Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 10:07:43 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: GEORGE V 1911 SOVEREIGN  (Αναγνώστηκε 11900 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antel28
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 09, 2013, 08:54:27 πμ »

Καλημερα σε ολους, νεος στο φορουμ και κατοχος πεντολιρου George V 1911...Για την αυθεντικοτητα του δεν μπορω να μιλησω ακομη καθως σημερα θα το παω σε γνωστους χρυσοχοους να μου πουν την αποψη τους...Με την πρωτη ευκαιρια θα το βγαλω φωτο και θα το ανεβασω για να ακουσω τις αποψεις σας απο οποιον γνωριζει βεβαια.Παιδια θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει αν υπαρχει καπου να απευθυνθω ωστε να μου κανουν επισημη πιστοποιηση οτι το νομισμα μου ειναι ''original'' ή οχι και τον βαθμο χρησιμοποιησης που του εχει γινει μεχρι τωρα? Eυχαριστω εκ των προτερων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 09:22:18 πμ από antel28 » Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 08:58:51 πμ »

αλλαξε τον τιτλο στο θεμα σου...HALF SOVEREIGN σημαινει μισολιρο  Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2015, 12:16:57 πμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 09:04:04 πμ »

Καλημερα σε ολους, νεος στο φορουμ και κατοχος πεντολιρου George V 1911...Για την αυθεντικοτητα του δεν μπορω να μιλησω ακομη καθως σημερα θα το παω σε γνωστους χρυσοχοους να μου πουν την αποψη τους...Με την πρωτη ευκαιρια θα το βγαλω φωτο και θα το ανεβασω για να ακουσω τις αποψεις σας απο οποιον γνωριζει βεβαια.Παιδια θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει αν υπαρχει καπου να απευθυνθω ωστε να μου κανουν επισημη πιστοποιηση οτι το νομισμα μου ειναι ''original'' ή οχι και τον βαθμο χρησιμοποιησης που του εχει γινει μεχρι τωρα? Eυχαριστω εκ των προτερων
Kαλημερα και σε σενα,διευκρινησε πρωτα αν ειναι half sovereign οπως αναφερεις στον τιτλο η πεντολιρο οπως αναφερεις στο κειμενο σου.Αν το πας σε χρυσοχοους θα στο τριψουν για να βγαλουν τα καρατια και αν εχεις κατι καλο στα χερια σου μετα απο την εξεταση θα εχει χασει την αξια του εκτος αν το περασεις απο φασματογραφο.Ανεβασε καλες φωτογραφιες και θα σου πουμε την αποψη μας.Πιστοποιηση υπαρχει δυνατοτητα να γινει και αν ειναι γνησιο να παρει και βαθμο αφου μελος του στεκιου ειναι επισημος αντιπροσωπος μιας απο τις δυο μεγαλες εταιρειες πιστοποιησης.
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 09:06:17 πμ »

Ακριβως ετσι..
Καταγράφηκε
antel28
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 09:27:13 πμ »

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας. Δηλαδη να μην το παω καθολου σε χρυσοχοους? Λογικα μεχρι το απογευμα θα εχω ανεβασει φωτογραφιες αλλα θα μπορεσουμε να καταλαβουμε κατι μονο μεσω αυτων? Εννοω δεν χρειαζεται να μαθω βαρος,περιμετρο,ποσα καρατια ειναι και ολα αυτα? Συγνωμη αν κανω αφελεις ερωτησεις απλα δεν γνωριζω τιποτα πανω στο αντικειμενο παρα μονο μεσα απο την ερευνα που εκανα στο διαδικτυο...(τον αλλαξα τον τιτλο)
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 10:09:13 πμ »

Οχι μην το πας σε χρυσοχοο. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Βάλε φώτο.Το 1911 κόπηκαν μόνο προυφ πεντολιρα. Με φωτο θα εξακριβωθεί αμέσως η γνησιότητα του. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
antel28
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 10:12:33 πμ »

Ευχαριστω πολυ milou σημερα θα ανεβουν φωτο και δεν νομιζω να αργησουν πολυ... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
antel28
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 11:27:41 πμ »

Δεν μπορω να τις ανεβασω γιατι μου λεει οτι ειναι μεγαλο το μεγεθος του συνημμενου...Μπορει να βοηθησει καποιος?
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 11:30:40 πμ »

Φροντιστήριο γρήγορα.  Σαρκασμός Σαρκασμός

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=7860.0

Αν δεν τα καταφέρεις πες μου να σου δώσω ένα email να μου τα στείλεις.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
antel28
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 11:39:11 πμ »

Μολις τα εστειλα με μεηλ σε ενα μελος του φορουμ να τις ανεβασει γιατι δεν τα καταφερα... Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:09:23 μμ »

οι φωτο του φίλου....

Καταγράφηκε
antel28
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:20:17 μμ »

Ποια ειναι η γνωμη σας για το νομισμα?
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:30:09 μμ »

Λέω όχι, δεν είναι γνήσιο. Αλλά άκουσε και άλλες απόψεις.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
antel28
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:33:15 μμ »

chris_1972 απο που μπορουμε να το διακρινουμε αυτο? νομιζω πως και οι φωτο δεν ειναι οι καλυτερες αλλα μια γενικη εικονα δινουν ετσι δεν ειναι?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 12:36:49 μμ »

Πεντολιρα 1911 Γεωργιου εχουν βγει μονο σε ποιοτητα proof αυτο που βλεπω απο τις φωτογραφιες δεν μου δινει την εικονα τετοιου νομισματος οποτε κατ εμε δεν ειναι γνησιο.Η αξια του???Το χρυσο που εχει επανω του σε τρεχουσα τιμη.Περιμενε να ακουσεις και αλλες αποψεις
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences