Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:36:28 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: oπλοκατοχη  (Αναγνώστηκε 50917 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 27, 2013, 05:07:14 μμ »

Γεμάτο πιστολέρο βλέπω είμαστε εδώ......... άλλα σαν και αυτόν κανεις
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 27, 2013, 05:40:45 μμ »

Αντωνη αυτα ειναι βαρεα οπλα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 27, 2013, 06:46:43 μμ »

Εγω παιδια εχω φαει κολλημα τωρα με το οπλο απο το FBI με την διαγωνια γραμμωση στον μυλο!! (δευτερη φωτο)
Μεχρι σημερα ξεραμε οτι μονο το mauser 78 εκανε αυτη την διαγωνια πορεια ο μυλος του προκειμενου να ερθει σε ευθυγραμηση η νεα σφαιρα και για αυτην του την ιδιαιτεροτητα ειχε παρει την ονομασια ΖΙΚ ΖΑΚ παγκοσμια!!
Και σημερα βλεπω αλλον ενα μυλο να κανει το ιδιο και δεν εχω στοιχεια Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #78 στις: Μάιος 02, 2013, 11:07:12 πμ »

Εγω πάλι το δικό μου το springfield δεν το αλλάζω με τίποτα... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Μάιος 02, 2013, 11:16:34 πμ »

Σε αποκλειστικη παρουσιαση στο Στεκι το οπλο του προεδρου των Ηπα Μπαράκ Ομπάμα.... Σαρκασμός Σαρκασμός


O πρόεδρος Ομπάμα με σορτσάκι, κοντομάνικο και εφοδιασμένος με ένα νεροπίστολο συνελήφθη να παίζει σε πισίνα από τη φωτογραφική μηχανή του αντιπροέδρου Τζο Μπάιντεν που και αυτός έκανε κάτι ανάλογο  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Μάιος 07, 2013, 10:48:06 πμ »

Να επισυμανω εδω οτι το οπλο που σας εδειξε ο Θωδορης το εχει ΝΟΜΙΜΑ στα χερια του μια και ειναι μελος αθλητικου σκοπευτικου συλλογου και γνωριζει καλα τους νομους περι οπλοφοριας.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Μάιος 07, 2013, 11:12:51 πμ »

Χτες απο το μεσιμερι μεχρι το απογευμα επρεπε να ανεβω στα ορη.
Εκει σε μια παρεα που εγινε συναντησα πολλους φιλους παλιους βοσκους επι το πλειστον.
Αλλα και μεσα στο χωριο που μπηκαμε σε αρκετους διεκρινα να φουσκωνουν απο πισω στα παντελονια καποια σιδερικα και κανεις δεν εδινε σημασια.
Πανω εκει ψηλα λοιπον φιλοι επικρατουν αλλοι νομοι, τα οπλα τους ειναι απο παπου-πατερα και θα δωθουν στα παιδια τους.
Ημερομηνιες απο σιδερικα που και ειχαν πανω ειχαν κλεισει ή πανε να κλεισουν τα 100 χρονια ζωης!!
Και ομως επαιζαν κανονικοτατα!!
Δεν τους παρεξηγω τους ανθρωπους αυτους, ετσι προστατευωνται και προστατευουν και την περιουσια τους.
Φαντάστικα απο μεσα μου οτι ενω στην παρεα καθωμαστε και τρωγαμε πιναμε μαζι απο μεσα τους ισως να σκεφτωταν πως να παρουν ο ενας τα ζωα του αλλου για να κονομησουν!!
Αυτο που τους αποτρεπε για μια τετοια ενεργεια σιγουρα θα ηταν το σιδερικο που κρατανε <κρυμμενο> πισω του ο καθενας!!
Εκει μου ηρθε στο μυαλο το ρητο που βγηκε η ονομασια Parabellum !!
Εχει τις ριζες της σε μια ελβετικη πολεμικη σταση και το περιφημο Λατινικο ρητο:
«Si vis pacem par bellum» το οποιο στα γερμανικα μεταφραζεται «Boreite den krieg vor parabellum» που σημαινει:
Αν θες
ειρηνη προετοιμασου για πολεμο.

Ποσο δικιο ειχε αυτο το ρητο!!
Μου θυμηζει το δικο μας :
Φοβατε ο Γιαννης το θεριο και το θεριο τον Γιαννη!!
Προσωπικα και απο εμπειρια πιστευω οτι τα λιγοτερα εγκληματα τελικα γινωνται εκει που δεν γινετε να υπαρχει αστυνομικη προστασια και η ανθρωποι προστατευωνται μονοι τους!!
Χτες δεν με αφησαν να παρω βιντεο.
Μου υποσχεθηκαν ομως ενα σαββατοκυριακο να ανεβω πανω και να γινει μια παρεα σε ενα μιτατο αλλα να ζεστανει ο καιρος διοτι θα μεινουμε εξω.

Τελικα μας προστατευει η απογορευση της οπλοκατοχης ή κανει τα πραγματα χειροτερα?
Ξερωντας οτι ο διπλανος μας εχει κατι στην κωλοτσεπη του , μηπως αυτο μας κανει ποιο προσεκτικους και στο τι θα πουμε αλλα και σε σκεψεις πονηρες οπως το να του κλεψουμε κατι δικο του??
Χτες ημουν στα 80 χιλιομετρα μακρυα απο την πολη μου , αυτα που σας λεω ομως ξεκινανε να εφαρμοζωνται απο τα 20-30 χιλιομετρα εξω απο τις πολεις!!

Και τελιωνωντας , ηθελα δεν ηθελα στο Parabellum τη γυρισα την κουβεντα!
Δειτε μια ομορφη φωτογραφια που βρηκα καπου στο ιντερνετ Σαρκασμός
Αυτος ειναι συλλεκτης!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2013, 11:37:42 πμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 07, 2013, 12:12:26 μμ »

Προσωπικα και απο εμπειρια πιστευω οτι τα λιγοτερα εγκληματα τελικα γινωνται εκει που δεν γινετε να υπαρχει αστυνομικη προστασια και η ανθρωποι προστατευωνται μονοι τους!!

Ayτό το αστείο συμπέρασμα απο που το έβγαλες??? Εχετε κοντόφθαλμη μνήμη στην Κρήτη μάλλον και δεν θυμάστε πόσοι σκοτώνονται κάθε χρόνο από βεντέτες και από προσπάθειες προστασίας περιουσιών... Και οι ζωνιανοί τις περιουσίες τους πηγαν να προστατέψουν και θα περασουν καλά τώρα στην στενη οι νταήδες-κότες... 
Στις ΗΠΑ που είναι νομιμη η οπλοκατοχή βλεπεις τι γινεται? Ειδήσεις βλεπεις καθόλου?

Δυστυχως, η παιδεία που λαμβάνουν τα κρητικόπουλα, και είναι πολύ κριμα, είναι υπό του μηδενός και αν συνεχίσουν έτσι θα χάνονται ζωές για αστείους λόγους για πολλά χρόνια ακόμα.

Οποιος παίζει με τα όπλα σκοτώνεται από αυτά,,,,,wild bunch   .......δείτε το αν βλέπετε ταινιες και ίσως καταλάβετε..

π.ς. αυτό το αστείο που λες Φαντάστικα απο μεσα μου οτι ενω στην παρεα καθωμαστε και τρωγαμε πιναμε μαζι απο μεσα τους ισως να σκεφτωταν πως να παρουν ο ενας τα ζωα του αλλου για να κονομησουν!!

τι λες ρε Γιώργο???ΖΩα είμαστε?Απορία Με αυτή τη λογική αμα δεις και μια ωραία γκόμενα στο δρόμο και είναι ερημικά θα την βιάσεις??? ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ?Απορία?? ΤΙ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ???

συγγνώμη για το υφος μου αλλά εισαι εκτος τοπου και χρονου με αυτα που λες και για αυτό φταίει η ψευτομαγκικολεβέντικη δήθεν νοοτροπία που καλλιεργείται εκεί κάτω... Όπλα, Χασίς , παρανομία και αγιος ο θεος δεν μας πειραζει κανένας, εδω είναι κρήτη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 07, 2013, 12:14:42 μμ »

Να επισυμανω εδω οτι το οπλο που σας εδειξε ο Θωδορης το εχει ΝΟΜΙΜΑ στα χερια του μια και ειναι μελος αθλητικου σκοπευτικου συλλογου και γνωριζει καλα τους νομους περι οπλοφοριας.

Γιωργη διορθωνω οτι η αδεια που εχουμε στους σκοπευτικους συλλογους ειναι οπλοκατοχης.Οχι οπλοφοριας και οχι οπλοχρησιας.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Μάιος 07, 2013, 12:21:24 μμ »

Χτες απο το μεσιμερι μεχρι το απογευμα επρεπε να ανεβω στα ορη.
Εκει σε μια παρεα που εγινε συναντησα πολλους φιλους παλιους βοσκους επι το πλειστον.
Αλλα και μεσα στο χωριο που μπηκαμε σε αρκετους διεκρινα να φουσκωνουν απο πισω στα παντελονια καποια σιδερικα και κανεις δεν εδινε σημασια.
Πανω εκει ψηλα λοιπον φιλοι επικρατουν αλλοι νομοι, τα οπλα τους ειναι απο παπου-πατερα και θα δωθουν στα παιδια τους.
Ημερομηνιες απο σιδερικα που και ειχαν πανω ειχαν κλεισει ή πανε να κλεισουν τα 100 χρονια ζωης!!
Και ομως επαιζαν κανονικοτατα!!
Δεν τους παρεξηγω τους ανθρωπους αυτους, ετσι προστατευωνται και προστατευουν και την περιουσια τους.
Φαντάστικα απο μεσα μου οτι ενω στην παρεα καθωμαστε και τρωγαμε πιναμε μαζι απο μεσα τους ισως να σκεφτωταν πως να παρουν ο ενας τα ζωα του αλλου για να κονομησουν!!
Αυτο που τους αποτρεπε για μια τετοια ενεργεια σιγουρα θα ηταν το σιδερικο που κρατανε <κρυμμενο> πισω του ο καθενας!!
Εκει μου ηρθε στο μυαλο το ρητο που βγηκε η ονομασια Parabellum !!
Εχει τις ριζες της σε μια ελβετικη πολεμικη σταση και το περιφημο Λατινικο ρητο:
«Si vis pacem par bellum» το οποιο στα γερμανικα μεταφραζεται «Boreite den krieg vor parabellum» που σημαινει:
Αν θες
ειρηνη προετοιμασου για πολεμο.

Ποσο δικιο ειχε αυτο το ρητο!!
Μου θυμηζει το δικο μας :
Φοβατε ο Γιαννης το θεριο και το θεριο τον Γιαννη!!
Προσωπικα και απο εμπειρια πιστευω οτι τα λιγοτερα εγκληματα τελικα γινωνται εκει που δεν γινετε να υπαρχει αστυνομικη προστασια και η ανθρωποι προστατευωνται μονοι τους!!
Χτες δεν με αφησαν να παρω βιντεο.
Μου υποσχεθηκαν ομως ενα σαββατοκυριακο να ανεβω πανω και να γινει μια παρεα σε ενα μιτατο αλλα να ζεστανει ο καιρος διοτι θα μεινουμε εξω.

Τελικα μας προστατευει η απογορευση της οπλοκατοχης ή κανει τα πραγματα χειροτερα?
Ξερωντας οτι ο διπλανος μας εχει κατι στην κωλοτσεπη του , μηπως αυτο μας κανει ποιο προσεκτικους και στο τι θα πουμε αλλα και σε σκεψεις πονηρες οπως το να του κλεψουμε κατι δικο του??
Χτες ημουν στα 80 χιλιομετρα μακρυα απο την πολη μου , αυτα που σας λεω ομως ξεκινανε να εφαρμοζωνται απο τα 20-30 χιλιομετρα εξω απο τις πολεις!!

Και τελιωνωντας , ηθελα δεν ηθελα στο Parabellum τη γυρισα την κουβεντα!
Δειτε μια ομορφη φωτογραφια που βρηκα καπου στο ιντερνετ Σαρκασμός
Αυτος ειναι συλλεκτης!!!

+100000000000000000000000000

Σε μια χωρα που απαγορευεται η οπλοκατοχη οπως η Ελλαδα οπλα εχουν ΜΟΝΟ οι κλεφτες,δολοφονοι και εγκληματιες!Κανεις νομοταγης πολιτης δεν εχει!!!!!!Εχει γεμισει η Ελλαδα καλασνικοφ που τα αγοραζεις οποια στιγμη θελεις οπουδηποτε και τα αγοραζουν οποτε θελουν οι ανισσοροποι!Ενας νομιμος και ψυχικα υγιεις δεν μπορει να αγορασει!!Αυτο συμβαινει σημερα και να τους χεσω εγω τους νομους!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Μάιος 07, 2013, 12:35:35 μμ »

Βασιλη απο Συρο εισαι λαθος.
Η Κρητη μπορει να υποφερει στον Μυλοποταμο απο μια ομαδα ατομων ππου δεν ηθελαν να δουλεψουν και ειχαν βρει στην παρανομια (χασις κτλ κτλ ) το ευκολο χρημα.
Δεν ειναι ολοι οι Κρητικοι ετσι!!
Το αλλο προβλημα της Κρητης ηταν η ζωοκλοπη (ειναι και εθιμο σε πολλες περιοχες) οπου η κλοπες αυτες γινωταν για δυο λογους (τον εκμηδενισμο του διπλανου για λογους αντιζηλιας ή την πωληση των κλεμμενων για ευκολο χρημα <σαν κρεας> ) και στις δυο περιπτωσεις αναρωτηθηκες εαν η αστυνομια μπορει να φυλαει τα βουνα και τους σταυλους του καθενα?
Για αναρωτησου το λιγο αυτο. . . .
Εκει η ανθρωποι αυτοι ειναι υποχρεωμενοι εκ των πραγματων να κοιμουνται μαζι με τα ζωα τους για να μην τους τα κλεψουν!!
Αρα τα οπλα επιβαλωνται να τα εχουν πανω τους!!
Και σε ρωτω:
Εαν ο καθενας δεν καθωταν να φυλαει τα ζωα του , εαν δεν οπλοφορουσε φανταζεσε τι θα γινωταν απο τον καθε ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟ??
Μιλας για βεντετες, πες μου ποσες βεντετες εχεις ακουσει να γινωνται στην Κρητη τα τελευταια 50 χρονια??
Εαν τις μετρησεις και βαλεις στην ζυγαρια ολων των ειδων τα εγκληματα που εχουν γινει μεσα στις πολεις στα βουνα ειναι αγιοι η ανθρωποι!!
Αυτος ηταν ο συλλογισμος μου και αυτο εγραψα εξ αρχης, τωρα εαν εσυ δεν το καταλαβες . . . .  Κλάμα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Μάιος 07, 2013, 12:43:31 μμ »

Γιωργη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο καλυτερα να αλλαξεις φιλους γιατι αν η φιλια(εκτιμηση-σεβασμος-αδολη αγαπη-βοηθεια στα δυσκολα-συμπαρασταση-ειλικρινης κουβεντα κλπ)σου προσφερετε αναλογα με το ποσο φουσκωνει η κωλοτσεπη στο παντελονι και οι σκεψεις τους ειναι πως ο ενας θα φαει τον αλλο με μονο φραγμο σε αυτο την κουμπουρα τοτε............Φιλε solferino συμφωνω μαζι σου αλλα σε αυτο που ειπες οτι οποιος παιζει με τα οπλα σκοτωνεται εχω να σου πω οτι οποιος με καθαρο μυαλο και σεβασμο σε αυτο που κρατα στα χερια του βρεθει σε δυσκολη θεση τοτε εχει ενα πολυτιμο συμμαχο στο πλευρο του.Γιαννη ποιος σου απαγορευει να εχεις καραμπινα-μονοκανο-δικανο νομιμα στην κατοχη σου και ποιος ο λογος να εχουμε ο καθενας απο μας πολεμικα οπλα στα σπιτια μας.Τετοια εχουν οι εθνοφυλακες γιατι πρεπει να τα εχουν οι αλλοι να τα κανουμε τι?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Μάιος 07, 2013, 01:04:49 μμ »

Φιλε μου σε ολα χρειαζετε συνεση.
Να σε ρωτησω κατι? Ποσες φορες ειδες (ακομη και εδω μεσα) να σφαζωνται και να μαλλωνουν για τα νομισματα?
Εχουν χαλασει φιλιες για τα νομισματα ναι ή οχι?
Ποσο μαλλον στα βουνα οταν παιζετε η επιβιωση σου απο καποιες ποσοτητες κρεατος ή καποια βοσκοτοπια!! Κλείσιμο ματιού
Χτες ειδα ενα παιδακι 12 χρονων να οδηγαει το 4χ4 μεσα στο χωριο του και να μην παραξενευετε κανεις.
Καπου τον εμποδιζε ενα αλλο αυτοκινητο , τραβαει χειροφρενο κατεβαινει και παρκαρει στην ακρη ενα ξενο επιβατικο ενος αλλου γειτονα σαν παρκαδορος επαγγελματιας!!
12 χρονων!!
Η κορη μου ειναι 13 , εαν τις πεις να κανει κατι μεσα στο σπιτι θα σε ρωτηση 100 φορες πως γινετε , οχι να οδηγηση αυτοκινητο!!
Πολλα παιδια στα βουνα ωριμαζουν απο πολυ μικρα και αναλαμβανουν ευθηνες που μεσα στην πολη εικοσαχρονος αντρας ακομη δεν τις εχει αναλαβει!!
Τελως παντων ,εγω εκανα μια σκεψη με αφορμη μια χτεσινη παρεα.
Ειμαι σιγουρος οτι εγκληματολογοι εαν μελετησουν ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ τα εγκληματα το που γινωνται , το πως γινωνται τα βουνα και οι ανθρωποι που ζουν μακρυα απο τις πολεις αλλα οπλοφορουν θα εχουν τα λιγοτερα περιστατικα φονων , ληστειων , βιασμων κτλ κτλ.
Συμφωνω πληρως με τον Μιλου οτι στην Αθηνα πχ κυκλωματα εδιναν δωρο μαζι με ποσοτητες ναρκωτικων στους αγοραστες και Καλαζσνικοφ!!
Ειναι γραμμενα απο ρεπορταζ ολα αυτα!!
Αρα?
Ολοι οι παρανομοι , ολοι οι αρρωστοι , ολοι οι κλεφτες οπλισμενοι και ολοι οι νομοταγεις πωλητες στο ερμαιο τους επειδη δεν υπαρχει αστυνομευση να καταπολεμηση το εγκλημα!!
Μηπως στα βουνα ειναι ποιο ηρεμα τελικα?
Αναρωτιεμε . . . .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Μάιος 07, 2013, 01:13:06 μμ »

ρε παιδιά μη συγκρίνετε ανόμοια πράγματα.άλλο το βουνό άλλο η polh.se πολλά μέρη στην ελλάδα υπάρχει οπλοφορία ειδικά από voskous.sto αγρίνιο πχ όταν ανεβαίνουν προς ήπειρο μεριά το καλοκαίρι έχουν όπλα μαζί γιατί έχει και αρκούδες.τώρα αν θεωρείτε σωστό να έχει ο καθένας ένα κουμπούρι στη ζώνη και να γυρνάει όπου θέλει πάσο.όπως είπε και ένας φίλος ποιο πάνω η οπλοκατοχή επιτρέπεται όχι η οπλοφορία.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Μάιος 07, 2013, 01:46:42 μμ »

Γιωργη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο καλυτερα να αλλαξεις φιλους γιατι αν η φιλια(εκτιμηση-σεβασμος-αδολη αγαπη-βοηθεια στα δυσκολα-συμπαρασταση-ειλικρινης κουβεντα κλπ)σου προσφερετε αναλογα με το ποσο φουσκωνει η κωλοτσεπη στο παντελονι και οι σκεψεις τους ειναι πως ο ενας θα φαει τον αλλο με μονο φραγμο σε αυτο την κουμπουρα τοτε............Φιλε solferino συμφωνω μαζι σου αλλα σε αυτο που ειπες οτι οποιος παιζει με τα οπλα σκοτωνεται εχω να σου πω οτι οποιος με καθαρο μυαλο και σεβασμο σε αυτο που κρατα στα χερια του βρεθει σε δυσκολη θεση τοτε εχει ενα πολυτιμο συμμαχο στο πλευρο του.Γιαννη ποιος σου απαγορευει να εχεις καραμπινα-μονοκανο-δικανο νομιμα στην κατοχη σου και ποιος ο λογος να εχουμε ο καθενας απο μας πολεμικα οπλα στα σπιτια μας.Τετοια εχουν οι εθνοφυλακες γιατι πρεπει να τα εχουν οι αλλοι να τα κανουμε τι?

Μιχαλη μου ως πρωην συναδελφος θα ξερεις πολυ καλα οτι οταν ο αλλος βαλλει εναντιον σου με καλασνικοφ και γενικοτερα με ραβδωτο πολεμικο τυφεκιο τοτε θα αναθεματιζεις την ωρα που εσυ βρεθηκες να κρατας μονοκαννο λειοκαννο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Παντως εγω ειμαι υπερ της ελευθερης οπλοκατοχης και ΟΧΙ οπλοφοριας και οπλοχρησιας!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences