Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 11:46:05 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΘΥΡΕΟΣ 1851 AU η MS;  (Αναγνώστηκε 4918 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 27, 2014, 09:40:46 μμ »

Ευχαριστώ φίλε μου για την φιλοφρόνηση αλλά ζωντάνια δεν έχει, λούστρα μηδέν,σκέτη υποβάθμιση.
Δώσμου εμένα νόμισμα ms να στο κάνω σε χρόνο μηδέν xf... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 27, 2014, 09:53:21 μμ »

Δεν το κατέχω πολύ με τους θυρεούς, αλλά με τέτοια λεπτομέρεια στο obverse ,μαλλί και κορδέλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λέτε με το ζόρι au55(άντε au58).
Εγώ θα έλεγα λόγω του ότι η φώτο δεν δείχνει λούστρα στο obverse όπως στο reverse au58 min.-ms61+ max Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 27, 2014, 10:02:06 μμ »

Kάποτε στο παρελθόν γνώρισα έναν συλλέκτη που τα μοναδικά νομίσματα που μάζευε ήταν θυρεοί,είχα την τύχη να τους δώ.
Τι να δώ το 80% ήταν xf και κάτω, ποικιλία όμως αφάνταστη κυνηγούσε ανελέητα και όλα τα die numpers των θυρεών.
Με είδε προβληματισμένο, ναι μεν αλλά του λέω οι καταστάσεις είναι μέχρι λιωμένες.
Γελώντας μου απάντησε, έχω τα πάντα στο είδος αυτό, πράγμα που δεν έχεις και δεν θα αποκτήσεις ίσως και ποτέ συλλέκτης είμαι δεν είμαι μόδιστρος.
Στην πορεία κατάλαβα ότι είχε απόλυτο δίκιο άσχετα αν τότε δεν μου άρεσε αυτό.
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 27, 2014, 10:09:48 μμ »

Δεν το κατέχω πολύ με τους θυρεούς, αλλά με τέτοια λεπτομέρεια στο obverse ,μαλλί και κορδέλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λέτε με το ζόρι au55(άντε au58).
Εγώ θα έλεγα λόγω του ότι η φώτο δεν δείχνει λούστρα στο obverse όπως στο reverse au58 min.-ms61+ max Κλείσιμο ματιού

Αστα Παναγιώτη όποιος ασχολείται με θυρεούς και ψάχνει το τέλειο στο τέλος πάει στο τρελοκομείο με συνοπτικές διαδικασίες.
Βλέπεις ο θυρεός σου δίνει το εργαλείο να ανεβάζεις και να κατεβάζεις βαθμούς. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 27, 2014, 10:16:40 μμ »

Δεν το κατέχω πολύ με τους θυρεούς, αλλά με τέτοια λεπτομέρεια στο obverse ,μαλλί και κορδέλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λέτε με το ζόρι au55(άντε au58).
Εγώ θα έλεγα λόγω του ότι η φώτο δεν δείχνει λούστρα στο obverse όπως στο reverse au58 min.-ms61+ max Κλείσιμο ματιού

Αστα Παναγιώτη όποιος ασχολείται με θυρεούς και ψάχνει το τέλειο στο τέλος πάει στο τρελοκομείο με συνοπτικές διαδικασίες.
Βλέπεις ο θυρεός σου δίνει το εργαλείο να ανεβάζεις και να κατεβάζεις βαθμούς. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Δεν έχεις άδικο, θυμάμαι που είχες ανεβάσει εσύ ή ο milou έναν θυρεό au55, ΤΡΟΜΕΡΑ undergraded........
Καταγράφηκε

elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 27, 2014, 10:21:29 μμ »

Δεν έχεις δεί τίποτα Παναγιώτη άν σε πιάσει το μικρόβιο των βαθμών με τους θυρεούς, πήγαινα καλύτερα να κάνεις τον ψαρά σε κανένα βουνό.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αυτόν λές.
Δες και την επόμενη Παναγιώτη είναι άλλος θυρεός, που είναι και κάκιστη η φωτογραφία και πές μου βαθμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2014, 10:56:01 μμ από elpidoforos » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences