Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 07:52:24 πμ
Σελίδες: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 101
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση τηλεκαρτών. Ρωτάτε; Απαντάμε.  (Αναγνώστηκε 487787 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #285 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 07:23:06 μμ »

Σωστά θυμάσαι Δώρα, ο κατάλογος την έχει σαν διαφορετική έκδοση, αλλα κωδικό δεν θυμάμαι αν έχει διαφορετικό. Νομίζω οτι δέν έχει πάντως.
Το βράδυ, το τσεκάρω και ενημερώνω.  Κλείσιμο ματιού
Λοιπόν, αυτή με το μπλέ λογότυπο του ΟΤΕ, έχει 2 κωδικούς.
Τον 2100- και τον 2101-.
Οπότε σωστή η παρατήρηση της Δώρας και σωστός και ο κατάλογος που έχει τις 2 τηλεκάρτες σαν διαφορετική έκδοση.
Αρα, λάθος εγώ...   Σαρκασμός   Σαρκασμός   Σαρκασμός
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #286 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 01:05:53 πμ »

οχι δεν ειναι σε καποιο αρχαιο θ. Χαμόγελο αυτη ειναι η τηλεκαρτα http://www.grcards.com/product_info.php?cPath=23_29_30&products_id=2055
 απλως κατω απο το οτε οπως φαινεται στην φοτο αυτη π εχω εγω δεν γραφει τιραζ κτλ

Αυτη που έχεις εσύ apd, είναι έκδοσης 08/94, με 406.000 αντίτυπα, αλλα με 2 κωδικούς και 3 ποικιλίες...
Μπορείς να μας γράψεις ολόκληρο τον κωδικό της τηλεκάρτας;

ειναι εκδοσης 11/94 οπως στην φωτογραφια που ανεβασα με κωδικο2101487073

Γράφει ή δεν γράφει ημερομηνία και τιράζ αυτή που έχεις;
Στο 1 post γράφεις οτι δεν έχει και στο άλλο οτι έχει.
Αποφάσισε και ενημερωσέ και εμάς.  Κλείσιμο ματιού


δεν γραφει τιραζ και ημερομηνια απλως επειδη ειναι ιδια με τησ φωτογραφιας οπου στο σαιτ λεει 11/94 υπεθεσα οτι και αυτη ειναι  αφου στον 8/94 δεν την βρηκα σε καποιο σαιτ
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #287 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 10:54:07 πμ »

καλημερα και χρονια πολλα!!!καλα χριστουγεννα!!!
οπως σου ειπε και ο μανωλης η καρτα που μας εδειξες εχει βγει 2 φορες!μια τον 8/94 που δεν αναφερετε τιραζ και ημερομηνια πανω στην καρτα και μια 11/94 που ειναι ακριβως οπως μας εδειξες στο λινκ.
η δικια σου λοιπων αφου λες οτι δεν αναγραφει τιραζ και ημερομηνια ειναι ο καφες 1 ετσι την ονομαζει στον καταλογο του γεωργιαδη και εχει 406.000 τιραζ με κωδ 2100, 2101-0, 2101.οτι ακριβως δηλαδη σου ειπε και ο μανωλης την πρωτη φορα!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
ο δυσκολος κωδ σε κλειστη ειναι ο δευτερος και σε ανοιχτη ο πρωτος!
κοιταξε να δεις ποιον κωδ εχεις εσυ και πες μας! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
φιλικα δωρα!!!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #288 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 10:54:22 πμ »

οχι δεν ειναι σε καποιο αρχαιο θ. Χαμόγελο αυτη ειναι η τηλεκαρτα http://www.grcards.com/product_info.php?cPath=23_29_30&products_id=2055
 απλως κατω απο το οτε οπως φαινεται στην φοτο αυτη π εχω εγω δεν γραφει τιραζ κτλ

Αυτη που έχεις εσύ apd, είναι έκδοσης 08/94, με 406.000 αντίτυπα, αλλα με 2 κωδικούς και 3 ποικιλίες...
Μπορείς να μας γράψεις ολόκληρο τον κωδικό της τηλεκάρτας;

ειναι εκδοσης 11/94 οπως στην φωτογραφια που ανεβασα με κωδικο2101487073

Γράφει ή δεν γράφει ημερομηνία και τιράζ αυτή που έχεις;
Στο 1 post γράφεις οτι δεν έχει και στο άλλο οτι έχει.
Αποφάσισε και ενημερωσέ και εμάς.  Κλείσιμο ματιού


δεν γραφει τιραζ και ημερομηνια απλως επειδη ειναι ιδια με τησ φωτογραφιας οπου στο σαιτ λεει 11/94 υπεθεσα οτι και αυτη ειναι  αφου στον 8/94 δεν την βρηκα σε καποιο σαιτ

Λίγα posts πιο πίσω, έχω ανεβάσει 3 site με τηλεκάρτες. Σε αυτά θα βρεις την τηλεκάρτα που σου έγραψα.
Μου αρέσει που σε κάποιο άλλο θέμα είχες γράψει:
     Ευρωνομίσματα / 'Οτι αφορά τα Ευρωνομίσματα / Απ: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος    στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 04:57:12 μμ
καλο θα ηταν αν καποιος θελει να τοποθετηθει να διαβαζει ολη την κουβεντα για να μην επαναλαμβανομαστε


Μήπως να το έκανες και εσύ αυτό;


Φιλικά.
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #289 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 02:08:17 πμ »

Αγαπητε, warrior δεν προκειται περι προσοχης αλλα περι ελλειψης γνωσεων για τηλεκαρτες,,οποτε το δηκτικο υφος μαλλον ακυρο (ακομψο
 σε καθε περιπτωση)...προφανως δεν καταλαβα πως εχει βγει η ιδια καρτα χωρις τιραζ αλλον μηνα ,,νομιζα πως το τιραζ αναγραφεται παντα ,,γι αυτο αλλωστε και ρωτησα εξ αρχης αν μια καρτα χωρις τιραζ εχει κατι το ιδιαιτερο,,μια διατυπωση που να διευκρινιζει το οτι εβγαιναν εκδοσεις χωρις τιραζ και δεν προκειται περι λαθους θα ηταν αρκετη..το γεγονος οτι δεν το γνωριζα αυτο κατα την αποψη μ ειναι προφανες και αρα εγειρει οτι η αντιπαραθεση εγινε για να βρισκομαστε σε δουλεια, αν οντως δεν ηταν φανερο χαιρομαι που διευκρινιζεται τωρα
οσον αφορα τον κωδικο που ρωτα η δωρα εχει γραφει ανωτερω
Σε καθε περιπτωση παντως ευχαριστω για την βοηθεια και τις απαντησεις
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #290 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:36:51 πμ »

οχι δεν ειναι σε καποιο αρχαιο θ. Χαμόγελο αυτη ειναι η τηλεκαρτα http://www.grcards.com/product_info.php?cPath=23_29_30&products_id=2055
 απλως κατω απο το οτε οπως φαινεται στην φοτο αυτη π εχω εγω δεν γραφει τιραζ κτλ

Αυτη που έχεις εσύ apd, είναι έκδοσης 08/94, με 406.000 αντίτυπα, αλλα με 2 κωδικούς και 3 ποικιλίες...
Μπορείς να μας γράψεις ολόκληρο τον κωδικό της τηλεκάρτας;

 ειναι εκδοσης 11/94 οπως στην φωτογραφια που ανεβασα με κωδικο2101487073

Σε δουλειά να βρισκόμαστε... Μάλιστα, όπως θέλεις!

Εγω πάντως σου είχα απαντήσει με το 1ο μνμ. Οπως και να έχει αφού σου λύθηκε η απορία, όλα καλά.
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #291 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 05:38:37 μμ »

ολα καλα  και χρονια σου πολλα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #292 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 12:26:08 πμ »

Πρώτα πρώτα Χρόνια Πολλά.

Και μετά... άντε, κουβέντα να κάνουμε! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #293 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 09:51:24 πμ »

ολα καλα  και χρονια σου πολλα Κλείσιμο ματιού
Σε ευχαριστώ, οτι επιθυμείς και εσύ.
Υγεία πάνω απ' όλα!
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #294 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 05:17:45 μμ »

Θέλω να μου κάνετε ( οι γνώστες ) μια εκτίμηση σε μερικές κλειστές τηλεκάρτες...

1. 5/1998 πρώτη εκθεση συλλεκτικών ειδών τιράζ 1.000 κομμάτια.
2. 12/1999 Christies εκπαιδευτικα προγράμματα (1187 986058) τιράζ 35.000 κομμάτια.
3. 3/1998 Ελευθέριος βενιζέλος 2 κάρτες τιράζ 13.500 κομμάτια.
4. 8/1996 Ελληνικα υπερωκεάνια 2 κάρτες τιράζ 8.500 κομμάτια.
5 12/1996 Ελληνικα υπερωκεάνια 2 κάρτες τιράζ 10.000 κομμάτια.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #295 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 08:34:04 μμ »

καλησπερα και χρονια πολλα!!!θα προσπαθησω να σου πω τι αξια εχουν οι τηλεκαρτες που εχεις.αν και δεν εχεις ανεβασει φωτογραφιες αφου λες οτι ειναι κλειστες φανταζομαι οτι θα ειναι αψογες!! Χαμόγελο λοιπων εχουμε και λεμε
1)εδω θα ηθελα να δω φωτογραφια απο την καρτα μιας και δεν ειναι τηλεκαρτα του οτε αλλα καρτα εκθεσιακη
υποψιαζομαι ομως οτι ειναι η καρτα που αναφερετε το ονομα του γεωργιαδη απο την πισω μερια!!υποψιαζομαι μονο, για αυτο καλο θα ηταν αν μπορουσες να ανεβαζες μια φωτογραφια!!!
2)σε αυτην την τηλεκαρτα μιας και δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο απο αποψη σπανιας εννοω θεωρο οτι η τιμη της ειναι γυρω στην αναγραφομενη!δηλαδη 3-4 ευρω
3)το εννατο συλλεκτικο ζευγαρι κατα σειρα που εβγαλε ο οτε!η τιμη του κυμαινετε για το ζευγαρι γυρω στα 15-20 ευρω
4)το τεταρτο συλλεκτικο ζευγαρι κατα σειρα που εβγαλε ο οτε!η τιμη του κυμαινετε για το ζευγαρι γυρω στα 25-30 ευρω
5)το πεμπτο συλλεκτικο ζευγαρι κατα σειρα που εβγαλε ο οτε!η τιμη του κυμαινετε για το ζευγαρι γυρω στα 20 ευρω.
ελπιζω να σε βοηθησα λιγο αλλα περιμενε να πουν και τα αλλα παιδια την γνωμη τους!ισως και να κανω καπου λαθος!!!
φιλικα δωρα!!
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #296 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 08:47:50 μμ »

Σε ευχαριστω για την απαντηση επισης θελω εκτιμηση για...

1.1999 ολόκληρη σειρά Οι εννέα μόυσες
2.11/1999 Ελληνικά υπερωκεάνια Ελληνις,Νεα Ελλας τιράζ 13.000
3.5/1998 ΕΚΟ τιραζ 54.000
4.8/1998 Εθνοκας της εθνικης τραπεζας τιραζ 34.000
5.1999 ERGOCAR όλες οι κάρτες τιραζ 39.000
6.4/1999 ΣΠΑ τιραζ 34.000
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #297 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 08:59:53 μμ »

Δωρα αυτη του Γεωργιαδη ποσο παει?
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #298 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 09:21:07 μμ »

καταρχας δες εδω να μου πεις αν ειναι αυτη η καρτα!
http://www.phonecards.gr/gr/exhibition_detail.asp?action=exhibition_all&crd_code=1820

αν ειναι αυτη εγω εχω δει σε σαιτ ελληνικο και εχει πουληθει αν δεν κανω λαθος 30 ευρω!αλλα επειδη οπως σου ειπα δεν ειναι τηλεκαρτα αλλα καρτα εκθεσεων κατι σαν αναμνηστικη δηλαδη θα πρεπει να βρεις και αυτον που τις μαζευει τις συγκεκριμενες!εχουν βγει παρα πολλες,αλλα η συγκεκριμενη ειναι απο τις πρωτες που βγηκαν και αυτο τις δινει καποια αξια!!!
παμε τωρα στις αλλες που μου εγραψες
1)η σειρα η μουσες το ζευγαρι κυμαινετε γυρω στα 12-15 ευρω και ολοι οι σειρα ειναι 5 ζευγαρια αρα στο συνολο περιπου 60-75 ευρω.
2) Ελληνικά υπερωκεάνια Ελληνις,Νεα Ελλας το τριτο ζευγαρι με καραβια και η τιμη του ζευγαριου κυμαινετε στα 15-16 ευρω
3)εδω δεν εχουμε κατι σπανιο οποτε η τιμη του κυμαινετε γυρω στα 4 ευρω
4)εδω εχεις μια απο τις 5 που ειναι η σειρα,δεν ξερω ποια απο τις 5 αλλα δεν εχει μεγαλη σημασια μιας στην τιμη τους πανε το ιδιο οποια και να εχεις!υπολογιζω 3-4 ευρω
5) ERGOCAR σαν μεμωνομενες καρτες δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο η τιμη τους ειναι κοντα στην αναγραφομενη,ισως ομως να πιασεις το κατι παραπανω αν τις δωσεις ολες μαζι σαν σειρα!καμια φορα αυτα πληρωνονται λιγο παραπανω!!οχι τιποτα το τρομερο παντως!
6)και δω μια απο τα ιδια!στην αναγραφομενη αντε κανα ευρω παραπανω!!!
δυστηχως αυτες η ημερομηνιες 97-98-99 εκτος βεβαια απο τις συλλεκτικες,οι απλες καρτες δεν ειναι κατι το ιδιετερο!!εβγαλε ο οτε τοτε τοσες πολλες που χαντακωθηκαν απο μονες τους!!!!
οι καλες ημερομηνιες που παιζουν με τους κωδ,τσιπακια και γραφες ειναι 93-94 και λιγο 95! Χαμόγελο
εκει αν ειχες κλειστες θα συζηταγαμε για αλλα ποσα τωρα!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
αυτα απο μενα!!!περιμενε ομως οπως σου ειπα και την αλλη φορα και τους αλλους να τα δουν και αυτοι και να πουν την γνωμη τους!!!!ισως καπου να κανω λαθος!!!!
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #299 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 09:37:31 μμ »

ναι δωρα αυτη ειναι η καρτα...αληθεια στις παραπανω τιμες που αναφερεις υπαρχει αγοραστικο ενδιαφερον στις ημερες μας?
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Σελίδες: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 101
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences