Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:43:56 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: oπλοκατοχη  (Αναγνώστηκε 50939 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 25, 2013, 09:58:08 μμ »

Και παει μετα καθε ενας παλαβος παΙρνει ενα οπλο κι αρχιζει να σκοτωνει.Αυτα ειναι τα ωραια στην Αμερικη
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:04:46 μμ »

Αν βρω καποιον στο σαλονι μου δεν θα ενδιαφερθω και πολυ για το τι λεει ο νομος!Απλα θα ξαναζωντανεψει ο παππους απο εδω:


Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:05:07 μμ »

Και παει μετα καθε ενας παλαβος παΙρνει ενα οπλο κι αρχιζει να σκοτωνει.Αυτα ειναι τα ωραια στην Αμερικη


αυτο ειναι οντως το ασχημο και γι'αυτο υπαρχουν ολα αυτα τα χτυπηματα στην αμερικη απο το καθε 16-17 χρονο που θεωρειται ενηλικας και αρπαζει ενα οπλο και θεριζει η απο τον καθε ανευθυνο γονιο που εχει 4-5-6 οπλα σπιτι για την κ@υλ@ του και παει το πιτσιρικι και παιρνει ενα και σκαει σχολει και γινετε της κακομοιρας...
αλλα πιστευω θα μπορουσε να βρεθει μια ''μεση λυση'' και εκει και εδω...το θεμα ειναι τι κερδιζουν ετσι και τι αλλιως...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:11:52 μμ »

Αν βρω καποιον στο σαλονι μου δεν θα ενδιαφερθω και πολυ για το τι λεει ο νομος!Απλα θα ξαναζωντανεψει ο παππους απο εδω:




αυτο ειναι οντως η αληθεια Γιαννη..κανενας ελληνας και γενικα κανενας νοημων ανθρωπος δεν θα εβαζε τον νομο πανω απο την ασφαλεια της οικογενειας του και της περιουσιας του..πριν απο καιρο,ειχαν μπει στο σπιτι της θειας μου ενω ελειπε για μια ωρα σχεδον απο το σπιτι και το ρημαξανε.οι αστυνομικοι ειπαν οτι ηταν γυφτοι και οτι αν τυχον τους πετυχουν παλι σπιτι,να τους καθαρισουν και να τους πεταξουν στον βοθρο και να μην πουν τιποτα..αυτα ηταν λογια αστυνομικου!! μετα απο λιγο καιρο,γυριζω σπιτι το βραδυ και με το που μπαινω στην κουζινα βλεπω ανοιχτη την μπαλκονοπορτα και αμεσως βγαζω τον σουγια απο την τσεπη και βγαινω εξω..δεν υπηρχε κανεις..απλα πηγα την καταλληλη ωρα πριν προλαβουν να μπουν,και μεσα να κοιμουνται οι γονεις μου και τα αδερφια μου,μικρα μεγαλα..απο κεινη την στιγμη ειχα συνεχεια ενα σιδερικο διπλα απο το μαξιλαρι καλου κακου και δεν υπηρχε περιπτωση να σκεφτω τι λεει ο νομος...

αλλα ξεφυγε λιγο η συζητηση απο το θεμα του θρεντ...ας το αφησουμε εδω γιατι ''ποναει'' το θεμα οπλοκατοχη-οπλοφορια... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Makis S
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 229



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:14:09 μμ »

Έτσι είναι...έχει θετικά και αρνητικά
Καταγράφηκε

Makis - Messolonghi
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:17:24 μμ »

εχει παει κανεις αμερικη σε οπλοπωλειο?
εγω παντως πριν 30 χρονια σε μεγαλο καταστημα αθλητικων ειδων ,περπαταγα 3 διαδρομους τεραστιους και αριστερα δεξια ειχε οτι οπλο γουσταρει η ψυχη σου,ειχα παθει πλακα παρολο που δεν μου αρεσουν τα οπλα.
Και δεν μου αρεσουν για τον εξης λογο,,,αν τσακωθεις και το εχεις πανω σου θα το τραβηξεις και αμα το τραβηξεις μετα θα πρεπει και να ριξεις γιατι αλλιως θα στο βαλουν εκει που δεν βλεπει ο ηλιος,,,,,
να τα βλεπω απο μακρια ωραια ειναι,,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:19:25 μμ »

εχει παει κανεις αμερικη σε οπλοπωλειο?
εγω παντως πριν 30 χρονια σε μεγαλο καταστημα αθλητικων ειδων ,περπαταγα 3 διαδρομους τεραστιους και αριστερα δεξια ειχε οτι οπλο γουσταρει η ψυχη σου,ειχα παθει πλακα παρολο που δεν μου αρεσουν τα οπλα.
Και δεν μου αρεσουν για τον εξης λογο,,,αν τσακωθεις και το εχεις πανω σου θα το τραβηξεις και αμα το τραβηξεις μετα θα πρεπει και να ριξεις γιατι αλλιως θα στο βαλουν εκει που δεν βλεπει ο ηλιος,,,,,
να τα βλεπω απο μακρια ωραια ειναι,,,,


εκει ειναι το ολο ζητημα της οπλοφοριας...το εχεις πανω σου..και??εχεις τα balls να ριξεις??αν εχεις το βγαζεις,αν δεν τα εχεις,καλυτερα να το αφησεις στην θεση του...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:47:37 μμ »

Η Αμερική πάει για στρατιωτικό νόμο και προσπαθουν να τους τα μαζέψουν για να μην υπάρχει αντίσταση.
Δύσκολο πράγμα βέβαια αλλά την προσπάθεια την κάνουν.
Και ειδικά με τις νότιες πολιτείες όπως στο TEXAS έχουν χοντρό θέμα γιατί εκεί η οπλοκατοχή είναι casus belli για τους πολίτες.
Η Βοστώνη ήταν απλά μία δοκιμή για να δουν αντιδράσεις όταν κήρυξαν στρατιωτικό νόμο και έκλεισαν 1,5 εκατομμύριο κόσμο στα σπίτια τους.
Τη βρώμικη δουλειά προβλέπω να την αναλαμβάνει η DHS παρέα με τη FEMA.
Έχετε επίσης υπ' όψη σας πως δύο πολιτείες επέτρεψαν το εμπόριο και την πληρωμή αγαθών με φυσικό μέταλλο παρά τις αντιδράσεις της κεντρικής κυβέρνησης.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:51:14 μμ »

Παρεπιπτοντως!η οπλοφορια ειναι παρανομη στην ελλαδα..

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ??
Κοιτα βρε τι μαθαινει κανεις σε αυτο το φορουμ  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 25, 2013, 11:04:15 μμ »

Παρεπιπτοντως!η οπλοφορια ειναι παρανομη στην ελλαδα..

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ??
Κοιτα βρε τι μαθαινει κανεις σε αυτο το φορουμ  Στριφογύρισμα ματιών

Εσύ Γιώργο κοροιδευεις. Στην Κρήτη όμως δεν έχετε τέτοια κουκλια σαν αυτό που έβαλα πιο πάνω φώτο  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 25, 2013, 11:22:50 μμ »

.......http://en.wikipedia.org/wiki/Barrett_M82
Δυστυχώς στα αγγλικά.
Καθώς και...http://www.militaryfactory.com/smallarms/detail.asp?smallarms_id=201
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 25, 2013, 11:37:12 μμ »

τι εγινε ρε παιδια στον πολεμο θα πατε?
Παταω και γω τι λινκ που εβαλε ο φιλος νομιζοντας οτι θα δω κανα 45αρι και βλεπω οπλο για ελευθερους σκοπευτες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εγω παντως εχω στο σπιτι ενα G3 με 200 σφαιρουλες (ειμαι εθνοφυλακας)Μεχρι τωρα εχω ριξει καμια 600 σφαιρες σε γαμους και βαφτισια.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 25, 2013, 11:44:16 μμ »

Εγω το μονο που εχω ειναι μια σφεντονα   Ντροπή  Ντροπή



Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 25, 2013, 11:47:00 μμ »

και με τι βολια?λιρες η πεντολιρα?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 25, 2013, 11:51:31 μμ »

και με τι βολια?λιρες η πεντολιρα?


Τετοια σφεντονα θελει αυτο http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=6774.0  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences