Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:37:57 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκπομπη στο Σκαι τωρα για τον Καποδιστρια.......  (Αναγνώστηκε 5685 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 26, 2013, 10:55:32 μμ »

Εκπομπη στο σκαι τωρα για τον Καποδιστρια.
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 26, 2013, 11:22:25 μμ »

Αραγε πως θα ηταν η Ελλαδα μας αν δεν ειχαν δολοφονησει τον Κυρ Γιαννη???
Παντα βρισκουμε τροπο να βγαλουμε τα ματια μας,αυτο ειναι αξιωμα της ρατσας μας.
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 26, 2013, 11:28:53 μμ »

Ο μονος που πηγε να κανει κατι σ αυτο το @@@@@@@@@, αλλα δεν τον αφησαν οι γερμανοι...μαλλον τα ειχαν κανονισει με τους τουρκαλαδες και ηταν η σειρα τους να μας πηδηξουν. Ραγιαδες μια ζωη!!! καλα να παθουμε... μας καταντησαν αγραμματους και αμορφωτους
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 26, 2013, 11:31:56 μμ »

οι γερμανοί από που βγάζεις το συμπέρασμα?αλλου βρήκαν καταφύγιο τα παιδιά....άλλοι οι συσχετισμοί τότε και έχει ξανασυζητηθεί το θέμα γενικά
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:54:32 πμ »

Ο μονος που πηγε να κανει κατι σ αυτο το @@@@@@@@@, αλλα δεν τον αφησαν οι γερμανοι...μαλλον τα ειχαν κανονισει με τους τουρκαλαδες και ηταν η σειρα τους να μας πηδηξουν. Ραγιαδες μια ζωη!!! καλα να παθουμε... μας καταντησαν αγραμματους και αμορφωτους
Κλασσικό ελληνικό σύνδρομο... Πάντα φτάινε οι άλλοι, ποτέ εμείς ....δυστυχώς...
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:25:56 πμ »

Ο μονος που πηγε να κανει κατι σ αυτο το @@@@@@@@@, αλλα δεν τον αφησαν οι γερμανοι...μαλλον τα ειχαν κανονισει με τους τουρκαλαδες και ηταν η σειρα τους να μας πηδηξουν. Ραγιαδες μια ζωη!!! καλα να παθουμε... μας καταντησαν αγραμματους και αμορφωτους
Κλασσικό ελληνικό σύνδρομο... Πάντα φτάινε οι άλλοι, ποτέ εμείς ....δυστυχώς...
+1000!εχεις απολυτο δικιο,δεν φταιμε ποτε εμεις οι αμοιροι(ειδικα οι εκαστοτε αρχοντες),που μας αρεσει να ειμαστε τα τσιρακια του ενος η αλλου κρατους,και να γλυφουμε κανενα κοκκαλο που μας πετανε!!!εμεις κοιταμε παντα το καλο του τοπου μας και της τσεπης μας!
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:57:27 μμ »

Κλασσικό ελληνικό σύνδρομο... Πάντα φτάινε οι άλλοι, ποτέ εμείς ....δυστυχώς...

Εμείς φταίμε... αλλά και αυτοί που ιστορικά όποτε μπλέκονται έχουν καταστρέψει την Ελλάδα μας, είτε άμεσα είτε έμμεσα, ήταν 'τ' αδέλφια μας' οι Ρώσοι. Καποδίστριας, Μικρά Ασία, Β' Παγκόσμιος, Εμφύλιος... και δεκάδες άλλα 'μικρότερα' περιστατικά.
Και μη μου πείτε πάλι περί συνωμοσιών κλπ... διότι ακούστε και αυτό...
Ας μην ξεχνάμε ότι αυτός που φέρει το 'φως' (της γνώσης), ο Εωσφόρος δηλαδή, ήταν μέσα στον παράδεισο όταν πρόσφερε τον 'καρπό από το δένδρο της γνώσης' στην Εύα. Λέτε να βρίσκονταν εκεί, εν αγνοία του Παντογνώστη Θεού ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:27:52 μμ »

Δεν ξερω ποιοι απο σας θεωρειτε ''εαυτον υπεθυνο'', αλλα ειμαι σιγουρος πως αμα ρωτησουν ΕΝΑΝ-ΕΝΑΝ ολους τους ελληναραδες (διοτι ελληναραδες ειμαστε) θα πειτε ολοι οτι ''ΟΧΙ εγω δεν τους ψηφισα ποτέ!!! Εγω λοιπον, μπορω να το λεω οτι οντως δεν ψηφισα κανεναν κ@ριολη απ αυτους που μας κυβερνανε τα τελευταια 35χρονια και παρολα αυτα δεν θεωρω οτι βγαζω την ουρά μου απ εξω, ουτε οτι δεν φταιω εστω και σαν απλος συμμετοχος...επρεπε οντως να ειχα φυγει απ το μπ@υρδελο που λεγεται ελλαδα γιατι η πλειψηφια οριζε μια ζωη το μελλον μου...τα ρουσφετια, οι κλικες τα κομματοσκυλα και ολοι ΕΣΕΙΣ (δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενα) που τους ψηφισατε φερατε την κατασταση σ αυτα τα χαλια... Αμα ειχαμε ΑΝΤΡΕΣ πολιτικους και οχι πουτ@νακια των γερμανων-τουρκων η οτι αλλο στο π@υτσο, θα ειχαμε χωρα... τωρα εχουμε ενα @@@@@@@@@ με πολλες πορνες που αλλαζουμε καθε 4 χρονια...πότε οι μεν πότε οι δεν... Οποτε φιλε wavelet, οντως υπαρχουν ατομα που ΔΕΝ εχουν ευθυνη για το χαλι της ψωροκωσταινας...δεν φταιμε ολοι γι αυτο το ρημαδι. Δεν φταιω εγω για τα βολεμενα τσογλανια στο δημοσιο, ουτε για τους χαραμοφαηδες πολιτικους που εξελεξε  ο πασοκος -νδκρατης ψηφοφορος... Ξερεις ομως ποιος φταιει? Η αγραμματοσυνη μας! αγραμματοι ανθρωποι και κυριως ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΕΙΑ! και πως να εχουμε παιδεια? με 400χρονια σκλαβια? οταν η ευρωπη γνωριζε την αναγεννηση , εμεις καναμε τσιμπ@υκια στους τουρκους...
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:50:18 μμ »

Δεν μετανιώνω για ότι ψήφιζα κατά καιρούς, ούτε για ότι έχω κάνει. Μετανιώνω για αυτά που δεν έκανα, που δεν προσπάθησα να κάνω.

Στα λόγια, χτίζω ανώγια και κατώγια... όταν όμως έρθει η ώρα της ευθύνης, όλοι την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια. Και τώρα που πρέπει να κοπεί ο ομφάλιος λώρος και ήρθε η ώρα των ψυχρών και κακών αποφάσεων, τώρα φταίνε οι πολιτικοί και αυτοί που τους ψήφιζαν ή τους ψηφίζουν. Όχι φίλε μου, δεν είναι έτσι. Όλοι μπορούν να κάθονται με τις ώρες και να αναλύουν, να λένε απόψεις και να περιγράφουν το παρελθόν και το παρόν. Το θέμα είναι ποιος έχει να πει και να κάνει κάτι για το μέλλον. Και δεν βλέπω καμία πρόταση από κανέναν. Δε με νοιάζει ποιος φταίει, θα έρθει η ώρα της κρίσης και γι αυτούς, με νοιάζει ποιος μπορεί να βοηθήσει ή ακόμη και να καταφέρει, να ξεφύγουμε απ' αυτήν την κατάσταση. Και δεν βλέπω κάτι πέρα απ' αυτό που ήδη συμβαίνει, είτε μας αρέσει είτε όχι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 27, 2013, 02:16:42 μμ »

Δεν μετανιώνω για ότι ψήφιζα κατά καιρούς, ούτε για ότι έχω κάνει. Μετανιώνω για αυτά που δεν έκανα, που δεν προσπάθησα να κάνω.

Στα λόγια, χτίζω ανώγια και κατώγια... όταν όμως έρθει η ώρα της ευθύνης, όλοι την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια. Και τώρα που πρέπει να κοπεί ο ομφάλιος λώρος και ήρθε η ώρα των ψυχρών και κακών αποφάσεων, τώρα φταίνε οι πολιτικοί και αυτοί που τους ψήφιζαν ή τους ψηφίζουν. Όχι φίλε μου, δεν είναι έτσι. Όλοι μπορούν να κάθονται με τις ώρες και να αναλύουν, να λένε απόψεις και να περιγράφουν το παρελθόν και το παρόν. Το θέμα είναι ποιος έχει να πει και να κάνει κάτι για το μέλλον. Και δεν βλέπω καμία πρόταση από κανέναν. Δε με νοιάζει ποιος φταίει, θα έρθει η ώρα της κρίσης και γι αυτούς, με νοιάζει ποιος μπορεί να βοηθήσει ή ακόμη και να καταφέρει, να ξεφύγουμε απ' αυτήν την κατάσταση. Και δεν βλέπω κάτι πέρα απ' αυτό που ήδη συμβαίνει, είτε μας αρέσει είτε όχι.
Προσυπογραφω απολυτα αυτα που λες,και αυτο που καλουμαστε να κανουμε τωρα,εμεις οι Ελληνες, για το μελλον μας ειναι να μαθουμε να συνενοουμαστε.Αυτο το αγαθο της συνενοησης,δεν μας το εμαθαν στο σχολειο αλλα ουτε και τωρα το μαθαινουν στα παιδια μας.Αντιθετα διαιρει και βασιλευε επικρατει σε ολα τα επιπεδα της κοινωνιας μας.
Οταν μαθουμε να επικοινωνουμε μεταξυ μας,ολες οι κοινωνικες,πολιτικες, θρησκευτικες,αθλητικες και οτι αλλες ομαδες της χωρας και δεν χρειαζομαστε πλεον πολιτικους για να επικοινωνουμε μεταξυ μας στο στυλ χαλασμενο τηλεφωνο,τοτε και μονο τοτε ισως κατι αλλαξει στην χωρα μας.
Μεχρι τοτε,καλη τυχη σε ολους μας.
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
criskal
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 194



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 27, 2013, 02:42:16 μμ »

Οτι πιο σωστο διαβασα για το θεμα,ανθρωποι σκεπτομενοι ορθα, που δινουν ελπιδα οτι θα υπαρξει ενα καλυτερο μελλον για τα παιδια μας,γιατι η δικη μας γενια ευθυνεται, αλλος λιγοτερο αλλος περισσοτερο, γι αυτην την κατασταση.
Καταγράφηκε

θελω να γυρισω στα παλια
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:37:56 μμ »

Δεν μετανιώνω για ότι ψήφιζα κατά καιρούς, ούτε για ότι έχω κάνει. Μετανιώνω για αυτά που δεν έκανα, που δεν προσπάθησα να κάνω.
Οποτε φιλε μου, οταν ειδες οτι με την πρωτη σου επιλογη στις εκλογες δεν αλλαξε κατι, ως προς την πορεια της χωρας, τις επομενες εκλογες ψηφισες διαφορετικα?  Επισης οταν παλι και σ αυτες τις εκλογες σε προδωσαν, ε τοτε στις παραεπομενες ψηφισες το τριτο κομμα? σωστα τα λεω? γιατι αν βλεπεις οτι δεν αλλαζει κατι στον τοπο σου (και νοιαζεσαι γι αυτον), το πιο ΄''λογικο'' ειναι να αλλαξεις αυτους που κυβερνανε. εσυ επραξες ετσι? γιατι αν δεν επραξες, φασκεις κ αντιφασκεις... αν παλι δεν μετανοιωνεις και νομιζεις οτι αυτες οι κυβερνησεις που περασαν απ την ελλαδα  εκαναν εργο...τι να πω... περαστικα?

Στα λόγια, χτίζω ανώγια και κατώγια... όταν όμως έρθει η ώρα της ευθύνης, όλοι την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια.

Εννοωντας?  Ποια λογια και ποιες πραξεις? Ποιος την εκανε με ελαφρα, γιατι δεν σε πιανω? Μια ευκαιρια ειχαμε σαν λαος να τους στειλουμε στον αγυριστο στις τελευταιες εκλογες και εμεις τι καναμε? ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΒΓΑΛΑΜΕ!!! Γι αυτο τρελαινομαι οταν ακουω παραπονα για το χαρατσι , το τεβε, την ακριβεια, την δημευση περιουσιας... ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΕΣ ΠΑΛΙ ΡΕ ΗΛΙΘΙΕ ΑΝΘΡΩΠΕ...ΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ?  (δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα, το καταλαβαινεις)

 Και τώρα που πρέπει να κοπεί ο ομφάλιος λώρος και ήρθε η ώρα των ψυχρών και κακών αποφάσεων, τώρα φταίνε οι πολιτικοί και αυτοί που τους ψήφιζαν ή τους ψηφίζουν.
Ε ποιοι φταινε? οι αμερικανοι? αν δεν φταιμε εμεις που τους βγαλαμε και αυτοι που τα ετρωγαν? ποιος φταιει? δεν σε καταλαβαινω....

Όχι φίλε μου, δεν είναι έτσι. Όλοι μπορούν να κάθονται με τις ώρες και να αναλύουν, να λένε απόψεις και να περιγράφουν το παρελθόν και το παρόν. Το θέμα είναι ποιος έχει να πει και να κάνει κάτι για το μέλλον.
 Και δεν βλέπω καμία πρόταση από κανέναν.
   και επειδη δεν βλεπεις προταση απο κανεναν? τι πρεπει να γινει? η να στο πω καλυτερα... επειδη δεν βλεπεις προταση σωστη ''για εσενα''  τι προτεινεις να γινει? ...να ξαναβγουν οι ιδιοι μηπως και αλλαξει κατι? πιστευεις πως πρεπει αυτοι οι ανθρωποι να ειναι στην εξουσια? δηλαδη εχουν σχεδια για το μελλον?

Δε με νοιάζει ποιος φταίει, θα έρθει η ώρα της κρίσης και γι αυτούς, με νοιάζει ποιος μπορεί να βοηθήσει ή ακόμη και να καταφέρει, να ξεφύγουμε απ' αυτήν την κατάσταση. Και δεν βλέπω κάτι πέρα απ' αυτό που ήδη συμβαίνει, είτε μας αρέσει είτε όχι.
 εμενα ομως με νοιαζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ποιος φταιει... και δυστυχως ρουφιανους, δοσιλογους και καθαρματα-προδοτες ειχε, εχει και θα εχει πολλους αυτη η ρημαδα η χωρα. Με ενδιαφερει η ιστορια της πατριδας μου και ολα αυτα θα μεινουν γραμμενα σε καποια βιβλια για να βλεπουν οι νεοτεροι τι λαος ημασταν ειμαστε και θα ειμαστε...γιατι αυτα απ οτι βλεπω δεν αλλαζουν (κρυφα βεβαια μην τα διαβασουν τα παιδια στα σχολεια και μαθουν την αληθεια)...αν εσας δεν σας ενδιαφερει ειναι αλλο θεμα
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:44:19 μμ »

μία η λύση,πάρτε το πρέφα,

ζήτω ο Θεός των Ελλήνων,Ζήτω το έθνος(ΕΛΛΗΝΕΣ),ζήτω ο στρατός,ζήτω τα τεθωρακισμένα! Άνεση
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 27, 2013, 03:58:58 μμ »

Γεια σου Βασιλη,εδω Λευτερης.
Με τα οπλα εγιναν πολλα εως τωρα, αλλα προκοπη δεν ειδε κανεις σε τουτο τον κοσμο που ζουμε.
Ισως το μυαλο να ειναι καλυτερος τροπος να λυσουμε τα προβληματα μας,αλλα πρωτα πρεπει να μαθουμε να το χρησιμοποιουμε σωστα προς οφελος μας και βεβαια αυτο πρεπει να γινει μεσο της παιδειας και της εκπαιδευσης.
Απο εκει πρεπει να αρχισουμε.
Με τα οπλα απλα πλουτιζουμε αυτους που υποτειθεται οτι θελουν το καλο μας.
Δασκαλο (Κυβερνητη) πρεπει να βρουμε εναν εντιμο ανθρωπο,φιλοπατρη και δικαιο,να εισαι βεβαιος οτι υπαρχουν, αλλα δυστυχως, για ολους μας, δεν τους θελει κανεις.
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 27, 2013, 04:41:27 μμ »

Δε θέλω να επεκτείνω την άποψή μου περισσότερο. Δεν θ' αρέσει σε πολλούς. Προς το παρόν ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε, τουλάχιστον συζητήσαμε... ενώ κάποιοι δεν το έπραξαν και παρέδωσαν την εντολή σχηματισμού κυβέρνησης χωρίς καν να το σκεφτούν.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences