Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 12:29:26 πμ
Σελίδες: 1 ... 214 215 [216] 217 218 ... 239
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΘΛΗΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 767297 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3225 στις: Μάρτιος 31, 2017, 12:19:05 πμ »

η διαφορα ειναι οτι στην ελλαδα αμα εχεις μεσο θα σε δοκιμασει καποια απο τις 5 καλυτερες ομαδες (πανιωνιος και 4 αλλες για να μην στενοχωρηθει o cat, τσακωθειτε οι υπολοιποι για τις αλλες 4)
επισης αμα ο πατερας σου ειναι χωμενος ή καλος μανατζερ και εισαι αρκετα καλος για να παρακολουθεις τη μπαλα με τα ματια μπορει και να παιξεις μεχρι πρωτη εθνικη, εστω και για ενα εξαμηνο, καποιοι εχουν παιξει και παραπανω και να κλεψεις την θεση/καριερα καποιων αλλων καλυτερων.

αλλα τί διαφορα εχουν αυτοι οι γονεις που τσακωνονται για τα 14 χρονα απο τους γονεις των 14 χρονων που εγιναν super μπαλαδοροι ? οι "ιδιοι" δεν ηταν οι περισσοτεροι ? δε λεγανε στο γιο τους να χωνει αγκωνιες, να "παταει" οταν δεν κοιτανε οι αλλοι, να χτυπαει "χαμηλα", να παιζει οχι οπως του λενε αλλα οπως πρεπει για να "φανει" και να σπασει και κανα καλαμι κανενος συμπαικτη του αμα απειλειται η θεση του στην αρχικη? και το 14 χρονο που επαιζε απο τα 4 μεχρι τα 35 του μπαλα για τον πατερα του ποτε και τι εζησε για παρτη του ? το πιο πιθανο δεν εκανε ποτε καριερα μεγαλη, αλλα ακομα και αυτοι που εκαναν ? η πρωτη μερα της ζωης τους ειναι οταν κρεμανε τα παπουτσια ή πεθαινει ο μπαμπας μανατζερ. Και αν καταφερουν να μην καταρρεουσουν τοτε, μπορει και να ξεκινησουν να ζουν.

με λιγα λογια, ο τυπος στο αρθρο κανει ενα λαθος λογικης : και το καλυτερο αλογο στον ιπποδρομο, αλογο στον ιπποδρομο ειναι. Κλεισμενο στο σταυλο, φουλ στα αναβολικα, αναγκασμενο να κανει οτι του πει ο τζοκεύ, ονειρευεται να τρεξει ελευθερο για την ευχαριστηση του και δεν θα το κανει ποτε, κι αμα δεν το σκοτωσουν ή αυτοκτονησει οταν γερασει, μπορει να ζησει 1 ευτυχισμενο χρονο.



Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #3226 στις: Μάρτιος 31, 2017, 12:32:44 πμ »

αυτο ειναι γενικο (οχι ασχετο)που λες και εχει να κανει με την εμπορευματοποιηση κατα βαση αλλα εδω ειναι και το θεμα κουλτουρας και διαπαιδαγωγευσης νομιζω..που ξεκιναει και απτο σπιτι
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3227 στις: Μάρτιος 31, 2017, 12:40:16 πμ »

συμφωνοι, απλα δεν μπορω να του πω μπραβο του 16χρονου γιατι στην ουσια λεει
" αν ο γιος σας ηταν αρκετα καλος για να δοκιμαστει απο την barcelona - εθνικη παιδων - ατλετικο - κτλ, τοτε νταξ, θα σας δικαιολογουσα "
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3228 στις: Μάρτιος 31, 2017, 12:56:52 πμ »

Αμφιβαλω αν αυτο το ποιημα βγηκε απο το μυαλο 16χρονου.

Μπορεί να το έγραψαν οι γονείς του, μπορεί να το έγραψε ο προπονητής του... Το θέμα είναι τι λέει και όχι ποιος είναι ο συντάκτης του.

----------------------------

Από εκεί και πέρα... για σταθείτε, ρε παιδιά...

Οποιος και αν ειναι ο εμπνευστης του ομως ,τον θελω δασκαλο στο σχολειο των παιδιων μου. Ζηταω πολλα?

Έχεις μιλήσει με τον καθηγητή (Φυσικής Αγωγής) του παιδιού σου;

-------------------------

η πρωτη μερα της ζωης τους ειναι οταν κρεμανε τα παπουτσια ή πεθαινει ο μπαμπας μανατζερ. Και αν καταφερουν να μην καταρρεουσουν τοτε, μπορει και να ξεκινησουν να ζουν.

Εγώ κατάλαβα ότι αυτό λέει και το κείμενο. Τι ζητάνε οι γονείς από τα παιδιά και τι προσδοκίες τους καλλιεργούν; Να κάνουν καριέρα ή να κάνουν τον χαβαλέ τους;

---------------------------

συμφωνοι, απλα δεν μπορω να του πω μπραβο του 16χρονου γιατι στην ουσια λεει
" αν ο γιος σας ηταν αρκετα καλος για να δοκιμαστει απο την barcelona - εθνικη παιδων - ατλετικο - κτλ, τοτε νταξ, θα σας δικαιολογουσα "

Πού λέει τέτοι πράγμα;;;
Εγώ διαβάζω:

- Αλλά και πάλι, εσείς, απογοητευμένοι βλέποντας ότι ο γιος σας δεν θα μπορέσει να παίξει στην εθνική, εξακολουθείτε να πιστεύετε ότι είναι ο Μέσι. Και το χειρότερο: τον κάνατε και εκείνον να το πιστέψει ότι είναι.

- Ομως δεν έχετε αξίες. Δεν ξέρετε ότι αυτή η ώρα που το παιδί σας απολαμβάνει το καλύτερο άθλημα στον κόσμο, μπορεί να είναι η καλύτερη ώρα της ημέρας.

- Κυνηγώντας την μπάλα σε όλη την παιδική του ηλικία, μπορεί να αποτύχει να παίξει στη Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά θα μάθει (1) να νικά, (2) να χάνει, (3) να εκτιμά (καταστάσεις) και (4)να ξεπερνά καταστάσεις.

- (5) θα βρίσκεται δίπλα στον συμπαίκτη του όταν αποτύχει ή πως (6) θα πρέπει να σφίξει το χέρι με τον διαιτητή στο τέλος του κάθε παιχνιδιού

- που βλέπει την αναφορά του, εσάς, το πρόσωπο που του έχει διδάξει τα πάντα, να εμπλέκεται σε μία σύγκρουση με ένα γονέα της αντίπαλης ομάδας.

- το χειρότερο είναι ότι το παιδί σας θα μεγαλώσει μαθαίνοντας ότι μπορεί να το προσβάλλουν (εδώ μάλλον δεν πέτυχε η μετάφραση) και (1) να χτυπήσει τον διαιτητή, έναν συνεργάτη (εδώ πιθανώς εννοεί βοηθό διαιτητή) ή (2) έναν αντίπαλο, ακόμη και (3) να προσβάλλει έναν προπονητή.

- Και θα φτάσει στις υψηλότερες κατηγορίες διαπράττοντας τις ίδιες θηριωδίες που διαπράχθηκαν από εσάς.

- το μόνο που σας ζητάω είναι να μπορέσετε να διδάξετε το παιδί σας να απολαμβάνει τον αθλητισμό

- και τελικά, να ανακαλύψετε ότι το ποδόσφαιρο δεν θα αναπτύξει περισσότερο το γιο σας ως παίκτη, αλλά ως άνθρωπο.

Ουσιαστικά λέει "σταματήστε να πιέζετε το παιδί σας και αφήστε το να απολαύσει το παι*νίδι".
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3229 στις: Μάρτιος 31, 2017, 01:08:59 πμ »

Εσείς, εκεί που πάτε τα παιδιά σας "να παίξουν ποδόσφαιρο" (και φυσικά... όλο και παρακολουθείτε), γιατί το πάτε; Τι ζητάτε από τους υπεύθυνους; Να κάνει καριέρα ή να περάσει δυο ώρες ευχάριστα;

Εσείς γιατί παίζατε ποδόσφαιρο στα νιάτα σας;

Όταν το παιδί σας σας λέει "Μπαμπά, πάω Ολυμπιακός να παίξω μπάσκετ με τους φίλους μου στο γήπεδο της γειτονιάς" εσείς τι του λέτε; "Όχι, παιδί μου, δεν θα πας να παίξεις με την παρέα σου, αλλά θα πας στον σύλλογο για να κάνεις καριέρα";
Θα τρελλαθούμε τελείως;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2017, 01:18:38 πμ από sac » Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3230 στις: Μάρτιος 31, 2017, 01:21:14 πμ »

Πού λέει τέτοι πράγμα;;;

και γω αυτο διαβαζω
"Ο γιος σας δεν είναι Μέσι. Μεταξύ άλλων, γιατί αν το παιδί σας ήταν ο Μέσι, τώρα θα ήταν στη Βαρκελώνη, και δεν είναι. Είναι στην ομάδα του σχολείου του, ή της γειτονιάς. Το προπονεί ο Πέπε, ο Μπόρχα ή ο Μάρκος και όχι ο Λουίς Ενρίκε. Αλλά και πάλι, εσείς, απογοητευμένοι βλέποντας ότι ο γιος σας δεν θα μπορέσει να παίξει στην εθνική, εξακολουθείτε να πιστεύετε ότι είναι ο Μέσι. Και το χειρότερο: τον κάνατε και εκείνον να το πιστέψει ότι είναι. "
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #3231 στις: Μάρτιος 31, 2017, 07:27:35 πμ »


----------------------------

Από εκεί και πέρα... για σταθείτε, ρε παιδιά...

Οποιος και αν ειναι ο εμπνευστης του ομως ,τον θελω δασκαλο στο σχολειο των παιδιων μου. Ζηταω πολλα?

Έχεις μιλήσει με τον καθηγητή (Φυσικής Αγωγής) του παιδιού σου;
Φιλε sac εχω παρακολουθησει μαθηματα του γιου μου. Μεταδοση αξιων μηδεν. Παιδαγωγικο υποβαθρο υπο το μηδεν. Θυμαμαι και τα δικα μου απο τα παιδικα μου χρονια μεχρι τωρα στα 45 που ακομα παιζω ποδοσφαιρο. Οσους ειχα προπονητες - δασκαλους ηταν ικανοι να φτιαξουν τζιχαντιστες αλλα ανθρωπους αθλητες ξεχνα το. Οτι παιρνεις ειναι μεσω της πειρας ,της ωριμοτητας, και της προσωπικοτητας που φτιαχνεις με την παροδο του χρονου. Και αυτα προσπαθω εγω να μεταδωσω στα παιδια μου. Αλλα εγω ειμαι ο ενας που μαθαινει τον εναν και οχι ο παιδαγωγος που μπορει να διδαξει 40 ταυτοχρονα

----------------------
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3232 στις: Μάρτιος 31, 2017, 10:58:22 πμ »

Φιλε sac

Μένω με το στόμα ανοιχτό. Αν και έχω σπουδάσει Φυσική Αγωγή, έχω ακολουθήσει άλλη καριέρα.
Αν είναι έτσι τα πράγματα, τότε δεν υπάρχει ελπίδα...

@dsp Θα επανέλθω, όταν βρω χρόνο. Εγώ καταλαβαίνω ότι άλλο εννοεί.
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #3233 στις: Μάρτιος 31, 2017, 12:08:35 μμ »

το βιντεο με το στελιαρι{ξυλο}που πεφτει που ειναι να γελασωμε λιγο??
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3234 στις: Μάρτιος 31, 2017, 12:20:46 μμ »

@dsp Θα επανέλθω, όταν βρω χρόνο. Εγώ καταλαβαίνω ότι άλλο εννοεί.

ουτε εγω πιστευω οτι το εν-νοουσε, δεν το καταλαβε δλδ οταν το γραφε, αλλα αυτο νοιωθει και αυτο εγραψε
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #3235 στις: Μάρτιος 31, 2017, 01:24:00 μμ »

Έχοντας ακολουθήσει τα τελευταία 8 χρόνια την πορεία του ανηψιού μου, συμφωνώ απόλυτα με το κείμενο (το οποίο θεωρώ ότι κάλλιστα θα μπορούσε να έχει γράψει 16χρονος χωρίς την μαμά του). Ο μικρός μας από τα 6 του είναι σε ακαδημίες και πάντα όνειρο του ήταν να γίνει ποδοσφαιριστής. Πολλοί γονείς στα παιχνίδια βγαίνουν εκτός εαυτού και συχνά αγχώνουν τα παιδιά. Στο δικό μας κλαμπ ο ίδιος ο προπονητής (προπονητές για την ακρίβεια), ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ στους γονείς αυτή την συμπεριφορά και αρκετοί συνέρχονται (όχι όλοι). Ακόμα και χωρίς κανένα γνωστό-βύσμα κάλεσαν τον μικρό στην εθνική. Μας έχει κάνει υπερήφανους κυρίως με την σοβαρότητα που το αντιμετωπίζει καθώς δεν το λέει ούτε στους συμμαθητές του, παρά μόνο στους κολλητούς του. Πολλές φορές μαθαίνουμε από αυτόν, την έμφυτη πειθαρχία και σοβαρότητα που αντιμετωπίζει τα πράγματα ( κι ας ξεφεύγει κάποιες φορές σαν παιδί κι αυτός ). Κύριο λόγο στην συμπεριφορά του έχει παίξει ο αθλητισμός και χαίρομαι που του αρέσει τόσο πολύ, ακόμα και αν δεν γίνει "μέσι" θα έχει πάρει εφόδια που θα τον κάνουν πιο δυνατό στην πορεία της ζωής του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #3236 στις: Μάρτιος 31, 2017, 05:48:46 μμ »

Εγώ δηλώνων ότι τα έχω τελείως χαμένα και το ξεχνάω το θέμα...
Κάτι σκεφτόμουν να απαντήσω στον dsp, αλλά δεν έχει πια σημασία.

(Τουλάχιστον... στις 215 σελίδες των "αθλητικών" ειπώθηκε κάτι που έχει σχέση με τον αθλητισμό...)
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #3237 στις: Απρίλιος 02, 2017, 04:37:40 μμ »

Καλησπέρα.Μια ερώτηση.Στα Live streaming στα ελληνικα παιχνίδια έχουν κλεισει τη φωνη; Ενω στα ξένα παίζει και ήχο.Ξέρετε καμιά πατέντα για ήχο ή κάποια άλλη σελίδα; Εχω βάλει συνδεση με 50 Mbps ,το βλέπω αλλά δεν το ακούω.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #3238 στις: Απρίλιος 02, 2017, 08:31:41 μμ »

μας πετσωσαν οι ζελες
(απο περιεργια στο google transalate το βγαλε Our petsosan the jelly)
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #3239 στις: Απρίλιος 03, 2017, 10:57:01 πμ »

μας πετσωσαν οι ζελες
(απο περιεργια στο google transalate το βγαλε Our petsosan the jelly)
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σου λεω αλλαξε ομαδα να δεις χαρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Σελίδες: 1 ... 214 215 [216] 217 218 ... 239
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences