Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 02:21:54 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 δολαριο σε κερμα του 1865  (Αναγνώστηκε 22397 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:48:13 μμ »

βλεπω οτι αφησες τις ευγενιες και το ριξες στα γαλλικα.
το κινεζικο που αγορασες για μερικα ευρω δεν μπορει να πουληθει εδω μεσα.
κοροιδα δεν υπαρχουν πια  τα πατησε το τρενο
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:51:11 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :Dπραγματικα δεν θυμαμαι τι βαθμολογια ειχαμε στο δημοτικο..(φαντασου τι παιδι ημουν) ειπα Α επειδη ξερω απο τον μικρο μου Σαρκασμός Σαρκασμός
αληθεια τι βαθμους ειχαμε Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:52:27 μμ »

εγώ εχω αποφοιτήσει απο το δημοτικό με άριστα. Στο γυμνάσιο τα θαλάσσωσα.
και εγω στο δημοτικο ολα Α τα ειχα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
είσαστε όλοι αγράμματοι ...ουστ
ποσα μπιτονια λαδι εδινε ο πατερας σου για να σου βαλουν Α?
 Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Εγω παντως ειπα 20 χρονων μαμα και θελαν να με κανουν δικηγορο,,,, Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
που στο Αμερικα? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:53:10 μμ »

10 παιρνατε εσεις και 9αρια ,,,εγω 10 με τονο γιατι ημουν εξ Αμερικης και ειχα bonus...
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:54:54 μμ »

αλεξη μου το νομισμα σου δεν ειναι γνησιο.. το σχεδιο αυτο χρησιμοποιηθηκε μονο για το quarter dollar! δεν ειναι και ασημενιο... ειναι fantacy κομματι.. και δεν νομιζω οτι ειναι κινεζικο (υπαρχουν ομωε και κινεζικα!!) αλλα αμερικανικη ιδιοτικη κοπη οχι πολι καλη...και βγηκε πριν το 1972.... αλλα ειναι φανταστικο... κι οχι κανονικο... ΔΕΝ ειναι νομισμα!! καποιος απλα το εκοψε σαν novelty ή promotion... ή και για λαμογιες μιας και πολλοι προσπαθουσαν να ξεγελασουν κοσμο με αυτα...

το γνησιο δολλαριο του 1865 ειναι ασημενιο και σαν σχεδιο εχει την γνωστη seated Liberty! ακομα και στην αλλη μερια.. ο αετος ειναι διαφορετικος!

στην φωτογραφια σου λοιπον διακρινω να γραφει πανω οτι ειναι κοπια! δες στο κενο στα φτερα του αετου... τι γραφει πολυ αχνα;; FAC απο την μια πλευρα και SIMIL απο την αλλη.... ειναι σε αχνη τυπωση!

το FACSIMIL ειναι απο την λεξη FACSIMILE που ειναι παραπλησιο του Copy, Replica κτλ...

οταν τα λαμογια προσπαθουσαν να τα δωσουν σε ανυποψιαστους... πολλες φορες εξυναν το facsimil... (γι αυτο και ηταν αχνο.... γιαν α φευγει ευκολα.. οποτε ενω αυτος που τα εκανε ηταν νομιμος...τα νομισματα ευκολα με λιγη επεξεργασια... Κλείσιμο ματιού ).... για να μην υπαρχει πανω... τα εδιναν δε σαν ασημενια που ηταν και αγαπητα στους αμερικανους αλαλ και στους ξενους... συλλεκτες και μη!

δεν εχει αξια... αν και καποιοι ισως να δινουν ελαχιστα ευρω.. 2-3 απλα για να εχουν ενα για πλακα! τωρα για την τιμη που ειδες... μπορει να ειναι για το γνησιο κερμα! αν δεν ειναι.... ο πωλητης ειναι ειτε λαμογιο που προσπαθει να γδυσει ανυποψιαστους νεους συλλεκτες ή ειναι αδαης και δεν ξερει τι εχει και νομιζει οτι εχει θησαυρο! απο τιμες εχω δει τις τρελλες... αλλα χωρις να σημαινει οτι ειναι και σωστες!
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:55:35 μμ »

Ποιο αμερικα ρε Αντωνη?5 χρονων ηρθα ολα εδω τα εβγαλα,,,Α δημοτικου τη μιση στο χωριο,,,,εχεις παει σχολειο στο χωριο?μια αιθουσα 40 παιδια ολες οι ταξεις......#### τα γελια...
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:56:58 μμ »

ρε Νικο σε παραδέχομαι ........μας εστειλε να απαυτοθουμε ομαδικως...εσυ ομως Κυριος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 16, 2013, 07:59:02 μμ »

καλά αφήστε το καταλάβαμε.....όλα τα τζόβενα εδώ είναι μαζεμένα Γλώσσα


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


νίκο καλο "απαυτομα" από τον κυρ αλέξη   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 16, 2013, 08:00:25 μμ »

αμα ειδες σ αυτες τις φωτογραφιες φιλε νικο να γραφει fascimil παω πασο.εχεις βιονικο ματι
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 16, 2013, 08:03:30 μμ »

αμα ειδες σ αυτες τις φωτογραφιες φιλε νικο να γραφει fascimil παω πασο.εχεις βιονικο ματι
Αναργυρε εγω το εχω πει εδω και μηνες και δεν με ακουτε ειναι ....εξωγήινος.....
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 16, 2013, 08:29:01 μμ »

τι εγινε? πηγατε ολοι εκει που ειπε ο φιλος??
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 16, 2013, 08:30:48 μμ »

χαχαχαχαχαχα στο τελος θα το πιστεψω κι εγω οτι ειμαι εξωγηινος! χαχαχαχαχαχα

αναργυρε μου... αν προσεξεις καλα στο κενο που κανουν τα φτερα... αναμεσα τους... κατι αχνοφαινετε... Κλείσιμο ματιού

ειναι κριμα να γραφονται ασχημιες γιατι δεν ξερει καν με ποιους μπορει να μιλαει... και δεν λεω για το στυλ... ξερεις ποιος ειμαι εγω κτλ... ολοι καποιοι ειμαστε... αλλα μεσα στο φορουμ υπαρχουν και μεγαλοι ανθρωποι και παιδια ανηλικα αλαλ υπαρχουν και κυριες! δεν ειναι σωστο λοιπον.... μιας και πρεπει να υπαρχει ενας καποιος σεβασμος! ελπιζω να ανακαλεσει η αλεξης! να βοηθησουμε προσπαθουμε... οχι να τσακωθουμε! πιθανον να παρεξηγησε τον γραπτο λογο...  πιθανον να μην ειδε οτι η καχυποψια πολλων να πηγαζει απο το οτι υπηρξαν φορες που...

τωρα.. για τα "αλματα" ευκολο ειναι με τοσες τουριστριες εδω.. ημεδαπες ή αλλοδαπες... και μιας και απο την αρχαιοτητα υπαρχει το.... ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα... ζητω συγνωμμη απο τις γλυκητατες κυριες του φορουμ... κι ελπιζω να μην με παρεξηγησουν.... ειμαι καλο παιδι! Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2013, 08:42:26 μμ από NMS » Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 16, 2013, 08:44:47 μμ »

θα ηθελα να μου εξηγησεις απο που πηγαζει η σιγουρια σου οτι δεν ειναι πλαστο;
φιλικα Αναργυρος    παρακαλω τους υπολοιπους φιλους να μην γραψουν οσο αφορα την γνησιοτητα,μεχρι να μας απαντησει ο φιλος Αλεξης πως ειναι σιογυρος για την γνησιοτητα του νομισματος του.

μ αρεσει παιδια ομως που ζητησα αν γινεται να περιμενετε λιγο
Αναργυρε δεν αντεχα αλλο να μη στειλω,απο πολυ πιο πριν ηθελα.ενταξει ειμαι νεος και ασχετος αλλα ειπαμε Κλείσιμο ματιού
Νικο για να το ψαξεις λιγο εισαι σιγουρα ανθρωπος Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 16, 2013, 09:38:25 μμ »

Πριν κανα μηνα μια γνωστη της γυναικας μου μου εφερε ενα ασημενιο 30δραχμο του 1963 μιας και ξερει οτι ασχολουμαι με συλλεκτικα!Το κρατουσε στην θυριδα της για χρονια!Μου το εδειξε και μου ειπε οτι το πουλαει επειδη της λειπουν 300 ευρω για το ρευμα!Της ειπα οτι η αξια του ειναι το πολυ 10 ευρω!Τσαντιστηκε και δεν μας ξαναμιλησε απο τοτε!!Επισης σε καποιους ειπε οτι πηγα να της το φαω τσαμπα!!
Δυστυχως φιλοι μου καποιοι εχουν καποια νομισματα που τα φυλανε και περιμενουν σε μια δυσκολη στιγμη να τα πουλησουν για να ξελασπωσουν!Μολις μαθαινουν ομως την πραγματικη τους αξια πεφτουν απο τα συννεφα!Καλο θα ηταν να μην τους αποπαιρνουμε!Ας τους αφησουμε στο....ονειρο τους Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 16, 2013, 09:43:51 μμ »

Γιαννη μου εχει τυχει και μενα,,,,τι λες μωρε μου ειπε?αυτα (δυο 30ρια του 64)αξιζουν μια περιουσια...εβγαλα και εγω ενα της το εδωσα και τις ειπα παρτο να εχεις μιαμιση περιουσια τωρα,,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences