Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 11:49:13 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αξιόπιστα websites πώλησης χρυσού  (Αναγνώστηκε 2858 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Koufonissiwtis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 58



Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 23, 2011, 10:45:18 μμ »

Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι νέος στο στέκι αλλά και στο χρυσό γενικότερα. Εχω διαβάσει μπόλικα από τα θέματα που έχουν δημοσιευτεί εδώ (αλλά και σε άλλες ιστοσελίδες, ελληνικές ή ξένες) προτού καταλήξω να θέσω το ερώτημά μου. Σκέφτομαι σοβαρά να "ασφαλίσω" ένα ποσό σε χρυσό και προσανατολίζομαι προς χρυσά νομίσματα (sovereigns ή krugerands). Δεν σκοπεύω δλδ σε κάποιο υψηλό κέρδος, απλά να σιγουρέψω την αξία των χρημάτων μου. Βέβαια η τράπεζα της Ελλάδος έχει πολύ ψηλό premium, κάτι το οποίο θεωρώ κοροϊδία.
Θα ήθελα λοιπόν να με ενημερώσει κάποιος ποιός άλλος αξιόπιστός dealer υπάρχει.
Κάποια site που εδρεύουν στο εξωτερικό είναι αξιόπιστα για να κάνει κάποιος αγορά μέσω internet?
Πρόσφατα ψαχνόμουν στο taxfreegold.co.uk - αρχικά βέβαια μόνο για πληροφορίες - και μου φάνηκε σοβαρό.
Έχετε κάτι άλλο υπόψη σας; Εκτός αν κάτι τέτοιο δεν ειναι και πολύ δεοντολογικό (π.χ. για λόγους διαφήμισης/προώθησης συγκεκριμένων dealer).

Ευχαριστώ πολύ
Λάμπρος
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 10:52:40 μμ »

Ριξε μια ματια στο  www.@@@@@@.gr πολλοι αναμεσα τους και εγω δραστηριοποιουμαστε στο εν λογω site.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 11:23:33 μμ »

Αγαπητε φιλε σε θεματα συλλεκτικα δεν εχουμε κανενα προβλημα να σηκωνοντε συνδεσμοι!!
Απλα αυτο που εχω να σου πω ειναι πως αν ψαχτεις καλα στην Ελληνικη αγορα, αλλα και εδω μεσα στα <Πωλουνται> θα βρεις φτηνοτερες προσφορες απο οποιδηποτε σαιτ του εξωτερικου!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences