Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 10:09:41 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσο 5 δραχμες 1876 ...ebay  (Αναγνώστηκε 27754 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 28, 2013, 02:32:08 μμ »

Eγω παντως ειδα σημερα και 5δρχ και 10 δρχ 1876 απο φιλο ο οποιος πηγε Ιταλια για να τα παρει και μου τουμπαραν τα ματια απο την ομορφια τους.Επειδη ειναι μελος και εδω τον προτρεπω να ανεβασει φωτογραφιες και των δυο για να εχουν την τυχη ολοι να τα δουν εστω και ετσι.Αν δεν θελει μπορει να τα στειλει σε μενα να τα ανεβασω εγω(τις φωτογραφιες εννοω Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο)
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 28, 2013, 03:36:14 μμ »

Η πλάκα είναι ότι έτσι όπως χτυπιέται, θα ανεβεί.
Μπήκαν και 2-3 'ξένοι'... θα γελάσουμε.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 28, 2013, 03:38:15 μμ »

Eγω παντως ειδα σημερα και 5δρχ και 10 δρχ 1876 απο φιλο ο οποιος πηγε Ιταλια για να τα παρει και μου τουμπαραν τα ματια απο την ομορφια τους.Επειδη ειναι μελος και εδω τον προτρεπω να ανεβασει φωτογραφιες και των δυο για να εχουν την τυχη ολοι να τα δουν εστω και ετσι.Αν δεν θελει μπορει να τα στειλει σε μενα να τα ανεβασω εγω(τις φωτογραφιες εννοω Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο)

εγω θελω να μου τα χαρισει

δεν ειδες που καθησα διπλα του

υγ παντα τετοια καλοριζικα
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 28, 2013, 05:12:19 μμ »

Σε ειδα βρε πως δεν σε ειδα,μεχρι και που του κερασες τον καφε ειδα Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 28, 2013, 07:32:30 μμ »

Τα ελεγα εγω , τα ελεγα , μια ωρα θελει ακομη και εχει ξεφυγει!!
Να δω που και πως θα το σπρωξεις μετα δικε μου Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 28, 2013, 07:39:18 μμ »

Στα τελευταια 5 λεπτα να δεις τι θα γινει Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 28, 2013, 08:52:39 μμ »

Μπραβο  Έκπληξη Έκπληξη  635 ευρω για ενα κολλημενο 5δραχμο  Σφραγισμένα χείλη  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:01:28 μμ »

Eιδες?
Τοχασα γμτ!!
Παρα 490 ευρω και θα γινωταν δικο μου!!  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:17:48 μμ »

Λοιπον θα ηθελα να εκφερω μια προσωπικη μου αποψη!Το συγκεκριμενο νομισμα παρολο που ειναι βγαλμενο απο κοσμημα ΔΕΝ παυει να ειναι ενα σπανιο κομματι με 9000 κομματια μονο σε ολο τον κοσμο!Δεν μπορω να καταλαβω την αποψη καποιων οτι ενα νομισμα το αποκταμε μονο και μονο για να το πουλησουμε στα λεφτα του ή να βγαλουμε κατι!!!Και τι εγινε αν ειναι απο κολληση;Ειμαι σιγουρος οτι ο πλειοδοτης του δεν εχει σκοπο να το αποχωριστει ποτε και θα περιμενει με αγωνια και προσμονη να το παρει στα χερια του κοιτωντας καθε μερα το ταχυδρομειο του!!
Ποσοι απο μας εχουμε νομισματα που δεν προκειται να πιασουν τα λεφτα τους!!Εγω πιστευω ολοι μας!Αλλα ειμαστε ευτυχισμενοι που τα εχουμε!!!Αυτο ειναι ΣΥΛΛΕΚΤΙΣΜΟΣ!!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:22:10 μμ »

Λοιπον θα ηθελα να εκφερω μια προσωπικη μου αποψη!Το συγκεκριμενο νομισμα παρολο που ειναι βγαλμενο απο κοσμημα ΔΕΝ παυει να ειναι ενα σπανιο κομματι με 9000 κομματια μονο σε ολο τον κοσμο!Δεν μπορω να καταλαβω την αποψη καποιων οτι ενα νομισμα το αποκταμε μονο και μονο για να το πουλησουμε στα λεφτα του ή να βγαλουμε κατι!!!Και τι εγινε αν ειναι απο κολληση;Ειμαι σιγουρος οτι ο πλειοδοτης του δεν εχει σκοπο να το αποχωριστει ποτε και θα περιμενει με αγωνια και προσμονη να το παρει στα χερια του κοιτωντας καθε μερα το ταχυδρομειο του!!
Ποσοι απο μας εχουμε νομισματα που δεν προκειται να πιασουν τα λεφτα τους!!Εγω πιστευω ολοι μας!Αλλα ειμαστε ευτυχισμενοι που τα εχουμε!!!Αυτο ειναι ΣΥΛΛΕΚΤΙΣΜΟΣ!!!!
+10000000000000
και κατι ακομα,,,ειναι κολημενο η ειχε πιασιμο γυρω γυρω με δοντακια?δεν καταλαβαινω απο την φωτο,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:26:44 μμ »

Λοιπον θα ηθελα να εκφερω μια προσωπικη μου αποψη!Το συγκεκριμενο νομισμα παρολο που ειναι βγαλμενο απο κοσμημα ΔΕΝ παυει να ειναι ενα σπανιο κομματι με 9000 κομματια μονο σε ολο τον κοσμο!Δεν μπορω να καταλαβω την αποψη καποιων οτι ενα νομισμα το αποκταμε μονο και μονο για να το πουλησουμε στα λεφτα του ή να βγαλουμε κατι!!!Και τι εγινε αν ειναι απο κολληση;Ειμαι σιγουρος οτι ο πλειοδοτης του δεν εχει σκοπο να το αποχωριστει ποτε και θα περιμενει με αγωνια και προσμονη να το παρει στα χερια του κοιτωντας καθε μερα το ταχυδρομειο του!!
Ποσοι απο μας εχουμε νομισματα που δεν προκειται να πιασουν τα λεφτα τους!!Εγω πιστευω ολοι μας!Αλλα ειμαστε ευτυχισμενοι που τα εχουμε!!!Αυτο ειναι ΣΥΛΛΕΚΤΙΣΜΟΣ!!!!

Σωστά τα λες... αλλά μπερδεύεις λίγο τα πράγματα στο σημείο που αναφέρεσαι στις πωλήσεις.
Δεν σκέφτονται όλοι με γνώμονα την πώληση... για καλά νομίσματα πρέπει να έχεις υπομονή και να το σκέφτεσαι διπλά. Μετά από 1-2-5 χρόνια αν βρει ευκαιρία να αναβαθμίσει ο αγοραστής, τότε θα καταλάβει για ποιον λόγο σήμερα έκανε λάθος. Το νόμισμα ασχέτως τα κομμάτια δεν αξίζει τόσα λεφτά. Το νόμισμα είναι σε 4 σημεία χτυπημένο, γιατί ήταν πιεσμένο με δοντάκια και έχει και γρατσουνιές.
Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:28:13 μμ »

Φιλε Γιαννη υπαρχουν πολλοι λογοι να αποχωριστης κατι.
Μια απροσμενη αναβαθμιση πχ.
Μην βαζουμε την αναγκη παντα.
Τοτε να δω τι θα του πουν οι υποψηφιοι μνηστηρες.
1002 ελατωματα θα του χτυπησουν!!
Και να σου πω και κατι αλλο?
Εαν ηταν ενα χρυσο ΟΧΙ το οποιο και αυτο ειναι περιζητιτο ποσα λες να εδιναν για ενα ξεκολημενο απο κοσμημα!!
ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ!!
Και εχει τιραζ ποσα? 1000 τμχ.
Αρα?
Η καψα για ενα νομισμα που το βλεπουμε δυο τρεις φορες τον χρονο κανουν το παθος να ξεσαλωνει!!
Αποψη ενος συγκρατημενου συλλεκτη που δεν το εχει αλλα θελει να το αποκτηση καποια μερα.
Και το περυσινο και αυτο εφυγαν πανακριβα για την κατασταση τους!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:31:07 μμ »

Λοιπον θα ηθελα να εκφερω μια προσωπικη μου αποψη!Το συγκεκριμενο νομισμα παρολο που ειναι βγαλμενο απο κοσμημα ΔΕΝ παυει να ειναι ενα σπανιο κομματι με 9000 κομματια μονο σε ολο τον κοσμο!Δεν μπορω να καταλαβω την αποψη καποιων οτι ενα νομισμα το αποκταμε μονο και μονο για να το πουλησουμε στα λεφτα του ή να βγαλουμε κατι!!!Και τι εγινε αν ειναι απο κολληση;Ειμαι σιγουρος οτι ο πλειοδοτης του δεν εχει σκοπο να το αποχωριστει ποτε και θα περιμενει με αγωνια και προσμονη να το παρει στα χερια του κοιτωντας καθε μερα το ταχυδρομειο του!!
Ποσοι απο μας εχουμε νομισματα που δεν προκειται να πιασουν τα λεφτα τους!!Εγω πιστευω ολοι μας!Αλλα ειμαστε ευτυχισμενοι που τα εχουμε!!!Αυτο ειναι ΣΥΛΛΕΚΤΙΣΜΟΣ!!!!

-100000000000000000000

Το οτι ειμαστε συλλεκτες Γιαννη και διψαμε για ενα σπανιο δυσκολο συλλεκτικο κομματι δεν σημαινει απαραιτητα οτι πρεπει να βαζουμε τα δακτυλακια μας και να βγαζουμε τα ματακια μας, η να στηνουμε τον απαυτο μας για να το παρουμε .... Σφραγισμένα χείλη

Και να σου δειξω ενα παραδειγμα ...εγω πηρα προυφ συλλεκτικοτατη λιρα με 797 κομματια τιραζ και μου βγηκε λιγο παραπανω απο αυτο ....και ο νοων νοειτω  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:41:08 μμ »

Γιωργο μου εγω δεν ειμαι συλλεκτης που εχει την δυνατοτητα να δωσει 3 ή 4 χιλιαρικα για ενα AU ή MS χρυσο ταληρο του 1876!!Εμενα οι δυνατοτητες μου ειναι για ενα τετοιας πχ καταστασης σαν το σημερινο!!Να εισαι ομως σιγουρος οτι θα ειμαι το ιδιο ευτυχισμενος και ισως περισσοτερο με αυτον που εχει ενα υψηλης καταστασεως!!!!
Επισης διαφωνω με την αποψη ορισμενων που κρινουν ενα νομισμα για το αν μπαινει σε κουτακι ή οχι!!Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα φυσικα....
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:48:55 μμ »

Ρε συ Γιάννη... Βγήκε στο eBay για να πιάσει αυτά που έπιασε, το τράβηξαν.
Όσο για τις καταστάσεις... θα δεις AU53 να πουλιέται 1000-1100 δολάρια... και θα με θυμηθείς.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences