Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 08:44:56 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ταληρο 1851 στον Kunker  (Αναγνώστηκε 2952 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 10, 2011, 11:03:04 μμ »

http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewsale&sid=359&cid=12744&pg=2&search=&s=b
Για τυχον ενδιαφερομενους εχει ενα ταλληρο του '51  ο κουνκερ και το ξεκιναει στα 2000 ευρω

Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 11, 2011, 03:55:56 μμ »

χαιρετω την παρεα, εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει,για πανω απο δυο χιλαδες ευρω. περσι αγορασα,πολυ καλυτερο(μουστακι,φυλλα,μαλλια και αρκετες ακομα, λεπτομερειες με 2,700ευρω,και στην πνε πουληθηκε με ενα μικρο κτυπημα στην περιφερεια πανω στο κεφαλι, απο πεσιμο,στην τιμη των 2000ευρω.τωρα ο καθενας αγοραζει,οτι του αρεσει,και αναλογως την τιμη που θα φτασει.σιγουρα δεν ειναι ευκολο νομισμα,αλλα σε αυτην την τιμη,αρχικη κιολας?το βρισκεις καλυτερο. παντα , αυτη ειναι η γνωμη μου,οποιος ενδιαφερεται ας το προσεξει καλυτερα,το ποσο εκκινησης δεν ειναι και μικρο, στις μερες μας.με φιλικους χαιρετισμους,σε ολη την παρεα, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 12, 2011, 12:15:24 πμ »

καλησπερα σε ολη την παρεα ,δυστηχως φιλε νικο,εχω τεχνικα προβληματα,(ειδικα μαλλον),και δεν μπορω να κατεβαζω νομισματα,απο την συλλογη μου, αλλα παντως ειναι αρκετα καλυτερο της φωτογραφιας,στην αρχη ηθελα να αγορασω το αλλο.με το κτυπημα στην περιφερεια που ανεφερα,αλλα μετα μου ετυχε αυτο που εχω. αυτα τα νομισματα τα αγοραζεις μια φορα,και ετσι πηρα το καλο,που μοιαζει με αυτο που εχει η πνε στν ιστοσελιδα της.το εχουν δει αρκετα ατομα και στην λεσχη.και απο οτι μου ειπαν οτι το αγορασα αρκετα φθηνα.δεν ειναι παντως και νομισμα που δεν το βρισκεις,αλλα φαντασου,οτι για να το αγορασω περασαν αρκετα χρονια.αυτο μου εδειξε οτι δεν πρεπει να βιαζομε,γιατι και το αλλο ωραιο ηταν,αλλα ειχε το κτυπημα ακριβως πανω απο το κεφαλι,και του χαλουσε την γενικη εικονα.ελπιζω σε λιγο καιρο που θα μπορω,να το αναρτησω,στην ιστοσελιδα,αξιζει το κοπο.το εκτιμω xf με καλη σκουρα πατινα.προσοχη ομως σε αυτες τι αγορες γιατι οι  καιροι ειναι περιεργοι,ελπιζω να καταλαβες τι ενοω.με φιλικους χαιρετισμους.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 13, 2011, 09:28:27 μμ »

Γενικα αυτο που εχω καταλαβει εγω και απο οτι εχω δει υπαρχουν πολλα νομισματα προς πωληση αλλα ολοι εχουν μεινει σε αλλες εποχες και θελουν να μοσχοπουλησουν η εχουν και οι ιδιοι πληρωσει ακριβα. οπως και να εχει οποιος εχει υπομονη ανταμειβεται. εγω τσιμπησα 3 μονολεπτακια καπο (1 1828 και 2 1830 ) τελευταια και πλαιω σε πελαγη συλλεκτικης ευτυχιας!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο σημειοτεον οτι κατα καιρους μου εχουν ζητησει χιλιαρικα και δυχιλιαρα διαφοροι καλοι ανθρωποι αλλα εγω πανω απο 600 δεν εχω δοσει για μονολεπτο και τα μονολεπτα μου ειναι ολα σχετικα καλα. οποιος ασχολειται με καποδιστριες ασφαλως ξερει οτι τα μονολεπτα εχουν αρκετη δυσκολια.
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:13:58 μμ »

Παράθεση
προσοχη ομως σε αυτες τι αγορες γιατι οι  καιροι ειναι περιεργοι,ελπιζω να καταλαβες τι ενοω.

Γιάννη,αν καταλαβα καλά, υπονοείς ότι κυκλοφορούν και πλαστά,και δεν εννοώ τα κινέζικα, τάλληρα του '51;
Αν γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο,καλό είναι να μας το πεις κι εμάς.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 14, 2011, 12:22:37 πμ »

ταλληρα του 51 δεν εχω συναντησει κοπιες,αλλα πειραγμενα(λιμαρισμενα,ξαναχαραγμενα,αμα εχουν φθορες (απο τεχνιτη)κλπ.αλλα να σου πω ,στους καιρους που ζουμε ποτε δεν ξερεις.υπαρχουν παντογραφοι,που βαζεις το καλο και διπλα σου χαραζει,ακριβως με καθε λεπτομερεια την κοπια,οπως στα thaller,τα γερμανικα,ελβετικα,αυστριακα,αλλα ακριβες κοπιες,γιατι οι μητρες ειναι ακριβες.οι βουλγαροι ειναι εξπερ,σε αυτες τις κοπιες,και οι ιταλοι.σε χαιρετω και ολη την παρεα,φιλε θωμα εχεις δικιο,αμα βιαζεσαι τα χρυσοπληρωνεις ,στην ουσια ολα ερχονται μονα τους,αμα εχεις υπομονη,αλλα μας τρωε,η βιασυνη να το αγορασουμε,επειδη δεν το εχουμε,και κονομανε οι επιτηδιοι,καλο βραδυ σε ολους,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences