Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:49:52 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τηλεκάρτα 2004 Συλλεκτική!!  (Αναγνώστηκε 9238 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 08:52:23 πμ »

Στην 11 διεθνη εκθεση τηλεκαρτας και νομισματων που εγινε τον Μαιο του 2994 στη Θεσσαλονικη παρουσιαστικε μια τηλεκαρτα μεσα σε κασετινα μαζι με ενα νομισμα? μεταλλιο? (επειδη δεν εχει αξια πανω εγω θα το ελεγα μεταλλιο) με την μορφη του Μεγαλου Αλεξανδρου απο καθαρο ασημι!!! Η τηλεκαρτα κυκλοφορησε σε 800 αντιτυπα!!Το νομισμα-μεταλλιο ομως κυκλοφορησε σε 80 αντιτυπα το οποιο μαζι με την τηλεκαρτα μπηκε σε μια ομορφη κασετινα!!Ηδη η τιμη του ειναι ψηλα αλλα καθως θα περνουν τα χρονια λογω του μικρου τιραζ πιστευω οτι η συγκεκριμενη κασετινα θα αποκτηση μεγαλυτερη αξια!!Της φωτογραφιες για αυτην την κασετινα μας τις εδωσαν η Μαρια και ο Δημητρης που εχουν μια στην συλλογη τους!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
maria-dimitris
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 11:54:04 πμ »

Η κασετίνα αυτή βγήκε μόνο σε 80 κομμάτια όσα είναι και τα ασημένια μετάλλια(καθαρό ασήμι) .Μαζί με αυτά μπήκανε στις κασετίνες και 80 ζευγάρια τηλεκαρτών απο τα 800 που βγήκανε.Κυκλοφόρησε ΜΟΝΟ την ημέρα της έκθεσης οπότε καταλαβαίνετε και το πόσο μεγάλη αξία έχει.Υπάρχουν πάρα πολλοί συλλέκτες οι οποίοι δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη αυτής της κασετίνας.Η τιμή της αυτην τη στιγμή ειναι περίπου στα 70 ευρω αν και θα μπορούσε να ειναι αρκετα παραπάνω...
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 12:03:45 μμ »

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις για το νόμισμα. Είσουν σαφής.
Καταγράφηκε
Almuric
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 11:08:39 πμ »

Τον Μάϊο του 2994 έγινε η διεθνής έκθεση γι'αυτό το κομμάτι; Έκπληξη Είσαι σίγουρος; Στριφογύρισμα ματιών Τότε μιλάμε για την πιο συλλεκτική τηλεκάρτα και μετάλλιο απ'όλα μιας και..μας ήρθαν απ'το μέλλον!! Γλώσσα Αστειεύομαι φυσικά. Μεγάλο χαμόγελο Πολύ ενδιαφέρον!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2009, 12:17:44 μμ από Almuric » Καταγράφηκε

Είμαι ελεύθερος να κάνω ότι θέλουν!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 12:12:20 μμ »

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου :)Αν η καρτα αυτη παρουσιαζοταν το 2994 και την ειχαμε εμεις σημερα στα χερια μας να εισαι σιγουρος οτι ηδη θα ειχα πει στην Μαρια&Δημητρη να την εχουν πακεταρει απο Περυσι και να την ειχα στα χερια μου προπερσι Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Ζητω συγνωμη για το λαθος της ημερομηνιας αλλα δεν το διορθωνο κιολας λογο της ευθημης κουβεντας που εβγαλε!!
Μπραβο σου Almuric που το προσεξες!!Ειλικρινα δεν θα το παρατηρουσα ποτε οτι αντι του 0 πληκτρολογησα 9 !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Almuric
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 12:17:05 μμ »

Χαχα όντως! Ε όχι και συγνώμη, πάντως! Είναι διπλανά πλήκτρα και όλοι την πατάμε καμιά φορά! Χαμόγελο Να'σαι καλά!!
Καταγράφηκε

Είμαι ελεύθερος να κάνω ότι θέλουν!
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences