Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 06:58:06 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: KΡΗΤΗΚΙΣΤΑΝ ....  (Αναγνώστηκε 29775 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Μάρτιος 08, 2013, 05:17:01 μμ »

Εγω Νικο ειμαι αγανακτισμενος εδω και δυο χρονια!!
Και στην ουσια ακομη δεν εχω παθει τιποτα απο οσα εχουν παθει αλλοι!!
Η λυση ειναι μια , να δω ποτε θα την καταλαβει ο λαος  Κλείσιμο ματιού

Χαιρομε ομως που σε καποιες περιοχες το καζανι που σιγοβραζει σιγα σιγα παει να ξεχυλισει απο τον χολχακο που κανει!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 08, 2013, 05:22:12 μμ »

mια ειναι η λύση, αντι να ταχυδρομούν σφαίρες μέσα σε φάκελο στον Στουρνάρα να τις ταχυδρομήσουν 'αλλιώς'......και μετα δεν θα ξαναγγίξουν δημοσιο χρημα ουτε για αστείο...
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 08, 2013, 05:35:27 μμ »

Εαν μαζευτει το 1/10 της Ελλαδος εξω απο τα θερινα ανακτορα (και κατσει εκει δυο μερονυχτα) δεν θα χρειαστει να πεσει ουτε μια σφαιρα Βασιλη!!

Στην Ελλαδα απαγορευουν την οπλοκατοχη διοτι αυτο φοβουνται , την επανασταση.
Και δεν σκεφτωνται οι αμυαλοι οτι εχουν δοθει 40,000 κυνηγετικες αδειες.
Γυρω στους 10,000 εχουν σκοπευτικες αδειες.
Γυρω στο 1,000,000 (το 1/3 ειναι Κρητικοι) δεν εχουν καθολου αδειες  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εαν αγανακτισουν ολοι αυτοι δεν σκεφτωνται το τι θα γινει?
Να βαλω τις αξινες , τις τσαπες και τα φτυαρια οπου καποτε οι χωρικοι με αυτα σκοτωναν τους Γερμανους αλεξιπτωτιστες καθως επεφταν στο εδαφος?

Αλλα οπως προαναφερα Βασιλη ολα αυτα δεν χρειαζωνται.
Μια συγκεντρωση αγανακτισμενου πληθυσμου επι μερες να καθωνται εκει και το νερο θα μπει στο αυλακι!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 08, 2013, 05:50:19 μμ »

Συμφωνω απολυτα με Νικο......  δημοκρατια εχουμε στα χαρτια   και  η   πλειοψηφια αποφασισε οτι θελει τους ιδιους. Μεχρι λοιπον να ωριμασουν κυριες και κυριοι οι συνθηκες , μενει να σαπισουμε .
Τσακωστε και τραγουδακι να χετε να πορευεστε ....
Ελένη Βιτάλη - Κιβωτός ( Στίχοι )
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 08, 2013, 06:52:23 μμ »

Χειμερια ναρκη ειναι αυτη που περναμε σαν ΕΘΝΟΣΠου θα παει,θα ξυπνισουμε!!!!!
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 08, 2013, 06:59:25 μμ »

OXI Νίκο, εχεις λάθος. Κανενα ηχυρό μήνυμα δεν έδωσε ο λαός. Αν δεν υπήρχε το μπόνους των 50 εδρών τα ΡΧ: θα έπαιρνε η ΝΔ και όλη η συγκυβερνηση.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 08, 2013, 07:01:36 μμ »

Εκεί στην Κρήτη βέβαια τα θέλετε κιόλας!Μην πω τίποτα που δεν ειναι πρέπον!!Σε κάθε εκλογές πρασινίζει το νησί και δεν μιλάω για την πανάθα!!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 08, 2013, 11:13:47 μμ »

Εγω φιλε SVcollector περιμενω την μερα που θα αρχισει να μαυριζει το νησι!!
Μετα θα δω και μια ασπρη μερα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 08, 2013, 11:50:52 μμ »

Γιωργο... να σε ρωτησω κατι;; αν ξερεις βεβαια... ξερω οτι ειναι λιγο ασχετο αλλα ειδα την φωτο με το 5 αφρο... του Λασιθισταν! εκαναν φωτοτυπιες με τετοια;; ξερεις;; εκαναν μονο 5 ευρω; που μπορω να βρω ενα; Χαμόγελο
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:08:30 πμ »

Είχα αρχίσει να γράφω ολόκληρο κείμενο, ,μετά σκέφτηκα ότι θα είναι βαρετό οπότε θα το γράψω με τρεις φράσεις και όποιος θέλει ας παρεξηγηθεί.


Έχουμε δημοκρατία και οι εκλογές έβγαλαν αυτούς που έχουμε (περίπου το 50% της κρήτης αυτό ήθελε. μπορεί να θυμάμαι και λάθως, όποιος ξέρει ας με διορθώσει).


Όποιος πιστευει σε ανεξαρτησία οποιας δήποτε περιοχής στην Ελλάδα είναι μεγαλύτερος προδότης και κότα στρουμπουλή από τους πολιτικούς.


Όοοοοχι και λασιθισταν (Δημοκρατία Λασιθίου) ρε παιδιά! Πακιστανοί είστε; Δεν θέλετε δημοκρατία και πάλι δημοκρατία θα έχετε;;;;
Ποιος ανεγκέφαλος το σκέφτηκε; Αν το έφτιαξες εσύ Γιώργο και το έκανες για πλάκα, ξέχνα αυτά που είπα πιο πάνω...σε όποιον αρέσει σαν όνομα απλά δεν ξέρει τι θέλει τελικά!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 09, 2013, 08:45:06 πμ »

Oxι φιλε , δεν ειναι κατασκευασμα υπολογιστη αυτα.
Τα εδειξε και η τηλεοραση οπως εχω πληροφορηθει στις ειδησεις.
Εμενα μου τα εστειλαν σε μαιλ διοτι τα πληροφορηθηκα απο μελος του φορουμ μετα απο μερες.
Τον ορο Λασιθισταν πολυ σωστα τον εδωσαν Διονυση , διοτι με αυτα τα μετρα που εχουν παρθει
κατα του λαου οι Πακιστανοι σε λιγο καιρο θα ειναι ποιο πλουσιοι απο τους Ελληνες!!
Οσο για το θεμα τις αποσπασης περιοχων ο καθενας εχε την αποψη του (Βλεπε παλαια Σιοβιετικη Ενωση που σπαστικε σε τοσα κρατιδια) η αποψη μου εμενα ειναι πως εαν ενα κρατος δεν σεβετε τους πολιτες του γιατι να εισαι με αυτο κρατος?
Ειτε αρεσει αυτο σε καποιους ειτε οχι εαν γινωταν μια τοπικη ψηφοφορια και ελεγε εαν θελω Ελλαδα ή αυτονομη Κρητη εγω θα ψηφηζα για αυτονομηση της Κρητης!!
Δηλαδη βρε Διονυση η Κυπρος που ειναι αλλη χωρα αλλα μιλαμε την ιδια γλωσσα δεν τους λεμε Αδερφια μας? Δεν τους αγαπαμε? Εαν τυχει κατι δεν θα τους δωσουμε βοηθεια?
Και ομως ειμαστε δυο διαφορετικα κρατη!!
Η προσωπικη μου αποψη ειναι πως η Κρητη μονη της θα μπορουσε να κανει πολλα πραγματα και να ανασανει οικονομικα πολυ γρηγορα!!
Μην ξεχναμε οτι καποτε μονη της ηταν (επι Πριγκηπα Γεωργιου) και οι πιεσεις (πολεμων κτλ κτλ που την αναγκασαν να γινει ενα με την Ελλαδα δεν υπαρχουν πια) και τωρα εαν βλεπουν οι Κρητικοι οτι καποιοι ανεγκεφαλοι πανε να το βουλιαξουν το καραβι γιατι να μεινουν πανω??
Πολλες φορες Διονυση οι διασπασεις περιοχων γινωνται και για την σωτηρια και των δυο πλευρων!!
Και μην νομιζεις οτι εαν γινει κατι τετοιο οτι θα χαθουμε !! Παλι μαζι θα τα μαγειρευουν οι κυβερνωντες παλι μαζι θα κοιτανε τα συμφερωντα τους!!
Παλι θα αγαπαμε ο ενας τον αλλον.

Καποτε λεγαμε ενα συντομο ανεκδοτο : Ρωσσος Τουριστας!!

Περυσι την Κρητη την ανεβασαν οι Ρωσσοι τουριστες που ηρθαν , ουτε Γαλλοι , ουτε Γερμανοι , ουτε Αμερικανοι, καρατσεκαρισμενο αυτο!!
Εαν μια διασπαση λοιπον ελαφρυνη την κατασταση εγω λεω γιατι οχι??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 09, 2013, 09:57:25 πμ »

Διαίρει και βασίλευε.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 09, 2013, 10:47:54 πμ »

Στην αρχαιοτητα οποιος μπροστα στην μαχη δειλιαζε και οπισθοχωρουσε τον λεγανε προδοτη,και στους ριψασπιδες Γιωργο δεν δειχνανε κανενα ελεος.Αντιθετα σεβονταν τους εχθρους τους,ιδιως εκεινους που πολεμησαν γενναια και πολλες φορες τους χαριζανε τη ζωη.
Το 1945-1949 οι εαμιτες αυτο ακριβως θελαν να κανουν. Να κοψουν και να αυτονομησουν ενα κομματι της Ελλαδος και να κανουν το δικο τους κρατος. Γι αυτους η καταληξη ηταν η γνωστη. Το κρατος μπορει να φαινεται ορισμενες φορες οτι δυσλειτουργει και οτι εχει πολλες αγκυλωσεις αλλα αν ποτε απειληθει η ακεραιοτητα να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι αμειλικτο στο λιωσιμο αυτον που θα φυγουν απο το καραβι που κινδυνευει. Και εγω φυσικα θα ειμαι μαζι του και δεν θα εχω προβλημα να περαστουν απο μαχαιρι ολοι οι ριψασπιδες οσοι και αν ειναι αυτοι. ΟΙ εξωτερικοι εχθροι ειναι μπροστα, τους πολεμας.Οι προδοτες σε καθε περισταση ειναι επικινδυνοτεροι γιατι ειναι απο πισω.
Αυτο που γινεται τωρα εχει να κανει με χρηματα ειναι αναστρεψιμο καθε στιγμη. Κανεις μια σταση πληρωμων
και παιρνουν το ......τερο οι πιστωτες. Αλλο ειναι η ακεραιοτητα της Ελλαδος. Το ιδιο προσπαθησαν και οι Γιαγιαδες στην Σαμο το 1925 αλλα πηγε το ναυτικο και τους βομβαρδισε..........
σουλτανικο αστερι στην σημαια της Κρητης  για να δεις Γιωργο θα πρεπει να αλλαξει ριζικα η γεωγραφια και τοπολογια της Κρητης
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 09, 2013, 10:53:59 πμ »

Στην αρχαιοτητα οποιος μπροστα στην μαχη δειλιαζε και οπισθοχωρουσε τον λεγανε προδοτη,και στους ριψασπιδες Γιωργο δεν δειχνανε κανενα ελεος.Αντιθετα σεβονταν τους εχθρους τους,ιδιως εκεινους που πολεμησαν γενναια και πολλες φορες τους χαριζανε τη ζωη.
Το 1945-1949 οι εαμιτες αυτο ακριβως θελαν να κανουν. Να κοψουν και να αυτονομησουν ενα κομματι της Ελλαδος και να κανουν το δικο τους κρατος. Γι αυτους η καταληξη ηταν η γνωστη. Το κρατος μπορει να φαινεται ορισμενες φορες οτι δυσλειτουργει και οτι εχει πολλες αγκυλωσεις αλλα αν ποτε απειληθει η ακεραιοτητα να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι αμειλικτο στο λιωσιμο αυτον που θα φυγουν απο το καραβι που κινδυνευει. Και εγω φυσικα θα ειμαι μαζι του και δεν θα εχω προβλημα να περαστουν απο μαχαιρι ολοι οι ριψασπιδες οσοι και αν ειναι αυτοι. ΟΙ εξωτερικοι εχθροι ειναι μπροστα, τους πολεμας.Οι προδοτες σε καθε περισταση ειναι επικινδυνοτεροι γιατι ειναι απο πισω.
Αυτο που γινεται τωρα εχει να κανει με χρηματα ειναι αναστρεψιμο καθε στιγμη. Κανεις μια σταση πληρωμων
και παιρνουν το ......τερο οι πιστωτες. Αλλο ειναι η ακεραιοτητα της Ελλαδος. Το ιδιο προσπαθησαν και οι Γιαγιαδες στην Σαμο το 1925 αλλα πηγε το ναυτικο και τους βομβαρδισε..........
σουλτανικο αστερι στην σημαια της Κρητης  για να δεις Γιωργο θα πρεπει να αλλαξει ριζικα η γεωγραφια και τοπολογια της Κρητης

+100000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
GERY
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 187


Όταν ξέρεις να χάνεις, κερδισμένος είσαι πάλι.!!


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 09, 2013, 10:54:30 πμ »

Στην αρχαιοτητα οποιος μπροστα στην μαχη δειλιαζε και οπισθοχωρουσε τον λεγανε προδοτη,και στους ριψασπιδες Γιωργο δεν δειχνανε κανενα ελεος.Αντιθετα σεβονταν τους εχθρους τους,ιδιως εκεινους που πολεμησαν γενναια και πολλες φορες τους χαριζανε τη ζωη.
Το 1945-1949 οι εαμιτες αυτο ακριβως θελαν να κανουν. Να κοψουν και να αυτονομησουν ενα κομματι της Ελλαδος και να κανουν το δικο τους κρατος. Γι αυτους η καταληξη ηταν η γνωστη. Το κρατος μπορει να φαινεται ορισμενες φορες οτι δυσλειτουργει και οτι εχει πολλες αγκυλωσεις αλλα αν ποτε απειληθει η ακεραιοτητα να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι αμειλικτο στο λιωσιμο αυτον που θα φυγουν απο το καραβι που κινδυνευει. Και εγω φυσικα θα ειμαι μαζι του και δεν θα εχω προβλημα να περαστουν απο μαχαιρι ολοι οι ριψασπιδες οσοι και αν ειναι αυτοι. ΟΙ εξωτερικοι εχθροι ειναι μπροστα, τους πολεμας.Οι προδοτες σε καθε περισταση ειναι επικινδυνοτεροι γιατι ειναι απο πισω.
Αυτο που γινεται τωρα εχει να κανει με χρηματα ειναι αναστρεψιμο καθε στιγμη. Κανεις μια σταση πληρωμων
και παιρνουν το ......τερο οι πιστωτες. Αλλο ειναι η ακεραιοτητα της Ελλαδος. Το ιδιο προσπαθησαν και οι Γιαγιαδες στην Σαμο το 1925 αλλα πηγε το ναυτικο και τους βομβαρδισε..........
σουλτανικο αστερι στην σημαια της Κρητης  για να δεις Γιωργο θα πρεπει να αλλαξει ριζικα η γεωγραφια και τοπολογια της Κρητης

+100000000000
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences