Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 08:56:55 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ΛΕΠΤΟ 1834  (Αναγνώστηκε 24443 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 09:57:53 μμ »

Ξανά Απορία
http://cgi.ebay.de/1-Lepton-K-1834-Griechenland-Otto-I-EXSTREM-SELTEN-/320652623723?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item4aa862bf6b
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 10:06:53 μμ »

Χα Χα Χα τον εψησε ο Δημητρης οτι κανει 2500 ευρω!! Αντε τωρα λαμογια καντε του προσφορα για 1000 - 1500 που κανει το νομισμα και να μην σας το δινει!!
Ετσι χρειαζετε να γινετε . Και σε αυτους που κανουν τις προσφορες και σε αυτους τους πωλητες που κλεινουν τις δημοπρασιες!!
Να μην μπορει το λαμογιο να αγορασει το νομισμα και να μην το πουλαει και ο αλλος περιμενωντας τα χοντρα χρηματα!!
Και οι δυο στον ασσο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 13, 2011, 09:54:29 πμ »

Νικο το νομισμα αυτο ειναι καταδικασμενο πια!! Η επομενη κινηση της πωλητριας θα ειναι να το βαλει με προσφορα και οποιος κανει την μεγαλυτερη θα το παρει!!
Βλεπεις ο <εξυπνακιας> ο εμπορακος ηθελε να το φαει για 150 ευρω και να το πουληση 1500 να βγαλει τον μηνα του ,
και ετσι στερησε σε ολη την συλλεκτικη κοινοτητα να το χτυπησουν σε μια λογικη τιμη!!
Τωρα θα κανουν ολοι προσφορες για 1500 για καμια δυο βδομαδες για να πειστει η πωλητρια οτι τοσο αξιζει!! Μεγάλο χαμόγελο
Μωρε ξανα μπραβο στον Δημητρη!!  Χαμόγελο
Ετσι να μπαινουν οι εξυπνοι στην θεση τους Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:01:13 πμ »

Επειδη θα ειναι δυσκολο να ξαναδουμε τοσο καλο νομισμα καλο θα ειναι να το εχουμε και μες στο φορουμ να το βλεπουν και οι υπολοιποι οταν οι δημοπρασιες θα εχουν σβηστει απο το ebay  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 13, 2011, 01:19:20 μμ »

ειδατε που μονοι μας ,βγαζουμε τα ματια μας.βρικουμε ενα καλο νομισμα,και θελουμε να γινουμε πλουσιοι,απληστια θα το πεις,συλλεκτικη μανια του αγοραστη?παντως εχουμε φτασει τα νομισματα στα υψη.οταν ενα μονολεπτο,και οχι τελειο κανει δυο χιλαρικα.αντε ενας νεος να ξεκινησει την συλλογη του.θα μου πειτε και ποσο να το εδινε τσαμπα?σκεφτειτε οτι δεν ειμαστε ολοι εφοπλιστες, και στις εποχες αυτες.ενταξει  τα μονολεπτα γενικως ειναι δυσκολα,αλλα ομως πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο,γιατι στο τελος,θα μεινουν μονο οι εμποροι να τα κοιτανε,γιατι ο συλλεκτης θα απελπιστει και θα τα παρατηση.το εχω δει στην πιατσα,αδριανου ,νομισματικη στις δημοπρασιες ,που ειναι ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι. για να κινηθη η αγορα, πρεπει να βαλουμε ολοι λιγο νερο στο κρασι μας.οταν υπαρχουν πελατες υπαρχει και αγορα.αυτη ειναι ηγνωμη, μου για να προχωρησει αυτο που λεμε συλλεκτισμος,γιαννηςτ
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 14, 2011, 10:18:42 μμ »

σημερα καποιος απο εμας αποκτησε ενα μονολεπτο του 34 μπραβο του και αλλα πολλα οποια επιθυμει να τα βρει
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 14, 2011, 10:51:52 μμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 14, 2011, 10:24:04 μμ »

ευτυχως παρα τις προσφορες που πιθανον να δεχτηκε δεν το κατεβασε. παντως εγω του ειχα πει οτι αν δεχτει η δικη μου προσφορα ειναι 800 και βλεπουμε αλλα δεν ηταν χαζος σαν καποιοι αλλοι τσιμπησε και 3 κατοσταρικα παραπανω  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 15, 2011, 10:54:23 πμ »

ο θωμας εχει δικιο 800ευρω για ενα μονολεπτο vf+? ειναι πολυ καλα ,δηλαδη ακυκλοφορητο ποσο θα πιασει,η του 48?και μετα απορουμε γιατι εφτασε το ελληνικο νομισμα στον θεο,οταν για καθε μονολεπτο,και οχι σπανιο δινουμε δυο και τρια χιλιαρικα,και οι καινουργιοι τα παρατανε,και οι εμποροι,(βλεπω στη αθηνα,κρατανε τετφτερι,γιατι τα δινουν με ευκολιες,προκειμενου να κανουν καποια αποσβεση)περιμενουν ποιος? λιγο φορτωμενος,θα του κανει καμμια αγορα.ειδατε στις δημοπρασιες, πως νομισματα, που στις ιστοσελιδες τα φουσκωνουμε,(με γνωμες εκ του ασφαλους) ,μενουν απουλητα?παιδια το νομισμα, δεν ειναι λιρα χρυση,που αντε να το παρουμε 10-20 ευρω παραπανω, και στην ουσια σχεδον το κεφαλαιο το εχουμε στην τσεπη μας.εδω μιλαμε για ποσα,και καθε μερα βγαινουν ευρω χρυσα,ασημενια,τι να πρωτοκανεις,οταν σε ολους μας τα οικονομικα,λιγο πολυ περιοριζονται.πανε οι εποχες,που βαζαμε και στην μπαντα που λεμε κανενα φραγκο.δεν ξερω,οκαθενας μας ειναι υπευθυνος,για τις πραξεις του,αλλα και λιγο αυτοκριτικη, δεν κανει κακο,σας κουρασα ,αλλα δεν βαριεσαι,ισως καποτε αποκτησουμε, ευγενη αμιλλα, και αφησουμε και κανεναν νεο,να μπει στον λακκο των λεωντων,χαιρετω ολη την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 15, 2011, 02:14:06 μμ »

Πολύ σωστός ο Γιάννης!!!
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 15, 2011, 05:29:43 μμ »

ο νεος κατοχος ειναι γνωστης και για να τα εδωσε παει να πει οτι το αξιζε αν δεν αξιζε δεν θα εδινε τοσα αυτο πιστευω.
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 15, 2011, 10:38:19 μμ »

φιλε μου λεωνιδα,δεν καταλαβες τον συλλογισμο μου,τα μονολεπτα ενταξει ειναι δυσκολα,αλλα οταν φθασεις με το καλο στο σημειο,να το αγορασεις,γιατι θα ειναι απο τα επομενα που σου λειπουν,τοτε ελα να με βρεις,η κρατα την φωτογραφια απο το σαιτ,για να το βλεπεις.σημερα,αυτα που τραβιουνται,ειναι τα δυσκολα(καποδιστριες,οθωνα τα σπανια,γεωργιος πιο νορμαλ),τα υπολοιπα,τα βρισκεις,γιατι σχετικα ειναι προσφατα.υπολογισε,ποσα χρηματα θελεις,μονο,για τα κυκλοφορημενα(δεν σου λεω,για σπανιοτητες)και μετα πες μου αν ποτε (στο ευχομαι),καταφερεις να  τα συγκεντρωσεις.και οι λογοι ειναι προφανεις.σου το λεω,γιατι απο οτι εχω δει,εισαι αγνος συλλεκτης, και δεν εχεις μπει στο πνευμα(κονομα)αμα βρεις καποιο καλο,οπως μερικοι με, τρυπια,λιωματα, η καπως δυσκολα,θελουν να αισχροκερδισουν,εις βαρος σου,ανεβαζοντας τις αξιες,χωρις λογω,χαιρετω,γιαννηςτ
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 15, 2011, 11:06:23 μμ »

αγαπητε γιαννιστ εγω και μονο εγω αποφασιζω για το τη θα παρω(οπως και ο καθε ενας μας) αν καποιος προσπαθησει να αισχοκερδισει να εισαι σιγουρος οτι αυτος και μονο αυτος θα ειναι ο χαμενος μιας που θα με χασει απο πελατη



επιπλεων εγω το εχω παρει αποφαση οτι δεν θα τα μαζεψω ποτε ολα οποτε και κανενα παραπανω να μου λειπει δεν τρεχει και τιποτα. σιγα σιγα και οτι μαζεψω
Καταγράφηκε

Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 16, 2011, 07:06:14 μμ »

λεωνιδα συμφωνω μαζι σου και εγω ετσι κανω υπομονη και ψαξιμο! αλιμονο σε οποιον αγχωνεται να τα βρει ολα και συντομα υπαρχουν πολοι καλοθελητες!
γι οποιον τυχον δεν το ειδε εδω ηταν το μονολεπτο. τα υπολοιπα επιδη τα εχω τα πουλαω αν καποιος ενδιαφερεται. το αρχαιο της ειπα να το κρατησει που να τρεχω στις αρχαιολογιες!!! ασε που μαλωνει και ο γιαννηςτ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150587104316&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:52:34 μμ »

λεωνιδα ,ξερεις εχεις δικιο, αφου αναγκαστηκα οι επιτηδιοι τα φτανουν στα υψη,εχεις αποδεχτει τη  μοιρα σου.ουτε εγω βιαζομαι,(μαζευω απο το75 περιπου) αλλα οταν βλεπω κατι που εχει πεντε,να το πουλανε δεκαπεντε,λεω,και εγω με το φτωχο μου το μυαλο,μηπως φταιω και εγω,που τα φτασανε στον θεο.θωμα το αλλο,γιατι το εβαλε με τα συγχρονα,δεν μπορω να καταλαβω?για να μην μπορουμε να τα παρουμε, ελληνες(σοβαρα μιλαω,περα απο τα αστεια)μαλλον για να ανεβασει την τιμη?αλλα ειναι φθηνο,τσαμπα,ηαγορα,για ενα αρχαιο το πολλυ50-70ευρω.καλο βραδυ σε ολους
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 16, 2011, 10:39:16 μμ »

δεν ειναι καθολου προβλημα τους λες να το κρατησουν και τελειωνει η ιστορια αν πεσεις σε τετοια περιπτωση
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences