Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 05:58:38 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2 Μονόλεπτα  (Αναγνώστηκε 6522 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 08:05:53 μμ »

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά και για τον κόπο σας και για το ενδιαφέρον σας.
Πραγματικά θέσατε "τον δάκτυλον επί τον τύπον των ήλων" και θα σκεφτώ διπλά και τρίδιπλα τι θα κάνω με αυτά τα νομίσματα...
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 08:14:19 μμ »

 Οπως στα λενε οι αποπανω Σαρκασμός ειναι.
 Τα χαλκινα του Κυβερνητη ,για πολλους και διαφορους λογους, δεν ευνοουνται απο το σλαμπαρισμα και ,απο οσο ξερω, οσοι ασχολουνται με αυτα δεν τα σλαμπαρουν.

 Για το θεμα της συντηρησης, ο χαλκος ειναι το πιο ατιμο και δυσκολο πραγμα γιατι εχει πολλα θεματα και συνηθως τα παλια χαλκινα εχουν ενεργα προβληματα που θελουν την σωστη επεμβαση ,αλλιως επιδεινωνεται με τον καιρο η κατασταση τους.
 Μια λυση ειναι οι εταιρειες, αλλα αυτο εχει καποιο κοστος οχι αμελητεο και πρεπει να το ζυγισει κανεις στην αποφαση του.

 Μια αλλη λυση ειναι καποιοι εμπειροι στο θεμα "συντηρηση χαλκινων" συλλεκτες (απο οσο εχω διαβασει ο Μολοσσος ασχολειται) να το αναλαβουν η να σε οδηγησουν.

 Παντως ο Κυβερνητης εχει αλλη μενταλιτε ως συλλογη, πολυ ιδιαιτερη, και δεν ειναι απλως μια ακομα κατηγορια νομισματων προς συλλογη, πρεπει να σου κολλησει το μικροβιο και να τα γουσταρεις.
 Προσωπικα, το ομολογω συντετριμμενος και τιμωρηστε με δια λιθοβολισμου Σαρκασμός, παρολο που σεβομαι πολυ ως προσωπικοτητα και ιστορικο προσωπο τον Καποδιστρια, παρολο που κατανοω απολυτα την ιστορικοτητα των χαλκινων του καθως και τις συνθηκες υπο τις οποιες τυπωθηκαν, ποτε δεν μπορεσα να πεισω τον εαυτο μου οτι "μου αρεσουν" και θα τα μαζεψω.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 08:28:55 μμ »

Σε ευχαριστώ πολύ και σένα Δημήτρη και σε καταλαβαίνω απόλυτα Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 08:33:36 μμ »

Δημητρη χαροντα, οντως αλλη κατηγορια αυτα τα κοματια. Ο φιλος παραπανω ζητησε εκτιμηση τιμης και πιστευω κανεις δεν μπορει να απαντησει με σχετικη ακριβεια σε αυτο! Ξερεις γιατι? Γιατι αυτα τα κοματια δεν χειραγωγουνται απο εμπορους! Αυτο ειναι ενα πολυ θετικο κοματι!

Επισης στο θεμα αισθητικης μου αρεσει-δεν μου αρεσει ειναι υποκειμενικο. Και εγω καποτε ειχα παρομοια αποψη, με αυτα μεχρι που πεσαν στα χερια μου μερικα κοματια και πηρα το βιβλιο του Πητερ... Τα θαυμαζεις αμεσως μολις τα πιασεις στα χερια σου, σου βγαζουν κατι χειροποιητο!! Εβαλα λοιπον στοχο να κλεισω τις ολες τις αξιες με ημερομηνιες κατι που ειναι βατο σχετικα μολις 11 νομισματα  Χαμόγελο Γιατι για ποικιλιες δεν....  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 08:37:27 μμ »

Μιας και μιλάμε για μονόλεπτα θέλω να ρωτήσω, είναι συλλέξιμα σε κάθε κατάσταση; Ακόμη κι αν σχεδόν δε φαίνεται κάτι;
Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 08:46:25 μμ »

Sp1 o καθε συλλέκτης θέτει τα standards του. Το συλλέξιμο για κάποιον, ειναι μη συλλέξιμο για κάποιον άλλο. Ανάλογα τα γούστα και προπαντός την τσέπη.
Ιάπωνα συμφωνώ μαζί σου 100%, αν πεις οτι θα αχοληθείς και με τις ποικιλίες του Κυβερνήτη δεν πρέπει να ασχολείσαι με τίποτα άλλο.
Orop πολύ ωραία, τα ζηλέυω, και πιστεύω οτι με το κατάλληλο καθάρισμα απο κάποιον γνώστη, θα αναδειχθούν πολύ
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 08:54:48 μμ »

Sp1 o καθε συλλέκτης θέτει τα standards του. Το συλλέξιμο για κάποιον, ειναι μη συλλέξιμο για κάποιον άλλο. Ανάλογα τα γούστα και προπαντός την τσέπη.
Ιάπωνα συμφωνώ μαζί σου 100%, αν πεις οτι θα αχοληθείς και με τις ποικιλίες του Κυβερνήτη δεν πρέπει να ασχολείσαι με τίποτα άλλο.
Orop πολύ ωραία, τα ζηλέυω, και πιστεύω οτι με το κατάλληλο καθάρισμα απο κάποιον γνώστη, θα αναδειχθούν πολύ
Πολύ σωστά μιλάς .Εγώ ρώτησα πώς το βλέπουν αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά το θέμα.
Σπύρος.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 09:20:21 μμ »

Orop πολύ ωραία, τα ζηλέυω, και πιστεύω οτι με το κατάλληλο καθάρισμα απο κάποιον γνώστη, θα αναδειχθούν πολύ
Φίλε μου, είναι αυτό που έγραψε πιο πίσω ο Δημήτρης, είναι να τα γουστάρεις, αυτά τα νομίσματα, ειλικρινά, προσπαθώ να πείσω το μάτι μου να τα γουστάρει, τα κοιτώ από δω τα κοιτάω από κει, ξέρω γω, δεν.... μέχρι στιγμής, τι να σου πω, τώρα... τα λεπτάκια του Γιώργη τα rb και τα bn με "φτιάχνουν" περισσότερο, καλά αν τα σκεφτώ παράλληλα με τα εικοσάρικα του 84? Εκεί δεν τα "βλέπω" καθόλου ... Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 09:24:54 μμ »

Orop πολύ ωραία, τα ζηλέυω, και πιστεύω οτι με το κατάλληλο καθάρισμα απο κάποιον γνώστη, θα αναδειχθούν πολύ
Φίλε μου, είναι αυτό που έγραψε πιο πίσω ο Δημήτρης, είναι να τα γουστάρεις, αυτά τα νομίσματα, ειλικρινά, προσπαθώ να πείσω το μάτι μου να τα γουστάρει, τα κοιτώ από δω τα κοιτάω από κει, ξέρω γω, δεν.... μέχρι στιγμής, τι να σου πω, τώρα... τα λεπτάκια του Γιώργη τα rb και τα bn με "φτιάχνουν" περισσότερο, καλά αν τα σκεφτώ παράλληλα με τα εικοσάρικα του 84? Εκεί δεν τα "βλέπω" καθόλου ... Σαρκασμός


Άρρωστε  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 09:28:35 μμ »

Orop πολύ ωραία, τα ζηλέυω, και πιστεύω οτι με το κατάλληλο καθάρισμα απο κάποιον γνώστη, θα αναδειχθούν πολύ
Φίλε μου, είναι αυτό που έγραψε πιο πίσω ο Δημήτρης, είναι να τα γουστάρεις, αυτά τα νομίσματα, ειλικρινά, προσπαθώ να πείσω το μάτι μου να τα γουστάρει, τα κοιτώ από δω τα κοιτάω από κει, ξέρω γω, δεν.... μέχρι στιγμής, τι να σου πω, τώρα... τα λεπτάκια του Γιώργη τα rb και τα bn με "φτιάχνουν" περισσότερο, καλά αν τα σκεφτώ παράλληλα με τα εικοσάρικα του 84? Εκεί δεν τα "βλέπω" καθόλου ... Σαρκασμός


Άρρωστε  Γλώσσα
Πες μου ότι μαζεύεις καποδίστριες εσύ, να πηδηχτώ από το παράθυρο....  Μεγάλο χαμόγελο Φιλί
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 09:32:22 μμ »

Θωμά (μολοσσέ) έπρεπε να δεις Καποδιστριακά μονόλεπτα στο στέκι για να γράψεις;  Μεγάλο χαμόγελο
Χωρις πλάκα τωρα, τα λεπτά του Κυβερνήτη θεωρώ πως ειναι συλλεξιμα σε κάθε κατάσταση για λόγους σπανιότητας, παλαιότητας αλλα και συνθηκών κοπής!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 09:47:59 μμ »

Πες μου ότι μαζεύεις καποδίστριες εσύ, να πηδηχτώ από το παράθυρο....  Μεγάλο χαμόγελο Φιλί


Ελπιζω να μενεις σε ισογειο  Στριφογύρισμα ματιών

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=13519.0
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 09:52:51 μμ »

Αμάάννννν  Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Misha19
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 273



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 10:21:23 μμ »

Orop πολύ ωραία, τα ζηλέυω, και πιστεύω οτι με το κατάλληλο καθάρισμα απο κάποιον γνώστη, θα αναδειχθούν πολύ
Φίλε μου, είναι αυτό που έγραψε πιο πίσω ο Δημήτρης, είναι να τα γουστάρεις, αυτά τα νομίσματα, ειλικρινά, προσπαθώ να πείσω το μάτι μου να τα γουστάρει, τα κοιτώ από δω τα κοιτάω από κει, ξέρω γω, δεν.... μέχρι στιγμής, τι να σου πω, τώρα... τα λεπτάκια του Γιώργη τα rb και τα bn με "φτιάχνουν" περισσότερο, καλά αν τα σκεφτώ παράλληλα με τα εικοσάρικα του 84? Εκεί δεν τα "βλέπω" καθόλου ... Σαρκασμός
Καλορίζικα Μιχάλη και αν τα βαρεθείς εδώ είμαστε  Σαρκασμός χαχαχαχα
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 10:26:31 μμ »

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences