο μάλλον οι Έλληνες μετανάστες. Και εγώ μετανάστης είμαι αφού διαμένω εκτός Ελλάδας απο 23 χρόνων. Το πρόβλημα είναι τι είδους μετανάστες  υπάρχουν στην Ελλάδα και ποιός αποφάσισε για αυτό το είδος μετανάστευσης. Την απάντηση την ξέρετε ....

Ναι ρε φίλε,έφυγαν οι αμερικανικές δυνάμεις απο το Ιράκ και παράτησαν συξυλους τους προδότες φονιάδες Ιρακινους συνεργάτες τους και αυτο'ι ήρθαν στην Ελλάδα.
Το ίδιο και με τους αφγανούς,τους ρουφιάνους τους οι αμερικανοάγγλοι τους αφησαν εκεί και αυτοι ηρθαν εδω και σκοτωνουν και βιάζουν.
Που ζεις ρε φίλε ?Στην Καλιφόρνια στο Παλμ μπιτσ??
Πλάκα μας κάνεις?
Εκει οι μπάτσοι ειναι μια πιθαμή ανθρωποι και πρωτα πυροβολούν και δευτερα ρωτάνε?
Ελα να μεινεις στην Κυψέλη 3 μήνες και μετά ξαναπέσμας.........
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:37:28 μμ »

Στην Κίνα και στο Μπαγκλαντές ΟΧΙ. Στην Αφρική ΕΧΟΥΝ... Στους Αφρικανούς με αυτα που εχουν περασει με τις αποικιοκρατίες και μετα τους εμφύλιους η βία είναι στο αίμα τους μέσα. Και είναι οι μόνοι ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ.

ναι βασιλη δεν φταινε αυτοι και ολο το συστημα που εκανε την ελλαδα ασυλο. φταιει το κοριτσακι περισυ που την βιασε ο πακιστανος και την πεταξε στον βραχο . φταει και το αλλο κοριτσακι φετος που την βιασε αλλος πακιστανος . φταινε οι γειτονες μου που τους εχουν γ####ει οι γεωργιανοι στην μπουκες. φταιω εγω που προσπαθω να βρω ελληνα στο κεντρο της αθηνας και δεν βρισκω .

αλλα βλεπεις  ολοι αυτοι εχουν ανθρωπινα δικαιωματα , εγω επειδη ειμαι ελληνας εχω μονο ανθρωπινες υποχρεωσεις σε ενα φασιστικο κρατος που με τον μανδυα του δημοκρατικου ξεσκιζει μονο ελληνες .

+100
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:55:56 μμ »

Το πρόβλημα δεν είναι αν υπάρχουν  μετανάστες στην Ελλάδα, μετανάστες υπάρχουν σε όλο τον κόσμο, πόσο μάλλον οι Έλληνες μετανάστες. Και εγώ μετανάστης είμαι αφού διαμένω εκτός Ελλάδας απο 23 χρόνων. Το πρόβλημα είναι τι είδους μετανάστες  υπάρχουν στην Ελλάδα και ποιός αποφάσισε για αυτό το είδος μετανάστευσης. Την απάντηση την ξέρετε ....

Ναι ρε φίλε,έφυγαν οι αμερικανικές δυνάμεις απο το Ιράκ και παράτησαν συξυλους τους προδότες φονιάδες Ιρακινους συνεργάτες τους και αυτο'ι ήρθαν στην Ελλάδα.
Το ίδιο και με τους αφγανούς,τους ρουφιάνους τους οι αμερικανοάγγλοι τους αφησαν εκεί και αυτοι ηρθαν εδω και σκοτωνουν και βιάζουν.
Που ζεις ρε φίλε ?Στην Καλιφόρνια στο Παλμ μπιτσ??

+1000
Πλάκα μας κάνεις?
Εκει οι μπάτσοι ειναι μια πιθαμή ανθρωποι και πρωτα πυροβολούν και δευτερα ρωτάνε?
Ελα να μεινεις στην Κυψέλη 3 μήνες και μετά ξαναπέσμας.........
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:05:47 μμ »

Εγω ανήκω στους πολλούς, στα 8 εκατομμύρια. Δυστυχώς, δεν εχω 20 χρυσό, μόνο ασημένια του 60.

και τι προτίθεσε να κάνεις γιαυτό?
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:28:29 μμ »

Διαβαζω και ξανα διαβαζω το θεμα.Σε αλλα συμφωνω και σε αλλα διαφωνο .Στα τοσα ποστ δεν εχω διαβασει να λεει κανεις καποια λυση.Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει κομμα που να δωσει λυση.
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:45:41 μμ »

Η βουλη ειναι το @@@@@@@@@ με 300 πουτανες
 Η πουτανες μπορει να τις αλαξουν ναμπουν αλες
Το @@@@@@@@@ ομος οχι  θα παραμηνει εκει εκτος και εαν?Απορία??
γινει τις ποπης αλα με πιους???
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:49:21 μμ »

Η βουλη ειναι το @@@@@@@@@ με 300 πουτανες
 Η πουτανες μπορει να τις αλαξουν ναμπουν αλες
Το @@@@@@@@@ ομος οχι  θα παραμηνει εκει εκτος και εαν?Απορία??
γινει τις ποπης αλα με πιους???

Όχι Φάνη, η Βουλή δεν είναι μπουρδέλο.
Στο μπουρδέλο υπάρχει μία τάξη, υπάρχει 'νταβάς' που επιβλέπει, πληρώνεις... πηδάς... φεύγεις.
Αν η Βουλή ήταν μπουρδέλο, θα δούλευε σωστά.
Η Βουλή είναι καθρέπτης της κοινωνίας μας... είναι ζούγκλα που ο καθένας κοιτάει την πάρτη του.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
fanis
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 27, 2013, 05:19:08 μμ »

 είναι ζούγκλα που ο καθένας κοιτάει την πάρτη του.
Aκομα χειροτερα στην ζουγκλα εχει καθε ειδος θηριου και πολλα φιδια
που τρωνε μονο για επιβιωση.
Αυτοι μα φαγανε την ζωη και το ΟΝΕΙΡΟ δεν αφησαν τιποτα ορθιο
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 27, 2013, 05:19:29 μμ »

Το πρόβλημα δεν είναι αν υπάρχουν  μετανάστες στην Ελλάδα, μετανάστες υπάρχουν σε όλο τον κόσμο, πόσο μάλλον οι Έλληνες μετανάστες. Και εγώ μετανάστης είμαι αφού διαμένω εκτός Ελλάδας απο 23 χρόνων. Το πρόβλημα είναι τι είδους μετανάστες  υπάρχουν στην Ελλάδα και ποιός αποφάσισε για αυτό το είδος μετανάστευσης. Την απάντηση την ξέρετε ....

Που ζεις ρε φίλε ?Στην Καλιφόρνια στο Παλμ μπιτσ??
Πλάκα μας κάνεις?
Εκει οι μπάτσοι ειναι μια πιθαμή ανθρωποι και πρωτα πυροβολούν και δευτερα ρωτάνε?
Ελα να μεινεις στην Κυψέλη 3 μήνες και μετά ξαναπέσμας.........
Στην Santa Barbara, για λίγο διάστημα, μετά Κύπρο. Έχω ζήσει λίγο και στη Κυψέλη, σαν φοιτητής, στις καλές εποχές, όπου ανεβοκατέβαινα την Δροσοπούλου με τα πόδια νύχτα-μέρα. Αλλά είμαι γέννημα-θρέμμα Ωρωπιώτης! Την άποψη για τους μετανάστες που έχουνε κατακλύσει την Ελλάδα, οι ποιο πολλοί φονιάδες και εγκληματίες, την έχω αναφέρει πολλές φορές στο Στέκι, οπότε δεν διαφέρει και πολύ απο αυτά που λες.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 27, 2013, 05:34:38 μμ »

που τους τοποθετησαν εκεί  8 εκατομύρια μ ######ς συμπατριώτες μου και ένα κατομύριο καφροι απο το Πακιστάν με δικαίωμα ψήφου.Τα δε 8 κατομύρια μ ######ς πληρώνουν τα έξοδα διαβίωσης των 300 κοπριτών που ζουν πλουσιοπάροχα  καθώς και των υπηρετών τους,

Βασιλάκη μου είμαι ένας από τα 8 εκατομμύρια μ######, όμως όταν ψήφισα δεν έδωσα καμία εντολή να κουβαληθεί όλο το Πακιστάν εδώ.  Βασίλη μακάρι να είχα την ηλικία σου μαζί με τον όγκο σου !!!  και τότε θα έπραττα αναλόγως, ξέρεις μένω στην Πλατιά Αμερικής…. Συγγνώμη Πλατιά Λαχώρης ήθελα να πω.

 Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 27, 2013, 06:00:18 μμ »

Εγω ανήκω στους πολλούς, στα 8 εκατομμύρια. Δυστυχώς, δεν εχω 20 χρυσό, μόνο ασημένια του 60.

και τι προτίθεσε να κάνεις γιαυτό?

Να δώσω παιδεία στα παιδιά μου, να μην χρειάζονται το κράτος.
Γνώμη μου ειναι οτι πρέπει να καταρρεύσει το ισχύον σύστημα και να δοθεί μεγάλη δύναμη στην τοπική αυτοδιοίκηση. Αυτο δεν πρόκειται να γίνει με ήρεμο τρόπο, βέβαια, γιατι μπορεί να είμαστε πολλοί αλλα είμαστε ιδιώτες.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 27, 2013, 06:04:17 μμ »

Nestor34 αστο φιλε γιατί η τοπική αυτοδιοίκηση έχει ακόμα μεγαλύτερη σαπίλα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 27, 2013, 06:17:41 μμ »

και επειδή χτες δε πρόλαβα να ολοκληρώσω αυτό που ήθελα να γράψω και έμεινα μονο με φορολογικές δηλώσεις κτλ αυτό που θέλω να πω είναι ότι το σύστημα είναι σάπιο.όχι μονο οι πολιτικοί μας γιαti θεωρητικά, αλλα και πρακτικά εμάς εκφράζουν αλλα και εμείς οι ίδιοι.οποιος μπορούσε να κλέψει έκλεβε και klevei.exw ξαναπεί ότι φοροδιαφυγή υπάρχει σε όλο το κόσμο ακόμα και γερμανία και στis ΗΠΑ.
απλά εδώ οι διοικούντες κυρίως είχαν πολύ μεγάλη oreksh.sto διαταύτα με το να λέμε τι mlkes μας κυβερνάν να ξεσηκωθούμε  να βγούν τα tanks και εγώ δε ξέρω τι άλλο δε γίνεται tpt.τόσα χρονια που είμαστε σε μνημόνιο δεν έχω ακούσει/διαβάσει ένα να λέει να δουλέψουμε.
"κουρεpsαν" τις καταθέσεις στη κύπρο και το βραδυ στα παράθυρα αυτό που έλεγαν πέρα από ευθύνες κτλ ήταν ότι τώρα δε πρέπει να μείνει ούτε πιθαμή γης ακαλλιέργητη και θα τα καταφέρουμε.
δε περίμενα και δε περιμένω ποτε από καμια κυβέρνηση να με σώσει.απλά το μονο που θα πω επειδή όντως τα χρονια είναι δύσκολα και ειδικά στην αθηνα το ζείτε πιο έντονα αν μπορείτε να βοηθήσετε κάποιο συνάνθρωπο σας κάντε to.an περιμένουμε από πολιτικούς τη κάτσαμε τη βάρκα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 27, 2013, 06:22:15 μμ »

δεν διαφωνώ αλλα ειναι πιο εύκολο να ρίξεις φάπες στον δήμαρχο παρα στον πρωθυπουργό (ειμαι υπερ της βίας, όπου δεν πίπτει ο λόγος).
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 27, 2013, 06:39:32 μμ »

δεν διαφωνώ αλλα ειναι πιο εύκολο να ρίξεις φάπες στον δήμαρχο παρα στον πρωθυπουργό (ειμαι υπερ της βίας, όπου δεν πίπτει ο λόγος).
Για σοβαρά θέματα συμφωνώ και εγώ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences