Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 04:11:01 πμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μερικα λεπτα για εκτιμηση!  (Αναγνώστηκε 7800 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 22, 2014, 12:35:50 μμ »

καλησπερα σας φιλοι μου!!χρονια σας πολλα!!

λοιπον,θα ηθελα μια ''εκτιμηση'' ως προς το ποσο χαμηλο βαθμο εχουν και μια πιθανη κοστολογηση,κυριως με ενδιαφερει η κοστολογηση..τα μονολεπτα του οθωνα ειναι τα πρωτα που πεφτουν στα χερια μου,και με του 78 κλεινω αλλη μια τρυπα στου γεωργιου (λειπει του 79)..για το κρητικο 5λεπτο,δεν εχω να αναφερω κατι,παρα μονο οτι περα απο μια 20αρα,τωρα εχω και μια 5αρα,στην ιδια περιπου κατασταση..δειτε λοιπον τις φωτο και περιμενω τις απαντησεις σας!

Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 22, 2014, 12:37:16 μμ »

και τα υπολοιπα.... Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 22, 2014, 01:27:56 μμ »

μπα,μαλλον ειναι ανευ σημασιας..τελικα κακη αγορα ηταν ε? Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 22, 2014, 01:35:19 μμ »

Κωστη χαιρετω,
το να ναι κακη αγορα μονολεπτο του Οθωνα δεν νομιζω..αρκει να ηταν σε "λογικη" τιμη για την κατασταση.
Δε νομιζω οτι υπαρχει πλειαδα συλλεκτων που κλεινουν τα Οθωνικα μονολεπτα..ανετα
Τωρα για το μονο του Γεωργιου ισως να μπορουσε να βρεθει λιγο καλυτερο ..με μικρο κοστος
Καλοριζικα Κωτση να τα χαιρεσαι και καλη συνεχεια Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 22, 2014, 01:38:56 μμ »

ευχαριστω πολυ γιωργο..εσυ ποσο θα τα κοστολογουσες?η μαλλον ποσο ειναι μια λογικη τιμη για την κατασταση τους?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 22, 2014, 01:52:39 μμ »

ευχαριστω πολυ γιωργο..εσυ ποσο θα τα κοστολογουσες?η μαλλον ποσο ειναι μια λογικη τιμη για την κατασταση τους?
Kωστη αυτο εχει να κανει ..κυριως ..με το ποσο ειναι καποιος διατεθειμενος να δωσει για το Οθωνικο μονο..προκειμενου να το "κλεισει"..εκει εστιαζεται το συνολο της κοστολογησης..ετσι το βλεπω
Αλλα ο καθενας ειπαμε..σκεφτεται με τον δικο του τροπο
Καλοριζικα και παλι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 22, 2014, 01:58:17 μμ »

γιωργο,ετσι ακριβως ειναι,και εγω αυτο πιστευω για το θεμα ''κοστολογησης''..
αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω ασχοληθει καθολου με τον οθωνα..τα ελαχιστα που εχω,εχουν ερθει απο μονα τους η ''απο σποντα''..απλα σαν ''τιμη καταλογου'' ας πουμε,τι τιμη θα ειχαν? στον καταλογο που ειχε φτιαξει ο δημητρης (ποδαρας) ειδα οτι σε good-6 πιανουν απο 60 ευρω το καθενα του οθωνα,και 1 του γεωργιου.αυτο που θελω να μαθω ειναι οτι αν μπορουν να χαρακτηριστουν σε αυτον τον βαθμο η οχι,και αν οχι,η κατασταση τους σε τι τιμη θα αντιστοιχουσε?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:07:29 μμ »

Κωστη ..ο χειμωνας ηταν "βαρυς"..ισως το διαστημα που περασε να εχει ενα "discount" ..επι του
οποιουδηποτε καταλογου...ΑΛΛΑ
Το σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχουν ..Οθωνικα μονολεπτα ..για ολους  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Απο κατασταση νομιζω οτι θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν ..οπως ειπες
Τελος παντων...αν με ρωτας προσωπικα ..εγω ολο αυτο τον καιρο ..τον θεωρω
ευκαιρια για ...αγορα...οχι για πωληση
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:09:25 μμ »

οκ..ας το παρουμε απο την αναποδη..5 ευρω για το καθε οθωνικο,3 για του γεωργιου και ενα το κρητικο,ειναι καλα? η να αρχισω να κλαιω??
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:11:47 μμ »

οκ..ας το παρουμε απο την αναποδη..5 ευρω για το καθε οθωνικο,3 για του γεωργιου και ενα το κρητικο,ειναι καλα? η να αρχισω να κλαιω??
Μονο το Οθωνικο σου μονολεπτο κανει παραπανω απο απο το συνολο που εδωσες(9)   Κλείσιμο ματιού..για μενα..και παντα κατα την γνωμη μου
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:15:32 μμ »

αρα να ειμαι ευχαριστημενος ετσι? Χαμόγελο τελικα νομιζω οτι υπαρχουν ευκαιριες..αρκει να μην εισαι ανυπομονος!!
λεω να παρω και ενα μονολεπτακι του 1870,σε ελαχιστα καλυτερη κατασταση απο του 78..τι λετε?και αυτο στα 3 ευρω....
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:17:26 μμ »

συμφωνο και γω!τα ποσα που εδωσες δεν ειναι απαγορευτικα!!!
αλλωστε ο καθενας συλλεγει αυτο που του αρεσει και αυτα που σηκωνει η τσεπη του!! Κλείσιμο ματιού
αν καποια στιγμη λοιπων θα θελεις να κανεις αναβαθμιση δεν θα σκεφτεσαι αυτα, οτι τα πληρωσες μια περουσια και οτι θα χασεις λεφτα αν τα δωσεις!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
και για μενα καλη αγορα! Χαμόγελο
να τα χαιρεσε!!! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:18:17 μμ »

αρα να ειμαι ευχαριστημενος ετσι? Χαμόγελο τελικα νομιζω οτι υπαρχουν ευκαιριες..αρκει να μην εισαι ανυπομονος!!
λεω να παρω και ενα μονολεπτακι του 1870,σε ελαχιστα καλυτερη κατασταση απο του 78..τι λετε?και αυτο στα 3 ευρω....
Παρε μια δεκαδα...και φερε μου τα εννια Σαρκασμός
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:18:37 μμ »

αρα να ειμαι ευχαριστημενος ετσι? Χαμόγελο τελικα νομιζω οτι υπαρχουν ευκαιριες..αρκει να μην εισαι ανυπομονος!!
λεω να παρω και ενα μονολεπτακι του 1870,σε ελαχιστα καλυτερη κατασταση απο του 78..τι λετε?και αυτο στα 3 ευρω....

βρηκες μονολεπτο του 70 με 3 ευρω και δεν το πηρες???αυτο θα επρεπε να ειχες παρει και οχι του 78!!!
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:23:17 μμ »

Παρε μια δεκαδα...και φερε μου τα εννια Σαρκασμός
χαχαχαχαχαχα!!μακαρι να ειχε τοσα!! δωρο θα σας τα εκανα!!

βρηκες μονολεπτο του 70 με 3 ευρω και δεν το πηρες???αυτο θα επρεπε να ειχες παρει και οχι του 78!!!

δεν το πηρα γιατι το εχω ηδη ενω του 78 δεν το ειχα..αλλα τελικα βλεπω οτι ποτε δεν ειναι κακο να εχεις ενα ακομα!! Κλείσιμο ματιού  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences