Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 11:07:44 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΑΣΗΜΕΝΙΩΝ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ  (Αναγνώστηκε 28531 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 18, 2012, 11:16:32 πμ »

Αγαπητέ φίλε παρατήρησε στο e-coins ότι το νόμισμα είναι proof με βαθμούς καθαρότητας 958 ίσως πρόκειται για καμία αναμνηστική έκδοση σε αυτό θα μας διαφωτίσουν οι ειδικότεροι από μένα αλλά γενικά το συγκεκριμένο ηλεκτρονικό κατάστημα έχει λίγο "φεύγατες" τιμές. Το άλλο κατάστημα που αναφέρεις είναι  πιο κοντά στις πραγματικές τιμές. Από αυτό εχω ψωνίσει στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα αξιοπιστίας. Αφού σκοπεύεις να αγοράσεις από επένδυση τα νομίσματα proof δεν σου κάνουν γιατι σε αυτα πληρώνεις υπεραξία. Αυτό που πρέπει να σε ενδιαφέρει είναι να αγοράζεις όσο πιο κοντά στην τιμή διαπραγμάτευσης του ασημιού. Υπάρχουν νομίσματα πολύ κοντά στην τιμή όπως τα αυστριακά τα καναδέζικα του Μεξικού και τα αμερικάνικα. Αυτα μπορείς εύκολα να τα βρεις από ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού(για πιο φθηνά σε σχέση με τα ελληνικα ) η αν βάλεις μια αγγελία στα ζητούνται εδώ στο στέκι και είμαι σίγουρος ότι θα βρεις. Φιλικα Χρήστος
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 18, 2012, 01:42:12 μμ »

το εγλεζικο britannia βγαινει σε 958 και οχι σε 999 οπως ολα τα αλλα bullion.
και εδω οι αγλλοι θελουν να ξεχωριζουν.
ειναι ομως απο τα ομορφοτερα σε σχεδιο και απο τα πιο καλοφτιαγμενα.Το νομισμα της φωτο δεν ειναι προυφ.Αν ηταν θα το εγραφε
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 18, 2012, 02:21:58 μμ »

Ευχαριστώ Ανάργυρε για την διευκρίνηση της καθαρότητας του ασημιού στο συγκεκριμένο νόμισμα. Δεν θα ξεχάσω πότε την διαφορά αυτή. Στα χαρακτηριστικά του νομίσματος στο e-coins αναφέρει ποιότητα proof και πιστοποιητικό αυθεντικότητας όπως έγραψες. Εάν αλλά λέει και αλλά δείχνει ας βγάλει ο κάθε ένας τα συμπεράσματά του. Φίλε μου καλώς ήρθες στο στέκι, διάβασε τα θέματα σιγά σιγά και θα μάθεις και εσυ όπως και εγώ πάρα πολλά και ακόμη περισσότερα από τις απορίες και απαντήσεις που δίνονται σε πραγματικό χρόνο.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:12:23 μμ »

Και τι σημασια εχει ρε παιδια αν ειναι 958 η 999 οι βαθμοι? Αφου στην τελικη ολα τα επενδυτικα μια ουγγια ασημι εχουν και τοσο αξιζουν. Απλως οι βρεταννιες ειναι λιγο πιο βαριες απο τα υπολοιπα
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 18, 2012, 04:33:32 μμ »

δεν εχει καμμια απολυτως σημασια spykat .η διαφορα ειναι πολυ  μικρη
Καταγράφηκε
podaskos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 09:10:31 πμ »

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων. Ήδη πήρα στα χέρια μου τα πρώτα νομίσματα από το electa και τα βρίσκω πολύ καλά. Ταυτόχρονα μελετάω όσο μπορώ τα παλιότερα μηνύματα του φόρουμ. Ωριμάζω (δεν μου αρέσει το Γηράσκω) αεί διδασκόμενος ...
Καταγράφηκε
thanozz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 26, 2013, 05:45:10 μμ »

καλησπέρα!
είμαι νεός στο φόρουμ και θα με ενδιεφερε αγορά ασημένιων νομισμάτων για επένδυση.
όποιος - α φίλος - η γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει για αγορά από διαδίκτυο (Ελλάδα - Εξωτερικό) ή άλλο μέλος του forum ας το κάνει.

Ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 26, 2013, 05:57:08 μμ »

Φίλε μου καλησπέρα μπορείς να βρεις ασημένια νομίσματα εδώ στις πωλήσεις, υπάρχουν φίλοι που κατά καιρούς πουλάνε ασημένια νομίσματα. Θα σε παρακαλέσω να μην ανοίγεις συνεχώς το ίδιο θέμα. 
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
thanozz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 27, 2013, 12:22:32 πμ »

κατανοητό...
γνωρίζετε και καποια site, ελληνικά ή εξωτερικού, αξιόπιστα και με ανταγωνιστικές τιμές?
ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 27, 2013, 01:44:54 μμ »

Καλησπέρα, μια καλή επιλογή είναι και τα ασημένια 10 ευρα της Τράπεζας της Ελλάδας,λογω κρίσης τους έχουν ξεμείνει κομμάτια του 2005.2006.είναι σχεδόν μιας ουγγιάς, σε κασετίνα με πιστοποιητικό στα 40 ευρώ το κομμάτι.Λόγω περιορισμένης κοπής μπορεί να αποκτήσουν ικανοποιητική συλλεκτική αξία στο μέλλον.Εγώ πήγα και τα πήρα.Αν σε ενδιαφέρει δες εδώ

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Euro/Notes-coins/Collectors/default.aspx

φιλικά
Κώστας
Καταγράφηκε
thanozz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 27, 2013, 04:33:40 μμ »

τα παρηγγειλα!
πηγα στην ΤΤΕ (επαρχεία) κατα το μεσημεράκι και μου ειπαν να παω αυριο γτ χρειαζεται χρόνος στα διαδικαστικά...  Έκπληξη
τεσπα, ανυπομονώ να τα πάρω στα χέρια μου!
ειναι 5!
της ελληνικής προεδρίας 2003, Δίον, Δίας, Βάλια Κάλντα και Μαυρόπευκα.
μου φαίνεται πως αποκτώ το μικρόβιο σιγά - σιγά! :-)
ευχαριστώ για την απάντηση και κάθε πρόταση καλοδεχούμενη είτε ΤΤΕ (τώρα που μας μάθανε :-) ), είτε από φίλους συνφορουμίτες (βλέπω κάποιες ανταγωνιστικές τιμές!)
2 παρατηρήσεις ως νέος στο... άθλημα.!
έχει ΦΠΑ το αργυρό και όχι το χρυσό? γιατί?
κάποια χρυσά της ΤΤΕ 2012 (mini κάτι), προσφέρονται για επένδυση?
ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 27, 2013, 04:43:33 μμ »

Φιλε μου αν γκουγλαρης στο ιντερνετ για νομισματα θα βρεις πολλα μαγαζια.Σε γενικες γραμες ειναι πανακριβα (αν και ορισμενες φορες  εχουν λογικες τιμες).Θα σε συμβουλευα να κοιτας συχνα στις πωλησεις εδω στο στεκι,αν κανεις υπομονη (μεγαλο προτερημα αν εισαι νεος) θα βρεις τα παντα.Παντως ειναι καλη αρχη τα νομισματα απο την τραπεζα.
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 27, 2013, 07:02:14 μμ »

Το ασήμι είναι βιομηχανικό μέταλλο με χρήση σε διάφορους τομείς όπως στα ηλεκτ. κυκλώματα.Οπότε έχει ΦΠΑ.
Κατά τη γνώμη μου και ο χρυσός θα έπρεπε να έχει ΦΠΑ αλλά διεθνείς συνθήκες το απαγορεύουν.Προφανώς γιατί έτσι αρέσει στους ισχυρούς..
Καταγράφηκε
thanozz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 27, 2013, 08:31:34 μμ »

Στάλθηκε από: lefmaggos 

Εισαγωγή παράθεσης

Φιλε μου αν γκουγλαρης στο ιντερνετ για νομισματα θα βρεις πολλα μαγαζια.Σε γενικες γραμες ειναι πανακριβα (αν και ορισμενες φορες  εχουν λογικες τιμες).Θα σε συμβουλευα να κοιτας συχνα στις πωλησεις εδω στο στεκι,αν κανεις υπομονη (μεγαλο προτερημα αν εισαι νεος) θα βρεις τα παντα.Παντως ειναι καλη αρχη τα νομισματα απο την τραπεζα.

@ lefmaggos
είμαι τόσο νέος, όσο να κάνω υπομονή πλέον  Κλείσιμο ματιού


 Εστάλη στις: Σήμερα στις 07:02:14 μμ
 Στάλθηκε από: donsoc1 

Εισαγωγή παράθεσης

Το ασήμι είναι βιομηχανικό μέταλλο με χρήση σε διάφορους τομείς όπως στα ηλεκτ. κυκλώματα.Οπότε έχει ΦΠΑ.
Κατά τη γνώμη μου και ο χρυσός θα έπρεπε να έχει ΦΠΑ αλλά διεθνείς συνθήκες το απαγορεύουν.Προφανώς γιατί έτσι αρέσει στους ισχυρούς..


@dondoc1

σαφώς εξυπηρετεί κάποιους αυτό. εμάς??

να σας ευχαριστήσω για τις σύντομες απαντήσεις σας.
ανυπομονώ για αυριο! πρωϊ - πρωϊ ΤΤΕ!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
soilworker
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 44



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 25, 2013, 04:50:09 μμ »

Αρκετά καλή περίπτωση είναι και το Vatea.de
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences