Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:32:09 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 101
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση τηλεκαρτών. Ρωτάτε; Απαντάμε.  (Αναγνώστηκε 484043 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:59:11 μμ »

Για δείτε το παρακάτω link:

http://www.ricardo.gr/buy/siloges/tilekartes/ellada/u006-kastoria-1000-monades-kod-0100-6-93-anoihti/v/an702341902/

Πρόκειται για σφάλμα;
Προφανώς.
Οι κωδικοί που γνωρίζω εγω για την συγκεκριμένη τηλεκάρτα είναι ο '1000' και ο '1ΦΦΦ'.
Εδω μας παρουσιάζεται ο κωδικός '0100'...
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 01:21:17 πμ »

ειχα ρωτησει τον μαρκο για την συγκεκριμενη καρτα και γω μανωλη!
μου ειχε κανει πολυ εντυπωση ο κωδικος της!!!

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=8226.15

δες εδω τι μου απαντησε!!!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 09:44:14 πμ »

Είχα μια υποψία οτι μπορεί να έπαιζε κάτι τέτοιο, αλλα δεν μπορούσα να θυμηθώ πού το είχα διαβάσει.  Ντροπή
Πάντως και τα 300+€ που ζητάει, δεν τα δίνω. Σπάνια-ξεσπάνια, με αυτά τα χρήματα αγοράζω πολλές περισσότερες.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 10:48:57 πμ »

ο συγκεκριμενος κατα καιρους εχει πολυ καλες καρτες αλλα ειναι λιγο τσουχτερες οι τιμες του.αυτος ειχε και το δοκιμιο που εψαχνες!!!
μια καρτουλα ομως απο οτι ειδα την τσιμπησες!!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:08:47 πμ »

ο συγκεκριμενος κατα καιρους εχει πολυ καλες καρτες αλλα ειναι λιγο τσουχτερες οι τιμες του.αυτος ειχε και το δοκιμιο που εψαχνες!!!
μια καρτουλα ομως απο οτι ειδα την τσιμπησες!!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Το έχει ακόμα το δοκίμιο. Το ξαναέβαλε.  Κλείσιμο ματιού
Με τον Φώτη, έχω συνεργαστεί και στο παρελθόν. Μάλιστα έχω δεί απο κοντα και την Ακροκόρινθο που δίνει και όλα τα δοκίμια και σπάνια κομμάτια που έχει. Τα κουβαλάει μαζί του!
Εχουμε μιλήσει για την Ακροκόρινθο και του έχω πει οτι με ενδιαφέρει, αλλα τα 2,5 κατοστάρικα που ζηταέι, δέν τα δίνω.
Εχει και φθηνά πράγματα, αλλα τα περισσότερα είναι ακριβά. Πολύ ακριβά θα συμπλήρωνα.
Την τηλεκάρτα, δεν την τσίμπησα ακόμα...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:36:30 πμ »

εχεις δικιο δεν εχει τελειωσει ακομα η δημοπρασια!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
δεν μου λες μιας και εχετε μιλησει,οι καρτες που εχει, εκανε συλλογη και τις απεκτησε, η δουλευε μεσα στον οτε και τις απεκτησε????εχει πολλες και σπανιες καρτες και παντα το ειχα απορια πως μπορεσε και τις μαζεψε!!!
ξερεις τιποτα η δεν σου εχει πει??
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:43:49 πμ »

Δώρα, οτι και να σου πούνε, μην το πιστεύεις. Αυτο ακολουθώ εγω σε τέτοιες περιπτώσεις.
Ο καθένας που πουλάει στο παίζει συλλέκτης.
Εγω δεν το πιστεύω. Θεωρώ οτι τις αγόρασαν μέσω γνωστών στον ΟΤΕ και τις πουλάνε. Καμία αγάπη για την τηλεκάρτα δηλαδή, μόνο αγάπη για το κέρδος.
Και ίσως τις αγόρασαν και ακριβά, γι' αυτό και τις δίνουν ακριβά.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:48:00 πμ »

κατι τετειο φανταζομαι και γω!δεν μπορει, για να βρεις τετειες καρτες πρεπει να εχεις γνωστο απο μεσα!!!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:32:44 μμ »

Και το ερώτημα είναι σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις:
Είναι συλλέκτες ή απλώς πωλητές αυτοί που τα έχουν και τα πουλάνε;
Και δεν πιστεύω οτι έχουν τα συγκεκριμένα κομμάτια διπλά...
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:50:13 μμ »

κοιτα!πιστευω ο συλλεκτης που αγαπαει αυτο που κανει δυσκολα θα πουλησει την συλλογη του!εκτος και αν ειναι σε τρομερα δυσκολη θεση!και αν την πουλησει ξερει οτι δεν θα παρει τα λεφτα του πισω,ουτε τα μισα απο οτι εχει δωσει!!!αυτος τωρα που πουλαει τετεια κοματια δεν τον νοιαζει η σπανιοτητα η αν ειναι δυσκολο να βρεθουν.τον νοιαζει μονο ποσο παραπανω μπορει να πουλησει!!!
δεν λεω οτι κανουν κακως!μπορουν και το κανουν!!εχουν τα μεσα και τις βρισκουν και τις πουλανε!!!
το θεμα ειναι οτι ενας πραγματικος συλλεκτης που δεν εχει τα μεσα τι κανει???τις χρυσοπληρωνει για να τις βαλει στην συλλογη του η τις προσπερναει αδιαφορα μεχρι να βρεθει κατι αλλο!!!!για μενα εκει ειναι ολο το ζουμι της ιστοριας!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:54:28 μμ »

Μόλις έμαθα οτι site με δημοπρασίες, το οποίο χρησιμοποιούσα για 'τσεκάρισμα' τιμών και κωδικών, απο τις 15/09 θα πάψει να λειτουργεί.
Το συγκεκριμένο πάντως, το 'αντικατέστησα' ήδη με άλλο site για 'ελέγχους'.  Κλείσιμο ματιού

Το αναφέρω γιατί όπως συχνά έχουμε πεί απο τις σελίδες του Στεκιού, καλό θα ήταν να ψάχνουμε σε 2-3 διαφορετικές πηγές για να βλέπουμε κωδικούς και να συγκρίνουμε τιμές.
Οι τηλεκάρτες θέλουν ψάξιμο λόγω των διαφορετικών εκδόσεων που συναντάμε κατα καιρούς.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:57:13 μμ »

κοιτα!πιστευω ο συλλεκτης που αγαπαει αυτο που κανει δυσκολα θα πουλησει την συλλογη του!εκτος και αν ειναι σε τρομερα δυσκολη θεση!και αν την πουλησει ξερει οτι δεν θα παρει τα λεφτα του πισω,ουτε τα μισα απο οτι εχει δωσει!!!αυτος τωρα που πουλαει τετεια κοματια δεν τον νοιαζει η σπανιοτητα η αν ειναι δυσκολο να βρεθουν.τον νοιαζει μονο ποσο παραπανω μπορει να πουλησει!!!
δεν λεω οτι κανουν κακως!μπορουν και το κανουν!!εχουν τα μεσα και τις βρισκουν και τις πουλανε!!!
το θεμα ειναι οτι ενας πραγματικος συλλεκτης που δεν εχει τα μεσα τι κανει???τις χρυσοπληρωνει για να τις βαλει στην συλλογη του η τις προσπερναει αδιαφορα μεχρι να βρεθει κατι αλλο!!!!για μενα εκει ειναι ολο το ζουμι της ιστοριας!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Προσωπικά τις προσπερνάω.
Παίρνω ένα ρίσκο με αυτόν τον τρόπο, αλλα υπερβολικά χρήματα -κυρίως στις μέρες που διανύουμε- δεν τα δίνω για 1 μόνο τηλεκάρτα.
Με εξαίρεση την Ακροκόρινθο...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 01:01:09 μμ »

 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού και καλα κανεις!!!!
ποιο σιτε κλεινει????στειλε μου π.μ αν θελεις να μου πεις!γιατι κοιταω και γω κανα 2 σιτε για τιμες και τετεια!
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 01:04:40 μμ »

Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού και καλα κανεις!!!!
ποιο σιτε κλεινει????στειλε μου π.μ αν θελεις να μου πεις!γιατι κοιταω και γω κανα 2 σιτε για τιμες και τετεια!
Δώρα συγγνώμη για την ενόχληση,σου έχω στείλει πμ αν θες ενημέρωσε με.
Φιλικά Βασίλης Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:10:07 πμ »

Καλημέρα!
Θα μπορούσα να έχω μια εκτίμηση για αυτες εδω? (χοντρικα σαν πακετο θα ηθελα να τις προωθησω)

http://imageshack.us/f/543/sojm.jpg/

http://imageshack.us/f/10/ozx9.jpg/
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:18:44 πμ από sirman » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 101
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences